Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7818/bmid_denik-bridget-jonesove-9u9-7818.jpg 4 1469 252

Bridget Jones série

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones´s Diary , 1996

gigieretino
06.09.2015 5 z 5

Kniha psaná s humorem, moc jsem se nad ní nasmála.

suezie
24.08.2015 2 z 5

Nijak nenadchla..nebylo to špatné, ALE... něco tomu chybělo. Doufám, že film se mi bude líbit víc.

sBety
13.08.2015 5 z 5

Každá z nás se někdy vidí jako Bridget... U knihy jsem se několikrát hlasitě zasmála a některé pasáže jsou doslova kultovní.

postrach
13.08.2015

VIDĚLA JSEM FILMY.POTOM ZE ZVĚDAVOSTI A PRO POROVNÁNÍ KNIHY A TY SE MI LÍBYLY VÍC.DOČETLA JSEM 3 KNIHU A JSEM ZVĚDAVÁ NA FILMOVÉ ZPRACOVÁNÍ.ZATÍM VEDE1 DÍL.

Dominka720
13.08.2015 5 z 5

Oddechová četba, přestože jsem viděla film, nemohla jsem se dočkat toho, jak to vše skončí. Je to knížka, která mě velice pobavila a nemusela jsem u ní nic řešit. Tedy vhodná pro každého, kdo si chce četbou odpočinout.

fiona007
31.07.2015 3 z 5

No, upřímně, mrzí mě, že to musím říct, ale film lepší než kniha.
Bavilo mě, jak je knížka psaná formou deníku, ale příběh byl natahovaný a mnohdy mě dlouhé pasáže nebavily.

herotabe53
08.07.2015 2 z 5

Kniha které mě nebavila - možná to je tím, že jsem viděla (několikrát) film a ten se mi líbí.
Čekala jsem něco víc.

Ditules
10.04.2015 4 z 5

Skvělá oddechovka. Musím se ale přiznat, že film je o něco lepší. Ano, mám slabost pro Granta a Firtha. :D

veronie
10.04.2015 4 z 5

Knížka se četla dobře, i když žádný zázrak, u kterého bych se smála od začátku do konce to tedy nebyl.

Lily28
08.04.2015 3 z 5

Bridget istým spôsobom prehovorí do duše snáď každej žene. Jej príbehy sú vtipné a romantické, presne ako to má byť a hlavne - končia šťastne.

galiana
05.03.2015 3 z 5

Nenáročná oddechovka. Nic světoborného a přesto to účel splnilo. Bridget je jako hlavní hrdinka k nezaplacení. Milá, vtipná a hlavně mi v některých případech připomíná mě samotnou. Úsměvná kniha.

Madame R
29.01.2015 4 z 5

Hrozně se mi líbilo, jak se autorka Helen Fielding nebojí uvádět Bridget do velmi trapných situací. Chudák Bridget byla postavena do pěkně trapných chvil, kdy jsem se řechtala smíchy a při tom s ní soucítila. Příběh mě bavil, ani chvíli jsem se nenudila. Hrdinka byla tak výstižně a realisticky napsaná, že při čtení knihy jsem měla pocit, že Bridget znám, klidně by to mohla být moje sousedka nebo kolegyně. Za mě jednoznačně 5 hvězdiček

maximka
22.01.2015 5 z 5

zbožňuju to. stačí přečíst kousek a hned mám dobrou náladu, hrozně mě to baví. a baví mě i všechny filmy o Bridget.

Ivanule
22.01.2015 4 z 5

Tak taková oddechovka:)Film byl sice super,ale na knihu to nemělo,hnedka se vrhám na pokračování:)

anoti
19.01.2015 4 z 5

Bridgit je prostě tele.Skvělá, odpočinková kniha, která se čte sama.Sice jsem viděla film a musela jsem stále porovnávat a ano, někomu i může vadit, že je to trošku něco jiného, ale mě to bavilo a nad naší ženskou praštěností jsem se dost nasmála :-).

ujunka
17.01.2015 3 z 5

celkem milá a humorná oddechovka. Překvapilo mě, jak málo toho má společného s filmem... :-)

gallovl
16.01.2015 3 z 5

Tohle jsem vzala do ruky, protože jsem potřebovala změnu po všech těch detektivkách a koncentrácích a jo, pokud nechcete nijak náročnou četbu, zkuste to.
Něco bylo úsměvné, něco slabší, ale jako oddechovku doporučuji.

Mikik
30.12.2014 5 z 5

Mě se strašně líbila, četla jsem ji sice až po filmu, ale oproti trojce, kterou jsem četla nedávno je to nebe a dudy. Vtipné, trefné, romantické, nápadité a prostě si ji ráda přečtu znova:-)

Nuny
24.11.2014 3 z 5

Čekala jsem... nejspíš něco jiného.

Lenka.Vílka
14.11.2014 5 z 5

Četla jsem pochopitelně až po shlédnutí filmu, který mě tehdy moc nezaujal (bylo mi 14 a mamka nechtěla jít sama do kina), ale potom jsme se dostali ke knize (já i mamka jsme se na tom shodli) a mě bavila víc, o moc víc...potom i film, který si teď pouštím stále častěji...