Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7818/bmid_denik-bridget-jonesove-9u9-7818.jpg 4 1468 252

Bridget Jones série

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones´s Diary , 1996

padajicidvere
29.07.2012 3 z 5

Upřímně, ze začátku jsem byla celkem frustrovaná z toho kolik Bridget váží..a na jakou "ideální" váhu se snaží dostat. Snažila jsem se to vyrovnat její spotřebou cigaret:D S mnoha situacemi jsem se dokonale sžila, i když mi spíš víc připomíná jednu moji kamarádku, která je stejně PAF z každé situace:D Celkem mě i zklamalo, že v knize bylo málo scén s Markem Darcym. Beru to spíš jako takový průměr, jelikož to byl spíš monolog labilní 30leté svobodné neurotické pracující ženy. Ovšem kniha i pobavila:)

Darf...
02.07.2012 4 z 5

Miluju knihu i film...velmi povedené. Humorné a dokonale čtivé. Nejvíc jsem se smála pasážím, ve kterých jsem se sama našla. :-D

princesse
19.06.2012 5 z 5

Výborná kniha pro relax a pobavení. Čtivá a humorná. Četla jsem několikrát a nezklamal ani film, což není vždycky pravda. Doporučuji.

kivera
04.04.2012 5 z 5

Co dodat. Miluju knížku i film.

Calwen306
12.03.2012 3 z 5

Príbeh vtipný a zábavný. Hlavnú hrdinku som si okamžite obľúbila. Veľmi príjemné oddychové čítanie.

pufina
27.01.2012 4 z 5

Četla jsem až po zfilmování a musím říct, že kniha toho vystihuje o dost víc, ale svým způsobem jsou filmy mnohem lepší. Opravdu se nedivím, že se v Bridget mnoho žen vidí - mám občas podobné sklony. Helen Fielding to vystihla naprosto přesně, tomu porozumí právě jen ženy. Doufám, že neskončím ohlodaná od vlčáků..

Miru
14.11.2011 4 z 5

Jak kniha, tak její filmové zpracování se staly v podstatě kultovními pro spousty žen na celém světě. A upřímně - nedivím se. Film si pouštím každoročně a mám pocit, že i ke knížce se budu ráda vracet. Obojí pro mě představuje příjemný a vtipný holčičí relax :-)

Tcica
30.10.2011 3 z 5

Mě to připadalo nějak depresivní - dva dny jsem potom chodila po bytě a cítila jsem se pod psa.

Judy24
26.10.2011 5 z 5

Četla jsem, že důvodem proč je ta kniha tak populární, je fakt, že se v ní každá žena může najít. Ne, není mi třicet, nejsem moc tlustá, ani nemám depresi, že pořád nevím, s kým budu chodit (no dobře...to poslední možná občas trochu). A stejně jsem se v Bridget našla.

Její problémy jsou totiž všem ženám na celém světě dobře známé, je normální mít občas prostě špatnou náladu, něco neskutečně zvorat, stydět se za sebe a pak to všechno zapít. A Bridget se nad všechny tyhle drobné nezdary umí povznést a ještě tak, že jsem se tomu musela nekonečně dlouho smát. Začátek každého dne, kdy píše, kolik zhubla/vypila/přibrala/vykouřila tomu dodává ten správný rytmus a pravidelnost. Zřejmě to taky dost ulehčovalo a zpříjemňovalo čtení v novinách, když to ještě vycházelo jako sloupky na pokračování.

Helen Fielding dodala hromadě žen na světě naději, že v tom vážně nejsou samy a že i ony se mohou dočkat svého happyendu. A to i-když je jim třicet, mají zadek jako parní lokomotivu, mastné vlasy a neví, co se děje v Čečensku.
A teď mě omluvte, jdu si pustit scénu z Pýchy a Předsudku, kde leze pan Darcy s mokrou košilí z fontány.

1alena1
11.08.2011

Úžasná knížka, ve které se vidí vysoké procento dnešních žen, skoro každá se tam alespoň v nečem našla. Dobře se čte, ale nutno připomenout, že byla i vynikajícím způsobem zfilmována a hlavní představitelka báječným hereckým umem v některých detailech přivedla tento příběh k dokonalosti. Jak knihu tak film nutno doporučit širokému spektru kulturních nadšenců.

jasmína
17.07.2011 5 z 5

Nadšení veliké, dvojka kniha se mi už tak nelíbila.. a to jsem ještě nevěděla, že to zfilmují s okouzlujícím a sexy charizmatickým Hughem Grantem....

dzejnyka
30.11.-0001 3 z 5

Veľa moderných mladých žien sa v Bridget aspoň čiastočne našlo :-)