Bílá nemoc

kniha od:


Koupit

Drama Bílá nemoc napsal Karel Čapek v předvečer druhé světové války. Bylo varováním před nastupujícím nacismem. Stejně jako ostatní jeho romány a hry je neskutečně současné a alarmující.

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370258/big_bila-nemoc-iGQ-370258.jpg 4.54774
Nahrávám...

Komentáře (483)

Kniha Bílá nemoc

leny.wood
06. prosince

Až mi bylo místy úzko.

Lajtwing
11. listopadu

Kdysi jsem Bílou nemoc četl na střední škole, když mi bylo asi sedmnáct let. Bylo zajímavé si dílo přečíst znovu. Přehlednost a jednoduchost textu v podobě hry slouží silné pointě, vystihuje neoblomnou dualitu: mír-život-šance / válka-bolest-zánik. Konečný zmar udeří jako atomová bomba, je dokonáno. Nadčasové varování.


DiaTess
11. listopadu

Čapkovy knížky jsem četla k maturitě, protože jsou krátké. Ale rozhodně toho nelituji. Jeho díla jsou i po letech čtivé, srozumitelné a Bílá nemoc se až moc podobá naší situaci s pandemií. Skvělá utopická hra, klobouk dolu před Čapkem.

Trudi806
03. listopadu

Pořád mě štve, že Čapek nedostal nobelovku, fakt by si ji zasloužil, nejen za tuhle knížku.

jajsemenyk
27. října

Musím říct, že k momentální situaci celkem příhodný příběh. Skoro jako kdyby nebyl napsán před více než padesáti lety :)

tittanie
07. října

Bílou nemoc jsem četla už vícekrát. A teď naposledy jsem si říkala, že bych strašně chtěla být u toho jak tuhle knihu Čapek psal. Strašně bych si o ní chtěla popovídat přímo s autorem.

kristyna3010
06. října

Jasná a velmi dobře napsaná. Za mě top kniha od Čapka, kterou jsem zatím četla. Mohu doporučit i k maturitní četbě.

Ailee
02. října

Docela trefné na dnešní dobu.

1 ...