Účastníci zájezdu

kniha od:


Koupit

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu. Jde o „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1224/ucastnici-zajezdu-1224.jpg 3.61048
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno · Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (130)

Kniha Účastníci zájezdu

Přidat komentář
Marla
11. října

Satirická sonda do společenství náhodně se sešlých osob, natěšených na válení u moře. Čtení je to lehce pochmurné, nikterak zábavné, občas jsem nevycházela z úžasu nad autorovými myšlenkovými pochody. Naštěstí staženo v e knihách zdarma, po dočtení odhozeno do e koše.

ladaol
24. září

Rozhodně neporovnávat s filmem, kniha se musí brát naprosto samostatně a pak se mi líbila. Úplně nejvíc mně dostala ovce na parkovišti, ta kapitola prostě nemá chybu :)

e.s.e.t.
12. září

Já vlastně ani nevím, co si o knize mám myslet. Knihu jsem přečetla, ale některé pasáže "autorovy mysli" mi byly natolik nepříjemné, že jsem je prostě a jednoduše musela přeskočit.
Srovnání s úspěšným Vejdělkovým filmem se člověk asi nevyhne, ale podle mě není úplně na místě. Film je čistokrevná, místy cynická, komedie. Kniha je naproti tomu komediální opravdu jen místy. Podstatná část příběhu je vážnou sondou do myslí a životů, poměrně hluboce nefunkčních jedinců. Dávám 3*

Taralcielle
28. srpna

Spolu s Báječnými lety to nejpodařenější od Viewegha. Ráda si tuhle knihu přečtu znovu a znovu. Filmové zpracování s Bobem Kleplem a Evou Holubovou mě potěšilo. Řidičové Karel a Karel a jejich hnědé podšálky, nebo hláška "Ležel tam na pláži jak vyvrženej vorvaň" ( které v knize není, ale automaticky už si ho doplňuju ) už u nás zdomácněly :)
Skvělé letní čtení.

LadyThiefRa
14. srpnaodpad!

Asi prvni kniha, kdy me vic bavil film. Styl psani pana Viewegha me neoslovil a obcas mi prisel dost zmateny.

slaska77
08. srpna

Četla jsem na začátku tisíciletí, ale vím, že jsem se hodně bavila. Jedna z nejlepších knih Michala Viewegha, kterou kdy napsal, vtipná.

Michaelka29
09. července

Kniha mě vtáhla do děje od samého začátku. V některých částech je film opravdu lepší, ale román špatný není.

Messilina
06. července

Jedna z nemnoha knih, kde byl film lepší než jeho předloha. Hnědý podšálky nechybí, ale vyvrženej vorvaň ano. A to je právě ten problém. Film byl povedená komedie, kniha jakési nostalgické zamyšlení. Vysloveně špatné to nebylo, ale kdo ví co také ne.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

zfilmováno

Autor a jeho další knihy

Michal Viewegh
česká, 1962

všech 41 knih autora

Podobné knihy

Kniha Účastníci zájezdu je v

Právě čtených12x
Přečtených1901x
Čtenářské výzvě101x
Doporučených46x
Knihotéce324x
Chystám se číst99x
Chci si koupit12x
dalších seznamech5x