Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností…
Tajemná komnata se znovu otevřela!

https://www.databazeknih.cz/images_books/9_/9/harry-potter-a-tajemna-komnata.jpg 4.68775

Harry Potter (2.)

Harry Potter and the Chamber of Secrets (1998)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Phyl

Připraven s obnaženým hrudníkem, jsem se pustil do čtení a čekal, jak si budu samolibě drásat a třít bradavky, abych ukojil své niterní pocity vítězství nad tím brýlatým sráčem, jsem strnul a v pozici, kdy jsem již pomalu k oněm malým růžovým rošťákům pomalu mířil, jsem si uvědomil, že po velmi ale opravdu velmi chabém pokusu mne oslnit jedničkou, sedím a ono vítězoslavné brnění v bradavkách náhle utichlo a těžce jsem si musel přiznat, že to shazování brýlatého sráče nebude tak jednoduché. Musím uznat, že srovnal stav série na 1:1, a tudíž musím i vyhlásit, že se chystá litý boj, neboť jsem se rozhodl pokračovat v tomto svém letním nešváru dál. Jestli zvládnu všech 92 dílů nebo kolik jich je, stále vidím hvězdy zamlženě. Hodil jsem trotlovi rukavici a on jí uličník při druhé příležitosti zvedl, a málem mi jí mrskl do tváře. Přesto má zaujatost, teď bude obezřetnější a troufám si tvrdit, že to ten mizera nebude mít tak lehké. Teď mne pouze překvapil, zaskočil a obalamutil. Dám si na toho uličníka pozor. Mnohem větší pozor.

lessi

Co napsat. Prostě báječná kniha. Filmy jsem nějak nesledovala, za to do knih jsem se zamilovala. Momentálně čtu třetí díl a opět supet.

caroline7390

Srdcovka

Ran

I druhý díl byl velmi čtivý a napínavý.

BeyondHorizon

Jediné, co mě zatím u této série mrzí je, že knihy jsou tak krátké. Mnoho věcí nebylo rozvedených a děj byl napsán úsporně, zůstalo jen to nejdůležitější. Děsí mě, jak rychle se knihy přečtou. Klidně bych přečetla 500 stránek navíc o nějakých nedůležitých událostech každodenního školního života HP, jen abych v jeho světě mohla zůstat o něco déle.
Film prakticky vystihl téměř všechno. Ne všechno mi ale bylo úplně jasné a po přečtení knihy do sebe všechno konečně krásně zapadá. Jen, jak už jsem psala předtím, mě zklamal popis. Boj s baziliškem byl popsán téměř v jediném odstavci a to je na mě moc rychlé. Chci víc detailů!

Marekh

Kniha se mi celkově líbila. Zaujalo mne např. létající auto, Vrba mlátička aj. Závěr knihy byl napínavý a strašidelný. :)

Žožik

Zábavný děj, kniha je velice čtivá, asi nic co bych mohla vyčítat. A to, jak je vykreslený kouzelnický svět, je prostě úžasné.

Dagros

Musím říct, že knížka Tajemná komnata se mi líbila víc, než film. V knížce je obsaženo více informací, které ve filmu vůbec nebyly a najednou spousta věcí do sebe krásně zapadá. Je to nádherná knížka, která se četla úplně sama. Hned se vrhám na třetí díl. Nějak mě ta ,,Potterovská mánie" chytla :))

misowi84

Podruhé jsem zavítal do Bradavic..
A opět jsem byl dokonale okouzlen :-)

Jhonza

Super kniha o chlapci s dobrým srdcem.

Suou

S dvojkou som mal rovnaké problémy ako s prvou knihou.
Opis bol slabší, ale dej to všetko prebil.
Vraj sa to má všetko zlepšiť od 3. dielu :) fakt sa teším na to, ako autorka začne pracovať s textom. :)

Filatov

Tajemná komnata je stejně chytlavá jako první díl této kouzelnické ságy. Návrat do Bradavic byl poutavě napsaný a od druhé poloviny nabral velmi rychlý spád, který čtenáře stoprocentně upoutá. Téma druhého dílu mi bylo velmi blízké zejména kvůli baziliškovi a kvůli faktu, že se v sérii poprvé objevilo ztělesnění Lorda Voldemorta v podobě Toma Raddla.

LuciNka93

Druhá knížka, která mě rozhodně nezklamala. Mám radši filmové zpracování ale knihy si také ráda přečtu.

m_friedlova

Hezký pohádkový příběh plný nejen kouzel, který neurazí ani dospělého čtenáře. Těším se na další díl.

Pauvka

Čtu po třetí a určitě ne naposledy. Moje dětství. Miluju kouzelný svět H.P.

Miliarda

Kvalitou se vyrovná prvnímu dílu. Svět Harryho Pottera je prostě úchvatný a Rowlingová ho dokázala rozvinout do nejmenších detailů. Možná lze považovat za lehce nadbytečné neustálé omílání skutečností, jež se odehrály v prvním díle, ale jedná se skutečně jen o drobnou vadu na kráse, která nijak nesnižuje kvalitu této jinak výborné knihy. Za mě absolutní spokojenost, jasných 5 hvězd a už se těším na další dobrodružství Harryho Pottera.

