Tři slepé myši

Tři slepé myši https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122546/bmid_tri-slepe-mysi-X0t-122546.jpg 3 8 3

Thomas žije v Londýně a pracuje jako správce sítě ve velké prosperující firmě. Žije klidným životem, jeho jediným koníčkem je internet. Už nějakou dobu se pravidelně napojuje na adresu Cathy - dívky, která má ve svém bytě nainstalované miniaturní kamery, a poskytuje tak svůj život každému, kdo se na její adresu napojí. Thomas Cathy pozoruje, píše si s ní a nedovede si už svůj život bez ní představit. A jednoho večera je svědkem toho, jak Cathy před kamerami někdo neuvěřitelně krutě zavraždí. Thomasův poklidný život se od té chvíle naprosto změní… Detektivka napsaná strhujícím stylem nesoucí všechny prvky moderního thrilleru. Skvěle vymyšlená zápletka se znalostí virtuálního světa a nejnovějších trendů využívání techniky. Napětí se stupňuje od počátku vyšetřování krutého zločinu a trvá až do překvapivého rozuzlení na posledních stranách. Výstřední voyeurství po internetu jako by ani nepatřilo do světa spisovatelovy fantazie, ve světě nových a stále novějších technologií je takový děsivý tanec smrti až příliš možný a uskutečnitelný. Kniha byla zfilmována.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Talpress

Trois souris aveugles , 2002

knihomolka525
06.06.2020 1 z 5

spisovatel vydal knihu v roce 2002 v době rozmachu internetu.Děj je fádní,místy hluchý a jen ze zvědavosti,jak autor uzavře děj, jsem ji dočetla.Příběh se odhrává ve světě šmírování web kamerami.A trochu úsměvné mi přišlo že jsou použita i příjmení aktérů ze světa internetu:naříklad inspektor Tomlinson - přičemž Ray Tomlinson dal světu znaménko @.Vyšetřovatel Hayward nápadně připomene hardware.Playston jako by z oka vypadl playstacionu.Možná tam toho je víc ale já zase historii internetového světa neovládám.Pro změnu příjmení Wilkinson je značka holicích strojků

ludek.n
13.06.2018 3 z 5

Tři slepé myši sice začínají jako klasická moderní detektivka, záhy se ale pátrání po zločincích kamsi vytratí a namísto sledování práce týmu vyšetřovatelů se autor začne zabývat milostnými vztahy a etickými problémy se sdílením osobních údajů na internetu, gradujících až do fenoménu tzv. snuff movies. Přestože se v závěru vrací stará dobrá policejní akce, celá příběhové linie tak trochu plave na vodě, a dokonce mám pocit, že se chvílemi i topí. Ano, výstřední voyeurství po internetu je možná uvěřitelné, ale celá zápletka a finální rozuzlení je tak ploché a bezkrevné, až se chce člověku zívat.

Alena_S
12.08.2013

V dnešní době už taková zajímavá vzpomínka na objevování ohromných možností internetu; děj mi přišel trochu zmatený.

internet kyberkriminalita voyerství

Mikäel Ollivier
francouzská, 1968
2010  80%Život k sežrání
2015  68%E-den
2004  58%Tři slepé myši

Kniha Tři slepé myši je v