Jak nezemřít

Onemocnění, jako jsou nemoci srdce a cév, rakovina, cukrovka, vysoký krevní tlak, Parkinsonova či Alzheimerova choroba (a další), si každý rok i u nás vyžádají desítky tisíc lidských životů. Tak tomu být ale nemusí. Když se zařídíte podle rad dr. Michaela Gregera, zakladatele a provozovatele webových stránek NutritionFacts.org, naučíte se, které potraviny konzumovat a jaké změny v oblasti životního stylu uskutečnit, abyste dokázali nejenom předcházet patnácti hlavním příčinám úmrtí (první část knihy), ale také s těmito chorobami efektivně bojovat - a zkvalitníte a prodloužíte si tak život. Vyskytuje se ve vaší rodině rakovina prostaty? Odložte sklenici mléka a zahrňte do svého jídelníčku lněné semínko. Máte vysoký krevní tlak? Ibiškový čaj účinkuje lépe než přední lék proti hypertenzi, a to bez negativních vedlejších účinků. Bojujete s rakovinou prsu? Konzumace sóji je spojena s lepší prognózou. Máte problémy se srdcem? Přejděte na celozrnnou stravu založenou na konzumaci rostlinných potravin; výsledky vědeckých studií opakovaně ukazují, že taková změna dokáže postup onemocnění zastavit i zvrátit. Dr. Greger ve své knize shrnuje poutavou a často i vtipnou formou poslední výsledky vědeckého poznání (cituje výsledky asi 2 600 studií) na téma vztahu výživy a zdraví. Druhá část knihy je plná praktických rad ohledně potravin a návyků, které by se měly stát součástí naší každodenní rutiny. Jedná se o ten nejlepší (a nejfundovanější) lékařský předpis pro vaše lepší zdraví, jaký v současné době existuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346974/jak-nezemrit-VB1-346974.jpg 4.727
Psychologie a pedagogika, Věda, Zdraví
Vydáno, Noxi

How Not to Die, 2015

Kniha Jak nezemřít

ReadMore

Bible pro každého. Toť vše...

Anya636
30.12.2019

Z této knihy jsem naprosto nadšená, kéž bych ji objevila dříve. I přesto, že jsem přečetla mnohé o zdravé stravě a životním stylu, tak toto je jedinečná kniha, čtivá, zajímavá a stoprocentně přínosná. Perfektní vědecká studie, kde se dovíte snad úplně vše o tom, jak stravou předejít smrtelným chorobám. Napsáno doktorem a vše podloženo nejnovějšími výzkumy a vědeckými studiemi. Doporučuji analytický typům. Nezalekněte se délky knihy, celá čtvrtina knihy jsou jen poznámky pod
čarou. Doporučila bych panu Skřičkovi, autorovi Oprawme se, aby se zde
inspiroval. A hlavně, pokud by Vás kniha odrazovala, můžete si přeci přečíst jen zajímavé pasáže. Například jak se vyvarovat nepříznivým rodinným anamnézám.

mariva
26.07.2019

Trvalo mi docela dlouho, než jsem přečetla tuto dost obsáhlou knihu (naštěstí 200 stran jsou jen odkazy na jednotlivé výzkumy) a hlavně první polovina na mě působila hodně depresivně. Probírání jednotlivých nemocí a současně striktní odmítání čehokoliv živočišného v potravě mě dost odrazovalo. Vím, že asi nedokážu úplně přejít na rostlinnou stravu, ale už druhý den četby jsem se v obchodě více soustředila na zeleninu a ovoce. Je nesporné, že jejich přínos na lidské zdraví je obrovský, takže se budu snažit zařazovat je do stravy mnohem víc než dosud. V knize je spousta velmi užitečných doporučení, ale možná by trochu méně odborných citací a čísel pomohlo k větší srozumitelnosti knihy.

Tucaka
10.06.2019

Tuhle knihu by si měl přečíst naprosto každý, kdo pochybuje o veganské stravě. Výhody této stravy mě přesvědčily jak z hlediska etického, tak ekologického a hlavně zdravotního díky této knize.

Kateřina Marko
14.04.2019

Skvělá kniha a doporučuji si ji přečíst všem! Načerpala jsem zde zásadní informace a průběžně si ji znovu pročítám. Mé rodiče také inspirovala!

Ethernity
16.03.2019

Jedná se opravdu o klenot mezi knihami o zdraví. Čtenář v ní nalezne drahocenné informace, které mohou jemu či jeho blízkým prodloužit či zachránit život. S panem Gregerem jsem se setkala osobně během plavby "Holistic Holidays at Sea", kde přednášel, a je to opravdu obdivuhodný, nesmírně erudovaný člověk, plný energie, zdraví, empatie a touze pomáhat druhým. Těm, kteří ovládají anglický jazyk, doporučuji jeho bezplatnou stránku nutritionfacts.org nebo aplikaci do mobilu "Dr.Greger's Daily Dozen". Stávající systém zdravotnictví je bohužel továrna na nemoci a nikoliv na zdraví. Lékaři během studií získají pouze minimální znalosti o výživě, a k tomu ještě ovlivněné lobby masného a mléčného průmyslu. Velice si proto vážím odborníků, kteří své pacienty opravdu léčí, a to především výživou, jako je Dr. Greger. Z těch dalších například Dr. Esselstyn, Dr. Klaper, Dr. Barnard, Dr. Campbell, Dr. McDougall, Dr. Mills, Dr. Davis a jiní. Tato kniha opravdu stojí za přečtení!

Leusee
22.10.2018

Tohle je knížka, kterou by si měl přečíst úplně každý! Já sama jsem někdo, kdo nejedl zeleninu dobrých 21 let. A taky jsem těch dobrých 21 let měla hrozný vztah nejen k jídlu, ale i k sobě. Po tom, co jsem kompletně změnila svůj jídelníček se změnilo moje tělo, můj vztah k jídlu a i moje psychika. Jakoby jsem všechno viděla jasněji a pozitivněji. Nechci znít jako nějaký hippie, ale je to tak. Všechno to začíná u stravy!