Všechno, úplně všechno

od:

Všechno, úplně všechno
ekniha

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmn... celý text

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala.
Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace.

Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Karla.
Ale pak se jednoho dne u sousedního domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly.
Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté.
A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa.
Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného).
Práva na překlad byla ještě před vydáním knihy prodána do patnácti zemí. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269796/vsechno-uplne-vsechno-42d-269796.jpg 4.3340
Originální název:

Everything, Everything (2015)

Žánr:
Literatura světová, Dívčí romány
Formáty eknihy:EPUB
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (94)

Přidat komentář
KikčaHubáčková
včera

I když jsem film neviděla, kniha mě velmi zaujala. Byla napínavá až do konce.

Princezna22
15. srpna

Naprosto kouzelně a krásně udělaná kniha! Filmový přeobal knihy je naprosto krásný a líbí se mi,oba herce totiž můžuuu.... :) kniha bez obalu je naprosto kouzelná,miluji růžovou takže je to pro mě úplný skvost pro oči.
Jakmile jsem knihu otevřela ,nechtěla jsem jí už zavřít. Romantiku moc nečtu,ale tohle je takový ten typ knih,které vám dají víc než jen to hezké. Tato kniha má své kouzlo a rozhodně patří mezi oblíbené v mé knihovně... Madeline jsem si naprosto oblíbila je děsně sympatická a přišla mi roztomilá ,jak si všechno zapisovala :) a popisovala. Kouzelné. I jsem si u knihy trošku poplakala .... Doporučuji :))))

Misa.K1
15. srpna

Knizka me bavila, ke konci me docela nastvala Maddy i jeji mama svym chovanim, ale tak to ma vlastne byt, ze knizka vyvola emoce. :-) Cetlo se to dobre (cetla jsem anglicky, takze netusim, jakou kvalitu ma cesky preklad), no a konec byl celkem fajn.

barca9312
13. srpna

Romantika, po přečtení doporučuji i film.

RosaRoses
13. srpna

Jsem ráda že se někdo rozhodl tuto knihu zfilmovat, nejen proto, že kdyby teď do kin nešel film, asi bych si knížku nikdy nepřečetla, ale i proto že tenhle příběh si zaslouží být vyprávěn z co nejvíce možných míst a měli by ho mít možnost poznat i ti, kteří neradi čtou (lenoši! ) a i ti kteří číst nemohou.
Nemohla jsem si ale přestat pomoct narážet, na společné věci v této knize a knize Hvězdy nám nepřály, ale nemyslím si, že by se po sobě knihy vzájemně opičily.
Nechci psát to "vřele doporučuju!" ale jak to jinak všechno ukončit?

Anička.pa
12. srpna

Nejdříve jsem se bála, že kniha bude spíše pro mladší dívky, ale ani nedokážu vyjádřit, co ve mě kniha vše zanechala :-) Přečteno za jeden den. Krásné a oddychové čtení na léto :-) Kniha se četla dobře, hezky napsaná a různé kresby byli krásným doplnění knihy. Rozhodně doporučuji a těším se až shlédnu filmové zpracování.

YA-girl
11. srpna

Krása :) Citlivě napsané, neměla jsem problém se do života vypravěčky vžít, kladně hodnotím i krátké kapitoly vyměněné občas za obrázek ;), děj díky nim svižněji odsýpal. Vtipné pasáže se střídaly s úvahami o smyslu žití / života / živoření, takže kdo chtěl, mohl si i zapřemýšlet sám nad sebou... Závěrečnou pointu jsem nečekala, myslela jsem, že to skončí úplně jinak - takže i za to dávám další hvězdičku, protože mě vždycky potěší, když mě knížka překvapí :). Jediná malinká výtka - konec mohl být malinko rozvedenější, čtenář (tedy až po odhalení pointy) s čímsi počítá a na cosi se těší a pak se toho tak úplně nedočká ;-).

