Všechno, úplně všechno

Všechno, úplně všechno
ekniha

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Karla. Ale pak se jednoho dne u sousedního domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). Práva na překlad byla ještě před vydáním knihy prodána do patnácti zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269796/vsechno-uplne-vsechno-42d-269796.jpg 4.3383

Everything, Everything (2015)

Literatura světová, Dívčí romány
Formáty eknihy:EPUB
Vydáno:, Jota

Navlnách

Z této knihy nemám vůbec žádný pocit. Žádné jeeee to je fajne nebo naopak odpad... Je to taková oddechovka. Obrázky sice hezké ale na co proboha? Asi už jsem stará na takové knížky :D. Příště bych neměla dávat na názory ostatních a raději se netesit.

Lucik87

Vždycky zaručeně poznám, když ve mně kniha něco zanechá. Je to ve chvíli, kdy dočtu poslední odstavec, zaklapnu knížku a cítím husí kůži po celém těle. A přesně takový pocit mám i teď. Knížky YA, pro nás dospělé, odrostlé - nebo tedy alespoň pro mě - mají zvláštní smysl. Totiž, odprosťují mě od běžného světa nás vyzrálých, od běžných starostí, které každodenně musím chtě nechtě řešit. Uchýlí mě do světa, kdy je všechno prosté, jednoduché a krásné. A hlavně do Světa Nadějí.

lenkaBajza

I když nejsem cílená skupina čtenářů, kniha se mi líbila a jako příjemnou odpočinkovou četbu můžu doporučit.
Děj je sice dost předvídatelný, ale jeho zpracování je více než dobré. Také oceňuji "nové téma - nemoc" příběhu pro náctileté ( i když je možná nové jen pro mě:))

Glimmer

Knížku jsem si koupila hned po zhlédnutí filmu s tím, že se ještě třeba dozvím něco nového z příběhu. Úplně se tak nestalo, protože film byl natočený přesně podle knihy - jednoduše, žádný složitý příběh, úsměvné pasáže a hlavně nekonečné zábavné rozhovory mezi Madeline a Ollym. Další z věcí, jež mě na knize zaujaly, byly úryvky z knížek a různé citáty. Dodaly tomu ten správný šmrnc. :)
Když to shrnu, opravdu velice příjemný příběh bez žádného velkého drama, který ovšem velmi potěší.
Hodnocení: 80 %

Niky034

Knížka je úžasná. Takový konec jsem opravdu nečekala, bylo to pro mě překvapení.

Adele02

Bylo to krásné. To bezpochyby. Culila jsem se a smála a chtěla vědět, jak to bude pokračovat. Madeline mě místy neskutečně iritovala a její máma pak ke konci naprosto brutálně, ale jsem s tím spokojenější, než jsem čekala.

A bacha, je to plný spoilerů. (Třeba jak skončí Malý Princ. Grr.)

Tereziee

Hezky zpracovaná knížka, s krásnými ilustracemi. Četla se rychle, příběh oddechový s překvapivým koncem.

annamc

Pěkná oddychovka, četla se rychle, knížka je hezky zpracovaná a i jsem se u ní nasmála(u bábovky zvláště:)

TerraNova

Wow, opravdu krásný příběh. Obálka je zajímavá, ilustrace uvnitř knihu ozvláštňují a dokonale doplňují. Olly je nejchytřejší kluk, kterého jsem "poznala" a Maddy zas nejzajímavější holka, kterou jsem "poznala". :D Knize ani nemám, co vytknout. Nebyla přeslazená, nebyla nudná, nebyla jednotvárná, nebyla neoriginální, nebyla dlouhá, nebyla krátká, byla prostě akorát ode všeho. Tahle kniha má prostě všechno, úplně všechno.

planet129

Příběh je opravdu skvěle napsaný. V knize jsem ocenila krátké kapitoly i ilustrace. Opravdu nevím, co bych o knize řekla, snad jen to, že je opravdu skvělá a stojí za přečtení

PetraBery

Madeline je alergická na celý svět, nevychází z domu a ve své "bublině" žije svůj život s matkou a ošetřovatelkou. Když se do sousedního domu nastěhuje Olly, pro Madeline se spousta věcí mění, nejen proto, že prožívá svou první lásku. Zpracování knihy včetně obrázků se mi moc líbilo, konec byl pro mě překvapením. Milá kniha nejen o lásce.
"Láska Tě nemůže zabít."

Sixtinka144

Knihu jsem si koupila na popud toho, že byl všude možně propagován film. Vždycky čtu prvně knihy a pak se až koukám na film. Takže objednávka byla odeslána a směle do čtení. Obrovské plus za mě dostává celkové zpracování knihy, obrázky, životní funkce hlavní hrdinky a taky konverzace s Ollym. Tohle všechno tuto skvělou knihu udělalo ještě lepší. A věc ,kterou já ocením u všech knih jsou krátké kapitoly ( v tomto případě klidně jen pár vět). Potom se ta kniha čte o mnoho lépe než s 50 stránkovýma kapitolami, ale jak říkám toto je spíše moje obsese :D Za mě tato kniha dostává čtyři hvězdy z pěti a směle ji všem doporučuji. Už se těším až si pustím film. ( Ollyho hraje Nick Robinson co víc si přát :D ).

