Vánoční říše

Vánoční říše https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183324/bmid_vanocni-rise-Lyi-183324.jpg 4 510 142

Victoria McQueenová měla odjakživa zvláštní schopnost: Dokázala najít ztracené věci i odpovědi na otázky, jež nelze zodpovědět. Občas jezdívala na kole k polorozpadlému krytému mostu, který ji během chvíle odnesl, kamkoli si přála – na jiné místo v Massachusetts nebo v celé zemi. Jednoho dne ovšem Viky potkala Charlese Manxe, který má zvláštní slabost pro děti. Vlastní starý Rolls-Royce s poznávací značkou NOS4A2, v němž vás po tajných silnicích odveze na to nejúžasnější, ale také nejděsivější hřiště, jaké jste kdy viděli. Viky, jediné dítě, kterému se podařilo z Manxových spárů uniknout, je nyní dospělá a snaží se na prožité hrůzy zapomenout. Netuší ovšem, že Manx na ni nikdy nezapomněl – a co hůř, vybral si nového spolujezdce na cestu do pekla: Victoriina malého syna.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

NOS4A2 , 2013

kilometr
29.12.2017 3 z 5

Kniha se začátku četla parádně,ale jak už je téměř tradicí,opět neuvěřitelně zpackaný závěr,který autor i přes opravy prostě nezvládl.

katerina5544
21.12.2017 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. V podstatě mi přišlo, že čtu Stephena Kinga, přijde mi to úplně stejné, což mně ale nevadí :) určitě doporučuju!

Calinda
18.12.2017 1 z 5

U této knihy se mi opět potvrdilo, že knihy od Kinga nejsou nic pro mě. Tato sice není přímo od Kinga, ale je to jeho styl, takže ani jeho syn nebude mým oblíbeným autorem. Kniha má být hororem, ale horor v takovéto formě a v knižní podobě pro mě rozhodně není hororem, nýbrž neuvěřitelnou slátaninou, nebála jsem se ani chvilku a napětí taky žádné, spoustu omáčky kolem (i to bývá bohužel u Kinga zvykem). Knihu jsem sice dočetla, protože nerada odkládám rozečtené knihy, ale dala jsem si slib, že je to naposledy, co věnuji čas knize, která mě nebaví.

Darknessfriend
25.11.2017 5 z 5

Výborná kniha která me vtahla, chytnula a odvezla do vánoční říše, naštěstí diky Vicky muzu byt zpět.. byla to super jízda na šileně, krvavě zvraceně temné fantazii chlápka jmenem Charles Manx. Davam plny počet, když se ponorite do tehle mrazivě hororove vánoční nadilky, ztratíte uplne pojem o čase a o to tady právě jde doporučim ji vsem co se nebojí Hezké vánoce.

Andynka
17.11.2017 4 z 5

Parádní příběh o životě mezi realitou a fantazií . Rozhodně Joe Hill nezklamal.

moonula
14.11.2017 5 z 5

Musím napsat,že kniha byla fakt dobrá.Horory nečtu,ale miluju pohádky a toto svým způsobem byla pohádka pro dospělé.
Už dlouho jsem po té knize pokukovala a váhala jestli ji číst,příležitost mi ji sama vložila do rukou a tak jsem neváhala a začetla se.Od začátku byla a vlastně je skvělá.Ráda bych ji viděla i ve filmovém provedení.Snad jednou bude.Manxe by mohl hrát Mickey Rourke.Pasoval by na tu roli úplně skvěle.Tato kniha je vlastně moje první od tohoto spisovatele.Možná sáhnu ještě po nějaké jiné.Snad se bude taky líbit jako tato.

MartinSt
18.08.2017 4 z 5

Určitě 100x lepší než Ohnivý muž, kterého jsem zkusil od Joea jako první, a kterého jsem bohužel odložil. Knížka se do mě zajímavě zakousla, ne tak, abych jí přečetl jedním dechem ale dost na to ,abych na ní pořád myslel a dotáhl jí do konce. Sice jsem si jí představoval úplně jinak (víceméně bych posledních 50 stran rozepsal na 350 a byl bych spokojený), ale líbilo se.

jindrich5708
21.07.2017 4 z 5

"Krev z hedvábí nevypereš." Příběh temný jako vánoční stromeček na kterém vypadlý proud zhasl světýlka, prskavky dohořely a poslední svíčka zhasla. Ze schránky jsem si donesl obálku s rolničkou a zdá se mi, že vím co v obálce bude. Jízdenka do Vánoční říše...... Líbilo se mi to:)

nycol
05.07.2017 4 z 5

Druhá autorova kniha v mých rukách, až tady v komentářích zjišťuju, po kom má geny. Ohnivý muž se mi líbil víc, ovšem tahle kniha je taky dobrá.

Knihožroutová
06.05.2017 5 z 5

Dokonalé.