Pasadenka
09. srpna

Taková milá malá knížka o první lásce, za kterou se oplatí bojovat a riskovat i svůj život s vírou, že vše dopadne dobře. Romantická pohádka, která chytne za srdíčko. :)

Zama
08. srpna

Kniha divně psaná. Nemám ráda když je v knize obrázek. Mám ráda když je celá pokrytá slovy. Ale konec mě velice překvapil.

Lauralex
05. srpna

Jestliže to, co je, není to, co by mělo, tak co tedy? A co když to tak strašně chceme jenom proto, že to nemůžeme mít?

Originální a netradiční kniha ve všech směrech - od názvu, přes obálku až po hlavní zápletku a příběh. V anotaci je vlastně řečeno vše, ale neprozradí vám to v podstatě nic. Takže jestli tím Nicola chtěla upoutat a strhnout davy, tak se jí to, dle mého názoru, povedlo dostatečně. A někdy je dobré, vracet se ke knize zpětně a nechat ji v sobě rozložit a vpít ji do každé své částečky, protože si uvědomuju, že se mi vlastně líbí, dost se mi líbí.

Je to totiž všechno tady a teď. V určitých životních obdobích se uchyluji ke knihám skrze svou momentální situaci, rozpoložení a bod, ve kterém se můj život nachází. Teď jsem zrovna byla alergická na celý svět. Možná v té knize hledám až moc ze sebe, ale nakonec o tom to je. A zrovna tady ještě o to víc. Protože je to ten příběh, který potřebujete, ale zároveň nechcete dočíst. Stále mě to hnalo dál, ale zároveň jsem se toužila zastavit v určitém momentu, který mě učaroval, a ponechat ho, jak je, a zůstat už navždy v něm. Někdy totiž člověk chce prožít všechno, teď a tady, a nebo se od všeho schovat do svého uzavřeného světa. A proto mi to až tak moc připomínalo jeden známý příběh. Ten můj. Uzavřený svět v mé hlavě - a to je možná ještě horší.

Celé je to v této věci o postavách, od kterých se to odvíjí. Přesně vědí, co chtějí, a jdou si za tím, ať to stojí, co to stojí. Ukazují ty všední, ale znamenité a jedinečné detaily v životě, které si začneme uvědomovat, až když je ztratíme. A šťastní budeme tehdy, až pochopíme podstatné, stejně jako Maddy a Olly.

Příběh jako takový sice není úplně ten, co se člověku vryje pod kůži a zasáhne srdce, k tomu tam ještě trochu něco chybí, ale že je to neotřelé, dobře pojaté, neobyčejné, zajímavé a napínavé, to se tomu odepřít nemůže. Já jsem byla napnutá, jak se to bude vyvíjet a co se může stát, a proto se mi to líbilo a udrželo mě to v bdělosti. Konec jsem vlastně asi ani nečekala. Ke konci už mě to napadlo, ale nemyslela jsem si, že by to bylo tak... nenáročné. Stále jsem si říkala, že se může stát cokoliv, takže když se to opravdu stalo, byla jsem překvapená.
Celkově to mohlo mít víc napětí a akce, protože to nemá všechny podněty a impulsy proniknout zcela do hloubky, aby vás to pohltilo, a skončilo to tak nějak rychle a najednou, ale mou potřebu milého a příjemného příběhu, který jsem si užila, to splnilo a dopřálo mi to myšlenkový soulad.

Život znamená mnohem víc, než jen být naživu.
A POZOR: Láska stojí za všechno. Všechno!

kkubelkova
05. srpna

Kniha přečtena za 2 dny. Další z knih od které se dá těžce odtrhnout. Pokud máte rádi takovéhle romány pro dívky, tak vám tato kniha určitě nesmí chybět v knihovně! :-) Chystám se ještě na film, ale bojím se, že budu zklamaná a kniha pro mě bude opět lepší než film.

Tofinka
03. srpna

Když v kině začali dávat film Všechno, úplně všechno - chtěla jsem ho vidět... Když jsem zjistila, že je natočen podle knihy - chtěla jsem si ji přečíst dříve, než se podívám na film...

