Dítě Bridget Jonesové

Dítě nebo kariéra? Bridget překousla mučení okolí poukazujícího na to, že jí biologické hodiny tikají čím dál hlasitěji, a pak… otěhotněla. Nebyla by to ale ona, aby šlo vše hladce. Její těhotenství je provázeno nezdravou životosprávou, bizarními radami single kamarádek a ještě bizarnějšími radami zasloužilých matek. Chaos na předporodních vyšetřeních, divoké večírky i romantika, radost a zoufalství, ale hlavně otázka: „Kdo je, sakra, otec?“ „O čem Bridget Jonesová doopravdy je? O rozdílu mezi tím, jací očekáváme, že bychom měli být a o tom, jací doopravdy jsme. A tím – jak Bridget během svého poněkud nestandardního těhotenství zjistí – jak si myslíme, že náš život poběží a jak ve skutečnosti vše vyvine,“ říká o své nové knize Helen Fieldingová. S románem Dítě Bridget Jonesové na scénu opět vstupuje neřízená střela Bridget s novou dávkou trapasů a pohrom, které ji – jako obvykle – budou doprovázet snad na každém jejím kroku. Kniha navazuje na předešlé úspěšné tituly Helen Fieldingové. Deník Bridget Jonesové se stal nejen mezinárodním bestsellerem, ale také skutečným fenoménem. Deník The Guardian ho zařadil na seznam deseti románů, které nejlépe definují 20. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313623/dite-bridget-jonesove-o6W-313623.jpg 3.6232

Bridget Jones (4.)

Bridget Jones´s Baby (2016)

Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Dítě Bridget Jonesové

evismaior

70% - První dva filmy s Bridget Jonesovou jsou pro mě vždy vítanou oddychovkou a líbilo se mi vcelku i pokračování, které šlo do kin ve stejném roce (2016), kdy vyšla tato kniha. A nějak z toho nejsem moudrá - časově navazující kniha, kde už je Mark Darcy po smrti, vyšla již v roce 2014, takže tenhle těhotenský díl působí spíš jako dodatečná snaha autorky dopsat mezičlánek příběhu, který mezitím šel do kina, resp. napsat ho tak, jak by asi vypadal i film, kdyby v něm neodmítl hrát Hugh Grant. Na jednu stranu se mi postava představovaná Patrickem Dempseym hodně zamlouvala, na druhou stranu teď, po přečtení knihy, bych přece jen byla raději, kdyby i ve filmu zůstalo u osvědčených protihráčů Darcy vs. Cleaver. Jinak byl děj v podstatě totožný a to mi asi nejvíc vadilo - knihu jsem měla přečtenou za dvě hodiny, tedy za stejnou dobu, jako trval film - a ono to tak odpovídalo, protože to opravdu mělo spíš formát převyprávěného scénáře než plnohodnotné knihy, od které přece jen očekávám mnohem větší košatost příběhu a v případě Bridget Jonesové i spoustu vtípků, které se do filmu nevešly.

Péťa1950
23.09.2018

Další knížky s Bridget už nebudu zkoušet. Dvě byly až moc. Podle některých komentářů kladné hodnocení, já tam nenašla ani ten humor.

kytikyti
17.09.2018

Byl to docela brak, takova kniha na odlehčení, opravdu nenáročná. Děj docela katastrofa, ale alespon to bylo pozitivní. Poslouchala jsem audio, z pokusů imitovat opilého mi drnčela hlava.

Julinka679
21.06.2018

Opět skvělý díl. Po přečtení chápu proč je vydán jako 4. díl i když je dějově 3.
Tady snad není co víc říct (vše již bylo zmíněno u předchozích dílů). Při čtení jsem se hodně bavila, bylo to vtipné, klasicky ztřeštěné a super! :-)
Už od prvního dílu mi bylo jasné s kým Bridget skončí i když celou dobu spolu Daniel a Mark soupeřili takovým způsobem, že si ji občas nezasloužil ani jeden! :D
Jen mě mrzí, že už je konec a Bridget už nic nenatropí :-/ Klidně bych brala ještě jeden díl! :-) :D
Je to skvělá série, naprosto doporučuji! :-)

Naroni
11.06.2018

Kniha mě nudila. Nedočetla jsem.

mynonka
03.04.2018

Přiznávám, že tato Bridget je moje "první". Předchozí díly jsem viděla pouze zfilmované, proto nemohu srovnávat. Avšak kniha se mi četla hrozně dobře. Bridget je pořád stejně prdlá a zároveň jí v mnoha věcech rozumím a chovám se obdobně střeleně. Díky stylu psaní deníkovým způsobem děj utíká rychle a zbytečně vás nenudí, což je super, protože knihu neodkládáte. Taky už si nepamatuju, kdy jsem se naposledy takhle smála u čtení...možná u Saturnina. Takže za mě super oddechovka.

Luckamol
28.03.2018

V tomto případě byl lepší film.

postrach
28.01.2018