Vánoční říše

Victoria McQueenová měla odjakživa zvláštní schopnost: dokázala najít ztracené věci i odpovědi na otázky, jež nelze zodpovědět. Občas jezdívala na kole k polorozpadlému krytému mostu, který ji během chvíle odnesl, kamkoli si přála – na jiné místo v Massachusetts nebo v celé zemi. Jednoho dne ovšem Viky potkala Charlese Manxe, který má zvláštní slabost pro děti. Vlastní starý Rolls-Royce s poznávací značkou NOS4A2, v němž vás po tajných silnicích odveze na to nejúžasnější, ale také nejděsivější hřiště, jaké jste kdy viděli. Viky, jediné dítě, kterému se podařilo z Manxových spárů uniknout, je nyní dospělá a snaží se na prožité hrůzy zapomenout. Netuší ovšem, že Manx na ni nikdy nezapomněl – a co hůř, vybral si nového spolujezdce na cestu do pekla: Victoriina malého syna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183324/vanocni-rise-Yy7-183324.jpg 4.3426
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Beta-Dobrovský

NOS4A2, 2013

Kniha Vánoční říše

Petraxxx

Kdyby šlo dát ještě víc hvězdiček, tak tahle kniha by je určitě měla. Svižná, strhující děj, rozhodně žádná nuda.

Arev122

Děj příběhu byl napínavý , ale pro mě až příliš hororové fantasy.

sarekaslukova

Nebyla to špatná kniha, jen jsem čekala něco víc, něco u čeho mi bude pořádně bušit srdce adrenalinem.

MichelleKing

Joe Hill a jeho další úžasný příběh, který je děsivý, znepokojivý, krásný, smutný a překvapivě dojemný.

Přečtěte si to až do konce. Celou cestu.
Nějakou dobu potrvá, než se dostanete do Vánoční říše....

monushka
26.12.2020

Tak tato kniha byla slušná jízda! Při čtení jsem se nebála, ale celkem často jsem se přistihla, jak zadržuji dech napětím a očekáváním. Těším se na další setkání s autorem.

n.ezn.amy
01.08.2020

Tak jak mám rád tvorbu Stephena Kinga, tak musím říct, že jsem si oblíbil i příběhy Joe Hilla. Po celých Státech dochází k únosům malých dětí, které unáší Charlie Manx a odváží je do Vánoční říše, kde žijí "na vždy". Viktoria McQueenová čirou náhodou mu unikne a díky ní je zatčen a odsouzen na doživotí. Ale jeho touha po pomstě je nezměrná a proto udělá vše, aby unesl jejího syna. Pochmurný a napínavý příběh, kde se správně míchá mystika a realita a kdy touha po záchraně syna je obrovská i na úkor sebezničení. Myslím, že literární talent Joe Hill dozajista podědil.

Terez25
28.05.2020

Mystery příběh, který se četl dobře a svižně. Stigmatu “syna Stephena Kinga” se Hill nevyhne, avšak hororový žánr zastává celkem slušně.
Je zvláštní, že tuto knihu mám ve své knihovně už řadu let a teprve teď jsem si ji přečetla. Možná dám šanci i dalším knihám od tohoto autora.

blackoutzuzi
19.05.2020

Tuhle knihu můžete znát také pod názvem Vánoční říše, ale nedávno dostala jak nový název, tak i obálku a ta je prostě boží :) Zajímavostí je, že autor knihy je synátor Stephena Kinga, jehož styl psaní zase až tak nemusím - bohužel :( Ukázalo se ale, že Joe Hill mě baví. Ačkoli je tohle slušná bichle, četla se fakt dobře, příběh mě moc bavil a od začátku do konce jsem si čtení vyloženě užívala :)
Ač jde o horor, Joe Hill se vyhnul jakýmkoli nechutnostem a krvavým scénám a i přes to vám často naskakovala husí kůže. Já mohu knihu jedině doporučit :)