Vítejte v Lovecraftu

Vítejte na Klíčově, tajemné usedlosti v Nové Anglii, s mnoha dveřmi, které změní každého, kdo se do nich odváží vstoupit. A kde přebývá bytost plná nenávisti a zloby, která nebude mít pokoj, dokud se jí nepodaří otevřít ty nejstrašlivější dveře ze všech. Seznamte se s rodinou Zámkových, jimž je osudem předurčeno stát se strážci tajuplných zázračných klíčů. Nina, Tyler, Kinsey, Bóďa a Duncan se musejí každý zvlášť postavit svým strachům, zastavit šíleného vraha i plíživé zlo, skryté ve studni. Děj Děje se ujal hororový spisovatel, syn hororového krále Stephena Kinga, Joe Hill. A věřte, že příjmení není to jediné, co po svém otci zdědil. Příběh svou atmosférou připomíná díla H. P. Lovecrafta. Odtud pak zřejmě i název oblasti, kam se hlavní hrdinové stěhují. V knize se prolínají dvě časové pásma, přítomnost a minulost. Každá kapitola je vyprávěna jiným hrdinou, kdy každý má jiný náhled na svět. Důraz je zde kladen na psychologickou rovinu. Hill se trefil přesně do vytyčeného věku i zájmů postav, takže postavy nepůsobí křečovitě. Nikdo není dokonalý a to platí i v této knize, protože ani jedna z postav není bez chyby. Kresba S Hillem na této knize spolupracoval chilský krešlíř Gabriel Rodriguez. Vzhled hrdinů odpovídá jejich charakterům a emoce jsou zvládnuté brilantně. Z obličejů postav poznáme, v jakém jsou rozpoložení. Brutalitu si zde užijete plnými doušky. Krvavé scény nebudete postrádat snad ani v jedné kapitole. Celý Klíčov připomíná hrad z děl Edgara Allana Poea. Kniha je vykreslena v temných barvách. Vzpomínky na minulost skoro žádnou barvu nemají. Jsou vyvedeny v šedých odstínech (stejně jako to bývá ve filmech)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76959/zamek-a-klic-vitejte-v-lovecraftu-76959.jpg 4.6297

Zámek a klíč (1.)

Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Comics Centrum

Welcome to Lovecraft (2008)

Kniha Vítejte v Lovecraftu

Arwen777

Moje první setkání s "dospěláckým" komiksem. A splnilo to má očekávání. Dobrý příběh, tajemno a strach, napětí a krásná kresba. Netušila jsem, že u komiksu se člověk opravdu může bát! První díl příběh jen načal, spousta věcí není jasná a člověk má po přečtení víc otázek než odpovědí. Výborný start do dalších dílů a já se moc těším. Rozhodně doporučuji!

GLDNMSK
23.11.2018

Dovolte mi začít zeširoka:
Zbožňuji Comics Centrum a jejich vkus a cit při tvorbě edičního plánu. Čas od času však vydají něco, u čeho si prostě nejsem jistý. Dnes - v černý pátek - jsem s 50% slevou pořídil kompletní sérii Zámek a Klíč. Právě nyní jsem dočetl třetí knihu. A teď vám okamžitě vysvětlím v bodech, proč je nutné sérii číst, milovat a kupovat!

