Klan

Příběh plný odvahy a dobrodružství v nelítostném světě vikingů.“ Eelyn celý svůj život bojuje proti odvěkému nepříteli – klanu Riki. Když na bitevním poli zahlédne svého bratra, kterého viděla před pěti lety umírat, nevěří vlastním očím. Teď stojí proti ní na straně nepřítele. Jeho zrada však není to jediné, čemu musí Eelyn čelit. Po neúspěšném boji se z ní stane otrokyně a čeká ji krutá zima v zajetí. Všechno ale změní útok krvelačného klanu, v jehož skutečnou existenci nikdo nevěřil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397121/klan-Ruf-397121.png 3.735

Klan (1.)

Sky in the deep (2018)

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Klan

maca5449
předevčírem

Na zažehnání nudy během odpoledne to není špatné.

Uf, ale ty chyby... měla jsem chuť dojít si pro červenou propisku a chovat se jak učitelka nad diktátem žáka třetí třídy.

Markysek45
předevčírem

Největším problémem této knihy je český překlad a korektura. V polovině knihy jsem to vzdala a zkusila ji v angličtině. A najednou to začalo vypadat slibněji. Ano, příběh a dialogy jsou vcelku jednoduché, ale jako milá jednohubka z prostředí vikingů na odreagování. Proč ne.

Lama.Lama

Ooh bože, strašně napsané, stylisticky je to děsná bída. Příběh je hrozně jednoduchý a nepromyšlený, hlavní hrdinka je nehorázně ubrečená bojovnice, což samo o sobě prostě nedává smysl.

dorkas

Tak ja som spokojná. Kniha má fantastickú obálku, ktorou prvotne zaujala. Vôbec mi nevadilo, že človek celú dobu tuší, ako vlastne celý príbeh dopadne. Zaujímavý vikingský námet, dobré opisy bojov - bolo to krvavé tak akurát :D - a po pár stranách sa ľahko zorientujete aj v postavách. Ja by som tiež ešte uvítala nejaké pokračovanie.

anishta

Tak já jsem asi celkem nadšená. Hlavní hrdinka se mi líbila, chápu i Iriho. Prostředí knihy je skvělé a prostě asi jsem si to fakt zamilovala a vadí mi, že to je jen samostatná kniha. :-D

OndřejMergl

Přečetl jsem anotaci na zadní obálce a okamžitě mi bylo jasné, co se v knize odehraje a jak to dopadne. A čtení knihy byla jenom omáčka okolo, která potvrdila mé předpoklady. Bohužel, tuctový příběh, který už dobře známe, jenom zasazený do prostředí vikingů.

Hlavní hrdinka je malá, drsná bojovnice, která se svou kámoškou rube nepřátelské valibuky z první linie, alespoň do chvíle, než mezi nimi uvidí svého bratra, kterého považovala za mrtvého.

Jak se za ním vydá, nepřátelé ji zajmou a přichází rozporuplná fáze. Na jednu stranu oceňuji snahu knihy ukázat, že i nepřátelé jsou lidé jako my, na druhou mě fakt nebavila předvídatelná hlavní hrdinka, která na jednu stranu vyhrožuje, jak všechny zabije a uteče, ale přitom vlastně ani nechce...

Tedy, většina postav se chovala zkratkovitě. Nejdříve vystupovaly nějak, pak jim to přeplo v hlavě a ejhle, obrat o 180 stupňů. A to se dělo neustále a u všech. Jak má pak člověk uvěřit tomu příběhu?

Zkrátka, taková epizodka ze života dvou klanů, na zabití volného času asi dobrá, ale pokračování bych ani nechtěl. Kvůli tomu, že mám rád vikingy, že se povedla obálka a že kniha přeci jenom přináší mezi vším tím vražděním hodnotné morální poselství, bych se mohl smilovat a přidat hvězdičku navíc, ale abych vyrovnal zaslepené pozitivní reakce, tak to neudělám.