Celebrity pro Afriku

Při psaní svého románu se inspirovala z doby, kdy v Etiopii, Súdánu a Mosambiku natáčela dokumentární filmy pro humanitární organizaci Comic Relief. Celebrity pro Afriku nepostrádají autorčiny hlavní literární "zbraně" - lehký ironický tón a smysl pro humor, a tak jistě příjemně překvapí a pobaví všechny čtenáře i čtenářky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7816/celebrity-pro-afriku-wjY-7816.jpg 3.435

Cause Celeb (2001)

Vydáno:, Aurora

Kniha Celebrity pro Afriku

KristýnaBook
04.05.2017odpad!

Nuda nebyla sem schopná knížku dčít :-(

Radka_p
20.08.2016

Príjemná kniha so zaujímavou témou, dej postupne gradoval a najväčšie napätie by som na posledných 15 stranách skutočne nečakala. Trošku škoda, že ak to mal byt sladký román, tak trojuhoník, ktorý "chcel vzniknúť" medzi hlavnou hrdinkou a dvoma mužmi v jej živote, bol zachytený tak...veľmi málo až nijako. A ak to chcel byť príbeh o Afrike tak v knihe mohlo byť viacej opisov, obrazov, vtiahnutia do krajiny, proste viac Afriky. Ale čítalo sa to príjemne.

BlankaTr
20.03.2016

Místy mě kniha nudila, ale zajímavé téma :)

martiiinkajjj
30.12.2015

Knihu jsem četla několikrát a pro mě super :) hlavně v době kdy jsem měla pubertu jsem jí hodně žrala (chtěla jsem do Afriky pomáhat jako humanitární pracovnice) takže doporučuju :)

MagdaS
14.10.2015

Pro mě zklamání. Četla jsem až po sérii s Bridget a prostě to nemá tu šťávu.

Firstovka
04.04.2015

O knize vím už řadu let, ale stále jsem se jí vyhýbala, protože jsem myslela, že je podle názvu nezajímavá! Byla jsem pitomá, knížka je úžasná a moc se mi líbila! Hlavní hrdinka, téma, láska, brečela jsem u ní jako želva.
Pevně věřím tomu, že dnes je jiná situace s pomocí africkým zemím než v době kdy kniha byla napsána.

kikies
22.03.2015

Vtipně a poutavě napsané, vtip a hlavní hrdinka alá Bridget, ovšem obohacené osobními zkušenostmi z humanitárních akcí a střetem dvou absolutně neporovnatelných světů. Je to svěží a příjemné čtivo, protože hrdinka sice řeší svůj milostný život, ale k tomu ještě zachraňuje třetí svět a to je příjemná změna.

Majulenkaa
04.01.2015

Vtipné, čtivé a děj není nijak předvídatelný.

Eseter
18.04.2014

Helen Fielding není nijak geniální spisovatelka, její styl psaní je docela jednoduchý, přesto ale tahle knížka na mě hodně zapůsobila. A to tak, že i když jsem ji četla už velmi dávno, pořád si na ni sem tam vzpomenu. Myslím, že její osobní zkušenost je tu znát a velmi se mi líbil rozvoj a změna myšlení hlavní hrdinky.

Agi
12.04.2012

Ťaživé čítanie o kontrastoch medzi svetom hýčkaných londýnskych mediálnych celebrít a svetom afrických utečeneckých táborov s hladom, chorobami a hromadným umieraním.