Kdyby někdo známý, chtěl doporučit nějakou Kingovku, možná bych mu doporučila právě tohle, i když to vlastně vůbec není od Kinga, ale od jeho syna. Jenže oni píšou skoro stejně a King má někdy své hodně vykecávací móresy, nebo různé úlety, kterým musíte postupně přijít na chuť. Vánoční říše je prostě sázka na jistotu i pro začátečníky King-žánru .

Damato
28.04.2017 3 z 5

Stephena Kinga miluji, tuto kníhu jsem začala číst proto, že jsem chtěla poznat, jak se geny "potatily". Dočetla jsem, ale možná byla chyba, že jsem věděla, kdo ji napsal a čekala jsem mnohem víc - takové to čtení bez nádechu a výdechu, kdy u Kinga čekáte na něco, co přijde v tom nejméně očekávaném okamžiku a v napětí jste celou dobu četby. Tady mi to trochu chybělo- ale moje chyba, neměla jsem čekat nečekané, vždyť to přeci vím.

mitko
13.04.2017 4 z 5

Dosť príjemné počteníčko, hororové ledva ledva, za to s príjemne šialenými hlavnými postavami a záporákom, ktorý to svojim spôsobom myslí dobre. Joe Hill sa asi miluje rozpisovať lebo veľa situácii tam bolo zbytočne písaných dopodrobna, čo len zbytočne naťahovalo knihu. Čítalo sa to dobre, ale že by mi okrem zábavy dala ešte niečo navyše to nie...

zahadum
12.04.2017 3 z 5

Nebolo to zlé, bolo v tom veľmi silne poznať,že syn sa inšpiruje u otca ale ako už v knihách predtým som si všimol,že Joe silne a zbytočne naťahuje príbeh a tým trpí dynamika príbehu.Veľmi kladne hodnotím opisy situácii a psychológiu postáv, scéna v márnici patrí k silným knižným zážitkom. Silných 70 %.

Marllo
04.04.2017 5 z 5

Tleskám!!! Paráda!Doufám v kvalitní filmovou adaptaci.( Rohy ušli ale furt tam dost chybělo k dokonalosti .) ) Tato kniha ne jen že je nejlepší od Hilla, ale hned od začátku mi brnkala do noty představa jak se této látky ujme Tim Burton a do role Manxe splaší Iana McKellena ( Gandalf, Magneto) který by se mi na tuto postavu náramně hodil. Nezbývá mi než jen doufat v podobný osud. Až potkám kašnu tak hodím minci s tímto přáním :D

ArwenAragorn
30.03.2017 3 z 5

Moje první kniha od syna Stephena Kinga. Možná právě proto jsem čekala něco víc. Fantazie by tady byla ale chybělo mně víc napětí, spousta děje se mně zdála zbytečně nastavovaná, prostě-nechytla jsem se.

Marika Vanova
29.03.2017 4 z 5

Vánoční říše mě nakonec chytla. Původně jsem si ji vybrala v knihovně podle obálky, ta mě oslovila. Horory nemusím, ale tohle by ještě šlo. A Vánoce miluju.

martina.culik
24.02.2017 5 z 5

Úplně jiný pohled na Vánoce...

rybizka
12.02.2017 3 z 5

Těšila jsem se na horor,byla jsem zvědavá na synátora Kinga,celkem vysoká hodnocení. Právě proto jsem měla velká očekávání. Nebyla to špatná kniha,ale taková průměrná fantasy. Zajímavé téma,propracovaný charaktery,ale kazil to zdlouhavý a natahovaný děj.

dagusa
15.01.2017 5 z 5

Prave jsem docetla,ze zacatku nic moc,ale potom me kniha chytla tak,ze se nedalo prestat a hltala jsem ji az do konce ve zvedavosti,jak vse dopadne.Tenhle zanr moc nemusim,ale tohle byla vyjimka-povedlo se!

Charmedka
14.01.2017 4 z 5

Joe Hill se hodně potatil a jsem za to velmi ráda, jelikož King má nástupce, který může časem převzít řemeslo. Jsem ráda, že Joe Hill jde ve stopách svého otce a nesnaží se na 100% odlišit, naopak, King se tam nezapře. Vánoční říše rozhodně není pohádka, je pořádně syrová a naprosto bez cenzury, což bývají i Kingovy knihy. Je těžké nesrovnávat, ne-li zcela nemožné.

Vánoční říši jsem přečetla během čtyř dnů, děj plynul tak rychle, stránky se otáčely v podstatě samy a najednou byl konec. Joe Hill stvořil naprosto úžasný svět plný koled, mrtvých dětí, telefonátů ze záhrobí, výborného záporáka, který se ani záporákem být necítí a pochvaluji si perfektní hororový konec, který jsem si maximálně užila. Sice nedávám všech pět hvězdiček, ale rozhodně jsou to lepší čtyři a hodlám si pořídit i další knihy a už teď se těším, až se do nich pustím.

Vánoce nadpřirozené bytosti horory únosy nadpřirozené schopnosti

Joe Hill (p)
americká, 1972