Klan

Příběh plný odvahy a dobrodružství v nelítostném světě vikingů. Eelyn celý svůj život bojuje proti odvěkému nepříteli – klanu Riki. Když na bitevním poli zahlédne svého bratra, kterého viděla před pěti lety umírat, nevěří vlastním očím. Teď stojí proti ní na straně nepřítele. Jeho zrada však není to jediné, čemu musí Eelyn čelit. Po neúspěšném boji se z ní stane otrokyně a čeká ji krutá zima v zajetí. Všechno ale změní útok krvelačného klanu, v jehož skutečnou existenci nikdo nevěřil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397121/big_klan-Ruf-397121.png 3.7248

Klan 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Sky in the deep, 2018

Kniha Klan

ElessaRiverbow

(+ SPOILER) Původně jsem chtěla knihu hodnotit 3/5, protože to bylo takové průměrné fantasy oddechové čtení, ale pak jsem si vzpomněla, kolik chyb tam bylo, a musím strhnout jednu hvězdičku. Pokud máte knihu v plánu číst, nedoporučuji vám číst anotaci, protože je plná spoilerů. Kniha se čte rychle, hlavně ale kvůli velkému písmu. Ke konci jsem byla hodně skeptická, protože se měla odehrát ještě celá bitva, ale do konce mi zbývalo zhruba posledních čtyřicet stran, ani ne. Také jsem čekala, že někdo v boji zemře, ale všichni záhadně přežili a kniha končila happyendem. Co se týká hlavní hrdinky, Eelyn byla vcelku snesitelná, až na její myšlenky, že by všechny nejradši zabila, to mě hodně vytáčelo. Ostatní postavy byly v pohodě. Romantická linka mezi Eelyn a Fiskem byla ale fajn, i když kdyby kniha byla bez ní, vůbec by mi to nevadilo.

Aggie.

Kniha se četla velmi rychle, za to ale vděčím spíše velkým písmenkům a silným meziřádkům než dechberoucímu příběhu. Špatné to ale taky nebylo. Spíš takové průměrné. Celé to bylo dost předvídatelné, to mi ale tak nevadilo. Spíš mě zamrzel antiklimatický konec. Závěrečná bitva se odehrála příliš rychle a bezproblémově. Víc času mohlo být věnováno také vytváření křehké spolupráce mezi kmeny, vymýšlení strategie (i když tady chápu, že Eelyn je voják a do strategie nemluví). Poražení téměř démonických nepřátel však mělo zabrat více než dvě stránky.

Šeli006

Kniha pro mě byla průměrná. Při bojích jsem necítila žádné napětí, které by v takových případech nemělo chybět. Líbila se mi romantická linka, ale celé by to chtělo propracovat více do hloubky. Obzvláště vztahu mezi hlavní hrdinkou a jejím bratrem se měla autorka více věnovat. Celkově bych asi zhodnotila, že kniha neuškodí, nenadchne. Romeo a Julie s lepším koncem.

Šajler

Neměla jsem žádné očekávání a pozor velice milé překvapení. Příběh mě vtáhl do děje, četla jsem to jedním dechem, který mi občas teda přerušil překlep. Ale jinak pěkný

Adee.K

Moc mě nebaví válečné a historické knížky, takže mé hodnocení není tak vysoké. Ze začátku se toho moc nedělo, ale když jsem se dostala do druhé poloviny, už to bylo lepší. Bohužel ta část, která mě bavila ze všeho nejvíc, skončila moc rychle. Musím ale vyzdvihnout romantickou linku, byla přirozená a milá.

Luciferuska

Za mě bohužel zklamání. Anotace mě nadchla, kniha nepotěšila. Samotný příběh by vůbec nebyl špatný, ale rozhodně bych tomu věnovala více času, stran a píle. Vše popsano povrchně. Autorka skákala od niceho k nicemu (mistama jsem se trochu ztrácela jak vše rychle přeskákala). Rozhodně bych uvítala kdyby se více věnovala jak postavám tak vztahům, velká valecnice pořád jen brečela, žádnému vztahu (možná kromě ní a jejího bratra, který byl také slabý) jsem nevěnovala žádnou hloubku. Nevzila jsem se do děje jak bych měla protože to prostě nešlo. Závěrečná bitva ve mě neprobudila žádné napětí a skončila dřív než vůbec začala. Kdybych se na to měla dívat jako na amatersky pokus o silný příběh, tak by mě nejspis potěšila :) a to se nebudu ani zmiňovat o překlepech a chybách. Přečetla jsem pár velmi dobrých knih a proto mě tato nepotěšila.

Malíček

Kniha se mi celkově líbila. Ráda jsem se ponořila do světa vikingů, kam běžně nezalétnu, a oblíbila jsem si i hlavní postavy.
Bohužel si myslím, že kdyby byl příběh rozebrán víc do hloubky, určitě by mu to neuškodilo. Ale příběh se četl pěkně a knihu můžu s klidným srdcem doporučit. Hlavně pokud jinak čtete romanťárny a chcete trochu něco drsnějšího.

biskupova

Kniha byla čtivá, ale psaná pouze povrchně. Některé věci by bypo lepší popsat do detailů.