Tucaka Tucaka komentáře u knih

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Tak tohle... Je zatraceně příběh hodný knižního ocenění. Ne jen že autor umí naprosto perfektně a vtipně psát, ale dokáže vtáhnout do děje. Ano přiznávám, z počátku jsem se nemohla příliš začíst, ale pak už to bylo jako na horské dráze. A ten konec? O můj bože! Nemůžu se dočkat dalšího dílu a pevně doufám, že bude stejně tak skvělý, jako tenhle.

29.03.2020 5 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Hodně kvalitně napsané... zbožňuju nepředvídatelnost knihy a tohle je naprostý strop! Citoslovce, sprostá slova - naprosto geniální nápad pro realističtější vcítění.
Jediná věc, co bych vytkla je chaos. Nevím jestli jsem jediná ale pro mě bylo místy dost těžké pochopit, zda se jedná o přítomnost nebo minulost. Taky by neuškodilo ze začátku trochu připomenout postavy nebo je napsat v seznamu na zadní stranu, dost se mi to motalo.

25.02.2020 5 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Překvapil mě vytříbený vkus psaní Kovyho i geniální nápady na "pitvoření" jmen postav. Moc se mi líbil nápad hlavní zápletky... každá druhá pohádka je o princezně v nesnázích a šlechetném princi, tímhle stylem mi přijde pohádka jaksi realističtější.
Co mě možná trochu proletělo hlavou je otázka, zda by se pohádka opravdu líbila dětem. Ilustrace se mi nelíbily a hlavně spousta vtipů pochopí větší děti a dospělí. Pro ty nejmenší bych nedoporučila.

18.02.2020 5 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Wildcard byl mnohem lepší než předchozí Warcross. Až na možná trošku přehnaný konec knihy byl příběh plný nečekaných zvratů. Ve druhém díle se také odhalilo něco z života vedlejších postav, díky tomu jsem si je ještě víc zamilovala. Co bych dále ráda ocenila je, že autorka "nepřesladila" vztah mezi Emikou a Hideem. Ve většině knih co jsem četla jsou zbytečné zápletky, bezhlavá zamilovanost a milostný trojúhelník. Vztah mezi nimi bych přirovnala reálnému souznění bez zbytečných "slaďáren".

19.12.2019 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Při četbě jsem myšlenkami stále utíkala jinam. Autor mě ničím neupoutal, občas se i opakoval. Srovnání kočky a člověka je... Zvláštní, některé rady do života mi sice sedí, ale i jako majitel kočky si ji s nimi nedokážu spojit.

15.12.2019 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tak velké očekávání jsem měla. Vyprávění z Osvětimi nebyl psán jako příběh ale nadatlován ve stylu telefoního seznamu. Nádherné vzpomínky pana Lale, ovšem v rukou špatné spisovatelky.

03.10.2019 3 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Já zkrátka neumím logicky vysvětlit, proč miluju styl psaní dotyčné autorky. Jsem člověk, který miluje pořádné napětí zakončené nějakou tragédií.. což není úplně pro předchozí a současnou sérii typické.
Autorka mistrně ovládá popis charakteru hlavních postav a tím jsem schopná se do nich naplno vcítit.
Dobrá, možná nejsem úplným fanouškem sladkých konců, ale u téhle knihy udělám výjimku. Parádní počtení

26.09.2019 5 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Mám po dočtení opravdu zvláštní pocity. V každém příběhu se v průběhu děje něco, co na konci dává smysl. V polovině příběhu se dějí nesmyslné věci, které nemají se zakončením nic společného.
A "vyvrcholení"? Schválně jsem to označila do uvozovek, jelikož bylo zdlouhavé, místo akce zdlouhavé rozhovory, žádné napětí.
Ještě jedna věc, kterou bych vyčetla. Vlastně je to ta samá, kterou nemám ráda ve spoustě knihách a to je přílišná přecitlivělost hlavní hrdinky a neustálé rozebírání jejich pocitů smutku.
Každopádně oceňuji smyšlený svět, boj mrazivých vůči ohnivým i Kaiův příběh o vzniknutí světa a božstva.

29.07.2019 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Ještě zhruba ve 3/4 jsem se stále nemohla rozhodnout, kolika hvězdami knihu ohodnotím. Na začátku ani ve středu příběhu se nedělo nic zajímavého. Ale ten konec? Posledních 50 stránek jsem četla s vyvalenýma očima okusujíc si nehty.