A teď už si konečně můžu zajít na film... (Ale u nás v kině ho už nedávají takže mám smolíka :D)

Ale teď zpět ke knize. Byla nádherná. Nejen samotný příběh života jedné dívky, která do teď vlastně ani nežila, ale i různé zápisky a podobné dodatky ke knize mě naprosto okouzlily... A ten konec? To jsem nečekala.
(Mimochodem velmi mě zaujal Maddyin postoj ke knihám... Přece jenom je hezké občas doufat, že se konec změní k lepšímu)

Aneleh
02. srpna

Ten, kdo čte pozorně, jistě nepřehlédne hloubku této knihy. Není jen o lásce samotné, ale především o smyslu života. Dá se život žít tak, že se jen díváte z okna, hlavně, že jste naživu? Překrásný příběh s neobvyklým zpracováním, který vás nenechá v klidu.

soltera
02. srpna

Príbeh sa mi páčil. Ale bolo tam veľa vykecávačiek, pri ktorých som strácala záujem o dej. SPOJLER!
A pritom na konci mi chýbal príbeh Ollyho, odvtedy, čo sa rozišli. Ako žili bez ich otca, či im dal pokoj...či si Olly našiel niekoho medzitým. Myslím, že sú to otázky, ktoré napadli každého. No ale ak je to prvotina autorky, myslím, že je zaujímavá svojim námetom a doporučujem ju prečítať. Ja si teraz pozriem aj filmové spracovanie :)

Peťule159
01. srpna

Moc dobrá kniha....zajímavý styl psaní...Prostě krásný příběh :)

Bee
26. července

Nápad je geniální a když jsem si přečetla anotaci, musela jsem tu knihu okamžitě získat. Nicméně mě to poměrně dost zklamalo, příběh na mě působil dost mělce, nedokázala jsem se sžít s žádnou postavou. Možná to způsobil styl psaní, který vlastně nedovoloval jít úplně tak do hloubky, jak bych potřebovala. Samotný závěr jsem očekávala již někde v počátku knihy, takže mě to ani nepřekvapilo. Je to rozhodně příjemná oddechovka, ale vracet se k ní nejspíš nebudu.

sáj
24. července

Viděla jsem dříve film, ale knihu jsem chtěla také přečíst a rozhodně to nebyla chyba! Krásné to bylo! :)

PotterBara
24. července

Naprosto úchvatná kniha. Jak tam nejsou úplně dlouhé kapitoly,tak se čte strašně rychle. Knihu krásně doplňují ilustrace které nakreslil,jak všichni víme David Yoon. Má i velmi překvapující konec, kniha rozhodně nezklamala.

Deanne
24. července

Krásná kniha s dojemným konce. Opravdu mi bylo hlavní hrdinky líto, takový život si nezasloužila. Jen se mi moc nelíbil konec, chtělo to trochu víc rozvinout, u filmu se mi líbil mnohem víc, ale to nevadí.
Doporučuji :)

SimonaPrihodov
20. července

“Věřit většinu života v lež a zjistit pravdu je deprimující„

Nápad je famózní, konec jsem už tušila tak v polovině knihy. Je smutné že takovéto věci se mohou - ale také i stávají. Rodiče by měli svým dětem říct pravdu. Když už ne hned, někdy ano. Madeline by obětovala svůj život, aby jenom pocítila pocit svobody. Nakonec to ale má dobrý konec.
--DOPORUČUJI--

aduška325
20. července

Naprosto úžasná oddechovka.

Ruxandra
18. července

Krásný příběh, ani ne tak o hlavní zápletce, ale o životě, o lásce a o tom co jsme pro ní schopni obětovat.
Na pět hvězdiček to nebylo, na to jsou zápletka a závěr moc předvídatelné už v první třetině (viděla jsem komedii Bubliňák, která je dost podobná, takže žádné překvapení se nekonalo) a konec malinko useknutý.
I tak vřele doporučuji a v knihovničce nechávám :)

Mishak
16. července

"Život znamená mnohem víc než jen být naživu."
Tohle je nejlepší shrnutí celé knihy!!!!

