Dítě Bridget Jonesové

Dítě Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313623/mid_dite-bridget-jonesove-o6W-313623.jpg 4 373 106

Bridget Jones série

< 4. díl

Dítě nebo kariéra? Bridget překousla mučení okolí poukazujícího na to, že jí biologické hodiny tikají čím dál hlasitěji, a pak… otěhotněla. Nebyla by to ale ona, aby šlo vše hladce. Její těhotenství je provázeno nezdravou životosprávou, bizarními radami single kamarádek a ještě bizarnějšími radami zasloužilých matek. Chaos na předporodních vyšetřeních, divoké večírky i romantika, radost a zoufalství, ale hlavně otázka: „Kdo je, sakra, otec?“ „O čem Bridget Jonesová doopravdy je? O rozdílu mezi tím, jací očekáváme, že bychom měli být a o tom, jací doopravdy jsme. A tím – jak Bridget během svého poněkud nestandardního těhotenství zjistí – jak si myslíme, že náš život poběží a jak ve skutečnosti vše vyvine,“ říká o své nové knize Helen Fieldingová. S románem Dítě Bridget Jonesové na scénu opět vstupuje neřízená střela Bridget s novou dávkou trapasů a pohrom, které ji – jako obvykle – budou doprovázet snad na každém jejím kroku. Kniha navazuje na předešlé úspěšné tituly Helen Fieldingové. Deník Bridget Jonesové se stal nejen mezinárodním bestsellerem, ale také skutečným fenoménem. Deník The Guardian ho zařadil na seznam deseti románů, které nejlépe definují 20. století.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Bridget Jones´s Baby , 2016

postrach
28.01.2018

film lepší neř kniha

Isew
27.01.2018 2 z 5

Číst čtvrtý díl, který dějově předchází třetímu? Ale proč ne. Kdybych nevěděla, jak to bude s Bridget, až jí potáhne na padesátku, tak by si řekla, že to bude super máma. Pokud si chtěla autorka napravit pošramocenou pověst po třetím dílu, tak se jí to docela povedlo. Není to tak vtipné jako první díl, ale dá se to. Jednohubka na jedno odpoledne. Jsem zvědavá, jestli se dočkáme ještě dílu, až bude Bridget šedesát.

Knižní střípky
29.12.2017 3 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio nahrávku a bylo to moc fajn. Bridget je stále stejně praštěná, stále lítá mezi Markem a Danielem. Pokud si někdo svou praštěností dokáže zkomplikovat život, je to Bridget. Ve skutečném životě by mi asi lezla neskutečně na nervy, ale beru ji s nadhledem a asi i tak trochu s nostalgií, protože první dva díly ve zfilmované podobě patří k mým vánočním stálicím. Takže knihu hodnotím asi s jistou dávkou schovívavosti, jsem ráda, že se ke mně dostala ve formě audioknihy, byla skvěle namluvená.

Majinkazam
12.12.2017

Myslím si že lepší než třetí díl knížky, občas jsem se musela zasmát :) super oddychovka :) líbila se mi i kniha i film :)

Allebith
03.12.2017 3 z 5

Zplivnuto ve vlaku na jeden zátah. Pohodová komedie, film kupodivu oproti předchozím knihám vyjde snad i vtipněji. Hlavně, že bylo co napasovat letos do výzvy. :D

Ivuska97
25.11.2017 4 z 5

Kniha je skvělá oddechovka a občas jsem neudržela smích. Ikdyž příště se radši kouknu na film :) 4*

Ewik
25.11.2017 2 z 5

Hmm, tohle už ne. Sérii došel dech i nápad. Trapná padesátka, která se chová jako puberťačka a už ani vzdáleně nepřipomíná tu roztomile cáklou Bridget Jonesovou z prvních dvou dílů. Ani kniha ani film mi nic nedali.
Film se mi také moc nelíbil, celé to bylo až moc uhozené a nepřirozené klišé a upřímně se divím, že se Reneé Zellweger a Colin Firth k něčemu takovému nechali přemluvit.

MartinkaSl
22.11.2017 4 z 5

Lehké a vtipné čtení. Knihu jsem četla jako první ze série a jsem naprosto ohromená! Děj byl lehce předvídatelný, ale to mě od čtení neodradilo.