KaileyBlot

Jednoduše ale nápaditě napsaná a hrozně miloučká knížka. Co se mi na ní nejvíc líbilo bylo to zpracování - kresby a to všechno ostatní děj krásně doplňovalo. A jako na konci jsem se nevzmohla na nic jiného než jen civět s otevřenou pusou - naprostá pecka. Doporučuju! Teď jsem teda dost zvědavá na film.

KikčaHubáčková

I když jsem film neviděla, kniha mě velmi zaujala. Byla napínavá až do konce.

Princezna22

Naprosto kouzelně a krásně udělaná kniha! Filmový přeobal knihy je naprosto krásný a líbí se mi,oba herce totiž můžuuu.... :) kniha bez obalu je naprosto kouzelná,miluji růžovou takže je to pro mě úplný skvost pro oči.
Jakmile jsem knihu otevřela ,nechtěla jsem jí už zavřít. Romantiku moc nečtu,ale tohle je takový ten typ knih,které vám dají víc než jen to hezké. Tato kniha má své kouzlo a rozhodně patří mezi oblíbené v mé knihovně... Madeline jsem si naprosto oblíbila je děsně sympatická a přišla mi roztomilá ,jak si všechno zapisovala :) a popisovala. Kouzelné. I jsem si u knihy trošku poplakala .... Doporučuji :))))

Misa.K1

Knizka me bavila, ke konci me docela nastvala Maddy i jeji mama svym chovanim, ale tak to ma vlastne byt, ze knizka vyvola emoce. :-) Cetlo se to dobre (cetla jsem anglicky, takze netusim, jakou kvalitu ma cesky preklad), no a konec byl celkem fajn.

barca9312

Romantika, po přečtení doporučuji i film.

RosaRoses

Jsem ráda že se někdo rozhodl tuto knihu zfilmovat, nejen proto, že kdyby teď do kin nešel film, asi bych si knížku nikdy nepřečetla, ale i proto že tenhle příběh si zaslouží být vyprávěn z co nejvíce možných míst a měli by ho mít možnost poznat i ti, kteří neradi čtou (lenoši! ) a i ti kteří číst nemohou.
Nemohla jsem si ale přestat pomoct narážet, na společné věci v této knize a knize Hvězdy nám nepřály, ale nemyslím si, že by se po sobě knihy vzájemně opičily.
Nechci psát to "vřele doporučuju!" ale jak to jinak všechno ukončit?

Anička.pa

Nejdříve jsem se bála, že kniha bude spíše pro mladší dívky, ale ani nedokážu vyjádřit, co ve mě kniha vše zanechala :-) Přečteno za jeden den. Krásné a oddychové čtení na léto :-) Kniha se četla dobře, hezky napsaná a různé kresby byli krásným doplnění knihy. Rozhodně doporučuji a těším se až shlédnu filmové zpracování.

YA-girl

Krása :) Citlivě napsané, neměla jsem problém se do života vypravěčky vžít, kladně hodnotím i krátké kapitoly vyměněné občas za obrázek ;), děj díky nim svižněji odsýpal. Vtipné pasáže se střídaly s úvahami o smyslu žití / života / živoření, takže kdo chtěl, mohl si i zapřemýšlet sám nad sebou... Závěrečnou pointu jsem nečekala, myslela jsem, že to skončí úplně jinak - takže i za to dávám další hvězdičku, protože mě vždycky potěší, když mě knížka překvapí :). Jediná malinká výtka - konec mohl být malinko rozvedenější, čtenář (tedy až po odhalení pointy) s čímsi počítá a na cosi se těší a pak se toho tak úplně nedočká ;-).

Pasadenka

Taková milá malá knížka o první lásce, za kterou se oplatí bojovat a riskovat i svůj život s vírou, že vše dopadne dobře. Romantická pohádka, která chytne za srdíčko. :)

Zama

Kniha divně psaná. Nemám ráda když je v knize obrázek. Mám ráda když je celá pokrytá slovy. Ale konec mě velice překvapil.

Lauralex

Jestliže to, co je, není to, co by mělo, tak co tedy? A co když to tak strašně chceme jenom proto, že to nemůžeme mít?

Originální a netradiční kniha ve všech směrech - od názvu, přes obálku až po hlavní zápletku a příběh. V anotaci je vlastně řečeno vše, ale neprozradí vám to v podstatě nic. Takže jestli tím Nicola chtěla upoutat a strhnout davy, tak se jí to, dle mého názoru, povedlo dostatečně. A někdy je dobré, vracet se ke knize zpětně a nechat ji v sobě rozložit a vpít ji do každé své částečky, protože si uvědomuju, že se mi vlastně líbí, dost se mi líbí.

