Rohy

Před rokem přišel Iggy Perrish o jediného člověka, kterého skutečně miloval. Ráno po prvním výročí té strašné události se probouzí s kocovinou – a s rohy na čele. Stal se z něj konečně děsivý ďábel, za kterého už ho stejně mnozí mají? Iggy záhy zjišťuje, že k rohům dostal nádavkem i schopnosti, s jejichž pomocí dokáže odhalit zlo, jež ho připravilo o jeho lásku. Hranice mezi andělem a ďáblem je však nebezpečně tenká a nejkrutější pravda se skrývá tam, kde by ji nikdo nehledal. Joe Hill po úspěšném debutu Černá krabice opět napsal knihu, která se čte jedním dechem. Příběh o lásce, pomstě a temných stránkách lidské duše se vine jako cesta krajinou plnou překvapení a nečekaných zvratů, z nichž největší čeká na konci. Abychom pochopili přítomnost, musíme se někdy vrátit hluboko do minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38369/rohy-ZNI-38369.jpg 4347

Horns (2010)

Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Tesinka_Laufey

V některých častech jsem měla pocit, že nečtu Joea ale Stephena. Místy byl příběh sice slabší a zbytečně táhlý, ale vcelku je úžasný a originální. Sice se dalo poměrně snadno odhadnout, kdo Merrin zabil, ale jiné věci se mi špatně odhadovali...Dokonce jsem chvílemi Merrin, kterou jsem měla od první zmínky ráda, nesnášela a přála jí, že skončila tak ošklivě. Nakonec to Joe naštěstí pro Merrin zachránil a nestala se z ní další nenáviděná postava na mém seznamu.

Veronicess

A mne sa to páčilo. Príbeh mi prišiel fascinujúci a mal takú správnu mieru divnosti akú mám rada. Pozrela som si aj filmové spracovanie, a síce bol Daniel Radcliff úžasný, trošku mi tam chýbalo všetko to nezvyčajné čo bolo v knihe navyše.

ThomasRuhe
02.12.2017

Začátek příběhu se mi líbil, jenže pak se vše motá kolem smrti jedné z postav, probírá se to ze všech stran, ale je to neustále to samé. Prostě už jsem chtěl aby byl konec, ale vlastně ani ten mě nenadchnul.
Jinak styl Joe Hilla silně připomíná jeho otce Stephena Kinga.

blanickaa1
18.10.2017

Nějak nevím jak knihu ohodnotit. Začátek dobrý, od půlky jsem se nemohla dočkat konce. Takže asi průměr.

jarin58
19.06.2017

Knihu jsem vzal do ruky jen na doporučení snachy,ale nijak se mi nelíbila.Věřím ale že tento styl psaní si najde své fanoušky.

Shimy
01.06.2017

Knihu jsem si přečetla až po tom, co jsem viděla film, a to nedělám příliš často a ráda. Celou dobu jsem si totiž samozřejmě představovala hlavní postavy vzhledově tak, jak jsem je viděla ve filmu. Ale ani tak mi to zážitek z knihy moc neubralo, protože v několika směrech se přeci jen kniha od filmu dost liší. Za mě určitě palec nahoru. Tak jako styl psaní Stephena Kinga, zalíbil se mi i styl jeho syna :)

barlow
16.04.2017

Slušně budované, upřímnost lidí k hlavní postavě opravdu baví, film je jen slabým odvarem velmi dobré knížky.

hellena1523
04.02.2017

Autor se potatil, jen co je pravda. Celý ten nápad s rohy mi přišel super! Vlastně i celý vývoj příběhu byl bezva. Některé flashbeky do dětství mi přišly zbytečné a u některých situací v přítomnosti mi unikal smysl, ale celkově to byl příjemný, průměrný příběh s nádechem hororu/tajemna. Musím říct, že třeba film mě chytil trochu víc.

Hellrampage
16.01.2017

Výborný psychologický thriller so zvláštnym koncom. Celú knihu ma zaujímalo, ako tento príbeh skončí a je veľká škoda, že autor trochu nepritvrdil - dal do príbehu viac z takého Barkera alebo Simmonsa. Kniha mala taký veľký potenciál, prvá kapitola čitateľa rovno hodila do vody a dokázala udržať napätie, v druhej ju stratila, pretože vrátila príbeh do minulosti. Rohy sa čítali jedným dychom, o Iggovi a ako bola zavraždená Merrin ste sa jednoducho chceli za každú cenu dozvedieť viac. Autor veľmi dobre dávkoval informácie - v častiach sa prelína prítomnosť s minulosťou, takže sa dozviete o Iggovom detstve (a tu mi to pripomínalo jeho otca a knihu To), ako spoznal svoju lásku a ďalších ľudí a pozrieme sa aj pod pokličku Leeho a odhalíme temné tajomstvá ostatných charakterov. Už od začiatku vieme, kto zabil Merrin, v knihe ide skôr o to, čo sa v ľuďoch skrýva pod falošnými úsmevmi.

