Krycí jméno Verity

11. října 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala. Když Verity chytne Gestapo, myslí si, že nemá žádnou šanci na přežití. Jako tajný agent chycený na nepřátelském území zažívá nejhorší noční můru jakéhokoliv špióna. Nacisté ji ale ihned nezabijí, dají jí na výběr: Buď jim odhalí svou misi, anebo ji strašlivým způsobem popraví. A ona se rozhodne říct jim pravdu. Avšak ne takovou, jakou očekávají. Na každém kousku papíru bojuje Verity o svůj život. Odhaluje svou minulost, vypráví, jak se skamarádila s pilotkou Maddie. Lituje svého selhání a ukazuje svou kuráž a zoufalou touhu dostat se domů. Ale budou její odhalení stačit SS? Pomohou jí její tajemství přežít? Krycí jméno Verity vypráví trýznivý a zároveň nádherný příběh o silném přátelství, které je zkoušeno děsivým nepřítelem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/258472/kryci-jmeno-verity-258472.jpg 4.1254

Krycí jméno Verity (1.)

Code Name Verity (2012)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, CooBoo

Blue
19. listopadu

Mně to přišlo falešné. Ale ať se každý dojímá, u čeho chce.

tereza1198

Vůbec mě to ze začátku nebavilo. Tak do strany sto jsem vyloženě trpěla. A pak do sebe příběh začal zapadat. Jednotné nesrovnalosti, výslechy, všechno začalo dávat smysl a já Julii začala obdivovat. Druhá část s Maggie se mi líbila trochu víc, protože vyplnila bílá místa a dala příběhu hlubší smysl a jinou perspektivu. Jsem ráda, že jsem vydržela a dočetla.

Terka72

Když jsem četla tuhle knihu poprvé, tak jsem ji v půlce odložila. Nebavila mě. Ale nedávno jsme jí asi po roce dala znovu šanci.A nevím, co se stalo. Kniha byla skvělá, čtivá a nemohla jsem od ní odtrhnout. Příběh mě bavil a konec knihy jen tak hned nezapomenu. Byla jsem z něj dost vyřízená :( . Jediné, co mě na knize mrzelo bylo moc technických popisů letadel atd. Ale i přesto byla tahle knížka čtivá a mně se moc líbila. Dejte jí šanci!!

Venny345

O knihu jsem se zajímala už delší dobu a moc jsem si ji chtěla přečíst. Mám z toho momentálně takové smíšené pocity. Na začátku mě kniha vůbec nebavila, doslova jsem se jejími řádky prokousávala. Zhruba od půlky mě děj trochu zaujal a na konci jsem se nemohla odtrhnout. Proto je velká škoda, že kniha nebyla takto chytlavá už od začátku. V porovnání s Rose pod palbou je tato kniha průměrná.

bábuška

Na tuto knihu jsem se vyloženě těšila, ale i když jsem se snažila, nemohla jsem jí přijít na chuť. Jestli to bylo rozvláčností nebo stylem psaní, nevím. Maddie si chce zachránit život za každou cenu a tak píše a píše, i statečně překonává věznění i s mučením, ale nějak se do její postavy nedokážu vžít.

rozvera

Netradičním způsobem napsaný příběh z válečné doby a to z prožitků žen sloužících v útvaru Pomocné letecké sbory jako pilotky, agentky Zvláštních operací a radistky. Vzpomínky dvou hlavních protagonistek románu jsou psány v ich-formě, část vyprávění je ve třetí osobě a není vždy dodržena časová osa příběhu, ale nic to nemění na tom, že se jedná o velice silný příběh, na který se nedá zapomenout.

Elone

Knihu jsem si pořídila na základě surového traileru, který mě opravdu upoutal. Kniha byla chvílemi zdlouhavá, ale musím říct, že válečné téma je mi velmi blízké a ani na chvilku mě nenapadlo, že bych knihu odložila.
Jak je tu již mnohokrát zmíněno věta "Polib mě, Hardy!" ve mě zůstala a pořád pro mě znamená hodně silných emocí. Rozhodně patří mezi díla, na které budu dlouho vzpomínat, protože ve mne zanechalo nesmazatelnou stopu.

Madelisi

2x ich forma v podobě záznamů na způsob deníku. Jenomže ten "deník" je psaný, dokud mají hrdinky události v živé paměti. Takže my jsme s nimi na místě dění.
+netradiční způsob psaní
+ zmínka o hradu Glamis jako o místě, kde žije rodina královny

AllyKumari

Odloženo na straně 120.

Nemohu říci, že by s touto knihou bylo něco vyloženě špatně. Vůbec ne. Ale už dlouho jsem se u čtení tak zoufale nenudila. Tohle mi prostě nesedlo. A docela mě to mrzí.

AgnessN.R.
27.12.2017

Stejně jako Rose pod palbou mě tato kniha uchvátila. A vůbec:,,Polib mě Hardy!"

Vezmeme to jednoduše příběh Madie a Julie mě dojal, rozesmál, rozplakal( když se do knížek umíte až moc vžít:), rozčílil.... A to je na knihu opravdu dost pocitů.

KnihomolkD
08.12.2017

Zajímavý příběh,ze začátku mi nesedl styl psaní a ten děj šel trošku pomalu,ale v půlce se to rozjelo a určitě si přečtu Rose pod palbou.

marimari
11.11.2017

Dávám 5! Moc se mi líbí autorčin styl, příběh. Určitě zkusím i její další knihu.

