Klan

Příběh plný odvahy a dobrodružství v nelítostném světě vikingů. Eelyn celý svůj život bojuje proti odvěkému nepříteli – klanu Riki. Když na bitevním poli zahlédne svého bratra, kterého viděla před pěti lety umírat, nevěří vlastním očím. Teď stojí proti ní na straně nepřítele. Jeho zrada však není to jediné, čemu musí Eelyn čelit. Po neúspěšném boji se z ní stane otrokyně a čeká ji krutá zima v zajetí. Všechno ale změní útok krvelačného klanu, v jehož skutečnou existenci nikdo nevěřil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397121/big_klan-KQ2-397121.jpg 3.7278

Klan 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Sky in the deep, 2018

Kniha Klan

Dym

Naprosto úžasný příběh. Vůbec jsem se od něj nemohla odtrhnout a přečetla jsem knihu skoro na jeden zátah. Když Eelyn zajali a udělali z ní dýra, tak jsem měla notnou část příběhu strach, že jí rupne v bedně a prchne do sněhem zasypaných hor a netrefí domů. Konec mě mile překvapil. Perfektní, nemám co dodat

Zuzka_Zuu

Uuh, to byla jízda. Nejdřív jsem si říkala; "No super, tak tohle je v háji, jak se z toho všeho jako hlavní hrdinka má vyhrabat?" a potom už to bylo jenom; "jo, paráda, tak super, jeden problém vyřešený". Za mě paráda, děj se odvíjel, knihu jsem odkládala minimálně, jenom když jsem musela, jinak bych ji "zhltla" najednou. Následovalo i rozuzlení hlavní zápletky, které bylo smysluplné a naplněné osudem a věštbami, které v té době měly rozhodně velký význam. Líbilo se mi, jak se autorka plně ponořila do té doby, zranění, mluva, odevzdání jeden druhému, otroci, boje, pro nás neznámá slova (pozor, pro které je na konci knihy vyhrazené místo, kde jsou napsané vysvětlivky + to, jak se jednotlivá slova vyslovují), rozhodně za to velké plus. Nechyběla ani romantická zápletka s trochou toho "drhnutí" a odmítání. Určitě kniha, ke které se zase ráda vrátím a znovu ai ji vychutnám :)

Siwan
17.12.2021

Tak za mě velmi milé překvapení. Osobně bych řekla, že tahle kniha buď skvěle sedne, nebo vám vůbec nic neřekne. Nic mezi tím. Mě osobně sedla moc, stylem nebo možná atmosférou mi autorka připomíná Julie Berry - Všechna pravda co je ve mně. Ne že by se jednalo o prostředí klanů, ale ta atmosféra je něčím podobná. Kdo očekává doják o tom, jak hrdinka přemítá nad láskou k někomu z cizího kmene, tak bude zklamán. Ano, nějaký ten vnitřní pocit proběhne, ale spíš okrajově. V zásadě je kniha opravdu o tom, jak nás příslušnost k tomu, v čem nás vychovali předurčuje k našim dalším názorům a myšlenkám. Mě osobně se pozvolný přerod hrdinky líbil, všechny ostatní postavy mi byly sympatické a i když to byla spíš taková pohádka o seveřanech její myšlenka i vyústění se mi líbily. Co se mi na tom líbí nejvíc je, že ve mně ještě dobu leží a občas nějaká myšlenka z knihy vytane na mysl. To by měla dobrá kniha probouzet a to taky dělá.

heliiinka
08.11.2021

Tak dobrý začátek a pak to začalo upadat.
Plusy:
sympatické postavy, zajímavé prostředí, jazyk staré norštiny, čtivost a lehkost.
Minusy:
Závěr uhodnete během prvních 50 stran. Korektura snad žádná neproběhla, hrubky, vynechaná slova. Konec uspěchaný á la deus ex machina.

Kaduri
07.11.2021

Pravdupovediac, nechápem pomerne nízkemu hodnoteniu knižky. Mne sa to páčilo moc.
Tvrdé boje, neľútostní protivníci, kultové obrady. Kniha má svižné tempo hneď od začiatku, v príbehu nie sú hluché miesta a Eelyn ako hlavná hrdinka je skvelá. O Fiskem ani nehovoriac...
Moc ma to bavilo, knižka ma vytrhla z čitateľskej krízy.
I keď na tak tvrdých vikingských bojovníkov, tam bolo plaču a emócií docela dosť:)
P.S.: A ešte by to chcelo poriadnu korekciu textu, ale to nie je chyba knižky.

ElessaRiverbow
27.08.2021

(+ SPOILER) Původně jsem chtěla knihu hodnotit 3/5, protože to bylo takové průměrné fantasy oddechové čtení, ale pak jsem si vzpomněla, kolik chyb tam bylo, a musím strhnout jednu hvězdičku. Pokud máte knihu v plánu číst, nedoporučuji vám číst anotaci, protože je plná spoilerů. Kniha se čte rychle, hlavně ale kvůli velkému písmu. Ke konci jsem byla hodně skeptická, protože se měla odehrát ještě celá bitva, ale do konce mi zbývalo zhruba posledních čtyřicet stran, ani ne. Také jsem čekala, že někdo v boji zemře, ale všichni záhadně přežili a kniha končila happyendem. Co se týká hlavní hrdinky, Eelyn byla vcelku snesitelná, až na její myšlenky, že by všechny nejradši zabila, to mě hodně vytáčelo. Ostatní postavy byly v pohodě. Romantická linka mezi Eelyn a Fiskem byla ale fajn, i když kdyby kniha byla bez ní, vůbec by mi to nevadilo.

Aggie.
22.08.2021

Kniha se četla velmi rychle, za to ale vděčím spíše velkým písmenkům a silným meziřádkům než dechberoucímu příběhu. Špatné to ale taky nebylo. Spíš takové průměrné. Celé to bylo dost předvídatelné, to mi ale tak nevadilo. Spíš mě zamrzel antiklimatický konec. Závěrečná bitva se odehrála příliš rychle a bezproblémově. Víc času mohlo být věnováno také vytváření křehké spolupráce mezi kmeny, vymýšlení strategie (i když tady chápu, že Eelyn je voják a do strategie nemluví). Poražení téměř démonických nepřátel však mělo zabrat více než dvě stránky.

Šeli006
12.05.2021

Kniha pro mě byla průměrná. Při bojích jsem necítila žádné napětí, které by v takových případech nemělo chybět. Líbila se mi romantická linka, ale celé by to chtělo propracovat více do hloubky. Obzvláště vztahu mezi hlavní hrdinkou a jejím bratrem se měla autorka více věnovat. Celkově bych asi zhodnotila, že kniha neuškodí, nenadchne. Romeo a Julie s lepším koncem.