Tucaka Tucaka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Žánr, který já běžně nečtu, ale taky jedna z mála knih, u kterých jsem na konci měla chuť brečet.

05.01.2019 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Po knize jsem sáhla z důvodu čtenářské výzvy, ale že ji budu číst do 1 ráno to jsem nečekala.
Naprosto fantasticky napsané. Mít takového manžela... Pane bože nepředstavitelný.

29.12.2018 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Za mě naprosto skvělá série, kterou určitě nečtu naposledy. Ač bych možná strhla hvězdičku za zbytečně dlouhé plánování příprav na svrhnutí Levany, konec mě uchlácholil.
Co k postavám... Cress mě šla maličko na nervy svoji přecitlivělostí, Thorneho hlášky by měly vyjít v nějakém speciálním vydání. Cinder byla skvělá, ale očekávala bych jinačí konec. Ke Scarlet s vlkem není co dodat a Jacin s Winter? Zvláštní, opravdu zvláštní konec. Příběh o Winter mě příliš nenadchl.

25.12.2018 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Skvělý a smutný příběh, avšak na mě příliš přesladěné.

18.11.2018 4 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Tak tahle kniha mě neskutečně překvapila. Samotného Pavla Bareše jsem potkala na humbooku 2018. Ukázal se jako nesmírně inteligentní sympatický chlap a už z toho důvodu jsem si chtěla jeho knihu přečíst.
Trochu mě ze začátku mátla střídání časové linie, nakonec vše do sebe zapadlo. Mimochodem... spisovatel má naprosto geniální smysl pro humor :D

15.11.2018 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kafe @ cigárko bylo pro mě příjemným rozptýlením od mé klasické četby fantasy knih. Abych pravdu řekla, četla jsem ji pouze pro splnění čtenářské výzvy, i přes to mě Marie Doležalová velmi překvapila svým talentem vystihnout nejen každodenní rutinu herectví, ale i vykreslit vtipnost "normálního" života.

02.10.2018 4 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Naprosto skvělá trilogie, odlišná od fantasy knih, na které jsem zvyklá. Jsem si naprosto jistá, že za pár let je přečtu znovu.

28.09.2018 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Při čtení měsíčních kronik mě Levana, ať už si převaluji její jméno na jazyku připadala velmi nesympatická, zkrátka typický záporák. Po přečtení Nejkrásnější jsem částečně změnila názor, stále ji beru jako tu ''zlou'', avšak po vykreslení jejího příběhu je mi ji spíš líto. Velmi napínavý příběh

19.09.2018 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Celou dobu co jsem knihu četla jsem očekávala zklamání, nikdy jsem se do hlavní hrdinky nevcítila, nesdílela její pocity a nikdy jsem vlastně nepochopila strategii jejího rozhodování.
To co ale přišlo nakonec? Tak to jsem fakt nečekala! Dlouho jsem se rozmýšlela kolik hvězd nakonec knize udělím, noo a jelikož ten konec rozdejchávám ještě teď tak nakonec 5.

03.09.2018 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Rozhodně lepší než první díl. Nejvíce mě nadchl Hirčin pohled na náš svět: ''Jablko, které nikdy neumírá, otrávená voda, svět bez zvířat, umírající svět''. Celkový sled událostí mě trochu zamotal hlavu, nevím jak Hirka, ale já i přese vše Gralovi nevěřím. Těším se na další a poslední díl.

06.08.2018 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Tento díl mě po předchozích naprosto dechberoucích trochu zklamal. Pasáže plánování války proti Vendě a odhalení zrádců v Morighanu byly opravdu zdlouhavé. Až na některé nedostatky se mi kniha líbila, ale četla jsem ji spíš abych se dozvěděla jak všechno dopadne.
!SPOILER!
Nechci znít jako pesimista, ale čekala jsem nějaký opravdu ohromující konec - obětování se Lii, tak jak předpověděla Venda... a nic?

