Žhářka

Žhářka https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72110/bmid_zharka-cR3-72110.jpg 4 1381 176

Andy McGee utíká se svou osmiletou dcerou před agenty tajné vládní organizace Dílna. Utíká proto, že před mnoha lety se se svou budoucí manželkou zúčastnil pokusu s novou syntetickou drogou P6. Poté se u něj vyvinula mírná schopnost mentální dominance a jeho dcera Charlie má velmi silnou schopnost pyrokineze. Agenti Dílny se neštítí žádné špinavosti, včetně vraždy, aby malou Charlie dostali do svých laboratoří. Charlie je tak přinucena použít svou nebezpečnou zbraň, kterou ještě nedokáže plně kontrolovat...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Firestarter , 1980

Budly
19.05.2012 5 z 5

Každá Kingova kniha má niečo do seba, určite si každý pamätá, kedy to bolo jeho "prvýkrát s Kingom". Pre mňa je to táto kniha, prvá, ktorá ma presvedčila o tom, že je to geniálny spisovateľ. Rád sa hrá s napätím, stupňuje ho až tak, že máte knihu chuť šmariť o stenu.

lucifrid
20.04.2012 5 z 5

Priznam se, ze jako prvni jsem videla film, ale az druhy dil. Na jeho zaklade jsem si pujcila knizku, ktera me totalne dostala (film uz tak super nebyl). Velice ctive, zthtla jsem to velice rychle a zhltnu jeste nekolikrat :).

Silly Object
15.04.2012 4 z 5

Kniha kterou jsem četla asi nejdéle. Skvělá kniha, ale nevím jestli se k ní někdy vrátím. Musím ale říct že psychopati typu Rainbird mě fascinují.

Calwen306
12.03.2012 5 z 5

Úžasná kniha, moja prvá skúsenosť s Kingom. Knihu som čítala bez prestávky, proste som musela zistiť ako to skončí. Skvelý nápad, pekné myšlienky a perfektné spracovanie. Táto kniha ma uviedla do Kingovho sveta do ktorého sa vždy rada vraciam.

jasmína
12.02.2012 5 z 5

Jako bych v tomto příběhu byla s nima, prožívala jsem to jako když se Vám líbí nějaký film a nevnímáte okolí, tak jsem to měla s touto knihou, jakobych byla tou holčičkou, jen já byla hodnější :)

KKK
19.12.2011

Moc se mi líbila,jako všechno od Kinga.

kingmaker
08.12.2011 3 z 5

King je pan spisovatel a touhle knihou to dokázal. Prostě umí skvěle napsat napínavý thriller okořeněný nějakým fantastickým motivem. A tak napsal knihu, kde zlá vládní agentura nahání nevinné, parapsychologickými schopnostmi nadané, občany. Jsou to hrozní padouši, ti vládní agenti, jenže... Šustí papírem. King umí někdy i padoucha popsat lidsky, ale tady mu to nevyšlo. Rainbaird je takový hrozný mizera... Prostě je to jen čtivý thriller, noc víc, ale ani nic míň. King umí líp.

Jack Bauer
24.11.2011 5 z 5

Podpálačku jsem četl když vyšla poprvé před mnoha lety ve slovenštině a v té době to byla jedna z mých nej knih. Později jsem ji znovu koupil v češtině a až dnes jsem se k ní znovu dostal po shlédnutí na tehdejší dobu velmi kvalitního filmového zpracování s úžasným hereckým výkonem mladičké Drew Barrymore. Dnes už mě tato literatura nic neříká i když je to skvěle napsaná kniha a milovníci Kinga budou nadšeni tak jako dříve já. Kingovy romány mám rád pouze bez nadpřirozena, přesto Žhářka patřila dlouho k těm lepším.
Druhá kniha od S, Kinga, kterou jsem koupil po revoluci v Praze ve slovenštině spolu s Misery a obě jsem přečetl jedním dechem. Začal jsem se o tohoto slavného autora zajímat, ale další jeho romány mě nějak neberou, i když píše velmi čtivě.

Vendelína
26.10.2011 4 z 5

Zajímavé téma. Čtení zanechalo dojem.

V.Kulovana
03.09.2011 5 z 5

Moje první knížka od Kinga,tak mě nadchla,že jsem musela hned po přečtení spěchat do knihovny půjčit si další.

Zajda
28.08.2011 5 z 5

Uff, to jsem se zapotil. Ani nevím, zda to bylo tou knihou a nebo těmi vedry, které teď na konci prázdnin panovali. :)

Začátek knihy mi připomínal Šifru mistr Leonarda od Browna, především stylem, kompozicí a čtivostí. Jelikož jsem před pár lety parapsychologické jevy naprosto hltal a četl jsem hodně knížek z edice NEJvětší záhady světa.. nebo lidstva (teď nevím). Některé příběhy byly ale takovými neskutečnými nesmysli, že mě čtení "záhad" po roce přešlo. Později jsem se k tématu vrátil jako odběratel časopisu Enigma. Na tom časopisu jsou nejlepší ty bombastické titulky, jinak tam redaktoři píší neuvěřitelné pikačoviny. A zatím naposled jsem se k parapsychologii dostal až teď s Kingem. Asi poprvé jsem, co se tohoto tématu týče, nebyl zklamán, ba naopak. Sice si některé věci hodně přibarvil ale na to čtenáře upozorňuje už v předmluvě. Koneckonců, já bych i víc věřil Kingovy než redaktorům Enigmy. :P

Jitulka
01.08.2011 4 z 5

Četla jsem na dovolené, vybrala jsem si to jako "nouzovku". I když jsem už od Kinga měla přečtenou Misery, nevěřila jsem, že by dokázal napsat ještě jiný, tak povedený román (neznala jsem od tehdy moc titulů), ale přesto to byl super zážitek. Z knížky jsem byla nadšená snad víc jak z dovolené :)

fallík
10.03.2011 3 z 5

S těžkých srdcem musím dát pouze tři hvězdy. Stephen King je podle mě bravurní spisovatel, ale tohle mě jaksi nenadchlo. Prvních dvě stě stránek mi přišlo o ničem, pouze utíkali a oni je naháněli jako kočka s myší. V polovině knihy se to začalo rozjíždět a posledních 50 stránek bylo nejlepších.
Knížka to byla ale pěkná, s dobrým nápadem.

sheylka
04.03.2011 5 z 5

Velice zajímavý, smyšlený příběh zakládající se na pravdě.
Působivé povídání o malé Charlie, která "trpí" pyrokinezí (díky pokusech na jejích rodičích), o jejím útěku s otcem před zlými lidmi, kteří se snaží její schopnosti využít ve svůj prospěch, o tom, jak se Charlie snaží svoje schopnosti zvládnout a také o zvráceném Johnu Rainbirdovi a jeho plánech...

Jamal
24.02.2011 5 z 5

Skvělý příběh, nejvíce obdivuji propracovanost postav (Charlie, John) a prolínání časových úseků. Doporučuju :)

Rockwood
30.11.-0001 5 z 5

Za boha si nemohu vzpomenout, jak to vlastně skončilo a právě proto to ohodnotím plným počtem, neboť nemám nic, co bych vytknul. Pamatuju si, jak mě ta kniha nadchla a v tu chvíli to pro mě byla nejlepší kniha, jakou jsem kdy četl. Teď už tomu tak sice není, ale stále je to výborná kniha bravurně zpracovaná s hodně dobrým příběhem.