Účastníci zájezdu

Koupit

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu. Jde o „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1224/ucastnici-zajezdu-1224.jpg 3.61048
Romány, Literatura česká
Vydáno · Druhé město

Kniha Účastníci zájezdu

Marla

Satirická sonda do společenství náhodně se sešlých osob, natěšených na válení u moře. Čtení je to lehce pochmurné, nikterak zábavné, občas jsem nevycházela z úžasu nad autorovými myšlenkovými pochody. Naštěstí staženo v e knihách zdarma, po dočtení odhozeno do e koše.

ladaol

Rozhodně neporovnávat s filmem, kniha se musí brát naprosto samostatně a pak se mi líbila. Úplně nejvíc mně dostala ovce na parkovišti, ta kapitola prostě nemá chybu :)

e.s.e.t.

Já vlastně ani nevím, co si o knize mám myslet. Knihu jsem přečetla, ale některé pasáže "autorovy mysli" mi byly natolik nepříjemné, že jsem je prostě a jednoduše musela přeskočit.
Srovnání s úspěšným Vejdělkovým filmem se člověk asi nevyhne, ale podle mě není úplně na místě. Film je čistokrevná, místy cynická, komedie. Kniha je naproti tomu komediální opravdu jen místy. Podstatná část příběhu je vážnou sondou do myslí a životů, poměrně hluboce nefunkčních jedinců. Dávám 3*

Taralcielle

Spolu s Báječnými lety to nejpodařenější od Viewegha. Ráda si tuhle knihu přečtu znovu a znovu. Filmové zpracování s Bobem Kleplem a Evou Holubovou mě potěšilo. Řidičové Karel a Karel a jejich hnědé podšálky, nebo hláška "Ležel tam na pláži jak vyvrženej vorvaň" ( které v knize není, ale automaticky už si ho doplňuju ) už u nás zdomácněly :)
Skvělé letní čtení.

LadyThiefRa
14. srpnaodpad!

Asi prvni kniha, kdy me vic bavil film. Styl psani pana Viewegha me neoslovil a obcas mi prisel dost zmateny.

slaska77

Četla jsem na začátku tisíciletí, ale vím, že jsem se hodně bavila. Jedna z nejlepších knih Michala Viewegha, kterou kdy napsal, vtipná.

Michaelka29

Kniha mě vtáhla do děje od samého začátku. V některých částech je film opravdu lepší, ale román špatný není.

Messilina

Jedna z nemnoha knih, kde byl film lepší než jeho předloha. Hnědý podšálky nechybí, ale vyvrženej vorvaň ano. A to je právě ten problém. Film byl povedená komedie, kniha jakési nostalgické zamyšlení. Vysloveně špatné to nebylo, ale kdo ví co také ne.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

zfilmováno

Michal Viewegh