Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

Prázdniny po prvním roce v Bradavicích byly u strýce a tety k nevydržení. Chovali se k Harrymu tak hrozně, že se nemohl dočkat návratu do Školy čar a kouzel. Jenže těsně před odjezdem Harryho varuje podivné stvoření – skřítek Dobby. Když se prý do školy vrátí, stane se katastrofa! A dějí se skutečně hrůzné věci. Kromě toho, že mají nového profesora na obranu proti černé magii, vychloubačného Zlatoslava Lockharta, že na dívčích záchodcích straší ufňukaná Uršula a Ronova sestra Ginny věnuje Harrymu přílišnou pozornost, jakási tajemná síla začne přeměňovat studenty bradavické školy v kámen! Nikdo neví, kde se vzala. Že by v tom měl prsty zlý Malfoy, nebo Hagrid, o jehož tajemné minulosti nikdo nic neví? Nebo dokonce snad samotný Harry …….?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/9_/9/harry-potter-a-tajemna-komnata.jpg 4.68290

Harry Potter (2.)

Harry Potter and the Chamber of Secrets (1998)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Dubin3k
předevčírem

Dobrá kniha sice při srovnání s předchozím a dalším dílem je trochu slabší ale i tak jsem si ji hodně oblíbil a můžu doporučit každému.

Sabinaski

Tímto dílem jsem prolomila Harryho ságu. Druhý díl je rozhodně lepší než první. I tak miluju všechny její knihy a některé se nadají než přečíst dvakrát. V němčině i angličtině. Roztomilý je skřítek Dobby (pozor, spoiler), který chce mermomocí zabránit Harrymu, aby do Bradavic vůbec neodjel. Celý pokus dostat se přes zeď na nástupiště 9 a 3/4 je úžasný a cesta létajícím autem jakbysmet. Knihu vlastním doma v češtině a naprosto ji zbožňuji. Ilustrovaný plán Bradavic je boží a už jen jména kapitol ''V Krucáncích a kaňourech'', ''Vrba mlátička'' nebo ''Šmejdi a šepot'' prozrazují, že se čtenář má rozhodně na co těšit. ''Přeslazený'' profesor Zlatoslav Lockhart je úděsně slizký. A ufňukaná Uršula vtipná. Pan Weasley se tolik zajímá o život mudlů. A není nad tajné výlety pod kouzelným pláštěm. Bravo, JKR.

Orange8knihomol

Jak už jsem psala v komentáři pod 1. dílem, ,,Harry Potter" je TOP fantasy knižní série pro děti, mládež i dospělé. A ještě k tomu, když Vám čtení zpříjemní propracované a úplně úžasné ilustrace od Jima Kaye! Doporučuji!

Morgaine07

Další díl HP, který by neměl v knihovně knihomola chybět.

Venny345

Miluju, Miluju, Miluju! ♡

JíraKrál

klasika

Peťule159

Není co dodat :)

weirdie

Druhý výlet do bradavic jsem měl už ve filmové podobě méně rád než první, připadal mi jako takové nutné zlo, které je potřeba přetrpět. Jelikož jsou ovšem filmy jen převedením písma na filmové plátno, není tomu jinak ani u knihy.

Nevím proč, ale nějak přirozeně tíhnu k tomuto dílu mě ne úplně jasnými antipatiemi. Možná je to prostě proto, co se v tomto díle děje. Už jenom začátek s Dobbym, i když skvěle popsaným, přes nemožnost dostat se na nástupiště a najít onen vlak (přičemž by mě vážně zajímalo, jak jej našli, když na to nástupiště MUSÍ projít?), nelíbí se mi, že jde o díl, kdy se tady takovou dobu připravuje mnoholičný lektvar, Harry s Ronem se mění na Creba a Goyla, potom ještě pavouci v lese do toho...snad žádná část děje mi nepřipadala nějak zajímavá, zábavná nebo sympatická...nemluvě o tom, že se všechno toto zlo musí přetrpět jenom kvůli tak strašnému závěru, jako je zde. A který je odfláklý a odříkaný co nejrychleji je to možné. I v tom filmu byl Bazilišek větším problémem.

