Výchova dívek v Čechách

kniha od:


Koupit

Mladý učitel Oskar je na tom finančně bídně, a tak přijme doučování dcery milionáře Krále. Dvacetiletá kráska Beata má potíže se světem i sama se sebou. Život učitele se mění v milostné šílenství a zběsilé kličkování mezi milenkou, manželkou a dcerou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8619/vychova-divek-v-cechach-8619.jpg 3.31204
Nahrávám...

Komentáře (103)

Kniha Výchova dívek v Čechách

JanaProchazka
22. října

Surové vyprávění, smutné, ale velmi čtivý text, který byl prvním autorovým textem, s nímž jsem se setkala a oblíbila si ho.

Knihomolka97
01. září

Od autora jsem přečetla dvě knihy k maturitě - Román pro ženy a Báječná léta pod psa. Výchovu dívek v Čechách jsem si chtěla už dlouho přečíst, protože mě zaujala námětem. Bohužel mi ale skoro vůbec nesedla. Při čtení jsem se nudila a víc než polovinu knížky jsem se nedokázala do příběhu řádně ponořit.
V jednom momentu už jsem říkala, že se konečně děje něco zajímavého, ale nemělo to moc dlouhé trvání.
Každopádně se chci určitě podívat na film, který by snad podle hodnocení měl být lepší.


georginaa
29. srpna

Film mě daleko více upoutal než kniha a bohužel musím říct že právě u tohoto spisovatele, mám radši filmy. Jeho romány se mi moc dobře nečtou, nevím, ani vlastně proč. Filmy mě na rozdíl od knih baví.

Petruska95
21. května

Tak trochu nevím, co si mám o knize myslet. Chtěla jsem ji odložit, ale nakonec jsem ji přečetla celou. Od autora jsem ještě četla Báječná léta pod psa a to se mi líbilo mnohem víc.

Katrinreading
19. dubna

Skvělé a dekadentní. Jiné, než to, co M. V. napsal předtím a potom. Doporučuji.

marukm
13. března

Tak nějak nechápu, proč má kniha takové "jméno". Mně se nečetla dobře, zápletka mi přišla více než laciná a znovu bych ji do ruky nevzala.

Darkry
22. ledna

Tak první Viewegh. Mno. Četlo se to dobře, lehce, hlavně první polovina. Zábavné byly především jeho kantorské historky ze školy. Postupně ale začala převládat zoufalá snaha napsat postmoderní román. Výsledkem této snahy pak bylo vyzrazení zápletky dopředu a neustálé bezúčelné boření zdi mezi časoprostorem psaní a časoprostorem příběhu. Přesto 2,5/5. 2 dávám proto, že autorova práce s kurzívou byla n e s n e s i t e l n ě iritující.

knihojed
17.10.2020

Příběh mi připadal zmatený a nelogický, Oskar nedůvěryhodný a nepochopitelný.

1