Dítě Bridget Jonesové

Dítě Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313623/mid_dite-bridget-jonesove-o6W-313623.jpg 4 373 106

Bridget Jones série

< 4. díl

Dítě nebo kariéra? Bridget překousla mučení okolí poukazujícího na to, že jí biologické hodiny tikají čím dál hlasitěji, a pak… otěhotněla. Nebyla by to ale ona, aby šlo vše hladce. Její těhotenství je provázeno nezdravou životosprávou, bizarními radami single kamarádek a ještě bizarnějšími radami zasloužilých matek. Chaos na předporodních vyšetřeních, divoké večírky i romantika, radost a zoufalství, ale hlavně otázka: „Kdo je, sakra, otec?“ „O čem Bridget Jonesová doopravdy je? O rozdílu mezi tím, jací očekáváme, že bychom měli být a o tom, jací doopravdy jsme. A tím – jak Bridget během svého poněkud nestandardního těhotenství zjistí – jak si myslíme, že náš život poběží a jak ve skutečnosti vše vyvine,“ říká o své nové knize Helen Fieldingová. S románem Dítě Bridget Jonesové na scénu opět vstupuje neřízená střela Bridget s novou dávkou trapasů a pohrom, které ji – jako obvykle – budou doprovázet snad na každém jejím kroku. Kniha navazuje na předešlé úspěšné tituly Helen Fieldingové. Deník Bridget Jonesové se stal nejen mezinárodním bestsellerem, ale také skutečným fenoménem. Deník The Guardian ho zařadil na seznam deseti románů, které nejlépe definují 20. století.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Bridget Jones´s Baby , 2016

alef
08.02.2017 4 z 5

Neodolala jsem :-) ... prostě jsem si ten další (a doufám, že ne poslední) dílek série musela přečíst :-).
Helen Fieldingová o Bridget řekla, že je to příběh „O rozdílu mezi tím, jací očekáváme, že bychom měli být a o tom, jací doopravdy jsme.“ A také o tom, jak Bridget zjistí „jak si myslíme, že náš život poběží a jak se ve skutečnosti vše vyvine.“ Paní Fieldingová, Váš záměr se Vám povedl.
Přiznávám, že (ač nejsem standardní čtenářka románů pro ženy) Bridget, ... která je za všech okolností sama sebou (jo, je ztřeštěná, ale mně se ta její ztřeštěnost líbí :-)), ... která vnáší do života Marka Darcyho „život“ (protože ten její svět je svěží, je milý, uvolněný, a nekonvenční, není prostě tak sešponovaný pravidly jako ten Darcyho :-)), mám ráda a fandím ji, už od první knížky :-).
Někde jsem četla, že autorka píše další a další pokračování, protože čtenářky chtějí svou Bridget zpátky, a tak ji mají ... nerada to přiznávám, ale i mě každé další setkání s vtipnou a svým osobitým způsobem se životem brodící Bridget těší :-).

Kamienkova33
08.02.2017 4 z 5

Najprv som zostala trošku zarazena, že v tretej časti už deti má a v tejto - asi teda štvrtej - ešte nie je tehotná. Denníky Bridget sú obrovský relax a ani tento nebol výnimka. Je to moja obľúbená hlavná hrdinka :-) Najradšej by som bola, keby mala ešte tak ďalších 10 casti :-)
ps - videla som aj film, tiež skvelý :)

trynitrix
04.02.2017 4 z 5

Tak na film to nemá ale taky super, místo Jacka tu máme klasiku Daniela (debil jako vždy) :-D, okouzlující pan Darcy a nemehlo Bridget a ještě k tomu těhotný :-D
Určitě se mi kniha líbila daleko víc, než 1 a 2 do 3 dílu jsem se radši nepustila, jelikož mi asi styl psaní nějak od autorky nesedl, ale o tuto jsem nemohla přijít ;-)

adevis
29.01.2017 4 z 5

Kniha mě bavila od začátku do konce. Úplně jiná než film, jen v některých částech se mu podobala. Jsem nadšená!

Beruska18
27.01.2017 3 z 5

Taková neškodná oddechovka s nenáročným dějem a humorem typickým pro Bridjet.

Vlastula.P
26.01.2017 5 z 5

Pohodové odpoledne s Bridget. :) Na filmu jsem byla v kině a byl super! A u knížky jsem se bavila úplně stejně.

