Mezi zloději

Obstojí mladá dívka ve světě, kde se hraje podle mužských pravidel? Do svých sedmnácti let nepoznala Fable nic jiného než moře. Když ale její matka zemře v bouři a vlastní otec ji vysadí na nechvalně proslulém ostrově zlodějů, musí dívka začít bojovat o přežití. S vidinou toho, že toto nehostinné místo jednou opustí, se začne spoléhat sama na sebe a na jedinečné dovednosti, které jí matka předala. Dokáže se s pomocí mladého obchodníka Westa dostat zpět na otcovu loď a zajistit si své právoplatné místo po jeho boku? Pokud se jí to má podařit, bude muset odolat nejen útokům dravých konkurentů, ale také přežít nevyzpytatelné bouře, které bičují Úžiny…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484788/big_mezi-zlodeji-CLy-484788.jpg 46

Fable 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery

Vydáno: , Fragment (ČR)

Fable

Kniha Mezi zloději

tereza3886
včera

Napínavý děj, který se nejdříve zdá jednoduchý ale jedno nebo dvě překvapení se objeví, která jsem nečekala. Hlavní hrdinka je celkem chytrá a ne moc otravná, což je plus! Je zde trocha romantiky, prvek "found family", ale postava Westa mi nesedla.

DreamerX9

Po téhle knize jsem sáhla náhodou v domnění že je to fantasy, kde byla zařazena. Že se jedná o dobrodružnou jsem zjistila až po začtení. Bylo to vlastně Fable a její trable. Styl psaní byl sice čtivý ale celkově knihu hodnotím jako průměrnou. Dej byl předvídatelný. Je to oddechovka, s krásně popsaným prostředím a špetkou humorných hlášek ale nic víc.

Libris_Na_Ex

I když jsem od knihy nic moc nečekala, hodně pozitivně mě překvapila. Dostala jsem od toho přesně to, co od nenáročných YA knih chci:
- sympatické postavy, které nemám chuť zabít a uvědomují si v jaké situaci jsou
- skvělou romantickou linku (zvěsti byly pravdivé, pusa tady je fakt dobrá)
- prostředí, které není přeužívané a je dobře udělané
- autorka se mě nesnažila na každé druhé stránce překvapit, zvraty si mohl pozorný čtenář vyvodit a fungovaly dobře

Není to kniha, ze které bych si sedla na zadek, ale fakt bavila