Klan

Klan https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397121/bmid_klan-KQ2-397121.jpg 4 306 86

Klan série

1. díl

Příběh plný odvahy a dobrodružství v nelítostném světě vikingů. Eelyn celý svůj život bojuje proti odvěkému nepříteli – klanu Riki. Když na bitevním poli zahlédne svého bratra, kterého viděla před pěti lety umírat, nevěří vlastním očím. Teď stojí proti ní na straně nepřítele. Jeho zrada však není to jediné, čemu musí Eelyn čelit. Po neúspěšném boji se z ní stane otrokyně a čeká ji krutá zima v zajetí. Všechno ale změní útok krvelačného klanu, v jehož skutečnou existenci nikdo nevěřil.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Sky in the deep , 2018

Luc.i
18.11.2020 4 z 5

Podle hodnocení tady jsem moc nečekala, ale mě se kniha fakt líbila. Nebylo to sice nic přelomového ale to prostředí jsem si zamilovala. Líbili se mi i postavy a to poselství které knížka měla. Bylo to dost surové a krvavé ale bylo to podané jako YA takže v pohodě. Chvílemi to nedávali největší smysl ale ta mě dobrá knížka. 4/5*

blazkoma
11.10.2020 2 z 5

Milé počtení, nenadchne ani neurazí. Možná kdybych byla mladší, dokázala bych jednoduchost příběhu více ocenit a nehledala bych v něm chyby. A možná by stejně tak pomohlo, kdybych již předem nevěděla, jak to celé bude (viz již tolikrát zmiňovaná anotace).

Lemra794
02.09.2020 3 z 5

Milá kniha. Spíše oddechové čtení (žádné složitosti). TAKÉ DOPORUČUJI NEČÍŠT ANOTACI. Celé vám to zkazí a vyspoiluje. Příběh nádherný, ale trochu rychlý. Chtěla bych si ho užívat déle (proto nakonec jen 3* místo plánovaných čtyř).
Opravdu mi ale hodně vadily pravopisné chyby a překlepy. Někdy chyběla písmenka, jindy byla slova špatně vyskloňovaná a vyčasovaná.

jmn7053
01.09.2020 4 z 5

Fragment by se měl stydět, naprosto nechápu jak mohla být kniha vydáná, když je text v takovém stavu - na každé stránce nejméně jedna hrubka/chyba v textu. Možná jsem moc drama queen, ale tohle mi opravdu kazí zážitek ze čtení.. :(
Ale k příběhu, je to velmi prosté, přímočaré. Upřímně by to ani nemusela být kniha ale více by se mi líbila kratší povídka, takhle je zde zbytečně mnoho prostoru, který není využit.
Postavy jsou milé, ale nic originálního či zapamatováníhodného.
Líbilo se mi to i přes několik nelogických/nedomyšlených částí. Prostě příjemná rychlovka.

Luccinda
24.08.2020 4 z 5

Čteno v angličtině.

Knížka Sky in the Deep, která u nás vyšla pod názvem Klan, zaujala spoustu lidí především skvělou obálkou a tématem vikingů, které slibovalo originální a drsnou youngadultovku. Mně přišlo sympatické i to, že se jedná o standalone, což se v dnešní době fantasy YA sérií už moc nevidí. Bohužel jsem před čtením knihy udělala jednu obrovskou chybu - přečetla jsem si anotaci. Když si totiž přečtěte celou anotaci, dozvíte se všechno, co se stane v prvních dvou třetinách knihy, a zbytek už si prostě domyslíte, protože co si budem, zas tak originální ta zápletka opravdu není. Takže pokud knížku plánujete číst, anotaci se vyhněte velkým obloukem.

S příběhem jsem ale byla i přes jeho předvídatelnost a jednoduchost docela spokojená. Palec nahoru dávám hlavně za úžasné postavy, nevynucenou romantickou linku a skvěle napsané bojové scény, kterých je v knize opravdu dost. A rozhodně nečekejte žádný roztomilý příběh, takhle knížka je v některých pasážích opravdu drsná!