17.07.2018 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Co bych k tomu mohla dodat.. plánování války ze strany Aelin bylo ze začátku dosti zdlouhavé, což předčilo samotné finále, kdy se odkryly všechny plánované "pikle" Aelin Galanthynius. Samotná jsem se těšila na kapitoly vyprávějící o Elide Lochanové a o Manon Černozobé. Elide mě chvílemi připomíná až příliš naivní holčičku, která vlastně nic moc nedokáže a odkazuje se na pomoc druhých, očekávám v dalších dílech nějaké zvláštní a překvapivé nadání. Že všech charakterů mě nejvíce oslovila Manon.
I přes některé věci, které zde vytýkám se rozhodně těším na další díly Skleněného trůnu či jiných sérií od Sarah J. Maas!

07.07.2018 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Poměrně zajímavý příběh, avšak kdyby mi některé pasáže dost silně nepřipomínaly hry o trůny. "Ledová zeď", "Slepí". Až na tyto výjimky knihy skýtá originální nápady.
Začínající příběh o nalezení Hirky jsem musela poměrně rozlouskat, jelikož jsem nic z knižního slangu nepochopila. Postupem času jsem porozuměla, ale kniha mě překvapivě přestala bavit ke konci. Bylo to chaotické, nepřehledné a pro mě nepochopitelně psané. Rozhodnutý osud hlavních hrdinů mě příliš nepřekvapil.
I přes některé nedostatky se mi kniha líbila a věřím, že druhý díl bude mnohem lepší.

14.06.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Co dodat. Posledních 150 stránek jsem přečetla jedním dechem. Možná souhlasím s názorem některých z Vás, že plánování války a popisování bylo velmi zdlouhavé, avšak ani to mě neodtáhlo od čtení.

04.06.2018 5 z 5

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Za mě naprosto nepřekonatelná kuchařka. Nádherné obrázky, perfektní nápady. Low carb je určitě zajímavá dieta, ale kniha mě nepřesvědčila. Zásady jedení low carb mě rozhodně netáhnou.

21.05.2018 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Naprostá PECKA!
Ačkoliv první díl Iluminae byl pro mě naprosto nepřekonatelný, ukázalo se, že i přesto dokáží spisovatelé překvapit a napnout čtenáře mnohem více. Nenechte se odradit na první pohled je kniha doslova "obří" .. avšak rozložení písmen, design, popisování děje od SPIRA dodává příběhu dynamičnost. V jednu chvíli očekáváte jistý konec, autoři vás ale v příštích minutách vyvedou z míry. Geniální...

10.04.2018 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli mám ohodnotit 3mi nebo 4mi hvězdičkami.
Kniha se mi líbila, avšak stále jsem se nedokázala vcítit do pocitů Madeline. Zkrátka nejsem romantička.

19.02.2018 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Knihu jsem nedočetla... VŽDY jsem knihy dočítala,
jakožto milovník fantasy jsem do Pána prstenů vkládala obrovské naděje a očekávání, proto mě neskutečně mrzí, že už se nadále nedokážu NUTIT tohle číst.
Nechápu jak tohle může být nejlépe hodnocená kniha, znám spoustu jiných knih, které by zasloužily dostání lepší chvály...
V příběhu jsou absolutně nepodstatné informace, číst o tom jak si Pipin našel nového kamaráda na 20 stránek mě opravdu nezajímá. Vyskytují se zde absolutně nepodstatné rozhovory, které dále nemají nic společného s další zápletkou.
Pro mě 3. díl Pána prstenů absolutně nejhorší.

05.02.2018 1 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Vzhledem k mému věku jsem si některé věci moc nepřipouštěla. Každopádně nejvíc mě vyrazil dech příběh o Celeste... neustále jsem přemýšlela, co bych dělala, kdybych se dostala do její situace.
Určitě se chystám shlédnout i filmové zpracování.

03.02.2018 4 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Moc jsem nerozumněla. Některé pasáže pro mě byly pochopitelné, jiné zas ne. Krátké, výstižné, pro maturitu naprosto perfektní... ale já na tu poezii zkrátka nejsem.
Za mě lepší Křest sv. Vladimíra.

18.01.2018 2 z 5