Začíná se nám tu také rozvíjet neblahá tendence, totiž ztrapnění záporných postav. Vzpomínka Toma Raddla se nezmůže na nic jiného, než velkohubé projevy a na přikazování svému mazlíčkovi, Luciuse Malfoye v samém závěru srazí k zemi kouzlem osvobozený skřítek...co k tomu dodat? Na druhou stranu, je to přecejen pohádka, tady by to ještě tak nějak šlo skousnout. Horší bude, pokud se v následujících dílech knih bude dít to samé, a protože se to děje ve filmech se obávám, že ano. Vlastně už tímto dílem dává Rowlingová najevo, že všechny ty řeči o nebezpečném záporákovi a jeho přisluhovačích jsou jen žvásty, když jsou ve skutečnosti tak ubozí a neschopní jak jsou. Tohle dílo dost sráží.

Je tu jedna věc, která mě oproti Kolumbusově zpracování nesmírně potěšila, a to sice kapitola o zahradních trpaslících a jejich vyhazování ven. Škoda, že to není i ve filmu, protože to mě vážně pobavilo a povzbudilo do čtení jinak otravné dvojky. Nějak si nemůžu pomoci, kdyby tenhle díl nevznikl, nic špatného by se nestalo.

Přijde mi, že v celém tomto dílu je nějak příliš velké množství nelogičností, které nedávají moc smysl - což jen podporuje mojí předchozí větu, protože psát něco takového, to je lepší nepsat radši nic. Rowlingová to přesto udělala a tohle je výsledek:
- Jak se Harry s Ronem s trabantem ve vzduchu dostali poblíž vlaku, když aby se s ním mohli vůbec spatřit, museli by projít "bránou" do jiné dimenze?
- Jak se mohlo stát, že se ve škole objevilo něco takového jako je Zlatoslav Lockhart - je to sice vtipně popsaná postava, která mě ve dvojce velmi baví - ale jak je možný ten fanatismus ze strany Hermiony, jež viděla jeho neschopnosti? A jak je možné, že mudrc jako Brumbál jej neprohlédl?
- Jaká je šance, že Bazilišek "usmrtí" několik osob stejným způsobem - zkameněním?
- Jak je možné, že bývalého přisluhovače pána zla prostě takhle povalí malý skřítek?
Atd. atd.

Abych to zkrátil, stále platí to, co o předchozím dílu - příběh hezky odsýpá s pěkným tempem, je to stále hezky kouzelné, napsané s lehkostí a vtipem. Když už mě to ani moc nebavilo, bylo mi ušetřeno utrpení tím, jak pěkně se to četlo.

Myšlenka čistoty kouzelnické krve +10%
Zahradní trpaslíci +5%
Stálá lehkost, kouzlo, vtip a jednoduchost světa +10%
Minulost bradavic, Hagridův příběh, Raddle jako vzpomínka +10%
Brumbálovy moudra +5%

40%

Orvi

Co k tomu napsat? Paráda od začátku do konce.

Kačkaknihomol

Musím snad něco dodávat? Úžasný, úžasný, úžasný. Fakt nechápu proč jsem se Harrymu tak vyhýbala. Jak už jsem psala, Rowlingová je kouzelnice, stránky se čtou samy, příběh lehce odsýpá a má spád, všechny ty nové jména a kousky skládačky, které potom dokonale zapadnou do sebe... Sakra, to už musí být člověk vážně génius! Jedinou nedokonalostí je samotný a velevážený Harry Potter, který je paradoxně až moc dokonalý, čímž mi děsně lezl na nervy. Jinak, je to prostě pecka pro rodiče i děti, a myslím (hlavně doufám) že ještě notnou chvíli bude!

Manifest blech

Druhý díl se mi líbil víc jak první. Čte se krásně rychle.

