Эva Эva komentáře u knih

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Četla jsem a vlastním všechny knihy této autorky, kterou považuji za mimořádný literární talent. Všechny její knihy jsou síla, ale tohle byl masakr. Kniha mě bolela, rozrušila, konec jsem obrečela, bylo mi jich všech tak líto. Tea, Maričky, Jindřicha. Dětství bez lásky, které zničilo tolik životů. Knihy Viktorie Hanišové vždy beru jako varování, jak se nechovat jako rodič, jak se nechovat k rodičům, jak se nechovat jako člověk.

16.08.2023 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Neskutečné! Opravdu jedna z top Kingovek! Skvělý propracovaný příběh, přečteno jedním dechem. Velké množství postav mě vůbec nerušilo, naopak, všechny byly dokonale psychologicky propracované a čtenář si je zapamatoval. Fandila jsem týmu Barbieho a nenáviděla Velkého Jima a jeho poskoky. Jeho moc a celková proměna městečka mě ale děsila. Jak málo času stačilo, aby se z rozumných lidí staly loutky ovládané strachem a slepou nenávistí Konečné rozuzlení asi nemohlo být jiné, když vezmeme v potaz, co všechno bylo vyzkoušeno, aby Kupole zmizela, ale trošilinku mě zklamalo. Nicméně celkový dojem z knihy je fantastický. Dlouho nezapomenu

11.08.2023 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Další z mých nekritických komentářů ke Kingovým knihám :) Tohle bylo skvělé! Napínavé, čtivé, výborná charakteristika postav, prostě King ve své nejlepší formě. Příběh mě zcela pohltil, fandila jsem Lukovi a dětem z Ústavu, nesnášela záporáky v podobě doktorů a dozorců a moc se mi líbila hlavní myšlenka knihy Kingovi nic jiného než plný počet dát prostě neumím :)
P.S. Taky jste si někdo představoval paní Sigsbyovou jako tu malinkou herečku z Policajta ze školky nebo Námořní vyšetřovací služby (nebo podobnej seriál)? ;)

12.07.2023 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Tak tuhle knihu jsem odložila třikrát v průběhu asi deseti let. Tentokrát jsem si řekla, že to dám a podařilo se! A naprostá pecka, chytla mě od první stránky a držela až do masakru na konci. Bavily mě odkazy na další Kingovy knihy (Mrtvá zóna, Cujo, Temná půle..), bavily mě žertíky obyvatel Castle Rocku, bavilo mě i to neskutečné množství postav.. King ve své vrcholové formě, už chápu, proč tuto knihu jeho skalní fanoušci označují za jednu z nejlepších.

24.05.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Přemýšlím, jestli jsem někdy četla tak silnou, bolestivou knihu. Úžasně napsané, dechberoucí vyprávění o věcech, na které se nesmí zapomenout. Brečela jsem u osudu každé ženy, který zde byl tak mistrně popsaný. Petra Klabouchová je pro mě objev roku.

23.04.2023 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Možná povinná četba pro všechny rodiče. Jak se nechovat ke svým dětem. Možná abychom si uvědomili, že naše děti nikdy nesplní všechny naše požadavky, sny, přání Že nikdy nebudou takové, jaké jsme si je vysnili. I když jsou naše vlastní ;) Na Juliinu obranu - Agnes jí taky dávala pěkně zabrat
Kniha se četla jedním dechem. Téma je vážné, těžké a stojí za zamyšlení. Rozhodně sáhnu i po dalších autorčiných knihách.

14.03.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Petra Soukupová je prostě nejlepší, miluji každou její knihu, je mistr rozvrácených rodinných vztahů, které dovede popsat tím svým strohým stylem s absencí uvozovek jako nikdo jiný. Mnozí jí vyčítají, že si vybírá stále stejná témata, ale právě to mi na ní absolutně vyhovuje. Nepotřebuje velké dějinné události, dokáže stvořit drama z pouhé víkendové návštěvy rodičů. Jen tak dál, jste skvělá, Petro!

25.02.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Velmi silný příběh, ostatně jako všechny knihy Petry Dvořákové. Vůbec jsem knihu nedokázala odložit. Hlavního hrdiny bylo líto, ale jako matku dvou dětí mě velmi odpuzoval. No.. Dvořáková se s tím opět nemazala! ;)

25.02.2023 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Tohle byla neskutečná jízda! Joe Hill mě přesvědčil o tom, že až nám jednou (nedejbože) odejde jeho otec Mistr, má důstojného nástupce…

14.01.2023 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Rozhodně čtivé, to Thilliez prostě umí… Ale díl od dílu více nereálné, škoda.