Analady
01.11.2017

První polovina knihy byla dost zvláštní a musím přiznat, že kdybych si nepřečetla komentáře níže, tak bych ji asi ani nedočetla. Opravdu druhá polovina knihy je daleko čtivější a nakonec můžu říct, že tato knížka nebyla zas tak špatná. Ačkoliv se jedná o smyšlený příběh, postavy knihy představují ty, kteří během války ukázali svou velkou statečnost a pro vyšší cíle neváhali nasadit svůj život. Tito lidé mají můj velký obdiv. Přátelství mezi Maddie a Julií bylo moc krásné a prošlo opravdu velmi těžkou zkouškou. Akce na mostě pro mě byla asi nejsilnější zážitek z celé knihy.

šneki
01.08.2017

Rozhodně zajímavý pohled na druhou světovou válku, ale jinak si mě nijak nezískala.

Jane100
22.07.2017

Tato kniha mi nesedla, nevím, asi ten styl, jakým byla pojatá. Nemohla jsem se začíst, pořád jsem se do toho musela nutit. Nějak jsem se tím vším nakonec proskákala, čili celkový dojem nic moc.

Princezna22
16.07.2017

Velice čtiva,zajímavá a smutná kniha. Tohle bylo maximálne úžasné. Četlo se mi to samo. U pár řádků jsem skoro brečela,ale dalo se to. Kniha je to opravdu čtiva a já si ji oblíbila.. Hlavní hrdinka knihy má můj respekt, já bych na jejím místě asi byla zastřelena na místě.. doporučuji.

Kikim
13.06.2017

Ženy nejsou jen křehké květinky. To je jeden z důvodů, proč tuto knihu miluju. Je krása číst o ženách, které v těžkých dobách dokázaly bojovat. Druhým důvodem je čtivost. Až do konce jsem byla napnutá a čekala, co bude dál. Jelikož jsem trochu nedočkavec, první část knihy mi sem tam drásala nervy, ale vydržela jsem a odměnou mi byl závěr, kde všechno dostalo svůj řád a nedořešené se ucelilo. Doporučuji! :)

cori
23.04.2017

Kniha vypráví příběh o přátelství na život a na smrt dvou anglických (přesněji Židovky a Skotky) dívek, které se daly do služeb vlasti a bojují proti nacistům.První část vypráví Julie, vězněná gestapem, a druhou pilotka Maddie. Druhá část mi přišla přehlednější a působivější.Doporučuji všem, kteří se zajímají o roli žen v armádě a v odboji.
Jen jsem nepochopila, proč autorka v doslovu děkuje příslušníkům Hitlerjugend?

petulka.sasanka
01.04.2017

Ach... To bylo smutné, pořád jsem u toho bulela!!! Po knize jsem sahla kvuli čtenářké výzvě 2017. Vůbec nelituji.

pobijecmuch
29.03.2017

Myšlenka byla dobrá, ale způsob vypravování mně absolutně nesedl. Celé to bylo takové utahané a nudné. Tato kniha mně prostě zklamala a do pokračování se určitě nepustím.

manekyna.myska
06.03.2017

Do první poloviny knihy jsme se nemohla vůbec začíst, těch 150 stran jsem četla snad 3 mesíce. Ale druhá polovina byla strhující, ale i ujasňující mé zmatky z první poloviny. Zbytek už jsem přečetla za pár dní, a v závěru musím říci, že kniha stála za to.

La Fiera
04.03.2017

Velmi povedená kniha. Možná zpočátku se může zdát trošku matoucí pro čtenáře, ale druhá část roznodě pak stojí za to. A celkově je to pro mě zkrátka 5* kniha.

Toffee
12.02.2017

První část byla poněkud rozvleklá a nemohla jsem se začíst. Později bylo sice zajímavé sledovat, jak ne každý je tím, za koho se vydává, ale bylo to příliš zjednodušující. Průměrná knížka na jedno přečtení.

martinka_d
01.02.2017

Příběh se mi líbil, bylo to čtivé, poutavé, smutné....jak zde již bylo zmíněno, také jsem čekala trochu jinou zápletku i závěr. Nevím, jak bych to správně napsala, ale tato kniha spíš u mě bude patřit k jednoučteným knihám, podruhé bych už po ní asi nešáhla...

Peprnicka
29.01.2017

Tak první polovina knihy mě úplně nevtáhla...ale druhá už ano! Rozhodně doporučuji!

wesulle
19.01.2017

Hodně dobrá kniha, ale asi jsem čekala jinou zápletku. Nicméně vynikající.

Danielka_1999
16.01.2017

První polovina knihy mě vůbec nebavila, ale u druhé se to četla samo. Konec jsem četla jedním dechem. Kvůli začátku dávám tři hvězdy

PetraTerc
05.01.2017

Tak jo, dva tři kapesníčky na slzy při čtení padly. Po dlouhé době knížka, kterou jsem četla téměř v kuse. Více se mi líbila první část - ta nejistota, kdo je vlastně kdo, jestli zrovna lže nebo říká pravdu, jestli to opravdu vzdala nebo jestli stále pracuje na dokončení mise. Druhá část knihy vše kompletně vysvětlila, a ten závěr...

Tanja00
15.12.2016

Kniha se velmi dobře četla, potřebovala jsem vědět jak to bylo dál..a pak vlastně ani nevím jestli jsem to chtěla vědět..

Akemi4
12.12.2016

Škoda toho, že se příběh trochu vlekl, protože ten konec... ach.