Harry Potter a Tajemná komnata

Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností…
Tajemná komnata se znovu otevřela!

https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/9/big_harry-potter-a-tajemna-komnata-oEc-9.png 4.612207

Harry Potter 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets, 1998

Kniha Harry Potter a Tajemná komnata

Astridka
včera

Další super díl o Harry Potterovi. Tuto sérii miluji.

Lajka2012

Velké zklamání!!! Myslela jsem, že mě kniha bude bavit, protože Harry Potter a kámen mudrců byl skvělý. Ani jsem tomuto dílu nedala poslední šanci, jako jsem udělala u Elena - Mračna nad turnajem a u Dívek v sedlech - Hříbě. Jediné co se mi na těch 50 - ti stránkách líbilo bylo létající auto Ronovy rodiny.

Hanncha

skvěle napsáno. K druhému dílu se vracím z nostalgie.

Čmeláček

Výborná kniha. Harry Potter je prostě nejlepší, nedám na něj dopustit :))).

PájaHája

Další skvěle napsaný díl! A už se těším na 3. knihu.

Littlemonday

(+ SPOILER) SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER!

Pokud jsi necetl/a druhy dil, dal necti!!!

Druhy dil me v obecne rovine bavil, dej ubihal, tentokrat knizka vyvolavala spoustunotazek, na ktere jsem v prubehu dostavala odpovedi.
Zhruba u tretiny knizky jsem uplne nenavidela fotografujiciho prvnacka a pana profesora Lockharta, ktery mi svou nafoukanosti pil krev.

Rozpletani tajemstvi Tajemne komnaty bylo taky fajn, pomalu se hlavni hrdinove dostavali k informacim vedoucim k zaveru. No a prave zaver je pro me problem tohohle dilu.

Milovnici HP me asi sepsuji, ale Harry pro me proste nebyl dostatecne hrdina. Diky listku Hermiony se dostal k tomu, kde hledat. Brali s sebou uplne nesmyslne Lockharta, kterej byl jako po lobotomii a i kdyby nebyl, porad by jim byl k nicemu. Tak jestli jen nechteli, aby utekl? Kazdopadne potom prislo na nejhorsi a Harry se utkal s baziliskem. Ale jako jak? Priletel Fenix od Brumbala, vykloval mu oci, pak mecem z klobouku baziliskovi propichl patro, u toho se malem zabil, tak to Fenix zase zachranil a pak je vsechny vytahl nahoru, kde dostali oceneni, body, pochvaly… To me trochu mrzelo, ze tam Harry nebyl vic za hrdinu.

No a uplny konec - vse dobre dopadlo, to je jasny, ale co mi chybelo:
a) Vyleceni Lockhartovy ztraty pameni a poradny vyplisneni za ty jeho vymysly
b) Lepsi resenimpro Harryho na leto nez jet k tem vypatlanym Dursleyovym!

Takze suma sumarum se mi knizka libila, trosku me zklamal konec, ale to nic neznamena a ja jedu dal. Uz se tesim na treti dil!

Jellus

Druhá kniha v pořadí a první, co jsem z celé série četl. Opětovně kouzelný příběh a můj nejoblíbenější. Tohle by se dalo číst pořád a pořád a stejně by se to neomrzelo.

AlexandraBane

Jak mě okomentovaly moje kamarádky, nezávisle na sobě, když zjistily, že čtu (opět) Harryho. "Ty jsi beznadějný závislák."

Copak za to můžu? Když ten svět je tak kouzelný, že vás vtáhne a nechce pustit?