Žhářka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Andy McGee utíká se svou osmiletou dcerou před agenty tajné vládní organizace Dílna. Utíká proto, že před mnoha lety se se svou budoucí manželkou zúčastnil pokusu s novou syntetickou drogou P6. Poté se u něj vyvinula mírná schopnost mentální dominance a jeho dcera Charlie má velmi silnou schopnost pyrokineze. Agenti Dílny se neštítí žádné špinavosti, včetně vraždy, aby malou Charlie dostali do svých laboratoří. Charlie je tak přinucena použít svou nebezpečnou zbraň, kterou ještě nedokáže plně kontrolovat......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72110/big_zharka-cR3-72110.jpg 4.21277
Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Firestarter, 1980


více info...
Nahrávám...

Komentáře (160)

Kniha Žhářka

Merlin_CZ
26. ledna

Kdysi dávno jsem tuto knihu četl a dodnes ji řadím mezi jedny z nejlepších děl od Kinga.
výborně napsáno, četla se jedním dechem :)

Nofar197
03.12.2022

Četla jsem ji před lety ve slovenštině a dodnes mě děsí : Nevinný nápad vydělat si 200 USD skončil pro hlavního protagonistu a jeho manželku naprosto hrozně.


okeey
23.11.2022

Tak tahle kingovina mě dost bavila!
Originální námět, přečteno jedním dechem, patří k nejlepším knihám, které jsem od Stephena Kinga četla.
Vláda chce zneužít dar dcery hlavního hrdiny. Vše začalo jedním podstoupením vědeckého pokusu, za který účastníci obdrží 200 dolarů, což samozřejmě mělo nějaké následky, které jsou jak darem, tak i prokletím a nakonec i bojem o život.
Perfektní kniha, jsem z ní naprosto nadšená.
Doporučuji všem příznivcům Kinga, detektivek nebo čtenářům, kteří se Stephen Kingem teprve začínají.

Ronnie68
07.11.2022

Přečteno téměř jedním dechem ... Je pravda, že prvně jsem viděla film (ale moc jsem si z něj nepamatovala - jen cca herce hlavních rolí, kteří mi tak dokreslili příběh) ... Ale příběh je krapet jiný už od začátku... Je doplněn o retrospektivní vyprávění příběhu - jako v hlavě Andyho ... A i konec je jiný... Ale jako celek kniha ... Se mi četla fakt dobře a jsem moc ráda, že jsem se k ní dokopala ....

Kristyna95
20.10.2022

Tak, právě dočteno. A musím říct, že to byla pecka. Poutavý příběh, originální zápletka i dobře zvládnutý konec. Děj krásně šlape a vše do sebe zapadá jako puzzle. King v sobě našel příběh s velikým potenciálem a ten naštěstí neutopil, jak se mi už u pár mistrových knih stalo. Také musím obdivovat jeho schopnost vcítění se do osmileté dívenky, se kterou jsem prostě musela sympatizovat. Paráda, Stephene. :)

Blaufik
16.10.2022

Myslím si, že kniha by působila dynamičtěji, kdyby byla o pár desítek stran zkrácena. Bohužel zde bylo spousta míst, která byla zbytečně natahována a nepřinesla k vyvrcholení příběhu nic zásadního. Ani samotné postavy nedokáží vzbudit žádné emoce a tentokrát jsou jen plochými postavami vepsanými na papíře.

Sabča817
08.08.2022

Klasická stará kingovina = Perfektní!!! Možná mohla být trochu kratší, ale bavila mě. Film Ohnivé oko z r. 85 taky doporučuji.

2mig1
29.06.2022

Musím bohužel konstatovat, že jsem se právě prokousal prozatím nejslabší Kingovou knihou. Jsem u něj zvyklý, že se ve větším prostoru věnuje popisu postav a prostředí. Nevadí mi to, přispívá to k opravdovosti a máte pocit, že ti hrdinové jsou skutečně lidi z masa a krve. Zároveň ale byly zatím Kingovy příběhy taky plné dynamiky a napětí, případně nostalgie. A to je problém Žhářky. Dynamika a napětí zde úplně chybí. King opakuje myšlenky a zmiňuje opakovaně různé detaily a způsobuje tím, že se těch 400 stránek neskutečně vleče. A vždycky, když si už myslíte, že se stane NĚCO, King navazuje atmosféru osudovosti, tak se vlastně nestane vůbec nic (výpadek proudu během bouřky). Za mě tedy u Kinga poněkud zklamání.

1 ...