Krycí jméno Verity

11. října 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala. Když Verity chytne Gestapo, myslí si, že nemá žádnou šanci na přežití. Jako tajný agent chycený na nepřátelském území zažívá nejhorší noční můru jakéhokoliv špióna. Nacisté ji ale ihned nezabijí, dají jí na výběr: Buď jim odhalí svou misi, anebo ji strašlivým způsobem popraví. A ona se rozhodne říct jim pravdu. Avšak ne takovou, jakou očekávají. Na každém kousku papíru bojuje Verity o svůj život. Odhaluje svou minulost, vypráví, jak se skamarádila s pilotkou Maddie. Lituje svého selhání a ukazuje svou kuráž a zoufalou touhu dostat se domů. Ale budou její odhalení stačit SS? Pomohou jí její tajemství přežít? Krycí jméno Verity vypráví trýznivý a zároveň nádherný příběh o silném přátelství, které je zkoušeno děsivým nepřítelem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258472/big_kryci-jmeno-verity-258472.jpg 4346

Krycí jméno Verity 1.

Literatura světová, Válečné, Historické romány

Vydáno: , CooBoo

Code name Verity, 2012

Kniha Krycí jméno Verity

Carol1122

Bohužel nebudu hodnotit, protože jsem knihu nedočetla. Měla jsem ji hrozně dlouhou dobu na wishlistu a dost se na ni těšila. Od prvních pár stran zmateného výkladu jsem jen čekala, kdy se příběh rozjede, ale nestalo se tak. Ačkoliv téma mě zaujalo a doufala jsem, že příběh bude napsán čtivou formou, byla jsem překvapená, že se tak nestalo. Za mě bohužel velké zklamání.

Nestorkea

Styl, zvláště v první části, mi moc nesedl. Ale něčím mě ta kniha zaujala a nutila mě číst dál a dál. Ač děj je trochu nereálný (který nácek by se slokojil s deníčkem vězněné ženy), pohltil mě. Krásně čtivá kniha. "Polib mě, Hardy! Polib mě rychle!" mě rozplakalo.

ydnac

PŘÍBĚH DVOU ŽEN
První část vypráví "Verity" (Julie) a tu druhou Maddie.
Setkaly se spolu za 2. světové války a staly se nejlepšími přítelkyněmi.
Jedna vyslýchá nepřítele, druhá je pilotka.
Obě jsou chytré a statečné.
Nebezpečí a krutost války jsou však pro obě osudové...
Šifry, mapy, letadla a ženské pilotky, které jsou stejně dobré jako muži :-)
Doufala jsem, že Polib mě Hardy! nezazní...

Jenny46

Tuto knihu jsem měla v hledáčku už velmi dlouho, hlavně z důvodu anotace mě zaujala.
Moje oblíbené téma ženy pilotky, špionáž a 2. světová válka, i když je to fikce stojí za přečtení. Autorka příběh promyslela až do poslední stránky. Příběh je čtivý i způsob psaní mi vyhovuje. Silné přátelství dvou dívek v období 2. svět. války. Kniha je rozdělena na dva díly a vypráví každou dějovou linku jiný vypravěč. Je opravdu potřeba číst pozorněji první část jsou tam informace důležité - kódované zkratky apod. Nebudu zbytečně vypisovat děj, kdo má rád téma špionáž, vojenští letci nebo informace o letectví z 2. svět. války určitě si rád přečte. Mě kniha okouzlila a těším se na další díl, doporučuji 4,5*

Svatka63
24.12.2021

Musím souhlasit s recenzemi přede mnou, první část knihy se nečte moc dobře. Seděl mi tam jen asi svým způsobem drsný druh vyprávění a jistá syrovost ale mnoho souvislostí mi to nedávalo :-( zato druhý díl jsem přečetla jedním dechem a na konci i slzička ukápla. Maddii, Julie i Jamie si mi dostaly pod kůži a občas si na ně určitě vzpomenu. Harry, polib mě !!!

misssicccka
11.09.2021

Je to zvláštní...
Zpočátku jsem měla velký problém, rozporuplné pocity po první kapitole mne nabádaly knihu odložit a označit ji jako "nedočteno" a pořádně se tady rozepsat, pak ale...
pak ale jsem vydržela, překonala odpor k formě psaní a začetla se. Ó jak já jsem se začetla. Úplně mne to vtáhlo a nemohla jsem přestat. Nechci porovnávat první a druhou polovinu knihy, každá je napsána trochu jinak a to je dobře, ty holky, ty opravdové přítelkyně přece nebyly stejné, nenapsaly by to stejně. Napsaly by to asi přesně tak, jak to je.
A doslov, ve kterém se autorka doznává k tomu a tomu je rovněž skvělý.

Marylaa
29.09.2020

Někteří tady píšou, že se jim líbila až druhá polovina. Mně se naopak víc líbila první polovina. A samozřejmě jsem hlavní hrdince tu první větu (jsem srab) nevěřila. Dokonce mi to místy připadalo vtipné, nevím jestli to byl autorčin záměr, ale já si připadala až trapně, když mi to tak připadalo.
U druhé půlky mi forma zápisků připadala trochu nevěrohodná, zachránily to vsuvky ve stylu "neměla bych to psát, ale nemůžu si pomoct".
(V rozpacích jsem s předposlední věty doslovu)

Prske
21.07.2020

Tady jsem se opravdu trápila od začátku do konce. První část až příliš neuvěřitelná a místy až tak protivná, že se mi hlavní hrdinka znechutila téměř okamžitě.
Měla jsem chuť knížku odložit, ale zde v komentářích jsem se dočetla, že druhá část vše vysvětlí... i tak to nestačilo na víc jak 2 hvězdy. Doslov autorky vše ještě víc uzemnil.
Jedinou světlou stránku příběhu vidím v krásně popsaném pevném vztahu obou hlavních hrdinek.