Žhářka

Žhářka https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72110/bmid_zharka-cR3-72110.jpg 4 1382 176

Andy McGee utíká se svou osmiletou dcerou před agenty tajné vládní organizace Dílna. Utíká proto, že před mnoha lety se se svou budoucí manželkou zúčastnil pokusu s novou syntetickou drogou P6. Poté se u něj vyvinula mírná schopnost mentální dominance a jeho dcera Charlie má velmi silnou schopnost pyrokineze. Agenti Dílny se neštítí žádné špinavosti, včetně vraždy, aby malou Charlie dostali do svých laboratoří. Charlie je tak přinucena použít svou nebezpečnou zbraň, kterou ještě nedokáže plně kontrolovat...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Firestarter , 1980

see_sawandrew
22.08.2013 4 z 5

U nás bohužel méně čtený přírůstek do Kingovy tvorby, jedinečný právě tou drzostí, s jakou si autor rýpe do experimentálních projektů, o nichž se v sedmdesátých letech v USA hodně mluvilo. Žhářka je nicméně velmi zdařilá jednohubka. 70%

pidalka777
15.08.2013 5 z 5

Jedna známá tuto knihu odmítla s tím, že se do toho nemůže začíst a tak se nedostala dál než za 20 stran. Já jsem si ji vzala abych zjistila, jestli to je pravda. Ovšem hnedka po první stránce mě strašně chytila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zaslouží si plný počet hvězdiček.

Jingle
28.07.2013 4 z 5

Opět jedna z Kingových lepších, rychle se čte, děj není rozvleklý a přitom je kniha plná barvitých popisů tak, že se člověk do příběhu dokáže skvěle vžít. Opět se sci-fi prolíná s realitou, přehnané s uvěřitelným, ale vše namícháno tak, aby to bavilo a aby nad tím člověk jen nevěřícně nekroutil hlavou...
Knížku jsem chtěla odložit jen v jednu chvíli, a to když jsem si četla zdejší komentáře. Nechápu, co to některým zdejším "chytrolínám" (marně hledám slušné vystihující slovo) dává, že sem vždycky mají potřebu vyzvracet děj a nejlépe i závěr knihy. Myslím, že bychom se tu bez jejich "knihokazectví" dobře obešli. Škoda, že tu nelze komentáře nějak speciálně označovat, například barevně odlišit ty, které podobně stupidně odhalují víc, než je třeba, aby se jim včas stihli vyhnout ti, kteří nutně nepotřebují vědět, jak všechno dopadne ještě před tím, než knihu vůbec začnou číst...

1972Sixo
18.07.2013 5 z 5

Opät jedna z mojích naj, proste mi sedí: dieťa v ohrození (i keď s veľkou mocou), bezradní rodičia, prostredie a fašizujúca spoločnosť kvázi posthipisáckovietnamskej éry USA, ako z B scifi filmov 50tych rokov. Len to malo len 410 strán.

anisek989
13.07.2013 2 z 5

Tenhle king me nejak nezaujal., bohuzel

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Možná už to bude tím, že znám Kingův styl a proto mě konec Žhářky nikterak nepřekvapil, proto dávám hvězdu dolů. Jinak se jedná o dobře napsaný příběh 2 lidí s vyjímečnými schopnostmi, kterým je v patách vládní organizace, jež chce jejich nadání podrobit testům... Samozřejmě proti vůli testovaných subjektů. Jsem vážně ráda, že neoplývám žádným mimořádným nadáním.

Skjaninka
09.06.2013 3 z 5

Z Kingových knižiek je to lepší priemer a verte, že pri čítaní vám bude naozaj horúco.

guru
24.05.2013 2 z 5

Nejak mi King nesedí.
Tento príbeh mi neprišiel skoro vôbec zaujímavý, podobne ani postavy, chýbalo prekvapenie.

Lenka Žofka
06.05.2013 4 z 5

Přidávám se s názorem, že téma super, četlo se to dobře, ale.....Mr. King to prostě umí i lépe...napínavěji.....(?)

kilometr
04.04.2013 5 z 5

Tak si můžu odškrtnout další vydařený román Mr.Kinga.Není to sice top,ale i tak jsem knihu z ruky nepustil a výborně se bavil.Díky za to.99%.

bellarolnicka
11.02.2013 4 z 5

Moje první knížka od tohoto spisovatele, téma nadchlo, četlo se parádně, ale často tam byly nudné pasáže (alespoň pro mě) - dalo se přežít :)

AdaVinculin
11.02.2013 5 z 5

Hezká knížka na zajímavé téma. Líbil se mi vztah otce s dcerou. I když tatínek umřel, ve výsledku to vlastně skončilo dobře a cíl, který spolu otec s dcerou měli, byl dovršen, ale bohužel, jak už jsem zmiňovala - bez otce. Knížka se dobře četla, vůbec nenudila, s napětím jsem čekala, co bude dál.

katka101
10.02.2013 5 z 5

Velkolepě a skvěle propracovaná kniha, zatím moje nej od Kinga - konečně povedený konec :)

doktorking
12.01.2013 5 z 5

Kingovska pecka z 80.let tedy obdobi kdy mistr nejvic valel.Skvele napsany roman a vyborne tema ktere bylo v USA koncem 60 let velmi diskutovane..Tohle je stary dobry mistr King.Film byl propadak a priznam se ze by mu jako jednomu z mala slusel remake ale museli by zachovat tu atmosferu osumdesatek.

kolodze
02.12.2012 5 z 5

Moje první seznámení se Stephnem Kingem a hned velká paráda.I díky ní jsem toho od autora už přečetl celkem dost.

Met...
05.11.2012 5 z 5

Další ze skvělých Kingovek, kterou si fanoušek nesmí nechat ujít. Opět skvěle popsané postavy, zajímavý příběh, zvláštní schopnosti, 10/10

MM_Master
28.09.2012 5 z 5

"Spaľovať bolo rozkošou." /Ray Bradbury: 451 Fahrenheita/

Gerret
27.09.2012 5 z 5

Tak tohle je další skvost od Kinga. Mám rád příběhy o lidech se zvláštními schopnostmi (při čtení jsem si místama vzpomněl na seriál Hrdinové) a tady to bylo tak skvěle podané, místama jsem se nemohl od knihy odtrhnout. Těžko se hledá, co by šlo vytknout. Obdivuji Kinga, že se dokáže tak perfektně vžít do nejrůznějších typů postav: Charlie, Andy i John jsou výborně podané. Určitě jedna z nejlepších knih od Kinga. Hodnocení 95%.

Jajulle
14.08.2012 4 z 5

Trošku přehnané, ale ne úplně špatné. Můj názor je, že má King mnohem lepší díla.

Megynka
07.06.2012 3 z 5

První, zatím jediná (a doufám že i poslední) z Kingových knih, která mě absolutně nezaujala. Nevím proč, viděla jsem po jejím přečtení i film a byl dobrý, ale kniha ... Samotný příběh je ale skvělý a není mu co vytknout.