Kafe @ cigárko

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas? Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle. Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat. Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová. A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262411/kafe-a-cigarko-262411.jpg 3.91374
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, Domino

Kniha Kafe @ cigárko

Simi129

Herečku mám ráda. Omlouvám se příznivcům, ale kniha mě nebavila.

evacerna18

Marie Doležalová umí psát a chápu, proč byl blog tolik oblíbený. Bohužel si myslím, že příspěvky měly zůstat pouze v blogové formě. V knize to bylo tak nějak moc koncentrované, témata se opakovala a brzy mě to začalo nudit. Zároveň ale musím říct, že nejsem cílová skupina a svět herců mě nikdy moc nezajímal. Pokud chcete vědět, jak to chodí v Česku v zákulisí, asi se vám kniha bude líbit o něco víc než mně. Koupě knihy ale nelituji. Kniha má moc pěkné grafické zpracování a Doležalová mi přišla velmi sympatická a inteligentní. Už se těším na Jeden kopeček šmoulový, který mi snad sedne o trochu víc.

ecila13

Mám moc ráda autobiografické knížky - a tahle se navíc hodně povedla.

Upřímná, inteligentní a místy fakt vtipná zpověď herečky ze zákulisí divadel a natáčení.

"Děti jsou největší kritici, jsou spontánní, a když se jim něco nelíbí, hned to dají najevo. Jsou prostě upřímné, a to je skvělé." Tak zní oficiální vyjádření herecké obce k malým hyperaktivním parchantům, kteří pořvávají na herce, kdo je vrah a kam se schoval kašpárek.

Booky84

Tuhle knihu beru jako pohodové čtení. Vždycky, když jsem měla chvilku, tak jsem si přečetla kousek a hned má člověk lepší náladu po někdy hektickém dni. Od začátku skvělé a vtipné čtení.

Šárušš

Není to kniha, kterou bych si obvykle přečetla, ale jsem ráda, ze nějaká taková kniha je. Nemusela jsem složitě hledat, co si prectu od ceskeho autora, protože je obvykle nemusim.
Tato kniha me pobavila od začátku az do konce. Pokud si chcete precest neco na oddych a pobavení, je to právě tato kniha.

Gordonlord

Není to kniha, který by si zaloužila čtyři hvězdy, ale vážně hodně mě bavila. Světem herců nejsem fascinován a tudíž nejsem unešený ze situací, které autorka popisuje. Nicméně je popisuje neskutečně sympatickým a zábavným způsobem, který ačkoliv většinou postrádá vtip, tak ani chvilku nenudí, stále se něco děje a nedá vám prostor vytvořit si nějaký negativní názor, protože od začátku až do konce se neustále bavíte a pár zajímavých věcí si z toho odnesete :-)

Darinka.Makova

Tohle mě bavilo hodně. Vtipné, svižné, super!

iiiccc

Jako občasný příspěvek na blogu, to opravdu muselo být úspěšné. Ovšem koncentrace do jedné knihy je podle mě nešťastná, protože přibližně v půlce mi autorčiny příhody a pohledy na ně začaly připadat spíše smutné než vtipné. Přesto chválím to, že část výtěžku z prodeje této knihy pomohla potřebným a snad správně předpokládám, že to bylo její hlavní myšlenkou.

divadlo humor blogy české ženy

Marie Doležalová

Marie Doležalová