Chovejte se jako kočka

od:

Chovejte se jako kočka

Kočka je váš nejlepší kouč! Svobodná, klidná, zvědavá, pozorující, odolná, elegantní, charismatická, hrdá, nezávislá... Kočka všechno pochopila, dělejme to jako ona! Tato samozřejmost inspirovala Stéphana Garniera k napsání příručky o osobním rozvoji pojaté jinak než podobné knihy. Kočka je svobodná, klidná, pozorující, opatrná, elegantní, charismatická, samostatná, hrdá, nezávislá… Má tolik záviděníhodných vlastností, které můžete snadno rozvíjet, když se jí budete inspirovat ve svém každodenním životě. Nechejte se tedy vést Stéphanem Garnierem a jeho společníkem Ziggym, kteří vám krok po kroku vysvětlí, jak pozorováním vaší kočky zlepšit svůj život. Buďte i vy zvědaví, buďte zen a nároční. Záleží na vás, jak budete jednat, myslet, očekávat! Už nebudete podléhat rozkazům ani tlakům všedního života! V kanceláři, v rodině nebo mezi přáteli vám kočka pomůže lépe zvládat stres, tříbit vaši nezávislost, zvyšovat vaše charisma… Stéphane Garnier a Ziggy nám nabízejí udivující příručku nabitou vynalézavostí, kočičími větami a mazanými radami… které vám změní život! První kniha inspirovaná kočkou, která vám poradí, jak lépe žít všední život!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377966/chovejte-se-jako-kocka-164-377966.jpg 3.816
Originální název:

Agir et penser comme un chat (2017)

Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
Dominika13
dnes

Kniha mi částečně změnila pohled na některé lidské/kočičí vlastnosti - odpočívání/nicnedělání, sebeúcta/sobectví, mít se rád/sebezahleděnost apod. Ne vše v knize mi dává smysl a některé pasáže si malinko protiřečí, ale proč ne. Nic není v životě černé a bílé, dokonalé, čisté a jasné. Motivační literaturu mám ráda nejen z pocitu přidané hodnoty, ale také proto, že mě donutí přemýšlet/přehodnotit. Tato kniha to umí. :-)

OnlyFour
včera

Toto nie je moja šálka kávy....pekné citáty, ale nič mi to nedalo (akurát byť kočkou a v podstate celý život nič nerobiť...hmm:D ), neviem, možno to, že by som mala spomaliť :D. Motivačnej literatúre dám občas šancu, ale nie je to zatiaľ nič, čo by som vo veľkom vyhľadávala, či kupovala.

Bustedka
07. srpna

Motivační literatura je fajn. Pokud vám přinese něco nového a máte po přečtení pocit přidané hodnoty. Tady jsem ten pocit ale neměla.
Nemám kočku a vím, že bych ji nikdy nechtěla. Takže nedokážu ocenit dílo, kde jsou citáty poukazující na to, že je kočka něco lepšího než člověk. Nedokážu ocenit dílo, kde autor cituje vlastního kocoura. A nedokážu ocenit dílo, kde nám autor vykládá něco o tom, co si kočka o nás myslí v různých situacích, že ji nesejde na image a není materialistka apod.
Autoe žije se svoji kočkou na lodi. Má za sebou asi dvacet druhů povolání a tuhle knihu napsal během tří dnů. Krom jiného se ale zaobírá satirou... Tak doufám, že tohle bylo míněno jako parodie

Ťapulka
09. července

Kniha se mi moc líbila a určitě se k ní budu vracet, abych si připomněla, jak se chovat jako kočka. Je to milé počteníčko, které nás pohladí po duši a zároveň lehké směrování k tomu, abychom byli v životě spokojenější. Velice hodnotím také pěkné provedení obálky.

Jane417
26. června

"Chovejte se jako kočka" je, podle mě, jedna z nejlepších a originálně podaných motivačních knih, co se mi dostaly do rukou. Styl jakým je napsaná je jasný, stručný, pochopitelný a také vtipný. Řekla bych, že bude vhodná spíše pro lidi, co kočky mají rádi a nejlépe nějakou vlastní, protože pokud se dozví něco o jejím chování, hned si to mohou ověřit v praxi. Vždy samozřejmě nejde, chovat se jako kočka, ale je zajímavé si vzít ze svobodného, klidného, hrdého, charismatického, nezávislého... chování kočky příklad.

Vevo
14. června

Inspirativní a hlavně poučná knížka.Kočky jsou mi blízké a díky autorovi teď i vím naprosto řesně jak moc a kolik se toho ještě od nich mohu přiučit :)

NightShade
05. června

Název hodně zavádí, že je určena jen pro ženy, ale rozhodně to tak ve skutečnosti není. V dnešní době plné knih rozvojů osobnosti tato není vůbec špatná. Krásně nám ukazuje dnešní realitu a že se člověk zapomíná zastavit a udělat něco sám pro sebe. Říká nám, že je důležité milovat sám sebe a činit se šťastným, protože nikdo jiný to za nás neudělá. Uvnitř najdeme moudrá motta vtipné poznámky, motivací a krásné porovnání života lidského a kočičího. Kniha určitě rozhodně neurazí, ale v knihovně ji mít nemusím. Každopádně jsem ráda, že jsem si ji přečetla.