Strašliví Egypťané

V knížce o strašlivých Egypťanech se dočtete spoustu neuvěřitelných a děsivých věcí ze života slavných faraonů a jejich ubohých poddaných. Dozvíte se například, který faraon měl na tvářích nejvíc beďarů, proč museli někteří faraoni nosit umělé vousy nebo jak léčili Egypťané slepotu. Při čtení narazíte na nechutné příběhy plné mrtvol a dozvíte se také něco málo z vražedné egyptské matematiky. A to není vąechno: naučíme vás ještě mumifikovat a péct nepoživatelné cukroví podle originálního egyptského receptu starého několik tisíciletí. Dějiny zkrátka nikdy nebyly tak děsivé!!!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2138/straslivi-egyptane-2138.jpg 4.3169

Děsivé dějiny

Literatura naučná, Historie, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Awesome Egyptians, 1995

Kniha Strašliví Egypťané

DK197

KNIHA: Na zpracování je cítit cílovka. Jako mladší bych si to asi zamilovala. Dnes jsou mé pocity střízlivější. Ale i tak oceňuji informace. Hlavně ty, co se netýkaly jen mumií a pyramid, protože Egypt není jen o tom. Mohlo jich být i víc. Se sérií jsem určitě neskončila.

Knihomolka59
19.11.2020

Velmi vtipně podáno. Na knize se mi líbilo, že jsem se dozvěděla informace, o kterýych se ve škole vůbec nezmínili. Pokud se chcete dozvědět víc o starověkém Egyptě, rozhodně doporučuji.

inachisio
28.08.2020

Výborná knížka se spoustou zajímavostí, které se prostě jinde nedozvíme. A už vůbec ne ve škole.

sgjoli
12.02.2020

Série Děsivé dějiny byla v době mého dětství děsně populární, akorát mne osobně z nějakého důvodu úplně minula. Tak jsem ji teď, v dospělém věku, chtěla trošku prozkoumat a sáhla jsem v knihovně po tématu, které mi přišlo nejlákavější. Asi takhle - téma super, zpracování rozhodně zábavné a vcelku originální, ale pro dospělého člověka, co to čte poprvé v životě, asi příliš jednoduché. Být děcko, budu tohle hltat se vším všudy a přečtu všechny díly během krátké doby. Jako dospělá to asi neumím už tolik ocenit. Ale ten nápad se mi moc líbí - i způsob pojetí mi přijde pro mladé publikum vcelku adekvátní, nicméně já asi lépe než 3 hvězdy dát nemohu, protože už nejsem cílovka a od populárně naučného textu žádám o trochu víc.

Venny345
05.03.2018

Knihy z této série se mi líbily:)
Poučné a čtivé.

Vidlička
17.10.2017

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

Někdošťastný
25.09.2017

Komiksové a vtipné zpracování této knihy je úžasné. Po přečtení se můžete cítit jako (divný) expert na Egypťany ♥.

Dakarianna
12.04.2017

Další skvělá knížka. Deary to umí.