Báječná léta pod psa

Koupit

Satirický a humorně laděný román, který je rodinnou kronikou zachycující období od roku 1962 do gorbačovské perestrojky. Děj se odehrává v Praze a v městečku Sázava. V autobiografickém příběhu chlapce Kvida je líčen příběh rodiny, která se pokouší utéci před politickými tlaky nastupující normalizace z Prahy do městečka Sázava. Zde Kvido dospívá v mladého muže a díky své posedlosti psaním se stává nejen svědkem, ale také posmutnělým i ironickým kronikářem kompromisních vzestupů i nekompromisních pádů ostatních rodinných příslušníků, zvláště pak svého otce, který je nejrozporuplnější postavou příběhu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1220/big_bajecna-leta-pod-psa-xsh-1220.jpg 42773

Kniha Báječná léta pod psa

soupik2012

Při porovnávání knihy s filmem mám většinou hned jasno v tom, které zpracování je lepší. V tomto případě to tak jednoznačně nevidím. Ve filmu jsou přidané některé povětšinou vtipné scény, které v knize vůbec nejsou a opačně je tomu tak ještě ve větším množství. Proto je ideálním řešením nejprve si přečíst knihu a poté také shlédnout film. Oboje je velmi vydařené a navzájem se doplňující. Kdybych přeci jenom musela určit zdali je lepší kniha nebo film, tak to jenom velmi těsně kniha vyhraje. Bez humoru a značné dávky sarkasmu, se v komunismu žít vůbec nedalo. Tedy pokavaď jste nepatřil k Rudým. Pan Viewegh sepsal román o slušných lidech té doby. Audioknihu velice dobře načetl pan Saša Rašilov. Audiokniha je navíc doplněna o několik málo dramatizovaných scének, ve kterých navíc hrají: Libor Hruška, Martina Hudečková, Jan Maxián, Valerie Zawadská a Jitka Ježková. Byl to vynikající nápad, knihu to velmi oživilo. Bohužel těch dramatizovaných scének je zde tak málo, asi jenom čtyři, že si říkám, jestli to vůbec stálo za tu námahu. Škoda, protože jsou všechny perfektní, ale je toho fakt málo.

Vendy1993

miluju jak knížku tak film ;) velmi hezky napsané, klidné, úsměvné...nejvíce mám ráda maminku ;) ta je naprosto luxusní jak v knížce tak ve filmu (paní Šafránková byla božííí)

verculka

Skvělá jednohubka. Přesně co jsem potřebovala teď číst a zasmát se nahlas nad některými dialogy. Za mě fakt super oddechovka.

amejzlík

Knížku jsem četla v rámci povinné četby na SŠ. První 2/3 se mi moc líbily. Ta poslední už méně. Těžká doba komunismu v Československu byla podána na příběhu Kvidovy rodiny prozaicky a humorně. Je poznat, že ji autor opravdu zažil.

papaja

Kdybych si knihu přečetla dnes, tak určitě nedostane 5*, ale je to jeden z titulů, který mě přivedl ke čtení, pár let po tom, co jsem vyrostla z dívčích románků jsem nepřečetla ani řádku. Díky Vieweghovi jsem znovu začala, takže nemůžu než děkovat 

vas

Slavná kniha populárního autora, která byla předlohou vynikajícího filmu. Viewegh se právě (zřejmě) vyškrábal na vrchol limitu svých možností. Musel to být pro něj jistě opojný pocit i rozhled a také zdroj závisti méně úspěšných autorů. Stejně mám ale raději Vieweghovy deníky, protože jsou tak trochu více ze "života". Za mě Viewegh dobrý a já mu jeho úspěch velmi rád odpouštím. :)

fénix56

Za mne rozhodně nejlepší kniha od M. Viewegha, ostatní mne nezaujaly. Rovněž film na motivy této knihy je vynikající.
Tehdejší atmosféra je zde popsána s laskavým humorem, i když ta doba rozhodně laskavá nebyla.

Mi--LADA

Jediná knížka od M.V., na kterou se v současnosti hromadně nenadává a nekritizuje. Dostala se i do čítanek. Snad právem. Co já vím? Já byla spokojená a na kritika si hrát nebudu.