Celý názor na knihu si můžete přečíst zde:
https://mishykniznisvet.blogspot.cz/2017/07/nicola-yoonova-vsechno-uplne-vsechno.html

Kat9
16. července

Nádherná kniha!SPOLERY:
I LOVE HAPPY ENDINGS!♥Přála bych si, aby každý nemocný nakonec zjistil, že vlastně vůbec nemocný není.

Jen1215
12. července

Krasna, romanticka, oddechovka. Film byl v nekterych pasazich sviznejsi mel i lepe zpracovany konec, nicmene za me opravdu super, precteno za 3hodiny jednim dechem a moc rada se k ni vratim.

Denčaa
10. července

Jiný příběh, jiná holka, jiný kluk, jiné prostředí. A hlavně závěr je jiný než jsem čekala. Krásná kniha.

katharsis
09. července

"Možná že existuje verze vašeho života pro všechny volby, které učiníte - i všechna rozhodnutí, která naopak neučiníte."

Všechno, úplně všechno je přesně ten typ knihy, kterou hrozně chcete dočíst, ale zároveň hrozně nechcete dočíst. Zhltnout příběh jedním dechem, nebo si v klidu vychutnat každé slovo, zamyšlení a metaforu v něm obsažené?

Nicola Yoonová užívá k charakteristice svých postav kontrastů (na nichž ostatně staví i celý děj knihy): zdraví/nemoc, svoboda/omezenost, strach/odvaha, radost/bolest. Co však osudy jejích hlavních postav a jejich matek spojuje, je otázka nevyřčeně se vinoucí celou knihou - "Jakou cenu jsme ochotni zaplatit pro lásku?"

+ Sociofobičtí a vážně nemocní čtenáři vnitřně souzní s autorčinou mezi řádky ukrývající se úvahou, může-li člověk prožít naplněný život v maximální izolaci od světa (a zda-li se pasivní vědomí o jeho existenci a pozorování dění přes okno může kvalitativně srovnávat s aktivním prožíváním tohoto dění).
+ Ano, kniha pojednává o životě s vážnou diagnózou. Především ale o hledání sebe sama a hledání svého místa ve světě, o vyrovnávání se a o odpouštění, o knihách.
+ Kdo by navíc nepropadl Madelininým recenzím, definicím a projektům? A Madeline samotné, která čte své nejoblíbenější knihy pozpátku?
- Studenti psychologie, psychologové, psychiatři a lidé se schizofrenií jsou zklamáni a dotčeni podpořením hojně rozšířeného mýtu o schizofrenii jakožto rozdvojení osobnosti (a to ústy Karly uvažující o "hodné" a "zlé" polovině Madeline, na něž se domněle rozdělila po seznámení s Oliverem). To je moje jediná výtka vůči této knize.
-----------------------------------------------------------------------------
Život je krátký™
Recenze s prozrazením zápletky od Kateřiny

"VŠECHNO, ÚPLNĚ VŠECHNO" OD NICOLY YOON
Prozrazení zápletky. Pozor!: "Láska stojí za všechno. Všechno."

Šíša
04. července

Nádherná, přenádherná a úžasná, úplně úžasná kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout. Smála jsem se, byla překvapená, smutná, naštvaná... Zkrátka všechny emoce. Dala mi víc, než jsem sama čekala. A filmové zpracování? Natočeno přesně podle knihy, a to doslova. A kdyby bylo pokračování...

KatnissLavender
30. června

Ta kniha mne prostě pohltila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokázala mě rozesmát i šokovat. Není dokonalá a jistě má své malé chyby, ale pro mne se dokonalou stala a dala mi naprosto všechno, co jsem od ní chtěla a potřebovala a dokonce ještě něco navíc. Dokázala mě chytnout za srdce a to je to, co jsem už hodně dlouho potřebovala!