Najväčší problém je v tom, že sa mi viac páčil obal slovenského vydania, no chcel som čítať v češtine a český obal sa mi vôbec nepáčil. Okrem toho som v českom vydaní našiel viacej preklepov, dokonca nadpis celej jednej kapitoly bol zlý - namiesto tretej kapitoly sú v knihe dve štvrté kapitoly. Každopádne, kniha nie je na plný počet, na konci mi niečo k spokojnosti chýbalo. Inak sa čítala veľmi dobre a aj menej napínavé pasáže boli zaujímavé. Ku koncu príbeh skĺzaval skôr k fantasy až cestovaniu časom, z čoho som bol zmätený. Lepších 8.

kannibal28
12.01.2017

čakal som o trošku viac

Stoker
16.10.2016

Originálny príbeh,veľmi dobré čítanie. Gény sa nezaprú - aspoň pri tejto knihe :) Kniha je tradične lepšia ako film. Pri čítani som si Iggyho rozhodne ako Harryho Pottera nepredstavoval :)

Raymi
09.10.2016

Překrásná originální kniha.Smutný a poutavý příběh o tom, kolik se v člověku skrývá zla.Místy to bylo až fantasy,ale to mi vůbec nevadilo. Film sice ušel (díky charismatickému Radcliffovi) ale kniha 100x lepší.Rozhodně doporučuji.

mailo-s
27.08.2016

Ikdyž film se hodně povedl kniha je zase o fous či dva lepší.Joe Hill svého otce prostě nezapře a jsem rád že Stephen King má svého nástupce.Přidávám malou citaci z knihy (trocha filozofie) Joe Hill - Rohy str.182
"Je věcí víry,že duše musí být střežena,jinak je zničena a strávena."
"Sám Kristus varoval své apoštoly,aby se varovaly toho kdo zničí jejich duše v pekle.
říkám vám, že takoví osud je matematicky nepravděpodobný.Duši nelze zničit.
Duše trvá věčně.Je jako číslo pí,nemá konec ani závěr.Stejně jako pí je duše konstanta.
Pí je iracionální číslo,nelze ho rozdělit na části,nelze ho oddělit od sebe samého.
I duše je iracionální,nedělitelná rovnice,která přesně vyjadřuje jednu věc: vás.
Duše by d´áblovi nebyla k ničemu,kdyby se dala zničit. A je li svěřena
do Satanovy péče,není stracená,jak se tvrdí. Satan ví přesně jak s ní zacházet."
"O Satanovy se ví ,že je nepřítel,ale Bůh se mnohem víc než d´ábla bojí žen - a dělá dobře.
Žena má moc přivést na svět život,to ona byla stvořena k obrazu stvořitele,né muž,
a mnohokrát dokázala,že si zaslouží uctívání víc než Kristus,ten neholený fanatik,který
toužil po konci světa. Bůh zachraňuje - ale né ted´ a tady.Spasení se odložilo.Stejně jako
všichni podvodníci i on po vás chce,abyste nejdřív platili a věřili,že se vám později
dostane odplaty.Ale ženy nabízejí jiné spasení,okamžité a obsažnější.Nenechávají si
svou lásku na nějakou vzdálenou,nedefinovatelnou věčnost,ale darují ji hned,často těm,
kteří si ji vůbec nezaslouží.Jako to bylo v mém případě.Jako je tomu v mnoha jiných případech.
D´ábel a žena jsou spojenci proti Bohu už od chvíle,kdy Satan přišel k prvnímu člověku
v podobě hada a pošeptal Adamovi,že skutečné štěstí nenajde v modlitbě,ale v
Evině kundě."

Kamil2
17.07.2016

To co mne na knize bavilo a nutilo číst dál, se postupem času vytrácelo a s rozvleklou upachtěností jsem se horko těžko prokousal k jejímu konci. Slibný námět autor utopil ve zbytečném filozofování o bohu a jeho pekelném protějšku. Od poloviny děje se to už vleklo k nezajímavému konci. Dávám sám sobě palec za to, že jsem to vůbec dočetl :-) I přesto tohle hodnocení mám Joe Hilla rád a beru ho milost :-).

jan0844
07.01.2016

Četl jsem jí ve svých 14 letech a musím říct že na mě hodně zapůsobila svým příběhem. Líbili se mi autorovy názory okolo boha a ďábla. S příběhem jsem se velmi sžil a naštvalo mě filmové zpracování, které bylo prakticky o něčem jiném. Také se mi velice líbila flashbacková kapitola Opravář. "Ať Lee navždy zůstane zdechlý" !

marek6463
08.12.2015

Příběh plný děje,který se nedá nedočíst.

