Vánoční říše

Vánoční říše https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183324/bmid_vanocni-rise-Lyi-183324.jpg 4 510 142

Victoria McQueenová měla odjakživa zvláštní schopnost: Dokázala najít ztracené věci i odpovědi na otázky, jež nelze zodpovědět. Občas jezdívala na kole k polorozpadlému krytému mostu, který ji během chvíle odnesl, kamkoli si přála – na jiné místo v Massachusetts nebo v celé zemi. Jednoho dne ovšem Viky potkala Charlese Manxe, který má zvláštní slabost pro děti. Vlastní starý Rolls-Royce s poznávací značkou NOS4A2, v němž vás po tajných silnicích odveze na to nejúžasnější, ale také nejděsivější hřiště, jaké jste kdy viděli. Viky, jediné dítě, kterému se podařilo z Manxových spárů uniknout, je nyní dospělá a snaží se na prožité hrůzy zapomenout. Netuší ovšem, že Manx na ni nikdy nezapomněl – a co hůř, vybral si nového spolujezdce na cestu do pekla: Victoriina malého syna.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

NOS4A2 , 2013

blackoutzuzi
19.05.2020 5 z 5

Tuhle knihu můžete znát také pod názvem Vánoční říše, ale nedávno dostala jak nový název, tak i obálku a ta je prostě boží :) Zajímavostí je, že autor knihy je synátor Stephena Kinga, jehož styl psaní zase až tak nemusím - bohužel :( Ukázalo se ale, že Joe Hill mě baví. Ačkoli je tohle slušná bichle, četla se fakt dobře, příběh mě moc bavil a od začátku do konce jsem si čtení vyloženě užívala :)
Ač jde o horor, Joe Hill se vyhnul jakýmkoli nechutnostem a krvavým scénám a i přes to vám často naskakovala husí kůže. Já mohu knihu jedině doporučit :)

Stanas513
02.04.2020 5 z 5

Svého otce nezapře. Krásná fantazie, i když konec trošku drsnější. Rozhodně doporučuji.

Kalidor
25.03.2020 5 z 5

Tohle se četlo opravdu samo. Napínavé od začátku do konce. Trochu jsem se obával, jestli se ta tajuplná Vánoční říše, ke které děj blíž a blíž směřoval, nakonec nestane tak obávanou, ale konec mé obavy rozptýlil. Klobouk dolů.

Marikapachlova
02.03.2020 5 z 5

bozi, bozi, bozi.... uprostřed jsem trochu váhala, ale posledních 200 stran jsem úplně zhltla

fincik
12.02.2020 3 z 5

Taková pohádka pro dospělé. Čekal jsem to hororovější.

Habana
20.01.2020 5 z 5

Ať už je otec autora literární super hvězda, Hill ho tímto dílem i celkem dobře přesahuje. Synáček píše více úderněji a nemá prostor pro odskakování od děje. Vánoční říše má skvěle vystavené postavy, které zaujmou a hlavně se dobře pamatují. Slušně mi tahle kniha připoměla Osvícení a to nejspíše "darem" které postavy berou často jako prokletí.

KAREL6725
19.01.2020 5 z 5

První kniha od autora , kterou jsem četl. Co napsat , prostě líbilo, napinavý příběh , který jsem si užil od začátku do konce. Plný počet hvězd. Už jsem koupil Divný počasí tak uvidím co a jak. Doporučuji stojí za přečtení.

Zdendula
09.01.2020 5 z 5

První kniha od Hilla, kterou jsem přečetla (krom pár povídek), a jsem nadšená. Čtení ve vánočním čase tomu dodalo krásnou atmosféru, příběh byl napínavý a při poslechu koled běhal mráz po zádech. Paráda :o)

Anushka1
05.01.2020 5 z 5

Další kniha od Hilla, co mě pohltila. Zajímavé téma o tom, že imaginární světy nemusí být zas tak imaginární. Ten všudypřítomný chlad jsme z knihy snad opravdu cítila. Hlavně konec je super.

AshYellow
04.01.2020 5 z 5

Jako první jsem od Hilla přečetl Ohnivého muže, který mě nebavil a skoro jsem ho ani nedokončil. Pak jsem si sehnal pár povídek, které mě nadchly a tak jsem se do NOS4A2 pustil s nadšením a očekáváním. A nezklamal jsem se. Úžasná kniha, která chytne a nepustí, Hill má svůj vlastní rukopis, který je jiný než jeho otce, ale přece originální. Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četl.

bookcase
02.01.2020 5 z 5

Neměla jsem pocit, že by to bylo rozvláčné, naopak, každé písmeno mělo své využití. Byla to jízda od začátku až do konce.

Mirin1349
19.12.2019 4 z 5

Kingův syn je vtipálek, nicméně bych pár z těch 666 stran radši oželela, aby nebyl příběh až tak natahovaný. To ale nic nemění na tom, že námět byl vážně zajímavý, začetla jsem se rychle a příběh skoro neměl hluchá místa. Nevím, jestli to bylo tím, že vím, kdo je autorův otec, ale „kingovinu“ jsem prostě cítila na 100 honů. Nebylo to ale nijak násilné, myslím, že se nesnaží otce kopírovat a jde to tak nějak přirozeně. Bingovy rýmovánky byly perfektní, pan Manx byl správný záporák, nechutností tam bylo taky dost. Jo, rozhodně to nebyla má poslední knížka.