IvankaM

Opět netřeba komentáře.

helusa2

Jednoduše - úúúúžasné!!! Po tolikáté to čtu a vždy najdu něco obohacujícího!!! Teď k tomu přispěly ty nádherné ilustrace... Krása a šlechetnost :-)

Verča04

Druhý díl Harryho Pottera opět nezklamal. Četl se úplně sám.
Jediné co nedokážu pochopit jsou lidé kteří říkají že je to blbost i když nikdy neviděli film a nebo nečetli knížku.
Já Harrym Potterem prostě žiju. A jsem zastánce toho že je pro každou věkovou kategorii.
Moc krásné doporučuji všem kteří jsou uchváceni světem čar a kouzel.

Ver-ča

Tak to jsem nečekala že mě tadyta série začne bavit ;-) Harry Potter je to pro mě prožitek číst a představovat si jaký by to nejspíš bylo v Bradavicích:-) asi mám velkou představivost. :-)

Dalamar

Druhý díl ilustrované verze světa Harryho Pottera. Jim Kay opět na stránkách této knihy čaruje a je to pro mne požitek knihu předčítat svým dětem. Ačkoliv děj knihy znám z filmového zpracování, přeci jen v knize se objevují detaily, které se do filmu nevešly a za to jsem velice rád. Opět luxusní zpracování od Albatrosu, kterému se v tomto případě nedá nic vytknout. Přiznám se, že v tomto případě se nemohu dočkat až naší společnou knihovnu budou zdobit všechny díly této ilustrované edice.

Mattar

Skvelé pokračovanie od autorky.Už vidno že je to vážnejšia kniha. Ale stále je to klasický Harry Potter.Skvelé sa číta v školskom roku.

b2z

Dvojka Herryho je stále ještě pohádkově laděná, i když už Voldemort vykukuje ... univerzum tohoto kouzelnického světa je opravdu skoro bez chyby

agatha2
29.12.2017

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.

4laras
28.12.2017

Druhý díl... Harry je spolu s námi stále udivený ze světa kouzel.

ronniejohns
27.12.2017

I u Tajemné komnaty jsem díky filmu věděla, do čeho jdu. Přesto mě nikdy nepřestanou knihy překvapovat. Kolikrát už jsem je četla a kolikrát zapomenu na ty nejvtipnější detaily. Mnoho lidí nemá Tajemnou komnatu rádo nebo ji označují za jednu z nejhorších v sérii. Dle mého je druhý díl velmi důležitý, jelikož nám pomalu začíná odkrývat díky Tomově deníku, kdo je vlastně Voldemort zač.

mia.com
27.12.2017

Co napsat, Harry Potter je prostě moje celoživotní láska. Vždy bude mou nejoblíbenější částí pasáž, kdy Harry najde Hermioninu nápovědu a vše do sebe začne krásně zapadat. To asi bude mou zálibou v záhadách a detektivkách :D.

Carra
18.12.2017

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

pichova.veru
14.12.2017

Miluju Harryho, kniha se četla jedním dechem :)

B4LU
13.12.2017

Vzdor ostatním komentářům zde, Tajemná Komnata patří mezi mé oblíbené díly Potteří série. Stále je to to svěží, čtivé dílko pro děti, navíc s lehce tísnivou atmosférou (něco likviduje školáky na chodbách...!). Navíc se mi už v prvním díle líbila Harryho rozprava s hroznýšem v zoo, takže tady jsem byl maximálně spokojený.

Tánička11
12.12.2017

Podle mě se určitě zlepšilo autorky písmo, předtím to bylo sice hodně zajímavé, ale když jste knihu zavřeli uvědomili jste si že je to hodně děcky napsané. Teď to bylo o hodně lepší a myslím, že to bude čím dál lepší

Sarka25
05.12.2017

Prostě Harry potter není co dodat :)

pepa4081
04.12.2017

Přečteno znovu po několika letech. Jedny z knížek, ke kterým se budu vždycky vracet. I filmy se povedly. Nádherný relax pro malé i velké děti. A věřím, že čarodějové mezi námi opravdu jsou, a já se s nimi občas potkám.
Vrcholně uspokojivé!

Naty2809
01.12.2017

Harry Potter je klasika, která nezklame. :)

26.11.2017

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). Ani druhý díl nezklame. Je čtivý, výborně napsaný a jen těžko se odkládá. Myslím, že zde věk čtenáře vůbec nerozhoduje - knihy jsou doslova geniální!