Andělé všedního dne

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pro dvaapadesátiletého Karla z pražských Nuslí je úterý 5. září 2006 posledním dnem jeho života, ale to zatím vědí jen andělé… Mladá vdova, učitel autoškoly, sebevrah a čtyři andělé — to jsou možná trochu překvapiví protagonisté nové knihy Michala Viewegha. Nejčtenější současný český spisovatel v ní s obvyklou fabulační a kompoziční bravurou vypráví příběh jediného dne, na jehož konci se tři lidské osudy spojí v jeden. Sám autor novelu charakterizuje jako „svižnou story o lidech, andělích a umírání“ či „knížku o nás všech, jejichž čas je vyměřen, a přesto se stále chováme, jako bychom tu měli být věčně“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1217/andele-vsedniho-dne-1217.jpg 3.6618
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (103)

Kniha Andělé všedního dne

Přidat komentář
mataj
06. června

Hezká knížka o důležitosti radovat se z obyčejných věcí běžného dne.

Aleh
17. května

Příběh se mi líbil. Příběh, který se odehrál 5. září 2006. Na tom není asi nic zvláštního. Když ale zjistíte, že tento den bude pro jednu z postav tím úplně posledním dnem na tomto světě (což samozřejmě kromě andělů nikdo netuší), tak chcete vědět, co se toho dne odehrálo... Bylo to zajímavé a napínavé.

Darinka.Makova
09. dubna

V zásadě se mi kniha velmi líbí. Dokud ji nezačnu srovnávat s filmem Nebe nad Berlínem. Pak působí tak nějak opsaně.

Vilja
03. dubna

Velký pokles v tvorbě do maximální stručnosti a plochosti... či spíš jen dočasné kolísání.

Tyrkysovka
27. března

Nikdo neví,jak dlouho bude žít na tonto světě.Četla se dobře,ale muselo se přemyšlet

Luca235
19. března

U této knihy nebudu hodnotit zpracování, autora, příběh, ale mé pocity, které ve mně knížka vzbuzovala. Čtu občas dosti drsnou literaturu, často s motivem 2. světové války, ale žádná kniha ve mně nevyvolala ještě tak velkou depresi a strach o své blízké. Četla jsem ji v době, kdy manžel řešil nějaké - nakonec banální - zdravotní problémy. Dočetla jsem ji koncem března 2010, oddychla si, že manžel je zdravý a... 21. 4. boural můj otec na motorce a celý následující měsíc se pohyboval mezi životem a smrtí. Autor i knížka prominou, ale dodnes to nedokážu brát jinak, než jako jedno ze znamení před celou touto tragickou událostí...

haha_ja
16. března

Knihu jsem už před několika lety četla. Následně jsem viděla film a nyní jsem si ji opět přečetla. Ačkoliv je příběh zajímavý, na mě se prolíná v knize strašně moc postav, střídá se často minulost a budoucnost. Občas jsem se musela kousek vrátit, abych neztratila pointu. Chvílemi jsem se pobavila autorovým humorem (např. "Život je jen špatně zorganizovaný poznávací zájezd."), občas jsem se zamyslela nad životem postav a nad jejich jednáním, ale v konečném důsledku musím říct, že film byl tentokrát lepší (i tak nebyl přímo můj šálek kávy). Jsem ráda, že jsem knize dala ještě jednou šanci. Úplně zahozený čas to nebyl.

Leniik33
22.08.2018

Má první knížka od pana Viewegha a naprosto se mi trefil do vkusu. Přečetla jsem v pendolínu cestou na Slovenko :) Zajímavý námět, kniha mě celkově nadchla. Čte se doslova sama.

Doporučujeme

Neviditelný
Neviditelný
Slepá mapa
Slepá mapa
Spad
Spad
Faja
Faja

Autor a jeho další knihy

Michal Viewegh
česká, 1962

všechny knihy autora

Kniha Andělé všedního dne je:

v Právě čtených8x
v Přečtených1131x
v Čtenářské výzvě66x
v Doporučených48x
v Knihotéce206x
v Chystám se číst84x
v Chci si koupit12x
v dalších seznamech1x