Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7818/bmid_denik-bridget-jonesove-9u9-7818.jpg 4 1469 252

Bridget Jones série

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones´s Diary , 1996

martinkaLLL
27.09.2014 1 z 5

Knížka, která mě nebavila. Nic moc vtipného v ní nebylo.

Jihorka
26.09.2014 3 z 5

Nenáročné, lehké čtení, ideální na dovolenou nebo k naladění se pro víkend s kamoškama. Film je poněkud větší taškařice a liší se i dějové. Osobně mi deníková forma moc nevyhovovala. Přišla mi zbytečná.

Tejuš
21.09.2014 4 z 5

Na knize se mi libilo,ze ackoli film jsem videla jako prvni a znam ho pomalu zpameti,lisila se od nej a dokazala me prekvapit tim,kolik jinych zajimavych zaplezek nabidla. U knihy jsem se pobavila a sled udalosti,jak je v ni popsan,se mi libil mnohem vic nez jak si s tim pohrali ve filmu.

knihamouder
16.09.2014 1 z 5

Nevím, jak se podle této celkem nudné knihy mohl natočit tak skvělý film.

Edona
13.09.2014 3 z 5

Filmová Bridget, Renée Zellweger, mě pobavila mnohem více, než knižní předloha.

Esie
10.09.2014 3 z 5

Musím říct, že jsem od toho čekala daleko víc a trochu mě kniha zklamala a pořád jsem jí srovnávala s filmem. Možná v tom byl ten problém, ale i tak to bylo zábavné a oddechové čtení.

Sakafalinka
04.09.2014 2 z 5

Upřímně... tato kniha zklamala mé očekávání. Bohužel, Renée Zellweger u mě zabodovala - film byl mnohem vtipnější. Spisovatelka také měla asi jiné představy o tom, jak vypadá tlustá žena. Mít 58 kilo, tak jsem happy :D

adorjas
02.09.2014 4 z 5

Vtipný, ženský román. Pri čítaní som sa viackrát prichytila pri tom, že sa nahlas smejem. Ak idete na dovolenku, tak túto knihu berte so sebou :)

Al.lio
02.09.2014 5 z 5

Skvělá oddechovka u které se zaručeně pobavíte. Jako plus hodnotím velkou odlišnost mezi knihou a filmem. Zkouknout zfilmovanou knihu by mi nevadilo, ale číst přepsaný film by byla nuda. Rozhodně doporučuji. :-)

Freedyn
08.08.2014 3 z 5

Mě se líbilo, že byla kniha jiná, než film. Bylo to lehké, příjemné čtení.

1v8na
07.08.2014 5 z 5

Filmu se to vubec nepodobalo, ale i tak to šlo. Škoda, že nevím jestli dopadnu ve svých třiceti letech taky tak a nebo lépe. Huř se snad ani dopadnou nedá.

petrzel
03.08.2014 5 z 5

Líbilo se mi to je pravda ,že film je lépe udělaný.

zebrazoma
20.07.2014 4 z 5

Bavila som sa, Bridget je síce trochu mimo, ale sympaťáčka.

Amandaa
18.07.2014

Odpad! Deníková forma mi vůbec nevyhovovala, byla jsem zklamaná.

trynitrix
03.07.2014 4 z 5

Bridget je prostě boží knihu sem zhltla během dne a večer si musela pustit film.
Kniha dobrý ale film se mi líbí více .

MartinaF
24.06.2014 4 z 5

Vtipné, milé, sympatické. Bridget je moje krevní skupina a jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Je sice trochu střelená, ale oblíbila jsem si ji.

Faustka
13.03.2014 5 z 5

"Nebudu utrácet za: strojky na těstoviny, na zmrzlinu a další kuchyňské vynálezy, které stejně nepoužívám; knihy od pisálků, které se jen impozantně vyjímají na polici; exotické spodní prádlo - nemá to smysl, když s nikým nechodím."

Deník Bridget Jonesové je zábavná a inspirující literatura. Stačilo několik stran a Bridget se stala mojí favoritkou. Taky čekám na svého Marka. Přišel. Ovšem skončil u rozvedené sousedky o patro níž. No, nic.. počkám si na takového, který těch pár schodů navíc překoná.
"Tik-tak-tik-tak."

střapatá
09.03.2014 4 z 5

Zaručený lék na deprese a blbou náladu. Tuto knihu pravidelně vytahuji o zkouškovém :)

silazwyku
07.03.2014 5 z 5

Mám jí ráda takovou, jaká je - Bridget celkově ! :-)

Moňa69
13.02.2014 4 z 5

No, britové jsou prostě trochu jiní:) Já Bridget ráda, i když je to nenapravitelná trubka a trochu alpa:)