Strašliví Egypťané

V knížce o strašlivých Egypťanech se dočtete spoustu neuvěřitelných a děsivých věcí ze života slavných faraonů a jejich ubohých poddaných. Dozvíte se například, který faraon měl na tvářích nejvíc beďarů, proč museli někteří faraoni nosit umělé vousy nebo jak léčili Egypťané slepotu. Při čtení narazíte na nechutné příběhy plné mrtvol a dozvíte se také něco málo z vražedné egyptské matematiky. A to není vąechno: naučíme vás ještě mumifikovat a péct nepoživatelné cukroví podle originálního egyptského receptu starého několik tisíciletí. Dějiny zkrátka nikdy nebyly tak děsivé!!!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/2138/straslivi-egyptane-2138.jpg 4.3149
Literatura naučná, Historie, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

The Awesome Egyptians (1995)

Kniha Strašliví Egypťané

Venny345
05.03.2018

Knihy z této série se mi líbily:)
Poučné a čtivé.

Vidlička
17.10.2017

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

Někdošťastný
25.09.2017

Komiksové a vtipné zpracování této knihy je úžasné. Po přečtení se můžete cítit jako (divný) expert na Egypťany ♥.

Dakarianna
12.04.2017

Další skvělá knížka. Deary to umí.

martas006
09.01.2017

Zábavné a poučné. Takové knížky by měly být místo učebnic.

dominika2585
05.12.2016

Zábavné ale poučně knížky, to Deary prostě umí.

ziggrrl
07.10.2016

Má první knížka ze série Děsivých dějin. Super zábavná a poučná, téměř jako všechny ostatní od Dearyho, co jsem četla :-)

Papik.21
16.01.2016

Kniha je určená primárně pro děti, nicméně i dospělí si přijdou na své. Já se u knihy náramně bavila a to jsem už dááávno ze školy :) Kniha je psána vtipnou formou, takže se čte skoro sama.

Egypt historie zábavně

Autoři knihy