_Michelle_
17.01.2017 4 z 5

Já se pobavila. Bridget je opět správně ztřeštěná, emotivní, nekonvenční a nyní i těhotná. Její porady s přáteli, rychlé vyhodnocování možného i nemožného a vytváření různorodých závěrů mě asi nikdy nepřestane bavit. Potěšilo mě, že kniha neměla otevřený konec, takže pokud se pročtete dostatečně daleko, dozvíte se (na rozdíl od filmového zpracování), kdo je otec dítěte, což je fajn.

KACABAK
15.01.2017 5 z 5

Příjemná oddechovka. Klasická Bridget a její muži a nový život na cestě....kdo je však otec? Doporučuji. Samozřejmě jsem viděla i film a musím říci, že byl o něco lepší a velmi vtipně vydařený.

Jane007
14.01.2017 5 z 5

Skvělá oddechovka. Člověk si u toho opravdu odpočinul.

michaela3483
12.01.2017 3 z 5

3* jsem dala, protože mám Bridget ráda...ale jinak knihu hodnotím spíš jako podprůměr.

Film jsem viděla dřív a bavila jsem se, bohužel kniha mě moc nenadchla, prvně jsem se zasmála až na straně 221... Největší mínus vidím ve změně jednoho z potencionálních otců a tím pádem mi byl konec, nebo jeho reakce předem jasné.

Mám v plánu knihu ještě min. jednou přečíst, pěkně s ostatními díly B. Jones a třeba změním názor a budu se víc bavit.

Petja
11.01.2017 3 z 5

Příjemná oddechová kniha, která se rychle a dobře čte (nebo poslouchá, v nepřekonatelném podání Martiny Hudečkové). Trpí už trochu "syndromem čtvrtého dílu", kdy se některé vtipy už nutně opakují a občas na mne působí dojmem humoru za každou cenu, ale stejně jako předchozí třetí díl jsem si knihu oblíbila a ráda se k němu vrátím.

Ivuska.09
11.01.2017

Nenáročná kniha, kterou přečtete za jedno odpoledne. Mě tedy rozhodně nezklamala. Bridget Jonesová opět jede na horské dráze svého života. V některých ohledech je rozumnější, v jiných je to stále ta známá bláznivá Bridget. Pokud se vám líbily předchozí díly a hledáte nějakou oddechovou knihu, zkuste tuto.

Znedla
11.01.2017 5 z 5

Čtivá, milá, vtipná... Prostě Bridget Jonesová :-)

Jeanie
08.01.2017 4 z 5

Moc jsem se na ní těšila, ale zklamal mě konec....Bridget mě svojí potřeštěností a bláznivostí hodně baví, ale konec se mi zdál předvídatelný a odfláknutý. Uvítala bych ještě pár kapitol po porodu :-)

bookcase
07.01.2017 4 z 5

Těšila jsem se na ni jako malá holka. Nebylo to špatné, ale.... ale přišlo mi to psané trochu na sílu.

sBety
06.01.2017 3 z 5

Oproti hodně kritizované Láskou šílené Bridget mi přišel tento díl slabší. Možná to je tím, že jsem nejprve viděla film (fantastický!) a pak až četla knihu.
Každopádně vtipy pořád vtipné:-)

DariDerek
30.12.2016 5 z 5

Bridget je zpět. A v perfektní formě. :-)

postrach
30.12.2016

Odlehčené čtení.Celkově mi připadá ze všech dílů nejslabší a nejnudnější.

Žiži93
29.12.2016 5 z 5

Za mně kniha, dobrý. Krásně doplňuje knihu Bridget Jonesová: Láskou šílená. Bridget je prostě Bridgit. Osobně se mi líbila, je sice, trošku slabší na vtip, ale furt dobrá. ;-)

deedulka
28.12.2016 4 z 5

Přečteno raz dva. Svižný a bláznivý styl psaní, jako život Bridget. :) Stále je tak srandovně potrhlá a se vším se snaží popasovat po svém. Bohužel však nemám ráda nešvar velkých písmen v knize a příliš širokých okrajů na stránkách. To se pak čte rychle, když se těch vět na stranu moc nevejde a kniha je pak uměle tlustší. I když se mi kniha líbila, tak musím poměřit s filmem, který se mi líbil mnohem víc. Sice tam nehrál Daniel (tak trochu ho chápu, že se mu to nechtělo hrát, jak byl v knize vykreslen), ale i tak to bylo nabitější a vtipnější. A teď už se jen vrhnout na dějově 4. knihu, kterou tak nelogicky vydali před 3. dílem. No a já si ho dala stranou a čekala...a teď se do něj můžu konečně pustit. :)