17.07.2019 5 z 5

Jak nezemřít Jak nezemřít Michael Greger

Tuhle knihu by si měl přečíst naprosto každý, kdo pochybuje o veganské stravě. Výhody této stravy mě přesvědčily jak z hlediska etického, tak ekologického a hlavně zdravotního díky této knize.

10.06.2019 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Knížku jsem četla z doporučení kamarádky, dlouho mi trvalo než jsem se k ní dostala ale sakra... stálo to za to. Napínavý příběh od začátku až do konce. Určitě se k ní časem znovu vrátím.

12.05.2019 5 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Moc jsem od dalšího dílu neočekávala, jelikož první díl pro mě byl ze začátku jeden velký zmatek. Až ve druhém díle jsem konečně pochopila důvod existence příšer. Možná mi tam chyběl nějaký románek. Čtení rozhodně perfektní, ještě dlouho budu dostávat z hlavy zakončení příběhu, který mě parádně dostalo, achjo takhle to nemělo skončit..

08.05.2019 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Oddechové čtení, jsem zvyklá na trochu drama a nějakého převratu. Kniha mě v ničem nepřekvapila.

17.04.2019 4 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Definovala bych jednoduše jedním slovem: Divný. Kniha na mě působila depresivně, nebavila mě, ani jsem moc nepochopila, co tím vším chtěla autorka prezentovat. Že vegetariáni jsou šílenci? Konec byl otevřený, čekala jsem nějaké rozuzlení, nebo cokoliv, z čeho bych usoudila, že chápu příběh knihy. Teď mám v hlavě maximálně guláš.

07.04.2019 1 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Pro mě po nějaké delší době kniha, kterou jsem nedokázala odložit. Skvělé prostředí, doba, žádný zbytečný milostný trojúhelník, žádný zdlouhavý boj. Příběh se perfektně čte, těším se na další díl!

24.03.2019 5 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Ty obrázky jsou prostě boží. Nejvíce se mi líbila povídka o chytrém lišákovi. Člověk doufá a čeká pěkný konec, ale nakonec to dopadne úplně jinak než by každý čekal.

21.03.2019 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Prvních 100 stránek bylo utrpení, nevěděla jsem o co v knize jde, žádná akce, žádné pochopení. Poté jsem byla mile překvapena probíhajícím dějem a pak? Pak už to bylo moc zapletené a zbytečně složité. Jak jsem četla u ostatních recenzí, chyběl mi románek. I přes negativní komentář co zde píšu mě zajímá další pokračování, pevně věřím že bude napínavé od začátku do konce

19.03.2019 4 z 5

Doteky věčnosti Doteky věčnosti Raymond A. Moody

Po přečtení člověk si jedinec uvědomí, že není důvod bát se smrtí, i když o tom není zcela přesvědčený, protože podobný zážitek ještě neprožil. Těším se na podobné knížky s touto tématikou.
Jediné co bych knize vytkla bylo neustále opakování stejných věci, kdyby byla kniha poviční, byla by i zábavnější.

25.02.2019 4 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Tak o téhle knížce můžu říct jediné... Nikdy jsem nečetla knihu, která by mě dokázala překvapit v každé kapitole. Ve chvíli, kdy si v hlavě člověk vykreslí, co by se mohlo dít dál, spisovatelka mu jeho představu rozdube na tisíc kousíčků.

18.02.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Dlouho jsem přemýšlela, zda dát knize 4 nebo dopřát ji i tu 5tou hvězdičku.
Ač mě první díl naprosto zasáhl svoji originalitou, ve druhém díle bylo spoustu situací, které se dějí řekněme "jen tak". Přišlo mi, jako kdyby spisovatelka chtěla čtenáře udržet na napnuté vlně, ale nedomyslela, že její vykreslené zápletky nemají příliš společného s hlavním tématem.
Každopádně klobouk dolů nad představivostí autorky. Smyšlený budoucí svět je naprosto fantasticky utvořený. Kniha se čte jedním dechem.
Ještě jednu "výtku" bych měla.... spisovatelka mě nejspíš chce přivést k naprosté šílenosti, kousání nehtů a vypadání vlasů, než se v dalším nedohledném díle dozvím, jak to s Ilian dopadne.

06.02.2019 5 z 5