Účastníci zájezdu

od:

Účastníci zájezdu

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu. Jde o „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se ... celý text

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu. Jde o „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1224/ucastnici-zajezdu-1224.jpg 3.6853
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (98)

Přidat komentář
NaiTenshi
13. srpnaodpad!

Čím to? Film je po mě skvělý, ale kniha? Ne, pan Wiewegh není můj šálek kávy.

dracos_princess
27. července

Kniha je krásný průměr. Kvůli filmu jsem měla od knihy jiná očekávání, ale příjemně mě překvapila:)

Romžiry
10. července

Knihu jsem si koupila na dovolenou a paráda. Příjemné čtení.

cecetka
07. července

Nedocetla jsem to. Hruza :-(
Ale film se mi libi, coz ovsem neni zasluha pana, ktery si rika spisovatel :-(

Otas17
07. července

Přečetl jsem až po zkouknutí filmu. Kniha se nečte špatně, ale hold to není můj styl a popravdě mě nelákají další autorovo knihy. Film se mi zdál lepší.

Mikako
23. května

Jako kniha od Viewegha se to celkem dá číst ;-) nejsem zrovna jeho fanoušek...
A i když to je málokdy, tak tady je film lepší - můj oblíbený :-)

EvikU.
07. dubna

Docela vtipná groteska. Ani film ani kniha mě zas tak neuchvátili. Ale na odreagování dobrý.

Dominice
15. března

Knížka se dobře četla, i když jsem od ní čekala trochu víc...

StihOMam
14. března

Četba příjemná, celkem vtipné povídání. Ne že by z toho člověk šel do kolen, ale ani mrhání časem to nebylo. Průměr.

Mabie
02. března

Za mne slabé. Nechápu co mají lidé na knize i na filmu.

pinar
05. ledna

Četla jsem před tím, než jsem viděla film. A byla jsem nadšená z knihy, a následně se mi líbil i film. Paradoxně díky pořadí se mi knížka líbí víc než film - i když i ten jsem viděla více než jednou. Jedno ze zdařilejších dílek M. Viewegha.

Lessana
30.12.2016

No, priznávam, že som čakala oveľa, oveľa viac. Filmové spracovanie poznám, dá sa povedať, dôverne, a veľmi sa mi páči svojou milou poetikou a humorom. Ale kniha je úplne iná. Chýba jej akási iskernosť, ktorá vo filme je. O to viac vyzdvihujem prácu scenáristu a režiséra. Nesmierne zručne z knižnej predlohy vytiahli najpútavejšiu esenciu, čo-to obmenili, doplnili a výsledok stojí za to. Kniha miestami strácala dych, vtipnosť bola často samoúčelná a tie večné odkazy na "literárne modly" autora (W. Allen, Kundera a iní) mi už ku koncu liezli, pardon za expresívny výraz, von krkom. Podobne ako autorovo nevysporiadanie sa s tzv. literárnymi kritikmi. Nehovoriac o zvláštnom autorovom vnímaní sexuality.

Ančísek
26.12.2016

Knihu jsem četla na popud skvělého filmu - a je to také skvělá kniha! Mohlo se sice věnovat více prostoru mým favoritům Oskar+Ignác, ale jinak dobré. Bylo tam mnoho postav, které z filmu neznáme, takže o to zajímavější čtení. Zjišťuji, že kolega Viewegh opravdu umí psát! Čtivé, vtipné, napínavé, rozverné! Už aby bylo léto. :D :)

haki34
11.11.2016

oddechovka...akorát je na škodu vidět dříve film..pak už se těch tváří nezbavíte ( i když Annu Polívkovou mám moc ráda a jako Jolaa je skvělá :D )

110022
04.11.2016

V této knize není nouze o humor - pobavila mě a je tu podoba s filmovým zpracováním. Ale Báječná léta pod psa se mi líbila mnohem víc.

trynitrix
20.10.2016

Panebože co to bylo??? Film miluji, tak na úkor toho jsem se rozhodla přečíst knihu, musím říct, že jsem to četla s donucením a šíleně jsem se nudila, až normálně posledních 100str mi nedalo a dojela to jako audio knihu.
Jo a 2*hvězdy dávám za ty nej pecky co byli právě vybrány do filmu.

jaja1989
19.10.2016

film je lepsi

Val
16.10.2016

Po dlouhé době jsem udělala vyjímku a po shlédnutí filmu ( několikrát), jsem přečetla knihu. Důvod jsem měla jediný - film miluju a mohla bych se na něj dívat pořád dokola. Nicméně kniha je ještě lepší. Je škoda, že se do filmu nevešly všechny postavy a všechny situace. Každopádně nejlepší Viewegh :-)

LucieD81
03.08.2016

Za mě nejzábavnější a nejlepší kniha, kterou jsem od Viewegha četla. Skvělé příběhy a charaktery jednotlivých postav se do sebe během několika dnů dovolené krásně proplétají a tvoří úžasný a třeskutě vtipný celek.

Kraken126
03.07.2016

Naprosto idiotský a nereálný spisovatelský záměr a naprosto excelentně zpracovaný příběh s dokonalým vykreslením postav. Nikdy bych neřekl, že si tuto knihu zařadím do svého fondu a budu se k ní vracet. Děkuji Bohu, že nám Michala zachoval a těším se jeho další skvělá mistrovská díla. Přestože mi spisovatel po osobní stránce
absolutně nesedí, tak uznávám jeho vypravěčské schopnosti a profesionalitu.