Už se moc těším, až se podívám na film.

nycol
22.11.2017 3 z 5

Chtela jsem si ji koupit, ale dobre jsem udelala, ze jsem si ji jen pujcila z knihovny. Precteno za 3 hodiny, na pohled normalni kniha, ale textu pramalo. Jinak klasicka Bridget, k tomu neni co dodat. Ty ubrane hvezdicky jsou za malo pismenek:).

astina
16.11.2017 5 z 5

pohodové čtení, hodnotím lépe než druhý díl

Mermaid
10.11.2017 4 z 5

Helen to zase vytáhla trochu výš, dá se říct, že takhle už bych si představovala i film (který jsem ještě neviděla). Má to ten filmový humor i příhody a snad poprvé jsem se za Bridget ani nestyděla. Krátká jednohubka s romantickou zápletkou, jediná kniha z těch čtyř, kterou bych si asi přečetla znova. Na většinu předchozích už totiž asi nenajdu odvahu. Budiž mi moje komentáře zde dostatečným varováním.
Tentokrát je to čistá 4-hvězdičkovka, snad i na tu pátou by si povyskočila.

sabca
09.11.2017 3 z 5

Film jsem neviděla tak nemám s čím porovnávat. Kniha pro mě byla taková oddechovka na jeden víkend. Tím že byly velice krátké kapitoly a hodně nepopsaného místa, než jsem se nadála byl konec.

Elisa220
26.10.2017 2 z 5

Nějak se filmařům podařilo vytáhnout z knižní předlohy víc vtipu, než tam je, i když smázli Clevera. Knížku jsem po půlce zaklapla a šla si znovu pustit film, který se mi o světelné roky líbí víc, i přes tu oplastikovanou Bridget, která už moc nevypadá jako Bridget.

sarekaslukova
05.09.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Hezká na odreagování a příběh mě chytil a nepustil. Sice jsem jako první viděla film (protože jsem si naivně myslela že má to být na díl S rozumem v koncích) ale i tak jsem si knížku hezky vychutnala.

Aneta1993
30.08.2017

Tuto knížku jsem si nechala na dovolenou. Nádherně u toho člověk vypne, pobaví se a děj ho vtáhne do příběhu. Jelikož jsem nejdřív viděla v kině film a pak teprve četla knížku (vždy to preferuji radši naopak), ale i tak jsem byla nadšená. I když ve filmu už nehrál Hugh Grant byla jsem velmi potěšená, že se v knižní podobě zachoval. Jeho frajerský humor mě bavil. Bridget Jonesová opět nezklamala. Ráda si ji někdy opět přečtu.

SelenaDemi428
25.08.2017 4 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá. Nejdříve jsem před rokem viděla film a ten se mi líbil. Kniha se četla sama a líbilo se mi, že vlastně byla skoro úplně jiná než film (v němž nefiguroval Hugh Grant). Ostatní knihy jsem zatím nečetla (ano, začala jsem posledním dílem :D), ale doufám, že se k nim brzy dostanu.

ThePeace135
18.08.2017 2 z 5

Tak nevím... když jsem u prvních dvou dílů série viděla nejprve filmy a pak až četla knihu, chtěla jsem to teď udělat naopak... i tak mi samozřejmě neuniklo, že ve filmu už nebude Hugh Grant, ale nahradí ho Patrick Dempsey... tak jsem si říkala, jak to asi bude v knize... byla jsem potěšená, když Daniel v příběhu stále figuroval a co víc, byl jedním z potenciálních otců - jak by taky ne, když v "Láskou šílené", která se dějově odehrává až po "Dítěti" je Bridgetinou velkou oporou po ztrátě Marka - navíc jsem byla ráda, že mi autorka umožnila prožít s Bridget další rozchod a usmíření s Markem, její těhotenství a nakonec i svatbu, tedy to, o co mě v "Láskou šílené" připravila a co mi tam hodně chybělo... i když mi bylo trochu smutno z toho, že jsem věděla, jak chudák Mark nakonec skončím... film byl oproti knize naprostým zklamáním (u prvních dvou dílů jsem to měla rozhodně naopak)... když už Hugh Grant nechtěl v projektu účinkovat, nemuseli alespoň Daniela nechat zemřít - vždyť pak už děj "Láskou šílené" nedává žádný smysl - a ani tvář až nechutně pohublé a strhané Renée Zellweger už mi nepřipomínala tu starou, dobrou a milovanou Bridget - díky bohu za Emmu Thompson, protože její postava gynekoložky byla oproti knize asi milionkrát vtipnější :D

Aaloha
25.07.2017 4 z 5

Bridget snad nikdy nezklame. Příjemná a vtipná oddechovka. Teď si teprve pustím film.

Margie94
04.07.2017 3 z 5

Poslechla jsem jako audioknihu. Za mě docela dobrá oddechovka, která se však docela dost odlišuje od filmu, který se mi velmi líbil :) poctivý průměr...

aginecka
22.06.2017 4 z 5

Tahle kniha vychází z porovnání s filmem asi nejlíp. Bridget mě opět bavila a i tentokrát jsem se s ní nerada loučila.