Tucaka Tucaka komentáře u knih

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Ze začátku pro mě bylo velice těžké pochopit vztahy mezi několika rody. Pletly se mi jména - Sidonia von Imperian a Imperátor? Možná někdy trochu zavádějící.
Každopádně vykreslení budoucnosti, otázku náboženství a technologie bylo naprosto fascinující.
Kdybych mohla ohodnotit více hvězdičkami, rozhodně bych neváhala. Je až neuvěřitelné, jak mě dokázala kniha přikovat k sedačce a nutit číst dál a dál.

27.12.2017 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Parádní nápad na příběh, ovšem spoustu věcí příběh kazí.. jednoduchý a strohý styl psaní, nedostala jsem se do příběhu (prakticky jsem s hrdiny necítila), český překlad jmen typu: Maslenka, bratr Slupka naprosto otřesné ...

24.10.2017 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kdybych mohla dát víc hvězdiček za hodnocení, neváhala bych. Absolutně perfektně napsané, dojemné, napínavé.
Člověk se zamýšlí během čtení nad svými vlastními volbami.

26.09.2017 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Skvělé čtení, k maturitě naprosto perfektní. Rozhodně něco na zamyšlení pro dnešní generaci.

22.09.2017 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Než se člověk zorientuje jestli příběh stále pokračuje v přítomnosti nebo jestli Miloš vzpomíná je težké. Ideální pro maturitu - kraťoučké, myslím, že i celkem snadno pochopitelné.
Akorát se někdy člověk diví, jaké intimníscény jsou v knize, a kroutí hlavou, jak tohle může být v kánonu.

07.09.2017 4 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Achjo, u příběhu podobného typu slza vždycky ukápne. Ačkoliv se mi první díl líbil, druhý byl naprosto nepřekonatelný.

30.08.2017 5 z 5

Mám trochu smíšené pocity. Chvílemi byla kniha čtivá a chvílemi jsem se musela nutit do čtení.

12.08.2017 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Začáteční putování s Chodcem bylo pro mě velice zdlouhavé a nudné, avšak pokračování z Roklinky už stálo za to :)

01.08.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Miluju knihy typu: Dočtu poslední větu a zůstávám zírat

26.07.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Popravdě, knihu jsem četla jen na doporučení kamarádky. Po přečtení anotace mě kniha nelákala.
Ale rozhodně TO STOJÍ ZA TO! Posledních cca 200 stránek jsem hltala jak nic. Fakt parádní příběh.

18.07.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

P. Hawkins zase nezklamala ..
Stejně jako u dívky ve vlaku se informace na sebe nabalují. V jednu chvíli si myslíte, že všemu rozumíte, vše chápete, a v další chvíli vás totálně dostane opak.
Poslední větu knihy jsem dlouho rozdýchávala :D

01.07.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tak tuhle knihu napsal psychicky narušený spisovatel, jinak si to neumím vysvětlit :D.
Měla jsem spočítat slova, kolikrát napsal: růžolící dívka v červených šatech, muž s tvrdým bílým límečkem a červenou kravatou a počet, kolikrát se zblázní žena s perlovým náhrdelníkem a perem ve vlasech.
Zakončení knihy jsem absolutně nepochopila, stejně jako nechápu, proč je kniha v kánonu pro maturitu z českého jazyka.

26.06.2017 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nejhezčí a nejdojemnější příběh, který jsem kdy četla. Přestože nejsem taková citlivka, tohle mě dostalo.

24.06.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Celá série mi přišla spíš pojatá jako dětská pohádka. Na to, jaká obrovská bitva se odehrává nikdo nezemře? Dobře .. jedna z nich a to jsem snad i čekala, že se na konci knihy záhadně objeví.
Pro mě žádné napětí neposkytovala, avšak vykreslení a charakteristika osob byla naprosto ohromující, to se musí nechat.

08.06.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Na tohle se dá jen říct: ,,SARAH, VAL SEM DALŠÍ DÍL!" (spoilery)
Čtivá, napínává, co dodat. Moje skrytá duše to beztak přála Rhysovi víc než Tamlinovi. Feyre mě ve druhém díly připadala jako nehorázná ,,chudinka". Ano prožila si hrůzy s Amaranthou a má právo se sesypat, ale v polovině knihy jsem už měla chuť řvát: ,,Pane bože tak už se vzchop!" Podle toho, co zažili její přátelé některé věci až moc prožívala.
Tamlin se sice zachoval jako arogantní sobec, ale překvapila mě nenadálá změna tak hlubokých citů Feyre.
Každopádně na další díl budu netrpělivě čekat a určitě DOPOUČUJU!

16.05.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knížka výborná, ze začátku mi Ove připomínal typického českého důchodce, avšak jeho změna k ,,lepšímu" mi přišla místy příliš křečovitá.

12.05.2017 4 z 5

První První Kiera Cass

Tak konec byla BOMBA! ... oproti Elitě nelze srovnávat. Akce, napětí, láska ... no prostě naprosto užasný.

06.04.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Za mě horší než první díl. Na knize mě nejvíc štvala nerozhodnost Americi mezi Aspenem a Maxonem. Sama musím uznat, že bez vysvětlení bych nad Maxonovým chováním odešla z paláce. Někdy jsem se u knížky opravdu nervovala :D jinak pěkně čtení, určitě pokračuju v sérii.

25.03.2017 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Naprosto užasný fantasy. Knize nechybí ani nějaký ten románek (ikdyž jsem v části mého já truchlila nad tím, že jim to s Temnyjem nevyšlo). Příběh neobsahuje ..nudné'' části, stále je co číst a nad čím zatajovat dech. Za mě určitě plný počet hvězd a těším se na další pokračování. :)

17.03.2017 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Za mě zatím nejslabší díl. Docela mě začíná štvát, že ať se hlavní hrdinové dostanou do jakýchkoliv nesnází, nikomu se nic nestane a vše má dobrý konec. Zkrátka na mě až moc velká pohádka pro děti.

12.03.2017 3 z 5