Život k sežrání

Život k sežrání https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42765/zivot-k-sezrani-42765.jpg 4 47 10

Benjamin, pro všechny krátce Ben, žije s matkou na předměstí Paříže, chodí do gymnázia a je v pohodě. Vášnivě rád jí (sem tam i něco uvaří) a sní o tom, že se jednou stane majitelem hotelu na pobřeží v Bretani. Jen ostatní jsou trochu nervózní... Ben tloustne. Váží o dvacet-třicet kilo víc, než by měl, a svým vrstevníkům se příliš nepodobá. Nezbývá než nastartovat vůli, přečkat výsměch spolužáků a pokusit se zhubnout. Benjaminův příběh je trefným pohledem od pocitů dospívajícího. Autor vtipně a lehce vypráví příběh kluka, který ví, co chce, dokonce ví, kde dělá chyby, a o to víc ho iritují rady okolí. Zprostředkovává čtenářům pocity "tlouštíka" a především trápení i radost plynoucí z rozhodnutí držet dietu. Je tloušťka opravdu takový pech? Co se stane, když pro jednou člověk dietu poruší? A bude život poté krásný a snadný? Mikäel Ollivier na deka přesně vyvážil román o francouzském "metráčkovi" současného světa, kde děti mohou mít všechno, co chtějí, a přitom jim často chybí to nejdůležitější. Knížka o hladu, pubertě a snech.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Baobab

La Vie, en gros , 2008

PaniWiga
02.03.2021 5 z 5

Zajímavá, čtivě napsaná kniha na aktuální téma. Naprosto uvěřitelně je popsán vnitřní svět hrdiny a jeho myšlenky - od počátečních úspěchů s dietou až k dalšímu vývoji děje.
Obálka je zajímavá, jen si nejsem úplně jistá, jestli je vhodně zvolená. Přece jen mladí čtenáři (kluci) dost dají na to, s čím jsou vidět. A kniha s bonboniérou na obálce je může odradit (naštěstí je alespoň v "mužsky šedých tónech).

murray
11.05.2020 5 z 5

Velmi citlivě vyprávěný příběh jednoho tak trochu nešťasného kluka. Až takový happy end jsem nečelaka, ale Benovi ho přeju. Kniha na dva večery nebo jedno deštivé odpoledne.

čika
20.07.2019 3 z 5

Podarena obalka, pribeh taky priemernejsi, ale preco nie. Jednohubka.

lenkaabooks
26.03.2019 4 z 5

Benjamin řeší starosti patnáctiletých plus jednu navíc. Má nadváhu a to dost velkou. Ale jak sám říká - jediná dieta která funguje, je láska.

RenoPi
04.01.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila a dětem v čtenářském klubu také. Slabší čtenáři ji měli přelouskanou za dva dny.

Venny345
02.12.2018 2 z 5

Bohužel, kniha mě hodně zklamala. Byla celkem předvídatelná a plná klišé. Titulek mě velmi zaujal, ale kdyby neměl děj knihy takový spád, tak to ani nedočtu. :(
Co mi ale nejvíce vadilo, tak nespisovná čeština.

Hathor89
05.11.2016 5 z 5

Skvělá kniha, ještě lepší název. Takový návod pro život ... problémy lze řešit několika různými způsoby a největším úspěchem je osobní štěstí.

Mon12
12.05.2014 4 z 5

Souhlasím s komentáři, skvělý název a hlavně je to něco jiného na téma problém s váhou.
Skvělá myšlenka: že vlastně není důležité, jestli se ti podaří zhubnout, ale důležité je, že budeš šťastný.

kamibe
26.07.2013 5 z 5

Souhlasím, název je přímo výtečný.
Je to takové Chytání v žitě nebo Utrpení mladého Werthera v moderní formě. Moc tu něco takového chybělo. Tohle si mladí určitě přečtou rádi, na rozdíl od těch dvou dřívějších.
Mně to taky bavilo. Jen ten konec byl pro mne až moc happy.

Lauralex
18.04.2013 4 z 5

Mě to prostě bavilo. Není to jako ostatní knížky o někom, kdo má problém s váhou, plus láska, které jsou docela často téměř stejné. Klidně přiznávám, že někdy jsem se v těch situacích viděla, možná i tím se mi to líbilo víc. Na to, že už to není knížka mé věkové kategorie, tak to bylo příjemné počtení.
A geniální název, no ne? :))

pro chlapce

Mikäel Ollivier
francouzská, 1968
2010  80%Život k sežrání
2015  68%E-den
2004  58%Tři slepé myši

Kniha Život k sežrání je v