Marry123
28.06.2020 4 z 5

Krásná, příjemná oddechovka.... Moc mě bavilo to prostředí... Možná bych čekala trošku víc akce na konci ale to je zanedbatelný.... Plus si myslím že tam bylo dost překlepů, ale tak co, hlavní je děj že :) a ten byl moc fajn

marta14
21.06.2020 4 z 5

Kniha se krásně četla a i přes negativní recenze mě to bavilo! Je to hrozně čtivý a vy si to zamilujete, i když tam není moc zvratů. A raději nečtěte anotaci, protože ta vám vše bohužel vyspoileruje...

Karolin77
29.04.2020 4 z 5

Autorka píše velice čtivě a stránky mi mizely pod rukama rychlostí blesku.Pořád jsem chtěla číst dál a dál.I přesto že jsem knížku četla podruhé neubralo jí to na čtivosti a ani na dramatičnosti.
Hlavní hrdina Eelyn mi sedla a rychle jsem si jí oblíbila. Nebyla to až taková tvrďáčka, jak na první pohled dávala znát. Byla to ale citlivá žena, která se postupem času otevírala. Během příběhu utrpí několik zranění a Fiske se o ní stará.
Fiske byl okouzlují sympaťák, který si šel za svým.
Romantická linka mezi nimi byla nenásilná a hezká, ale bohužel jsem mezi nimi nezaznamenala chemii. Nevšimla jsem si ani zlomu, kdy se do sebe opravdu zamilovali. Trochu mě to mrzí, protože to mělo mnohem větší potenciál než byl využit. ( U romantiky jsem většinou náročná a vzhledem k tomu, že to je YA přimhouřím oči. )
Bratr hlavní hrdinky Iri v příběhu moc prostoru nemá. Bohužel jsem si k němu pořádně nevytvořila ani vztah a ani názor. Líbilo se mi, že se zbavil předsudků a začal žít od nuly.
Halvadra, bratra Fiskeho, jsem si hned zamilovala. Byl to milý kluk s laskavým srdcem, který osvětloval stinnější chvilky příběhu.
Ostatní vedlejší postavy jsem si většinou také oblíbila, ale v knize nebylo dostatek prostotu je více poznat.
Děj byl zajímavý a já s nadšením otáčela další stránky. ( Jen si nesmíte dočíst anotaci, která Vám toho bohužel vyzradí až příliš.)
Upřímně asi ani nemám knize co vytknout nemá sice na plný počet hvězd, ale velice se mi líbila. Nebude se řadit mezi top knihy, které jsem kdy v tomto žánru přečetla,ale i tak si zaslouží plnohodnotné místo v mé knihovně. Ráda se k ní vracím a určitě Vám jí mohu doporučit jen opravdu si tu anotaci nečtěte až do konce.
4.35/5*

Kasana
29.04.2020 3 z 5

Dost věcí tomu chybí. Asi bych se nezlobila, kdyby měla více dílů, protože dost by mě zajímal vztah mezi klany samotnými, ne jenom, jak se starají o otroky. Ale to by asi potom nebyl žánr YA.
Kdyby se kniha více zaměřila na rozvoj těch nepřátelských vztahů, více by se bojovalo nebo by tam byl i trochu jiný prvek, byla by to skvělá knížka. Protože takhle ... já ani nevím.
Měla jsem za to, že je to o lidech, kteří jsou podobní Vikingům, opravte mě prosím, pokud se pletu. Jako Vikingové se nechovají, první mínus.
Většinu děje jste v cizí vesnici a sem tam se něco děje. Hrozně se mi líbí, jaký má vztah s bratrem, jak se citově snaží ode všeho oddělit a nedaří se jí to. Jak musí prožívat tu zradu okolo sebe, to je asi to nejvíce zajímavé. A když se o tom všem rozhodne její rodina? Jak zareagují? Výborná ukázka toho, že na prvním místě je čest a pak ten zbytek, úplně jásám.
Není to vyloženě špatné, to rozhodně ne. Jen by to chtělo propracovanější příběh.

