Žhářka

Andy McGee utíká se svou osmiletou dcerou před agenty tajné vládní organizace Dílna. Utíká pro to, že před mnoha lety se se svou budoucí manželkou zúčastnil pokusu s novou syntetickou drogou P6. Poté se u něj vyvinula mírná schopnost mentální dominance a jeho dcera Charlie má velmi silnou schopnost pyrokineze. Agenti Dílny se neštítí žádné špinavosti, včetně vraždy, aby malou Charlie dostali do svých laboratoří. Charlie je tak přinucena použít svou nebezpečnou zbraň, kterou ještě nedokáže plně kontrolovat......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72110/zharka-cR3-72110.jpg 4.2995
Vydáno, Beta-Dobrovský

Firestarter, 1980

Kniha Žhářka

EricNor
01. listopadu

Vzpomnel jste si nekdo na Zharku u Stranger things? Muj oblibeny King. Skoro jako vsechy jeho rannejsi knihy - Christine, Mrtva zona, Temna půle, Svedectvi. Nebavily me naopak Rbitov, Osviceni a Salem. King je pro me jako rollercoaster. Pulku veci miluju, druha me nebavi

Zemiakol

Další ze skvělých děl od Stephena Kinga. Zajímavý nápad s experimentem na mladých lidech. Jako vždy super popisy jednotlivých postav a jejich problémů z minulosti. Těším se, až budu číst další knihu od tohoto báječného autora.

EnaryFeniel

Moc se mi to líbilo. Ihned jsem si tu malou vílu zamilovala, i jejího taťku. Držela jim pěsti aby to vše zvládli. A byla naštvaná když se jim na záda neustále lepil někdo z Dílny. Žádná zářivá vyhlídka na život beze strachu. Dílně jsem přála jedině pořádnou apokalypsičku z jedné malé hlavičky!

ArwenAragorn

No, dobré, ale neuchvátila mě nijak zvlášť.

ivana13

Prostě Kingovka, mě se líbila moc

veronika8042

Kniha byla čtivá, zajimavý děj, ale nemůžu říct, že bych byla z té knihy úplně odvařená.. Nicméně styl psaní mi sedí, takže se vrhnu i na další knihu tohoto autora :)

Morbidus

Začátek knihy pro mne byl velmi hektický a chvílemi jsem si říkal, že tentokrát mě třeba King konečně zklame. Naštěstí se tak nestalo a vyklubal se z toho poměrně kvalitní příběh.
Ačkoli čtenář tak nějak tuší, kam to celé směřuje, napětí nepolevuje a čtivost zůstává vysoká. Psychologie postav je opět zpracována špičkově, zejména pak otcovský vliv na malou Charlie. Konec zůstává otevřený a jsem s ním ve výsledku velmi spokojen.
Svižné, napínavé a emocemi nabité čtení.

Kubajzz

Pěkné čtení, líbila se mi.