Mug
16.11.2019 3 z 5

Za mě průměr. Námět báječný, kniha ale klouže po povrchu

okeey
12.11.2019 5 z 5

Tohle je má první kniha od tohoto spisovatele a musím teda říct, že je to Stephen King v bledě modrém. Nerada používám tyhle výrazy, ale tohle bylo mega dobrý. Troufnu si říct, že je to lepší a promyšlenější než Drákula. Perfektně napsané, četlo se to samo, byla jsem napnutá jak struna a konec mě teda dostal. Celou dobu jsem Vicky fandila. A třešnička na dortu, tato kniha má 666 stran! Perfekt!

Mrs.Depp
05.11.2019 5 z 5

Četla jsem ji s tím, že jako kniha syna Stephena Kinga bude určitě skvělá a taky byla. Kniha je opravdu zajímavá a nemohla jsem si pomoct, měla jsem pocit, že celou dobu čtu knihu Stephena Kinga, což mi ale vůbec nevadilo.

MíšaS.
28.10.2019 2 z 5

Musím souhlasit spíše se "zápornějšími" komentáři.
Kniha byla strašlivě natahování, možná, že kdyby autor trochu škrtal, tak by příběh nepůsobil tak falešně. Proč falešně? Protože mám pocit, že autor nás chtěl víc a víc ohromit a tak vymýšlel a vymýšlel, až to trochu přeplácal...
Do čtení jsem se musela nutit. Příběh mě vůbec neoslovil a nebavil. Nevím, jestli to bylo i mým vysokým očekáváním, po předchozích komentářích a samozřejmě po sérii Zámek a klíč, která byla skvělá. Nebo je to tím, že autor ještě není tak vypsaný, aby pochopil ten rozdíl mezi důležitými detaily a plácáním prázdné slámy.

veronika0382
20.10.2019 5 z 5

Popis tajemné Vánoční říše a toho všeho okolo byl dokonalý. Měla jsem před očima ty unesené děti vypadající jako malí zombíci a jejich špičaté žluté zuby. Určitě bych tam nechtěla být s nimi a hrát „nůžky pro tuláka“. Joe Hill se rozhodně potatil, umí výborně vyprávět, vykreslit dokonalou tajemnou, hororovou atmosféru plnou těchto strašidelných dětí. Tyhle Vánoce byste nechtěli zažít, věřte mi. Vánoční říše je trošku jiné místo, než které podle názvu očekáváte. Ač je tam stále slyšet dětský smích, je to všechno úplně jinak. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

cube6
06.10.2019 5 z 5

Stephen King má svého Pennywise a Joe Hill má zase Charlese Manxe. Oblíbený cíl obou super dacanů jsou malé děti. No a to je asi tak vše, co je spojuje. A to je dobře. Joe Hill se sice potatil, ale zbytečně svého tatínka nekopíruje. Spíš si tu a tam vypůjčí nějakou maličkost a rozvede z toho svůj vlastní a originální příběh.
Vánoční říše aneb NOS4A2 byla moje první kniha od Joe Hilla a určitě ne poslední. Joe prostě umí a zde to dokázal dokonale.
Hlavní postavou je Victoria McQueen, která má zvláštní schopnost najít cokoliv / kohokoliv chce, ale potřebuje k tomu dopravní prostředek (v dětství kolo, v dospělosti motorku). Postupem času se dozvídá, že není jedina, která má nějakou speciální schopnost. Třeba, když se dostane do křížku s Charlesem Manxem, který unáší malé děti do jeho světa ( Vánoční říše), kde zůstanou navždy a vysává z nich životní energii, díky čemuž přežívá déle, než by bylo zdrávo a mění je v krvelačné zrůdičky. Na cestu do Vánoční říše potřebuje však svůj starý Rolce-Royce Phantom a aby toho nebylo málo má i svého tupého, úchylného a ultra slizkého pomocníka Binga. Victoria však první setkání s Manxem se štěstím přežije a po letech se sním potkává znovu, když jde, už jako dospělá, zachránit svého syna, který byl unesen právě touhle dvojkou, protože Manx na ni jen tak nezapomněl.
Dobře se to čte , má to atmosféru, má to nápad i originalitu i skvělého záporáka a těch krásných a symbolických 666 stran uteče jako voda.
Nedávno dokonce vyšel i seriál, kterému se raději vyhněte a upalujte do nejbližšího knihkupectví a kupte si knihu. Máte-li rádi horory, nesmí vám tenhle kousek chybět v knihovně. TV seriál je s prominutím nehorázná zhovadilost.

Hodnocení: 9,5/10

P.S.: silně přemýšlím o tom , že si zaplatím změnu své SPZ na NOS4A2 :)

Laverna89
22.09.2019 5 z 5

Jablko nepadá daleko od stromu ❤

1amu
22.09.2019 3 z 5

Po přečtení této knihy jsem se cítil jako po víkendovém flámu s pořádně "namazaným" Quentinem Tarantinem (zejména vzpomínkou na závěr filmu Tenkrát v Hollywoodu).
Byť čtu komentáře Metly rád, nesouhlasím s ní v tom, že syn touto knihou předstihl otce. Má k Mistrovi ještě hodně daleko. Vytýkám mu, že je nadmíru upovídaný (spíš ukecaný) a souhlasím se zde projevenými názory, že kdyby dílo mělo o 200 stránek méně - bylo by to k dobru věci (659 stránek je opravdu neúnosných).
Autor má ode mne * navíc za vtažení Tabithy K.Hutter do děje, zřejmě jako hold své matce (s tím krásným indiánským jménem).

Vánoce nadpřirozené bytosti horory únosy nadpřirozené schopnosti

Joe Hill (p)
americká, 1972