VendulaB VendulaB komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Výborně napsaná kniha, která se prostě musí čtenáře dotknout. Život běžné, normální rodiny, kde rodiče své dítě (víceméně) nijak fyzicky netýrají, neuvěřitelně mu však ubližují svým nepochopením a nespravedlivostí. Zajímavé je zde vše pozorovat z pohledu matky, která si není žádného svého pochybení absolutně vědoma. Poučné pro všechny rodiče.

13.07.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Výborná kniha - děsivý příběh. Kniha je skvěle napsaná, čtivá a má spád. I když už od začátku tušíte, co hlavní postavy čeká, stejně čtete napjatí a bez dechu. Jakkoliv byly životní zkušenosti a zážitky Hany děsivé, z toho, jak (nechtěně) měnila osudy lidí ve svém okolí, mě mrazilo.

21.12.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Skvěle vyprávěný příběh ze života několika rodin na malé vesnici, neuvěřitelně živý a uvěřitelný. Při popisu vztahů mezi jednotlivými členy rodiny jsem vždy doufala, že kniha popisuje hlubokou minulost, ale obávám se, že kniha je tak současná, až to bolí. Rozhodně si ji přečtěte.

11.08.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásný, výpravný román v pravém slova smyslu. Skvěle vyprávěný příběh, detailně vylíčené uvěřitelné postavy. I když na mě kniha působila depresivně a neustále jsem trnula, co dalšího se hlavním postavám přihodí, knihu jsem četla s chutí a těším se na její pokračování.

25.03.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pokud byste měli přečíst jen jednu knihu od Agathy Christie, Deset malých černoušků by byla skvělá volba. Jde o absolutní klasiku. Skvěle vystavěný příběh na neuvěřitelně malém prostoru - malý je ostrov, kde se vše odehrává, malý je i rozsah celé knihy. Budete okamžitě vtaženi do děje a knížku přečtete jedním dechem.

12.01.2019 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Bryndza opět nezklamal, drží nastavenu laťku a jeho detektivky jsou sázkou na jistotu. Jen doufám, že si Erika trochu uspořádá svůj osobní život a v příštím díle nebude pořád jen upracovaná, nevyspalá a hladová. Snad se v soukromém životě pohne dál, stejně jako její kolegové.

22.03.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Neuvěřitelně silná kniha, která zpracovává extrémně těžké téma. Příběh se vyvíjí téměř plíživě, nečekaně a nakonec neúprosně. Popis vnitřní úzkosti, strachu a samoty je podán naprosto úžasně. Při čtení mi nebylo lehko, ale kniha je to skvělá.

19.02.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Výborná kniha, která se čte jedním dechem. Autorka (opět) ukazuje, že čtenáře dokáže vtáhnout do děje hned na prvních stránkách a pevně ho držet až do konce. I když je příběh velmi tísnivý, nezanechá ve čtenáři žádnou pachuť či smutek, spíše jen naději a smíření.

06.07.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velice dobrá knížka stojící za přečtení, které ale docela ublížila veřejná diskuze, která prozradila hlavní téma knihy. Z knihy na mně dýchala deprese, beznaděj a smutek, ale osud hlavní hrdinky se mě nijak hluboce nedotkl, zkrátka mě to celé nijak hluboce nezasáhlo (na rozdíl od s podobným tématem pracující Zahrady), bylo to popsáno trochu ploše a odtažitě. Nicméně rozhodně jde o moc dobrou knihu.

25.06.2023 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Výborný další díl série. Tentokrát jiné prostředí, které působí naprosto přirozeně, příchod pražských kriminalistů dává smysl, dobrá zápletka, překvapivé vyústění. Čtenář je vtažen hned na začátku a napětí ho nepouští až do konce.

09.11.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Výborná detektivka, zajímavá a celkem napínavá zápletka, čtenářsky vděčně je popsán i osobní život vyšetřovatelů. Ne zcela uzavřený konec působí hodně reálně a věrohodně. Rozhodně doporučuji.

12.06.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Neuvěřitelně vtipná kniha, při čtení jsem se hlasitě smála. Lehké, příjemné, škoda, že tak krátké. Jdu na další díl.

02.08.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Výborný začátek (doufám, že výborné) série. Čtenářsky velmi příjemná kniha, čtivá a přitažlivá, při čtení ji nebudete chtít odložit. Kapitoly jsou krátké, takže vždy budete chtít přečíst aspoň ještě jednu. I když mě osobně byla hlavní postava celkem nesympatická, kniha se mi moc líbila.

17.02.2022 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Výborně napsaný, čtivý příběh, který čtenáře chytne už po pár stánkách a pevně si ho drží až do konce. Vše je v knize naprosto přirozené, uvěřitelné, lidské. Osudy vesnic jsou pak pro jejich obyvatele neuvěřitelně smutné a traumatizující. Skvělá kniha, kterou je požitek číst.

13.07.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Absolutně skvělý další díl výjimečné série. Překvapivé, napínavé, spousta slepých uliček a zavádějících indicií. Překvapivé vyústění, elegantní zakončení. Super.

09.10.2023 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Krásná kniha, zajímavá, vtipná a především hluboce lidská. Reálie ze života v SSSR jsou zajímavé, prostředí špičkového hotelu atraktivní a osud hlavního hrdiny je krásným, inspirativním příběhem o tom, jak se nepoddat. Skvělé.

30.06.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Absolutní bomba! Knížka je naprosto skvělá, čtenáře okamžitě vtáhne, postavy jsou vykresleny geniálním způsobem, a to až na dne jejich duše. Nic zde není černobílé. A napětí, kterým je celá kniha prostoupena, je naprosto neuvěřitelné. Tuto knihu si musíte přečíst.

18.04.2024 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další velmi dobrý díl povedené série. Josef Bergman je nyní na dovolené v Norsku, kde se velmi přirozeným a uvěřitelným způsobem zaplete do vyšetřování vraždy. Zajímavý příběh, atraktivní prostředí, vše logické a přirozené. Super letní detektivka.

08.07.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

První díl série bývá málokdy úplně super, ale tahle kniha se mi dost líbila. Hlavní hrdinka mi přišla sympatická, příběh zajímavý a příčetně vyústěný. Až do posledních cca 50 stran jsem necítila žádné velké napětí, ale to byla asi jediná vada jinak zajímavé knihy. Těším se na další díl.

13.01.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Výborné pokračování oblíbené série, tentokrát skutečně těžká "bichle". Příběh je velmi zajímavý, napínavý a čtivý. Skvělé je i pokračování osobních životů Robin a Strike. Jediným lehkým mínusem pro mě bylo velké množství postav, které se mi občas lehce pletly. Celkově jsem si knihu více než užila.

23.10.2022 5 z 5