1) Těžko si vzpomenu na uvěřitelnější postavy v komiksu. Ony v neuvěřitelných situacích dělají PŘESNĚ, co byste v jejich kůži dělali vy!
2) Z toho vyplývá, že i vztahy mezi nimi jsou neskutečně organické - rostou, přizpůsobují se, končí, začínají. Autor nedělá obratníky jako nezkušený námořník, takže ačkoli se postavám dějí podivné věci, ony se přizpůsobí, vyrovnají se s nimi po svém, podle své osobnosti. Nejsou tu kouzelné proutky, které všechno vrátí zpátky.
3) Na relativně malém prostoru se tu odehrává rodinná sága. Tohle je jediné místo, kde si řeknete, že syn poslouchal rady otce - a to rozhodně není ke škodě!
4) Kreslíř je maestro. Komiksový čtenář-začátečník si prostě musí uvědomit, že všichni kreslí jinak a to, co ve skutečnosti odděluje dobré komiksy od špatných na první dobrou, je právě výběr kresby k příběhu. Rodriguez balancuje mezi comic-stripovou jednoduchostí, totálně mainstreamovými kresbami postav, velmi nevšedními úhly a úžasně žijícím okolím. Tomu všemu dodávají pestré barvy čaro, které ve vás vzbudí nostalgii po dětských komiksech, ale ani na moment vás nevytrhnou z toho, že čtete doopravdy dospěláckou literaturu.
5) Překlad: Jan Kantůrek. 'nuff said.
6) Je to celé napsané pro všechny, ale pozorným šprťounům to dá spoustu navíc. Pokud si všímáte kresby důkladně, pokud jste milovníky hororů, pokud milujete komiksy,... A to je hlas, který vám něžně sdělí, že jste vítaní. Tak ho, kruci, nenechte čekat a vstupte do téhle ságy ♥

anishta
02.11.2018

Asi jsem se zamilovala. Tohle bylo skvělé. Musím hned pokračovat. Nikdy jsem moc komixům nefandila, ale tohle? Paráda.

Diabel
27.08.2018

Všechno začíná velmi poklidně v jednom městečku, ale protože bohem tohoto místa je syn Kinga, je jasný, že klid a pohoda nebudou mít dlouhýho trvání a taky ne...
Samotný první díl nám toho moc neřekne. A i když je to opět masakr, tak skoro nic nevim. Je to pomalejší rozjezd oproti tomu, co se všechno strhne od třetího dílu. Tam se to dost láme a všechno nabírá neskutečný tempo. Tady ale zatim vládne klid, ale čim víc se prokousávám příběhem, tím víc je jasný, že půjde o něco velkýho.
Nápady, které tu Hill použil, jsou bomba. Fakt se mi tohle dost líbilo. Už samotná obálka mi přijde, že obsahuje klíč k samotný bráně pekelný...
Stálo to i za ty peníze, co jsem do toho později vrazil, protože jsem knihu nekupoval hned. Myslim si, že téhle série by byla škoda a jsem rád, že ji dovydali a neskončila jen v levných knihách.

Moje hodnocení 8/10

Wojta777
21.08.2018

Od této knihy jsem nic moc neočekával. Ale tato kniha mě sevřela do náruče tajemství a fantasy a nepustila. Ze začátku jsem se trochu ztrácel v ději, ale jak tam začala stříkat krev, tak jsem se hned orientoval. Příběh je trochu komplikovaný, ale dosti zajímavý. Postavy mají své problémy, kterých se musí zbavit, takže se do nich vcítite. Takže vřele doporučuji a hodnotím 4,5 hvězdičkami.

Thunder02
30.07.2018

Je vidět že u Kingů se toto prostě dědí. Parádní kresbu doplňuje velmi dobrý příběh který začal celou sérii. Tuto knihu mohu jen a jen doporučit!

vymyslimpozdeji
26.05.2018

Na Zámku a klíči mě na první dojem zaujala hlavně Rodriguezova pecková kresba. Byla jsem velmi mile překvapena, když moje milované Comics Centrum vydalo sérii jako komplet. Neváhala jsem ani chvilku a šla do toho. Neprohloupila jsem. Zámek a klíč je prostě parádní nářez. Zamilujete si všechny charaktery včetně záporáka a celé to dobrodrůžo a hrůzu prožíváte společně s nimi. U Kingů se to prostě dědí.

Aleen
05.04.2018

Probůh....co se u těch Kingů muselo stát za neskutečný masakr, že tvoří takové děsivé krváky?!?!?! V každém případě jsem zhltla jako tataráček, jako krvavý steak. Fakt hodně dobré to bylo. Určitě budu pokračovat ve vyhledávání této autorské dvojice. Jsem nadšená!!