12.09.2022 4 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Jednu hvězdičku strhávám za to, že jsem vraha odhalila velmi brzy. Prostě jsem tu postavu podezírala hned. Jinak tedy krvavá jízda od začátku do konce. Thilliez si nezadá s Chrisem Carterem v popisu neskutečně brutálních vražd. Ale Sharko je mi velmi sympatický, a protože jsem první četla už dávno Syndrom E a Smrtící DNA, chyběla mi postava Lucie.. Ale doplňuji mezery a sahám po dalším dílu série…

28.08.2022 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Starý dobrý King. Úžasné, čtivé, trochu hollywoodský konec :) Výborné jako (skoro) vše od Mistra...

21.05.2022 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

(SPOILER) Miluji celou ságu z Kingsbridge, za nejlepší samozřejmě považuji Pilíře země, které představily pro mě nejzajímavější postavy a celkově udaly šablonu všem ostatním dílům. Večer a jitro mělo pro mě pár chyb - zloduši nebyli potrestáni tak, jak by si zasloužili a opět jim všechno procházelo moc dlouho. Ragně jsem úplně nevěřila tak najednou vzplanulou lásku k Edgarovi a celkově moc nevěřím, že po tom všem, co prožila (co jí udělali) by se dala tak rychle a zcela dohromady... Ale budiž :) Follettovi stejně nemůžu nedat plný počet, už jen proto, že to byla po dlouhé době kniha, kterou jsem dočetla ve dvě v noci, protože jsem ji nedokázala odložit...

29.10.2021 5 z 5

Krásné, nádherné pohlazení po duši. Zobrazení války lidským prostým způsobem, který jí však neubírá na krutosti. Smála jsem se a plakala zároveň. Úžasná kniha, moc se mi líbila.

04.09.2021 5 z 5

Bílí Havrani Bílí Havrani Luisa Nováková

Krásná kniha, moc krásný příběh. Možná se mi Krajina s jednorožcem líbila víc, ale Luisa Nováková je nejen úžasný pedagog, ale i autor, který vás okouzlí kouzlením se slovy a příběhem plným lásky, cti, odvahy a zrady. Žila jsem s postavami, bojovala s nimi jejich boje, a protože si to u autorky neumím představit jinak, věřila ve šťastný a spravedlivý konec.

19.07.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Přečteno jedním dechem. Nedokázala jsem knihu pustit z ruky ani z hlavy. Na konci jsem brečela, je mi tak líto zmařeného Majina života, všechno mohlo být jinak, kdyby... Knihu by si měli přečíst všichni, ti, kteří dodnes tvrdí, že za komunistů bylo líp, obzvlášť. Nádherně napsané. Paní spisovatelko, klobouk dolů!

24.04.2021 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Váhám, jak Neapolskou ságu jako celek hodnotit. Přečetla jsem ji jedním dechem, kdykoli jsem dočetla díl, ihned jsem sáhla po dalším, něco mě nutilo číst dál a dál. Elena i Lila mi byly nesympatické obě, Lila zlá, zahořklá, možná přeceňovaná, Lenu zpočátku zakomplexovaná, později sobecká, občas úplně na přesdržku... Jejich přátelství bylo od samého začátku zvláštní, soutěživé, závistivé, někdy až zlé. Mnohdy jsem nerozuměla, proč Elena na Lile tak visí, proč jí přisuzuje takovou moc nad svým životem. Přesto všechna má nepochopení kniha má v sobě něco, co vás zaujme, připoutá a donutí ji dočíst a dát ještě vysoké hodnocení.

26.03.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Styl autorčina psaní je až strhující. Strohost, ale i výběr slov - kniha se čte jedním dechem. Téma je milionkrát ohrané, ale vždy působivé, koncentrák prostě zapůsobí vždycky na všechny. Milostný příběh je netradiční, vztahy mezi Zuzanou, Janem a Hanušem jsou zvláštní, ale uvěřitelné a živoucí. Závěr je drsný, neukončený, chcete vědět, co bude dál. Anebo možná už to po tom všem vědět nechcete...

19.02.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tak tohle byla fakt síla... Petra Dvořáková je mistr krátkých příběhů. Na malé ploše příběh plný emocí, který mě opět naprosto dostal. Asi by si to povinně měl přečíst každý rodič, aby pochopil, jak strašné škody může napáchat na svých dětech. Jako čerstvého rodiče mě kniha rozbrečela, jako učitele rozčílila. A opět mi nezbývá než před autorkou smeknout... Její knihy se čtou jedním dechem!

05.02.2021 5 z 5

Rozsypaná slova Rozsypaná slova Martin Daneš

Nádherná kniha, prostě nádherná. Miluji dobu Karla Poláčka, demokratický proud české meziválečné literatury a jeho autory. Poláček byl vždy mým velkým oblíbencem a tato kniha to opět potvrdila. Zasloužila by si mnohem více pozornosti a čtenářů... I když od začátku víte, jak tento vyjímečný člověk skončil, stejně na konci cítíte smutek, bolest, vztek a stud za ty, kdo tohle mohli dopustit... I já plním přání pana Daneše a beru si Poláčkovu knihu, volím Hostinec U kamenného stolu.

04.02.2021 5 z 5