Film díky hereckému obsazení, režií a scénáři rovněž super. Díky Michale, ty kluku ušatá.

Cathan
27.05.2016

Především musím říct, že Účastnící zájezdu patří mezi jeden z mých nejoblíbenějších komedi-drama filmů u nás. Ono zde ale nelze vzít film a knížku vedle sebe a vzájemně je srovnávat. Jsou totiž úplně jiné. Víc než jiné. Film je jen mírně inspirován perfektní alegorií knižní podoby. Je mi líto, že nemohu říct víc, ale ti kdo to četli vědí svoje. Snad stačí říct…autor někdy prostě bojuje i sám se sebou. A ten nejlepší autor…vždy.

Eliot30
05.05.2016

Úžasnej příběh

scheril
11.04.2016

Zlatý film, ten mám moc ráda, ale kniha nic moc. Chvílema mi přišla trošku divná, nudná a ztrácela jsem se v ději a příběh o Jolaně a Jakubovi byl dost zvrhlej. Už teď vím, že si jí nikdy víckrát nepřečtu. Raději si pustím film.

Shui-Xian
09.11.2015

Docela jsem Vieweghovi ukřivdila, když jsem si o něm udělala názor na základě filmových adaptací jeho knih. Sáhnout rovnou po jeho textech, připíšu mu mnohem větší kredit. Psát totiž umí docela dobře...
Účastníci jsou příjemně ironická oddychovka, s přiléhavě vylíčeným panoptikem postav a velmi nápaditými vsuvkami o autorské krizi. Jestliže je ve filmovém zpracování Max lehce vyžilý a plytký, tady má rozhodně co říci a svoji vyžilost a plytkost ventiluje v celkem pozoruhodných postřezích. Dle předešlých komentářů řada těch literárně kritických úvah nudila, ale mně příběh hezky ubíhal - o to se postarala Jolana s Ignácem a dvě slečny "filosofky". Co na tom, že je Viewegh podbízivý a servíruje čtenářům účinnou směs sexu, křiklavého humoru a personifikovaných životních hořkostí? Dělá to zdařile. Motto, které osočuje Maxe z toho, že humor a lacinost používá jako lubrikant k protlačení nějaké zajímavé myšlenky do povědomí svých konzumentů, je příhodně výstižné. Zas si s Vieweghem ráda zahřeším, až budu mít po hutné, seriózní klasice chuť na vzletný románek...

lenka33
20.09.2015

Stejnojmenný film jsem si zamilovala a s chutí jsem se začetla do knihy. Výborná oddechová četba, zvládla jsem ji v pro mě rekordním čase. Nezklamala a ráda ji doporučím i přátelům.

Natyna3
30.08.2015

Oddychovka, ke které mě přivedla povinná četba, nějak zvlášť mě však nenadchla.

tisha8409
11.08.2015odpad!

Čecháčci si vyrazili k móřu, tak se tradičně chovají jako burani a ještě si to užívají. Ha, ha,. Celý pan autor.

jadran
26.07.2015

Jestli Báječná léta pod psa podle měn byla dobrým námětem pro kvalitní film, tak tady je naopak podstatně lepší kniha. Sice nic neříkající oddechovka, ale zábavná a s řadou reálných postřehů "ze života". Člověk tak nějak nechápe, proč film Účastníci zájezdu je prakticky o něčem úplně jiném a s knihou má společného ještě míň, než třeba knižní a filmová verze Winnetoua. No, co nadělám, s uplynulým časem to už ale vím - fenomén Viewegh.

marcela6183
07.07.2015

Z filmu jsem měla dojem, že řidiči jsou mírně retardi, na dovolenou jel mikrobus tří rodin a Viewegh fotrovatí. To mám z toho, že jsem koukala na film jako první! Protože kniha je přesně tak sladce ironická, jak to od autora očekávám. Postav je tam docela mraky a fakt se mi líbily. Krátké a svižné kapitoly korelovaly se stylem vyprávění a příjemně odsýpaly jedna za druhou. Nebudu rýpat do něčeho, co jsem nezažila (na zájezdy hnicího typu nejsem, navíc jsem zapřísáhlá autofilka), takže pro mne super oddychovka s nenáročným dějem, vtipnými myšlenkami a něžně vpointovanými dílčími příběhy. Sice mi stále vedou Báječná léta, ale tohle je pětce tak blízko, jak to jen jde.

Misha11
06.07.2015

Film jsem viděla jako první, ale když jsem tak přemýšlela nad tím, co čtu, uvědomila jsem si, že skoro vůbec nečtu české autory, následně mi byl doporučen právě Viewegh a vzhledem k tomu, že jsem viděla filmovou podobu Účastníků zájezdu (za mě moc povedené, můj oblíbený český film), sáhla jsem i po knize.
Jako první mě zaujaly krátké kapitoly, za mě plus. Dále pak styl psaní - nadhled a ironie, vládnoucí celé knížce, to bylo taky super.
Pro mě to bylo odpočinkové čtení - klidně i na dovču, nemusíte zde hledat žádné extra poselství, zasmějete se a v některých pasážích třeba uvidíte něco vám známé :)
V tomhle případě se mi film možná líbil o maličko víc (vyjímka potvrzující pravidlo), ale knížka taky nebyla zlá. Záleží asi i na tom, zda vám Vieweghův styl psaní něco říká, nebo nikoli.