iPohádka

Co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu? Odpověď čeká nejen za devatero horami a devatero plastem znečištěnými řekami, ale i v této knize! Buďte připraveni na vše, jen ne na tradiční pohádku. Král Bořivoj III. Připojený a jeho choť Ljuba IV. musí provdat svou dceru Amálii. Během jedné noci ale oba zmizí a nad královstvím krouží drak. Zlo se probouzí. A překvapivě úplně jinde, než by ho princezna se svými kamarádkami čekaly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421625/big_karel-kovy-kovar-ipohadka-1tT-421625.png 3.8350

Kniha iPohádka

Juliette@

Cože? Že si nedokážeš představit pohádku, která balancuje mezi humorem, vážností, moderními prvky, zvraty, akcí a dojetím? Že si na nic takového nikdy nenarazil a pokud někdo ano, chtěl bys, aby ti to doporučil? Hmm, hold my beer.

Kovy dokázal na párů stránkách vytvořit tak kouzelné místo i postavy, že jsem měla pocit, že všechny hrdiny osobně znám. Děj se mi v hlavě vizualizoval jako animovaná pohádka a když se vám ještě k tomu chtě nechtě v hlavě ozývá Kovyho hlas, který máte naposlouchaný z parodií a představíte si k tomu všemu ještě hudební podres, divíte se, jaký vám to v hlavě vznikl blockbuster do kin.

Teď trošku vážně... Jak jsem na úvod řekla, iPohádka moc pěkně kombinuje vtipné momenty (u kterých jsem se ve vlaku křenila jak blbec) s vážnými tématy, které jsou dost aktuální. A proto považuji za občanskou povinnost, si tuhle knížku přečíst.

více na mém bookstagramu: https://www.instagram.com/recbook_cz/

Lenka2533

Tahle pohádka mě moc překvapila. Mám strašně ráda Kovyho tvorbu videí, takže jsem byla zvědavá, jak si poradil s pohádkou. A bylo to opravdu povedený. Bylo to vtipné, dobře a rychle se to četlo. Za mě super :)

Hobitka

U iPohádky jsem se opravdu pobavila :D
Místy už mi připadaly různé přesmyčky lehce překombinované, ale většinou seděly jak prdel na hrnec :D
Příběh měl hodně dobrý start, pak se bohužel začal trohu táhnout, ale asi tak od poloviny se zase pěkně rozjel a šlapalo mu to až do konce. A na závěr došlo i k pěknému rozuzlení :)
Celkově vidím iPohádku jako povedený zábavný počin, kdy ani grafická stránka knihy nezůstává pozadu - kineograf dráčka v pravém dolním rohu mě nadchl! :)

Radějka

Bohužel jsem zklamaná :/ Po přečtení Ovšem jsem doufala v knihu podobného vyznění, nebo alespoň pro podobně staré čtenáře. I když název napovídá, že se bude jednat o pohádku, doufala jsem v trochu jiné pojetí. Myslím, že i kdybych byla cílovka, nijak by mě to nezaujalo, zdálo se mi to takové nijaké.

midone

Kniha se táhne a táhne, je to takový sliz bez chuti a výjimečnosti, řekla bych. Vystavět knihu na jedné konkrétní větě/myšlence "co kdyby se pohádkové království připojilo k internetu," nefunguje. Víte, to bychom pak mohli psát knihy o čemkoli. Třeba co kdyby v jednom království na stromech rostly sladkosti? A pak bychom jen mohli vrstvit myšlenky...... tak by neexistovala cukrářství, lidé by byli tlustí tak moc, že by místo do kostela chodili každou neděli na liposukci. Naproti nim by bydlelo království, kde na stromech rostou slaný věci a ty dvě království by se neměli rádi..... a konec? Království, kde rostou normální stromy, by ty všechny sladký a slaný stromy vykácely a zasadily tam ty svoje. Konec zvonec, všichni byli hubení a zdraví. Vím, je to hrozná blbost, ale jen Chci poukázat na fakt, že tahle kniha je na slovech "co kdyby" vybudovaná od začátku až do konce. A bohužel, pokud jsou tato slova to jediné, čím by měla být Ipohádka zajímavá, pak je pro mě zklamáním.

brabofka
11.11.2021

Je to pro děti. Pro děti, které Kovyho žerou. Nicméně co mě nejvíc bavilo, bylo hledání a přemýšlení nad těmi "přesmyčkami". Pohádkozon, Pověstitter, Rodičitinder a další mě bavily. Pro dítě rádoby poučné, pro dospělého oddychovka. Jako proč ne. Znám horší, nudnější a delší. 2 večery a přečteno.

MilackovaN
10.11.2021

Zajímavá a vtipně psaná knížka, ale neumím si moc představit, že bych ji dala do ruky dětem. Myslím, že většina dětí by ani některé vtipy a narážky nepochopila.

Akléda_
08.06.2021

Bohužel mě iPohádka zklamala. Ano, sice jsem jí přečetla asi na dva zátahy, četlo se to samo, stránky mi mizely pod rukama a ilustrace mě neskutečně bavily, ale příběh mě prostě moc nezaujal. Četla jsem to vlastně jen kvůli tomu, abych už měla dočteno a byla na konci, jinak mi bylo jedno co se stane. Bavilo mě, jak si Kovy hrál s názvy, ale bylo mi jedno jak to celé dopadne. Takže bohužel, nedokázalo mě to upoutat. Námět je ale rozhodně zajímavý a párkrát jsem měla při čtení úsměv na tváři.