Kafe @ cigárko

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas? Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle. Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat. Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová. A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262411/kafe-a-cigarko-262411.jpg 3.91523
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno, Domino

Kniha Kafe @ cigárko

sahha

Lehká a čtivá knížka. Dobrá na relax.

ijcro

Marie umí skvěle vyprávět a i na drobné příhodě ze života nebo z profese (která je sama o sobě hrozně profláklá, protože herci vedle zpěváků jsou nejviditelnějšími zástupci (pop)kultury) umí najít byť třeba i drobnou a někdy i naivně vtipnou pointu (která ve své podstatě vůbec naivní není) a umí ji čtenáři v náležité formě předložit.

Je otázka, zdali by dokázala zaujmout co nejširší spektrum čtenářstva a stala se taky tak oblíbenou třeba soustružnice nebo květinářka, kdyby něco podobného zkusila ze svého života vyprávět a touto formou zveřejňoval pár měsíců na bloku, a zároveň uměla najít, jak se dneska moderně říká, dostatečné množství "exciting pointů"…

daniela2381

Knihu jsem poslouchala v autě a díky příjemnému hlasu a vtipnému přednesu Marie Doležalové jsem se na každou jízdu a další pokračování moc těšila :)

lenka9044

Na knihu jsem dostala několik velmi vřelých doporučení, tedy jsem od ní zřejmě čekala něco velkého. Kniha není špatná, možná jako formát blogu to je lepší, protože když jsem četla několik kapitol po sobě, trochu mi splývaly. Hodně mě zarazila obálka, jednak proto, že jsem na ní nemohla paní Doležalovou poznat, druhak proto, že mi vadí propagace kouření (i když to tu zřejmě byla nějaká nadsázka). Když to shrnu, kapitoly každá za sebe mají vtip a švih, jako celek je to horší. Hvězda dolů hlavně za tu obálku.

Vesper001

U prvních kapitol jsem se bavila, líbilo se mi, jak si Marie dovede dělat legraci sama ze sebe a mít nadhled nad svými trapasy. Postupně mi ale humor začal připadat křečovitý, zvědavost nahlédnout do života herecké kasty mě opouštěla a připadalo mi, že kapitoly jsou vlastně pořád o tomtéž. Kafe @ cigárko je prostě blog. Při souvislém čtení začne rychle unavovat.

martineden

Když jsem to četla na blogu, moc mě to bavilo, také to bylo v období, kdy jsem chodila často do divadla, tudíž to rezonovalo. Knihu jsem si koupila, přečetla... a poslala dál. Formát knihy i ilustrace se mi vůbec nelíbí. A přiznám se, že i autorka, která na nás z přiblblých reklam skáče každou chvilku.

Maky78

Zajímavě napsaný průnik do herecké práce pohledem mladé dívky. Důležité je mít nadhled a pokoru. :-)

modrofialova

Zábavné a sebeironické. Fejetony, díky kterým můžeme nahlédnout do uměleckého světa začínající mladé herečky (jak sbírá pracovní zkušenosti a získává reálný pohled na české herecké prostředí).
Líbí se mi vzhled knihy i vtipné ilustrace. Určitě nečíst najednou, nechat si to na vícekrát.
Určitě se podívejte na stejnojmenný seriál na Streamu na Seznamu (ale až po přečtení knihy) nebo na rozhovor v DVTV (zmiňovaný v knize). Kdo má děti, doporučuji s ní i podcast u Terezy Ramby (Youtube).

P.S.
P.S.
Bez jablka
Bez jablka
Anglické listí aneb Coolturní šok
Anglické listí aneb Coolturní šok
Názory na vraždu
Názory na vraždu

divadlo humor blogy české ženy

Marie Doležalová
česká, 1987