Trnitá řeč

Šest příběhů s úžasnými ilustracemi z temného světa fantasy sérií Griša a Šest vran. Vydejte se do krajiny kouzel, kde vládne temná magie. Protéká tudy neposlušná řeka a minout vás může poslušná bouře. Přihlížejte pokoutním obchodům sjednaným pod rouškou noci. Vstupte do měst, ve kterých straší, a do lesů, ze kterých nevede cesta ven. Přečtěte si příběhy o mluvících zvířatech a oživlých figurkách z perníku. V temných pohádkách je totiž možné úplně všechno. Za každým rohem číhá zrada, pomsta, obětování, ale i láska......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387958/trnita-rec-kU0-387958.jpg 4.3345
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Language of Thorns: Midnight Tales and Dangerous Magic, 2017

Kniha Trnitá řeč

Fortuna7

Od Leigh Bardugo jsem si opravdu moc nedokázala představit pohadky, ale bylo to skvělé! Obzvlášť musím pochválit grafické zpracování knihy, protože to je úžasné

Afka

Knihu jsem hned po jejím otevření chtěla odložit, lekla jsem se, že je určena dětem. Dobře, že jsem to neudělala. Příběhy jsou originální, nápadité a krásné, často s překvapivou pointou.

lištička123

Nikdo není dost starý, aby si nemohl přečíst pohádkovou knížku. Moc hezká záležitost a moje první kniha od autorky.

Aya81

Úžasná kniha. Klasicke pohádky tak trochu jinak. Způsob vyprávění je mi velmi příjemný, ilustrace jsou absolutně uzasne. Při čtení jsem si přišla opravdu jako malá holčička s hořkou zkusenosti dospelaka. Tohle se vážně povedlo. I moje 9leta dcera je cetla několikrát.

Knihomollla

Moje první kniha od Leigh Bardugo a musím říct, že jsem si nemohla vybrat lépe. Je to pro mě takový uvítací díl do série šest vran a griša. Určitě všem doporučuji.

marina4088

Já prostě musíš začít s tím pro mě nejdůležitějším a to byly ilustrace. Tak nádherné ilustrace jsem snad v žádné knize ještě neviděla, hrozně se mi líbilo jak na každé stránce pokračoval příběh nejen v písmenkách, ale i obrázkově, úžasný prostě. Teď k samotným pohádkám - když jsem začala knížku číst, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu, ale i tak mě to překvapilo, protože jsem to jednoduše nečekala. Všechny pohádky měly něco do sebe, ale za mě prostě vedla když voda zpívá oheň a příliš chytrý lišák. Každopádně bych si teď chtěla ohodnotit všechny příběhy po jednom.
AYMA a trnitý les - 4,5⭐️/5⭐️
Hned první povídka nasadila laťku hodně vysoko, protože jak hlavní hrdinka tak ten cely příběh byl úžasný.
PŘÍLIŠ chytrý lišák - 5⭐️/5⭐️
Tenhle příběh mě ale strašně bavil. Uvědomění toho, že zlo je většinou převlečeno za krásnou tvář a hezká slova je takové poučení. Koja uměl ze skoro všeho sám vybruslit a měl z toho i nějaké ponaučení.
ČARODĚJNICE z Duvy - 4,5⭐️/5⭐️
Tohle byla prostě otočená perníková Chaloupka, která byla naprosto skvěle podaná. Ke konci to má rychlý spád, chtělo to dle mého trošku protáhnout, protože se tu ukázalo kdo má doopravdy dobré srdce.
MALÁ kudlička - 3⭐️/5⭐️
Příběh v zásadě o ničem, docela nudný, krátký, strohý, takže i můj nejméně oblíbený.
PRINC vojáček - 4⭐️/5⭐️
Mě tu prostě hrozně vadilo chování Clary, naštěstí se pak příběh začal vyvíjet zajímavěji.
KDYŽ voda zpívá oheň - 5⭐️/5⭐️
Tohle byla prostě nádhera. Hrozně krásně popsaný příběh, Ulla mi byla hned sympatická, zbytek už tolik ne. Úžasné vyobrazení charakteru jednotlivých postav a tenhle příběh měl prostě ty nejhezčí ilustrace ze všech.
Dohromady se mi to prostě hrozně líbilo.❤️

Sansli

Asi budu pořád jen chválit, ale jinak to prostě nejde. Celá kniha byla neskutečná a kdybych měla vybrat příběh, který se mi líbil nejvíc, tak to bychom tu byly hodně dlouho:)
Ale protože příběhy jsou vlastně variacemi na pohádky, strašně se mi líbil Princ vojáček. Tuhle pohádku já zbožňuju a takhle jsem o ní prostě nikdy neuvažovala. Bylo opravdu fantastické sledovat oblíbený příběh, ale z úplně jiného pohledu. A takhle je to u všech příběhů. Nádherná atmosféra, která má v sobě ale vždy něco, co ve vás už od první stránky vyvolává zvláštní pocit. A vy jen přemýšlíte, čím to je.
Stejně jako příběhy, je skvělá i grafická stránka knihy. Hodně mě bavilo sledovat, jak se s příběhem stránku po stránce rozvíjejí a mění i ilustrace rámující text. No prostě opravdu skvělý nápad.
Vlastně jsem vůbec nevěděla, co bych měla čekat, ale když jsem knihu viděla, nemohla jsem odolat a jakmile jsem se pustila do čtení, nemohla jsem ji odložit. Takže s fantasy jsem určitě neskončila:)

tomas9591

Jelikož jsem milovník fantasy příběhů a povídek, tak jsem si Trnitou řeč nemohl nechat ujít! A musím říct, že to bylo něco úžasného! Každá z těchto povídek se mi něčím zalíbila a každá byla nesmírně originální. A ty ilustrace!