Karča.K
19. březnaodpad!

Pro mého staršího bratra byla v raném mládí tajemnou komnatou koupelna, často se tam zamykal, když naši rodiče nebyli doma. Když jsem zjistila, že v knize není nic o této problematice, tak jsem ji odložila.

nihankemal
16. březnaodpad!

Tajemna Komnata je mim oblybenym dilem a je pto mne take dobra . Mam rad vsechny knihy co vyrobily v Velke Britanie

Mirka.K

Tajemná komnata bývala mým nejméně oblíbeným dílem série, ale teď se posunula mnohem výš. Příběh byl kouzelně pohádkový a Harry byl pořád ještě hrdina, kterému se dalo fandit a ne ten otravný spratek z Fénixova řadu (a už vůbec ne ten arogantní ubožák z osmičky). Komnatu si určitě brzy přečtu znovu.

pavelvanura

Druhý díl lehce slabší, ale stále nostalgie.

AndyBlack

Tahle kniha už byla zajímavější než první díl, i když pořád psaná pro děti. Každopádně Harry Potter je pro mě srdcovka, proto 5 hvězdiček.

sab6325

Tak tohle jsem od knihy necekala, daleko lepsi nez film a nez prvni dil.
Cetla se krasne a vzdy jsem se tesila az mi mimco usne a ja to konecne doctu ;)

DarthSoren

Mnohem lepší než Kámen mudrců. Už to nebylo tolik pohádkové, ale trošku vážnější fantasy. Tady jsem už napravil chybu z prvního dílu a nejdřív jsem četl knihu, až pak shlédl film. A druhá kniha byla lepší než druhý film.

Szekynka

Druhý díl navázal, kde první skončil. Tento díl mám ze všech asi nejraději.

dancav28

Celá série Harryho Pottera mě moc baví a tato kniha není výjimkou, vtáhla mě do svého děje a četla jsem ji už několikrát. Určitě doporučuji

Mayaku

Harry Potter a tajemná komnata je suverénně knihou, kterou jsem za svůj život přečetla nejvíce krát. Zápis z mého čtenářského deníku, léta páně 2001: "Superbomba, přečetla jsem 23x." (počet byl samozřejmě uváděn tužkou, aby bylo možné reflektovat každé další přečtení :D). Skutečnost, že jsem byla schopná číst tuto knihu tolikrát znovu a znovu, svědčí o dvou věcech: 1) v roce 2001 stál výběr fantasy literatury pro děti a mládež docela za prd a 2) J. K. Rowling má prostě schopnost člověka ke knize připoutat a přimět ho lačně hltat každé slovo. Opět tu objevujeme nové sféry kouzelnického světa a hlubší charaktery postav, setkáváme se s novými hrozivými kouzelnými stvořeními, tentokrát vše již v podstatně temnějším hávu. Trošku mě po těch letech zaskočilo, jak je vlastně celé finále příběhu rychle vyřízeno. Celou dobu autorka důkladně a systematicky buduje podloubí k pořádné závěrečné konfrontaci, a když k ní konečně dojdeme, tak je všechno na můj vkus docela rychle odbyto. Ale i tak nemůžu jinak, než za plný počet, 24 přečtení je 24 přečtení :D

Pistácie

Druhá kniha a zase jsem o krok blíž k tomu dočíst celou sérii :) Baví mě to a pořád mě to nepřestává překvapovat. Líbí se mi scény a příběhy, které se ve filmech neobjevily. Pořád mám v knize co objevovat. Je to super. Baví mě to číst anglicky a snad nepřestane do posledního dílu. :)

Dubin3k

Dobrá kniha sice při srovnání s předchozím a dalším dílem je trochu slabší ale i tak jsem si ji hodně oblíbil a můžu doporučit každému.

Sabinaski

Tímto dílem jsem prolomila Harryho ságu. Druhý díl je rozhodně lepší než první. I tak miluju všechny její knihy a některé se nadají než přečíst dvakrát. V němčině i angličtině. Roztomilý je skřítek Dobby (pozor, spoiler), který chce mermomocí zabránit Harrymu, aby do Bradavic vůbec neodjel. Celý pokus dostat se přes zeď na nástupiště 9 a 3/4 je úžasný a cesta létajícím autem jakbysmet. Knihu vlastním doma v češtině a naprosto ji zbožňuji. Ilustrovaný plán Bradavic je boží a už jen jména kapitol ''V Krucáncích a kaňourech'', ''Vrba mlátička'' nebo ''Šmejdi a šepot'' prozrazují, že se čtenář má rozhodně na co těšit. ''Přeslazený'' profesor Zlatoslav Lockhart je úděsně slizký. A ufňukaná Uršula vtipná. Pan Weasley se tolik zajímá o život mudlů. A není nad tajné výlety pod kouzelným pláštěm. Bravo, JKR.

Orange8knihomol

Jak už jsem psala v komentáři pod 1. dílem, ,,Harry Potter" je TOP fantasy knižní série pro děti, mládež i dospělé. A ještě k tomu, když Vám čtení zpříjemní propracované a úplně úžasné ilustrace od Jima Kaye! Doporučuji!