Je to totiž všechno tady a teď. V určitých životních obdobích se uchyluji ke knihám skrze svou momentální situaci, rozpoložení a bod, ve kterém se můj život nachází. Teď jsem zrovna byla alergická na celý svět. Možná v té knize hledám až moc ze sebe, ale nakonec o tom to je. A zrovna tady ještě o to víc. Protože je to ten příběh, který potřebujete, ale zároveň nechcete dočíst. Stále mě to hnalo dál, ale zároveň jsem se toužila zastavit v určitém momentu, který mě učaroval, a ponechat ho, jak je, a zůstat už navždy v něm. Někdy totiž člověk chce prožít všechno, teď a tady, a nebo se od všeho schovat do svého uzavřeného světa. A proto mi to až tak moc připomínalo jeden známý příběh. Ten můj. Uzavřený svět v mé hlavě - a to je možná ještě horší.

Celé je to v této věci o postavách, od kterých se to odvíjí. Přesně vědí, co chtějí, a jdou si za tím, ať to stojí, co to stojí. Ukazují ty všední, ale znamenité a jedinečné detaily v životě, které si začneme uvědomovat, až když je ztratíme. A šťastní budeme tehdy, až pochopíme podstatné, stejně jako Maddy a Olly.

Příběh jako takový sice není úplně ten, co se člověku vryje pod kůži a zasáhne srdce, k tomu tam ještě trochu něco chybí, ale že je to neotřelé, dobře pojaté, neobyčejné, zajímavé a napínavé, to se tomu odepřít nemůže. Já jsem byla napnutá, jak se to bude vyvíjet a co se může stát, a proto se mi to líbilo a udrželo mě to v bdělosti. Konec jsem vlastně asi ani nečekala. Ke konci už mě to napadlo, ale nemyslela jsem si, že by to bylo tak... nenáročné. Stále jsem si říkala, že se může stát cokoliv, takže když se to opravdu stalo, byla jsem překvapená.
Celkově to mohlo mít víc napětí a akce, protože to nemá všechny podněty a impulsy proniknout zcela do hloubky, aby vás to pohltilo, a skončilo to tak nějak rychle a najednou, ale mou potřebu milého a příjemného příběhu, který jsem si užila, to splnilo a dopřálo mi to myšlenkový soulad.

Život znamená mnohem víc, než jen být naživu.
A POZOR: Láska stojí za všechno. Všechno!

kkubelkova

Kniha přečtena za 2 dny. Další z knih od které se dá těžce odtrhnout. Pokud máte rádi takovéhle romány pro dívky, tak vám tato kniha určitě nesmí chybět v knihovně! :-) Chystám se ještě na film, ale bojím se, že budu zklamaná a kniha pro mě bude opět lepší než film.

Tofinka

Když v kině začali dávat film Všechno, úplně všechno - chtěla jsem ho vidět... Když jsem zjistila, že je natočen podle knihy - chtěla jsem si ji přečíst dříve, než se podívám na film...

A teď už si konečně můžu zajít na film... (Ale u nás v kině ho už nedávají takže mám smolíka :D)

Ale teď zpět ke knize. Byla nádherná. Nejen samotný příběh života jedné dívky, která do teď vlastně ani nežila, ale i různé zápisky a podobné dodatky ke knize mě naprosto okouzlily... A ten konec? To jsem nečekala.
(Mimochodem velmi mě zaujal Maddyin postoj ke knihám... Přece jenom je hezké občas doufat, že se konec změní k lepšímu)

Aneleh

Ten, kdo čte pozorně, jistě nepřehlédne hloubku této knihy. Není jen o lásce samotné, ale především o smyslu života. Dá se život žít tak, že se jen díváte z okna, hlavně, že jste naživu? Překrásný příběh s neobvyklým zpracováním, který vás nenechá v klidu.

soltera

Príbeh sa mi páčil. Ale bolo tam veľa vykecávačiek, pri ktorých som strácala záujem o dej. SPOJLER!
A pritom na konci mi chýbal príbeh Ollyho, odvtedy, čo sa rozišli. Ako žili bez ich otca, či im dal pokoj...či si Olly našiel niekoho medzitým. Myslím, že sú to otázky, ktoré napadli každého. No ale ak je to prvotina autorky, myslím, že je zaujímavá svojim námetom a doporučujem ju prečítať. Ja si teraz pozriem aj filmové spracovanie :)

Peťule159

Moc dobrá kniha....zajímavý styl psaní...Prostě krásný příběh :)

Bee

Nápad je geniální a když jsem si přečetla anotaci, musela jsem tu knihu okamžitě získat. Nicméně mě to poměrně dost zklamalo, příběh na mě působil dost mělce, nedokázala jsem se sžít s žádnou postavou. Možná to způsobil styl psaní, který vlastně nedovoloval jít úplně tak do hloubky, jak bych potřebovala. Samotný závěr jsem očekávala již někde v počátku knihy, takže mě to ani nepřekvapilo. Je to rozhodně příjemná oddechovka, ale vracet se k ní nejspíš nebudu.

sáj

Viděla jsem dříve film, ale knihu jsem chtěla také přečíst a rozhodně to nebyla chyba! Krásné to bylo! :)