Osvětimská ukolébavka

Jednoho všedního rána roku 1943 chystala Helene Hannemannová svých pět dětí do školy, když do jejího bytu vstoupili němečtí policisté. Heleniny nejhorší obavy se naplnily: na přísný rozkaz SS měla být vzata do vazby celá její rodina – děti i manžel, všichni romského původu. Přestože Helene byla Němka a rozkaz se na ni nevztahoval, odmítla rodinu opustit. Po strašlivé cestě dorazili do Osvětimi, kde byli vrženi do zmatků táborového života. Manžel Johann byl od rodiny oddělen, Helene se však vší mocí snažila chránit děti své i ty, které měla kolem sebe. Když věznitelé zjistili, že Helene je nejen Němka, ale také školená zdravotní sestra, přinutili ji sloužit v táborové nemocnici, kterou řídil nechvalně známý doktor Mengele. Přestože ji podmínky v Osvětimi ničily psychicky i fyzicky, udělala všechno, co bylo v jejich silách, aby všem dětem kolem sebe pomohla mít se alespoň trošku lépe....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405127/osvetimska-ukolebavka-BqO-405127.jpg 4.825

Canción de cuna en Aushwitz (2016)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Kniha Osvětimská ukolébavka

Jana512

Mateřská láska vedla Němku Helenu k dobrovolnému odchodu do koncentračního tábora, kde byl její muž, rómské rasy, odsouzen a spolu s ním i jejich pět dětí. V těžkých podmínkách oddělená od manžela, snaží se zlidštit podmínky nejen svým dětem, ale všem rómským dětem v mateřské škole, kterou zřizuje v koncentračním táboře Dr. Mengele, aby zde našel vhodné oběti pro své pokusy. To ovšem Helene netuší a chce dětem vytvořit místo, kde jim bude lépe a kde budou děti přes den pospolu Mateřská láska byla zdrojem její heroické síly, když ji i její děti vezli do plynové komory.Utěšovala je zpěvem ukolébavky.

LiloCZ

Kniha přečtená za 1 den, smutný a neuvěřitelný příběh, který ve mě zanechává touhu číst další příběhy z války. Doporučuji

renova

Svým zaměřením mi kniha přijde určena spíše pro ženy. Celou dobu jsem tajně doufala v dobrý konec, alespoň pro hlavní hrdinku a její děti. Ale bohužel. I přes to však pro mě zůstává fascinující ten paradox, že i když z lidí v koncentračním táboře vysáli fyzické síly a nakonec i poslední známky života, odvaha, lidskost a morální přesvědčení zůstalo nezlomné.

VerJer

Srdcervoucí, smutné, děsivé, šílené a přitom plné lásky a naděje. Slzám se jde jen těžko ubránit, a to bych řekla, že autor některé táborové události (narozeniny, Vánoce, návštěvu Kanady) oproti skutečnosti hodně "zlidštil".

Sandruš

Přečteno během pár hodin, tohle je typ knížky který vás hluboce zasáhne a nechcete ani věřit tomu, že se něco tak hrozného dělo, knihu doporučuji.

Kekik

Již po pár stránkách přišly slzy. A chtěly se drát ven po celou dobu čtení. Helene je velmi statečná žena, která pro záchranu svých dětí a dětí ostatních udělá vše. Postaví se dokonce nejznámějšímu "doktorovi" z druhé světové. Konec mě velmi zasáhl. Knihu jsem přečetla na jeden zátah.
DOPORUČUJI.

klaraj093

Přečetla jsem už několik knih na tohle téma.. Tahle byla samozřejmě "skvělá".. Četlo se to dobře, styl je trochu formou deníku, což mě tohle baví.. A příběh.. Myslím že není třeba komentovat.. Hrozný, smutný,šílený.. Ale určitě ji doporučuji, jestli vás tyto knihy zajímají..

Osvětim holokaust

Mario Escobar