Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1220/bmid_bajecna-leta-pod-psa-xsh-1220.jpg 4 3204 360

Satirický a humorně laděný román, který je rodinnou kronikou zachycující období od roku 1962 do gorbačovské perestrojky. Děj se odehrává v Praze a v městečku Sázava. V autobiografickém příběhu chlapce Kvida je líčen příběh rodiny, která se pokouší utéci před politickými tlaky nastupující normalizace z Prahy do městečka Sázava. Zde Kvido dospívá v mladého muže a díky své posedlosti psaním se stává nejen svědkem, ale také posmutnělým i ironickým kronikářem kompromisních vzestupů i nekompromisních pádů ostatních rodinných příslušníků, zvláště pak svého otce, který je nejrozporuplnější postavou příběhu.... celý text

koudja
12.01.2021

Přišlo mi to rádobyvtipný, a abych se přiznal, tak jsem to dál než za první kapitolu nedal.

Monika1717
02.01.2021 2 z 5

Na knihu jsem se dlouho těšila, teď jsem se k ní konečně dostala a zklamání. Film jsem viděla několikrát, moc se mi líbil. Kniha byla taková nemastná, neslaná, neměla ten šmrnc, který jsem očekávala. Asi se k ní nevrátím. Na film se ráda podívám znovu.

rickiwolf
28.12.2020 4 z 5

Viděl jsem film. Nyní jsem si přečetl i knihu. Je jasné, že nebýt knihy nevznikl by ani film. Proto dávám přednost knižním zpracováním. Aspoň zde bylo uvedeno všechno tak, jak to napsal autor.

lavash
21.11.2020 1 z 5

krátkýma. větama. neuděláš. lepší. vtáhnutí.

… narušit beckettovskou atmosféru existenciální beznaděje … viewegh je prostě průměrnej spisovatel.

KJARA51
17.11.2020 1 z 5

Většinou se to nestává, ale v tomto případě je pravdou, že film je mnohem lepší než knížka.

IvetKl
27.10.2020 3 z 5

Kniha mě nijak nenadchla. Film mi přišel mnohem lepší.

klaraj093
22.10.2020 4 z 5

Čtení k maturitě.. Nenadchlo mě to nějak zvlášť.

Zelvicka03
18.10.2020 4 z 5

Dobrá kniha, hlavně na povinnou četbu.

knihojed
17.10.2020 2 z 5

Snad jediná Vieweghova kniha, která z mého pohledu snese přísnější měřítka. A taky jediná, kterou jsem dočetl skutečně až do konce.

Adelaidee
16.10.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla už dřív a patří mezi mé nejoblíbenější. Je plná "českých" věcí a poznatků, člověk při jejím čtení ale nemá pocit studu. :-) Viewegh je hodně hejtovaný spisovatel, já ho mám ale ráda.

Fonendoskop
17.09.2020 5 z 5

Česká klasika. Kvido a jeho rodina jsou mými oblíbenci od prvních stránek.

ut.la
08.09.2020 3 z 5

Dobře se to četlo, ale myslím, že si z knížky za pár týdnů či měsíců už skoro nic pamatovat nebudu. Ale možná to je tím, že jsem to četla na ebooku. Film, byť zřejmě nemohl obsáhnout celou knihu, se mi asi líbil víc.

Makaja
25.08.2020 4 z 5

Já moc Michala V. nemusím, ale tuhle knížku mám ráda. Možná proto, že je Kvido skoro můj vrstevník. Je to čtivé, vtipné, pravdivé s nadsázkou. A povedl se i film...

Aida32
29.07.2020 5 z 5

Klasika, bezesporu nejlepší Vieweghova kniha. Dobře se čte, je z doby nám starším povědomé, výborný byl i film. Nic lepšího už Viewegh nenapsal.

Bibionyka
19.07.2020 5 z 5

Nejpovedenější Vieweghova kniha. Nenáročná a přesto velice dobře zpracovaná satira.

Michaela.S
15.06.2020

Přijde mi to jako místy vtipné čtení z dob totality, filmové zpracování mi přijde trošku horší než samotná kniha. Celkově se mi kniha líbila a čtení nebylo vůbec náročné.

TajemnýSmrad
04.05.2020 5 z 5

Tohle už je prostě klasika. Zlidověla kniha i film, ale kniha vyhrává, a to i přes to, že Vám neukáže prsa Alice Bendové a fotbalovost Ondřeje Vetchého.

Katka2382
01.05.2020 5 z 5

Řekla bych že tohle je autorova vůbec nejlepší kniha.

martinaandulka
09.04.2020 4 z 5

Film jsem viděla mnohokrát a líbil se mi moc,ted jsem se dostala ke knize a mohu srovnávat,obojí je napsané ze života,který se v komunistycké době nemazlil,ale přitom humorně napsané z pohledu Kvida,který popisuje i svůj začátek na svět.Za co ubírám hvězdičku je,že miluji zvířata a necitelnost ke zvířatům v knize je!Ubití psa popelnicí,přejet boudu se psem a ulétnutí andulek otevřeným oknem,psát o nich,že mají klec stále pokálenou atd.,no já tohle neumím brát s nadsázkou.Jinak romám je opravdu psaný na zamyšlení a zároven odpočinkově.

Andrea S.
07.04.2020 4 z 5

Navzdory pozadí příběhu je to humorně napsaná knížka, která se mi od M. Viewegha líbila zatím nejvíce. Je to dáno nejspíše tím, že se příběh odehrává v době socialismu, což dává - v porovnání s ostatními autorovými díly - celému ději vyšší rozměr.