petusska01
02.04.2020 4 z 5

Napocudovanie sa mi to velmi pacilo. Dej bol strhujuci, emocie prepracovane a popisane tak az som ich sama citila. Taktiez opisy krajiny, kultury a podobne boli dotiahnute. Co samozrejme popri tom vsetko trosku absentovalo bola ta romanticka cast medzi hlavnymi postavami. Coz mi trochu chybalo ale chapem ze to nie je ten druh zanru :) Ale postavy boli tak velmi sympaticke ze som chcela proste viac :) Myslim ze napriek tomu ze to nie je zaner ktory obvykle vyhladavam tak je to ozaj velmi pekna kniha a zhltla som ju za chvilu! Odporucam!

Geratt
05.03.2020 2 z 5

Nějak nevím, co jsem čekal. Možná trochu zajímavější knihu, kde je i severská mytologie, je to krutý a tak. Ovšem, toho jsem se nedočkal. Ta mytologie mi až tak nevadí, ale že se z krutých seveřanů stanou zamilovaná děcka? Pokud chcete lehkou oddechovku s lehko zápletkou a romantikou, běžte do toho. Pokud čekáte knihu o krutých severských lidech apod. tak hledejte dál. :/

andrejci
29.02.2020 5 z 5

Na tuhle knížku jsme se těšila a nebyla jsme vůbec zklamaná. Pro mě to byla taková oddychovka. Rychlé přečtená. Nic nenáročného rychle a zajímavě popsáno. Konec sice mihl být trošku víc popsány ale i tak to bylo skvělé. Postavy mohly být teda trošku víc propracované. Plus dávám teda plus za prostředí. To se mi už dlouho nestalo abych našla knížku která se odehrává na severu. Jedno malé mínus za to že tam byly pravopisné chyby a chyběli tam písmenka. Nevím teda o čem má být druhý díl když tenhle už tak skončil

majazws
02.02.2020 5 z 5

Myslím, že za dlouhou dobu to bylo jedno z nejlepších čtení. Knihu jsem zhltla. Líbí se mi, že je uzavřená a má svůj nevtíravý přesto předvídatelný konec. Hrdinka nebrečí ani málo ani přespříliš. Kdyby nebrečela, byla by to nuda, bez jejího vlastního vnitřního konflikfu. Kniha byla nabitá dějem, i v celku povedenými bitevními scénami. A vše odsýpalo. Spíše než román bych Kmen považovala za delší povídku. Která nejde do větší hlobky. A snad právě proto si ji i více cením. K dobrému čtení přispívaly i krátké kapitoly a úprava, čímž mě utvrzovali v názoru, že titul počítá s mladším čtenářem.

Scheila
29.12.2019 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, stále se tam něco dělo. I když se dalo předpokládat jak to skončí, tento svět jsem si zamilovala, stejně tak i jeho hrdiny.
Hvězdička dolu je za nespočet překlepů a vět které moc nedávali smyl. Za to ale nemůže autor.

PanKérka
17.12.2019 3 z 5

Musím říct, že pro mě kniha byla poměrně zklamáním. Když pominu nespočet pravopisných chyb, které mě dost otravovaly, byl celý příběh takový povrchní. Medasek to vystihuje úplně přesně. Eelyn na každé druhé straně brečí a všichni tam pořád brečí a závěrečná bitva, je popsána tak na 5 řádcích. Kdyby mi bylo třeba 12, tak by se mi to asi líbilo, ale jinak je to bohužel slabé.