Ivan Kučera
06.11.2015

Nič moc. Má to silné a nádherné momenty (dôvody, pre ktoré sa sa Merrin v skutočnosti rozišla s Igom), ale je ich pomerne málo. Hrôzostrašné scény nie sú hrôzostrašné, sexuálnych je málo a sú hanblivé a tým pádom nudné, postavy ma bohvieako neoslovili, krvavé pasáže žiadny zázrak a hoci je ústredná myšlienka s "pravdovravnými rohmi" super, už po pár stránkach začne byť stereotypná. Napriek tomu v Joeovi cítim istý talent a asi je dobre, že aj on píše. Paradoxne, filmové spracovanie od Alexandra Ajau (Hory majú oči) sa mi páčil viac.

eliska3246
12.10.2015

Tahle kniha je fakt skvělá. Člověk je napnutý hlavní linií příběhu, pobavený vtipnými rozhovory, zaskočený nečekanými situacemi, nabuzený špetkou fantastyčna, zamyšlený nad netradičními teologickými myšlenkami a uspokojený samotným závěrem. Ovšem nedoporučuji lidem, kteří se bojí hadů... :)

elusha3
24.08.2015

Místy jsem se nudila, ač si nemyslím že má kniha špatný příběh. Bohužel jsem ji nedočetla celou, nějak jsem se nemohla jak se říká ,,zakousnout", ale shlédla jsem film a ten se myslím si vydařil, takže doporučuji! :)

Jossie
20.08.2015

Velmi dobře napsané, zajímavé, moc se mi líbilo rozkrývání toho, co se stalo v minulosti. Od Joe Hilla zcela jistě zkusím ještě další knihy.

Charley
01.07.2015

Upřímně nevím, jak tuhle knihu ohodnotit. Ani nemůžu říct, jestli se mi jeho styl psaní líbí. Je to zvláštní. Určitě vím, že nemůžu říct, že by to bylo špatné...to vůbec ne, ale tak nějak na mě působí hrozně rozporuplně.

Faustka
30.06.2015

„Prosím,“ řekl Ig. „Žádám vás o lékařský názor – o pomoc. Co mám dělat?“ „Zatracený pacienti,“ ulevil si doktor. „Staráte se akorát o sebe.“
Proč se mi po dočtení Rohů vybaví právě tohle? Asi proto, že .. Špatné myšlenky zmizely. Zůstaly jen ty dobré.

Ronkar
30.05.2015

Nějak nevím. Rohy mají vynikající výchozí nápad a slušné provedení, ale autor s ním pracuje nakonec jinak, než bych si asi přál. Hlavní hrdina byl dost nesympatický (iritují mě postavy, které se litují a tady to bylo cítit moc) a celková rozvleklost a pomalé tempo příběhu, kdy se furt utíká do minulosti, mně uspávalo a mnohdy nudilo. Čekal jsem napětí, ale dočkal jsem se jen příběhu se slušně vykreslenými charaktery a několika velmi imponujícími situacemi. Bohužel celkově mně příběh nepohltil a to je v mých očích prostě velké mínus. Možná za to může příliš doslovný styl, který Hill používá, možná jsem nebyl správně naladěn, čert ví :)

knihomolka01
26.05.2015

Styl autora byl neotřelý, drsný a takový věcný.:) Kniha mi přišla ne úplně jako oddechovka, ale něco v takovém stylu, prostě kniha, která není moc náročná, ale určitě nezklame.:D

puellaa
21.05.2015

Rohy byla moje první kniha tohoto autora. Jsem dlouholetým fanouškem jeho otce a musím říct že se pořádně potatil!!!

Terva
28.04.2015

Jako Rocker a Metalista jsem si v knize našel své oblíbence a i když je příběh krátký, ještě mu určitě nějaký ten čásek budu věnovati.

