Trnitá řeč

Šest příběhů s úžasnými ilustracemi z temného světa fantasy sérií Griša a Šest vran. Vydejte se do krajiny kouzel, kde vládne temná magie. Protéká tudy neposlušná řeka a minout vás může poslušná bouře. Přihlížejte pokoutním obchodům sjednaným pod rouškou noci. Vstupte do měst, ve kterých straší, a do lesů, ze kterých nevede cesta ven. Přečtěte si příběhy o mluvících zvířatech a oživlých figurkách z perníku. V temných pohádkách je totiž možné úplně všechno. Za každým rohem číhá zrada, pomsta, obětování, ale i láska......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387958/big_trnita-rec-kU0-387958.jpg 4.3443
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Language of Thorns: Midnight Tales and Dangerous Magic, 2017

Kniha Trnitá řeč

Hrozně mě baví nápad pohádkových příběhů jako doplněk knižní série, potažmo fantasy světa. Byla jsem nadšená třeba z knihy pohádek ze série Krutý princ a Trnitá řeč byla taky velmi potěšující.
Bavilo mě rozdělení příběhů podle země, ze které pocházejí. Nabídne se nám tak krásné srovnání vprávění z Fjerdy, Ravky i dalších. Ne všechny příběhy zaslouží 5 hvězdiček, nicméně celý svazek je prostě paráda!
Každopádn nedoporučuju číst dětěm, pravděpodobně by je kromě nočních můr čekaly i psychické problémy a deprese :D

Martina852

(+ SPOILER) Pěkná kniha, jak autorka napsala na posledních stranách, jsou to podle ní pozměněné příběhy, ketré tak dobře známe i z našich dětsví. Samozřejmě z každé povídky čiší tajemno a napjetí. Trochu jsem doufala, že většina pohádek bude o Griších, proto se mi asi nejvíce líbila Malá kudlička.

Zprvu povídka "Když voda zpívá oheň" mě moc nenadchla, ale když se nám tam objevila postava kterou tak dobře známe a zjištění, že má poloviční sestru mě dost zaujala. Taky se mi líbilo, že spisovatelka si vytvořila historii o Ulle nebo také jinak o Uršule, která je vlastně zla čarodějnice z Malé mořská víly, kdy i velcí záporáci mají něco ve své minulosti, co je nadobro změnilo k špatnému, i když takový nikdy před tím nebyli.

Ta to kniha je poslední ze série Grishaverse, která mi zbývala. Leigh Bardugo vytvořila skvělé dílo a snad se k sérii zase někdy vrátím, ale bohužel na světě je tolik knížek k přečtení a tak málo času. Podle toho jak skončila kniha Vláda vlků možná nás spisovatelka obdaří další knihou z toho to magického světa plné Grišů.

Nelly178

Kniha je skvělá.
Ilustrace na krajích stránek, jak postupně přibývají nebo se aspoň mění jsou úžasné.
Každý z těch příběhů je jedinečný. Zároveň je každý příběh nějakou pohádkou od nás (Louskáček, Malá mořská víla,...), ale je to tak změněné, že aspoň u některých příběhů je těžké na to přijít.
Mně se nejvíce líbil příběh "Když voda zpívá oheň" našla jsem tam tolik úžasných věcí.
Kniha jako celek je rozhodně jedinečné dílo.

RoseJP

Opět, čekala jsem víc, v podstatě mě zaujal jen jeden příběh - Ayama a trnitý les, jinak mi příběhy vůbec neutkvěly v hlavě. Asi nejsem cílovka.

Didina320
26.12.2021

Když jsem na knihu narazila, myslela jsem, že jsou to příběhy osob z Griši a Vran. Ale jsou to pohádky a příběhy z jejich země, které vyprávěly babičky a maminky dětem. Uchvátily mě všechny, snad až na Prince vojáčka. V každém příběhu se najde nějaké ponaučení, poselství, prostě dokonalé. Knihu jsem přečetla jedním dechem, umím si představit, že bych takové příběhy vyprávěla vlastním dětem...

Lubisek
20.12.2021

Já tenhle svět prostě MILUJI...!

Autorka je neskutečná. Netuším, kde bere nápady. Každá jednotlivá "pohádka" má v sobě tolik tajemna, tolik skrytého poselství, tolik symbolů - prostě brilantní.

Jedná se přesně o tu knihu, kterou si každý musí vychutnat sám, jelikož v ní každý najde a pozná něco, co přijde zajímavé/důležité právě jemu samotnému a někdo jiný se nad tím třeba ani nepozastaví.

Závěrem snad mohu říci pouze to, že se nemohu dočkat, až se po novém roce "vrhnu" do čtení Vlády vlků. :)

dontbullshitme
17.12.2021

U každé povídky jsem byla zvědavá, co se z toho vyklube a jak to dopadne. Za mě super.

Elka252
21.11.2021

Kouzelná kniha přečtená jedním dechem. Tajemná verze našich pohádek. Nejvíc jsem si oblíbila Příliš chytrý lišák a Když voda zpívá oheň.