Medasek
15.11.2019 2 z 5

Pozor může obsahovat SPOILERY!!!
Když jsem na knihu narazila čekala jsem trochu drsnější romanci z prostředí vikingů. Obálka i název mě zaujali.
Bohužel to bylo asi tak všechno. Kdybych byla začínající čtenář, co nemá nic načteného, tak by se mi kniha líbila rozhodně mnohem víc. Takhle jsem přečetla anotaci a první dvě kapitoly a byla jsem schopná předpovídat celý vývoj knihy. Bohužel jsem se až na jednu výjimku vždycky trefila.
Bavili mě asi tak první dvě a poslední dvě kapitoly knihy. Jinak jsem se musela do čtení vyloženě nutit. Moc mě to nebavilo hlavně k předvídatelnosti děje. Občas jsem měla pocit, že jsem přeskočila nějakou stránku. Příběh čas od času vůbec nedával smysl. Ale to bych spíš dávala za vinu překladu.
Jedna věc, která mě vyloženě štvala, byla hlavní hrdinka. Na začátku ostřílená válečnice, kterou nic nezlomí, ale pak ve zbytku knihy skoro pořád brečí nebo má slzy v očích. Což pak mě dostal i její otec. Za celý svůj život brečel jenom dvakrát, ale ke konci knihy taky brečí pořád.
Další věc, která mi dost vadila byl vývoj vztahu Eelyn a Fiskeho. Skoro víc jak půlku knihy se nenávidí a pak najednou z ničeho nic si vyznávají nehynoucí lásku a muchlají se při každé volné chvíli.
A docela problém jsem měla i se závěrem. Jsem sice člověk, co miluje happyendy, ale v "drsném" vikingském příběhu, bych čekala smrt, alespoň jedné postavy, která dostala jméno. Všichni šli do poslední bitvy s tím, že tam zemřou, ale jako mávnutím kouzelného proutku všichni vyváznou živí jen s pár zraněními.
Takže, abych to shrnula, kniha rozhodně není pro lidi, co mají už pár desítek knih načteno. Doporučila bych ji asi vážně jenom začínajícím čtenářům, co hledají něco trochu drsnějšího.

TerryDee
03.11.2019 5 z 5

Za mě rozhodně dobrý. Příběh je zajímavý, i když víc akce by tomu neuškodilo. Hlavní postavy mi nijak nevadili, především jsem si oblíbila Fiskeho. Jediný rušivý elementem byly pravopisné a stylistické chyby, kterých tam bylo opravdu hodně. Což trochu kazilo dojem z knihy.

Kacennnka
02.11.2019 2 z 5

Pokud můžete číst v angličtině, vyhoďte český překlad z okna a přečtete si to v originále. Český překlad je zfušovaný ze všech stran, nedává smysl a pan překladatel některé části vymazal a některé si zase sám vymyslel. Příběh tak působí nesmyslně, jednoduše a přímočaře. Kniha je to dobrá, překlad je strašný.

Shaxx
01.11.2019 3 z 5

3,5*
Váhám nad hodnocením. Na jednu stranu se mi to líbilo, na druhou stranu chci od toho víc.
Je to psané jednoduše, pro mladé čtenáře, prostě young adult. Jenže zrovna tady by se mi to mnohem víc líbilo jako fakt plnohodnotný, výpravný román, který by se více do hloubky zabýval všemi kmeny a jejich historií, prostředím, emocemi postav, prostě vším. Něco, co by mělo třeba i těch dobrých 450-500 stran. Já miluju severskou mytologii, zromantizovanou mylnou představu Vikingů a tak. Mám ráda přirozeně silné hlavní hrdinky. A tohle vše tady je, ale na zjednodušené bázi, aby se příběh dobře četl, žádné složitosti, či hlubší sondy do prostředí a tak.
Nejsou tu žádné twisty, nad kterými by čtenář lapal po dechu. Žádná překvápka, žádné napětí, nic. Děj je více než lehce předvídatelný. Je to prostě jen příběh jedné holky s ohněm v krvi, která se nehodlá ani v nepřátelském prostředí vzdát.
Takže shrnutím - líbilo se mi to, ale chci zoufale víc.

Ninde
30.10.2019 5 z 5

Tohle mě velmi příjemně překvapilo. Čekala jsem od této knihy něco co mě nebude bavit a strašně se to bude táhnout,ale nakonec to bylo úplně obráceně:)Příběh se mi moc líbil,až mi z toho rychle ubývaly stránky:) že jsem se objevila příliš rychle na konci.Pro odpočinkové čtení,tuhle knihu doporučuji.

Vikingové pro dospívající mládež (young adult) Stockholmský syndrom

Adrienne Young