Knižní špajz
21.04.2015

Rohy mě neskutečně nadchly! I když mi Igova rodina svými stejnými názory na věc občas lezla krkem, knihu jsem přečetl během chvilky. Rozhodně se chystám i na Hillovy další knihy

Markysek45
15.04.2015

Velmi dobrá kniha. Zajímavý nápad a slušné provedení. Některé scény byly teda hodně nechutné, ale ono to tak nějak k tomu ději patřilo. Joe Hill se evidentně potatil.

gan112
01.03.2015

Dlho som čakal kým som si knižku vytiahol z knižnice a myslím že sa tak stalo v pravý čas. Zasiahla ma od začiatku a nenudila (priznávam sa pod vplyvom rohov že len miestami). Názorovo je veľmi otvorená, až vše objímajúca. Autor píše s ľahkosťou, vyberá si zaujímavé prostredie a pracuje fantasticky s napätím a dialógmi, a to aj vtedy keď sa netýkajú odhaľovania pravdy o vražde Merril. Príbeh sa rozvíja pomerne rovnorodým tempom, kde situácia nadväzuje na tú nasledujúcu a prirovnania v deji sú veľmi dobré, až metafyzické. Retrospektívy alebo flashbecky, ktorých je dej plný, sa začínajú objavovať v druhej kapitole. Máme možnosť nahliadnuť tak do detstva hrdinov poznamenaného zmätkami dospievania, objavovania seba a okolia, iných ľudí s ktorými sa často nechcú stotožniť. Pritom trošku barličkou alebo skôr poznávacím znamením autora je prirovnávanie výrazov alebo postojov postáv ku scénkam zo známych filmov, kníh či komixov. Príbeh kolíše neustále od dobra ku zlu a asi v polovici knihy som začal mať pocit že táto knižka určite nebude mať šťastný koniec. Lenže šťastný tu nieje najmä začiatok, kedže vieme že hlavný hrdina je od smrti svojej lásky Merril tragická postava. Veľmi som dúfal že fantasy prvky v tomto románe nebudú podliehať nejakým úplným výmyslom autora ktorý ich bude používať bez ohľadu na logiku podľa potreby, ako sa tak často stáva (aj u Kinga), a zbytočne tak narobí čitateľovi bordel. Moje priania boli nielen vyslyšané, schopnosti Igga a ich blokácia dokonca zapadali logikov do príbehu. Hoci nieje na filozofickú tému Boh vs. Diabol, ľahké napísať niečo nové, v tomto prípade sa podarilo aspoň niečo originálne. Páčilo sa mi ako postavy balancovali na hranách svojho svedomia, dobra a zla. Postavy niesu ploché, no súčasne podliehajú spisovatelovím zámerom. Táto ich dvojakosť robí pre mňa knižku zaujímavou a veľmi ma potešil fakt že sme sa mali možnosť pozrieť na hlavného hrdinu a jeho priateľku aj z pohľadu hlavného záporáka, a to ešte pred rozlúsknutím niektorých orieškov. Deju to dodá nielen retrospektívu pre lepšie pochopenie rozpoloženia postáv a ich situácie, ale hlavne tú podstatnú štipku naviac ktorú všetci chceme vedieť. A tou je pravda ako sa stala vražda Merril a čo ku nej viedlo. Postavám sa niekedy dostaneme celkom pod kožu až v závere knižky. Je to spôsobené famóznou schémou príbehu a flashbackov ktoré putujú stále hlbšie do pohnútok postáv a pritom stále menej do ich minulosti. Dotvárajú pre mňa príbeh ako kruh, kolobeh do ktorého sme boli hodený v jeho strede. Preto mám aj chuť prečítať si ju ihneď znova a objavovať v nej niečo nové, lebo viem že by som toho objavil neúrekom. Priznám sa že som neočakával taký sentimentálny koniec okolo rozchodu Merrin a Igga, ale skôr niečo v medziach ľudskej nerozhodnosti. Vyústenie tohoto jedného príbehu (nedá sa povedať že šlo o dejovú linku), bolo pre mňa predčasným koncom. Hoc ďalej knižka pokračuje zaujímavo, nedá sa povedať že by v nej ostal tak silný náboj a koniec pre mňa ide dostratena. Absolútny koniec, akčné scény a všetko okolo vyvrcholenia mi prišli pateticky pritiahnuté za vlasy. Koniec nestratil svoju morálnu, filozofickú polemiku a atmosféru, ale žiaľ bohu zdalo sa mi akoby už vyplývala už len zo zmätku zo všetkých tých predošlých slov a udalostí. Koniec bol na úrovni, ale pre mňa výrazne slabší ako zvyšok knihy. Áno spisovateľ v ňom docielil aby všetky súkolia príbehu do seba zapadli, ale súčasne sa nevyhol klišé prvkom populárnej post-modernej literatúry „na jedno použitie“. A to je čertovská škoda. P.S. – ten slovenský preklad je fobos a deimos.

Eyghon
27.02.2015

Joe Hil asi nebude můj oblíbený autor. Přečetl jsem Černou krabici, Bobbyho Conroye a Rohy a ani jedno mě nijak neoslovilo. Rohy jsou polomysteriózní polodetektivka s náboženskou tématikou v pozadí. Průměr.
Zkusím film s Danielem Radcliffem - snad to bude lepší.