Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

Bridget Jonesová – S rozumem v koncích https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7817/bmid_bridget-jones-bridget-jonesova-s-ro-6k2-7817.jpg 4 728 88

Bridget Jones série

Druhá kniha s ženskou hrdinkou Bridget má stejně jako kniha první – Deník Bridget Jonesové (česky AURORA 1998 a 2001), všechny předpoklady, aby zaujala a pobavila nejen čtenářky, ale všechny čtenáře, kteří mají rádi inteligentní humor. S hlavní hrdinkou Bridget se setkáváme v době, kdy se jí splnil sen – získala perspektivního partnera. Po měsíční známosti s Markem Darcym však zjišťuje, že není všechno zlato, co se třpytí. Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones: The Edge of Reason , 1999

Charmedka
04.06.2012 2 z 5

O chlup lepší než první díl.

Calwen306
12.03.2012 3 z 5

Podobne ako prvý diel, aj táto kniha ma pobavila. I keď pokračovanie stratilo čaro, ktoré mala prvá kniha, stále ide o príjemné oddychové čítanie.

Miru
24.10.2011 4 z 5

Stará dobrá Bridget....Pokračování úspěšné knihy o útrapách této Londýňanky mi přišlo v určitých situacích snad až příliš přitažené za vlasy, možná i trochu křečovité, přesto jsem se příjemně odreagovala a musím říct, že mi Bridge bude svým způsobem chybět. :-)

Judy24
28.09.2011 3 z 5

Znáte to - někdo něco napíše jen tak pro radost, protože prostě chtěl, strhne se okolo toho mediální vřava, všichni si to zamilují a autora nenapadne nic lepšího, než napsat druhý díl. Ten má pochopitelně také velký úspěch, ale protože nebyl psán spontánně a "jen tak", skončí většinou kvalitativně o moc hůř.
A Helen Fielding se přesně tohle stalo.

Znovu se potkáváme s naší milovanou Bridget, která je stále stejně trhlá, tlustá, nejistá a zmatená, ale už to není ono. Celá knížka je taková křečovitá, mám pocit, že z ní hrozně křičí: "Když jsem na tom vydělala jednou, vydělám na tom podruhé!". A tak jsem si její čtení neužila zdaleka tak jako čtení prvního deníku.
Není to špatné, ale už to není tak bezstarostné a dobré, jako první díl.

P.S. To samé platí i u filmu.

Aria85
24.04.2011 4 z 5

jedno z mala del,kde se mi libi knizni i filmove zpracovani..u tehle knizky jsem se vazne pobavila :)

Trina1
12.03.2011 2 z 5

Narozdíl od prvního dílu se mi tahle knížka vůbec nelíbila.

KeFy
11.02.2011

Kniha vcelku dobrá, překvapivě její filmová verze odpovídá ve větší míře knižní podobě.
Hlavně je kniha psaná velmi humorně a to i v situacích, kdy se člověk nesměje. Nenáročné čtení.

LibraryGirl
30.11.-0001 5 z 5

Moc se líbila tato kniha. Četla jsem také první díl, ale ten mě tolik nepobavil a ani nenadchnul jako tento druhý díl. Který je mnohem vtipnější, má větší spád a lépe se čte. Sice jsem čekala více vtipu, ale i tak jsem spokojená se stráveným časem, nebyl to promarněný čas. Knihu bych všem vřele doporučila.

láska pro ženy zfilmováno Velká Británie

Helen Fielding