Účastníci zájezdu

Koupit

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu. Jde o „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1224/ucastnici-zajezdu-1224.jpg 3.61136
Romány, Literatura česká
Vydáno, Druhé město

Kniha Účastníci zájezdu

kamila5406
včera

Tuhle knihu jsem chtěla protože znám film ale sklamala jsem se. Film na to že je Český je hodně dobrý a vtipný ale kniha je nudná. Jednu hvězdu dávám za film.

Peleus
14. listopadu

Už dlouho jsem od Michala Viewegha nic nečetl.
Teď jsem si vzpomněl, proč.

TerkaJK

Typický Viewegh, z obyčejného zájezdu - udělat vtipné a pohodové čtení...
Samozřejmě se zajímavými příběhy hlavních hrdinů. Svým způsobem velice dobře popisuje českou náturu...

Četla jsem dříve od něj i novější knihy. Většinou mě vše pobavilo a nutilo mě některým momentům se vážně ze srdce zasmát..."to nevymýšlím" napadlo mě občas.
Je to pěkná prázdninová oddechovka.

stesti.s.knihou

Tuhle knížku jsem začala číst asi před dvěma měsíci v čekárně u zubaře - potřebovala jsem něco vtipného, na co se nebudu muset nijak zvlášť soustředit a odvede mi to pozornost od nadcházející zubní kontroly. Svůj účel kniha splnila, nešlo ale o prvoplánovou komedii, jako tomu bylo ve filmu. Postavy se shodovaly, jejich vykreslení bylo však (pochopitelně) mnohem důkladnější. Děj se v několika pasážích lišil, nemyslím si ale, že právě děj je v knize to stěžejní. Použít autobusový zájezd k moři je velmi dobrý autorský tah - pro čtenáře je velmi snadné vžít se do děje (asi všichni jsme si takový zájezd minimálně jednou zažili), zároveň má autor možnost pohrát si s psychologií nesourodých postav a množstvím mikropříběhů plynoucích z jejich setkání v uzavřeném prostoru. A právě psychologie postav, sonda do duší jednotlivých účastníků, je jádrem celé knihy.
Počtení to bylo příjemné, ideální na léto, na chvíle, kdy chcete číst a zároveň nad knihou nechcete moc uvažovat. Variabilitu českých povah Viewegh zvládl popsat skvěle, s hořkosladkými osudy se zajisté ztotožní nejeden čtenář. Ve finále jsem ale byla ráda, že už mám knihu za sebou :D Vtipné kapitoly s Jolanou střídaly nudné pasáže s Maxem, jehož nekonečná touha sbalit průvodkyni i přes to, co si o ní myslel, mě upřímně iritovala. Když se nad tím zamýšlím, mužské postavy mě vlastně iritovaly celkově :D Jejich nekončící touha dostat se pod sukni všem mladým účastnicím zájezdu nehledě na závazky či přítomné partnerky byla dosti únavná. Nezarmoutí, nenadchne, jako odpočinek na léto dobrý, do budoucna se ale vrátím raději k filmovému zpracování :)

Jellus
23. červenceodpad!

Prosím, nedovolte někdo už panu Vieweghovi psát. Není to první skvost, co jsem od něj četl. Ty filmy ještě tak nějak z nudy jdou, ale ty knihy.... To je vážně utrpení to cist

Lenka51

Po naprosto legendárním filmu jsem se rozhodla, že dám šanci i knize. No, nelituji, že jsem to zkusila, ale podruhé už číst určitě nebudu. Přiznávám, že jsem hodně ovlivněná filmem, nicméně kniha podle mě postrádala trochu šmrnc. Pro nenáročného čtenáře, kterým jsem třeba i já, je to ale ve výsledku dobrá oddechovka. Neurazí, nenadchne.

Monika1717

Kniha se mi líbila, oddechové čtení na dovolenou. Viděla jsem i film, obojí má něco do sebe. Tak trochu mi to připomínalo náš první zájezd k moři.

Bibionyka

Vtipná kniha a dobrý satira vykreslující českou povahu.

Nesmrtelnost
Nesmrtelnost