Všechno, úplně všechno

(Dotisk r. 2017 s novou obálkou). Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Carla. Ale pak se jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261309/vsechno-uplne-vsechno-iEq-261309.jpg 4.2668
Literatura světová, Romány, Dívčí romány
Vydáno, Jota

Everything, Everything, 2015

Kniha Všechno, úplně všechno

Bajuli
17.11.2020

Páni.. Krásná kniha, nemám slov. Několikrát mi ukáply slzy, ani jsem si to neuvědomovala. Je až fascinující, co všechno dokáže člověk objetovat pro lásku. Nádherný příběh a Olly...byl chápavý, bál se a přitom nedokázal odolat. Opravdu stojí za přečtení, ukáže vám to něco z toho, co člověk všechno dokáže objetovat jen proto, aby byl alespoň na chvíli nebo i na pár let šťastný..

Sali88
11.08.2020

Madeline žije téměř celý život v izolaci v domě, ve kterém bydlí se svou matkou. Důvod, proč nechodí ven, je její vážná nemoc, při které jí jakýkoli podnět z venčí může ohrozit na životě. Je se svým životem smířená a v rámci možností i šťastná, až do chvíle, než se do vedlejšího domu nastěhují noví sousedé, včetně mladého Ollyho.

Asi před rokem jsem viděla filmovou adaptaci této knihy, která byla fajn, ale kniha mě nadchla víc než jsem čekala. Za zmínku stojí grafické zpracování knihy, které není jen prostý text, ale kniha je doplněna o různé náhledy Madelinina deníku či různých seznamů, které si píše.

Všechno, úplně všechno ukazuje, jak moc strach dokáže ovlivnit naše chování, když se mu poddáme. Jak ztráta může ovlivnit celý náš život, když se z ní nevzpamatujeme. Poukazuje na to, co vše je člověk ochotný udělat ze strachu o někoho, koho má rád, i když to pro něj nemusí být to nejlepší. Zobrazuje, co všechno jsme schopni udělat pro lásku, i když nás to může ohrozit. A nezapomíná ani na rodinné vztahy, ovlivňující celý náš život, ať už dobře nebo špatně.

Všechno, úplně všechno je knihou, kterou díky čtivosti přečtete za jeden večer, pohladí vás po duši svou romantikou, donutí vás zamyslet se a zanechá ve vás i něco víc.

hopen
15.05.2020

Moc pěkná kniha a určitě všem doporučuju.

rajcatko
14.05.2020

Tyhle emocemi nabité knihy vždycky nalákají na dvě věci, buď happy end nebo totální pohromu. Tenhle příběh ale končí úplně jinak. A za tu originalitu je mé hodnocení kladné. I přes to, že je psaná trochu kostrbatě ( prvotina- beru). I přes počet stran, kdy vám kniha nezabere víc, jak pár hodin. Nevadí. Byla z knihovny :)

Luc.i
07.05.2020

Od knížky jsem moc nečekala a už po pár stránkách se mi zalíbila, což mě překvapilo, jelikož většinou mi trvá než se do knížky dostanu. Od začátku jsem se u knížky usmívala a první půlka byla skvělá. Konec jsem ale odhalila už někdy v půlce , sice jsem si pořád říkala že to tak nebude ale bylo. Líbila se mi forma zpracování a některé grafy nebo konverzace jsem si opravdu užívala. Skvělá knížka 4* za konec.
PS: ani nevím proč ale hrozně mě rozčilovalo oslovení "Olly"...

Michelle.1995
28.04.2020

Kniha sice není úplně můj oblíbený žánr, ale i přesto se mi líbila. Je to oddechovka, přesně jak jsem čekala a díky originálním kapitolám ve formě deníkových zápisků, lékařských záznamů a ilustrací, kterými je prokládána, nepůsobila jednotvárně a četla se rychleji. Příběh občas sice trochu zrychlený a možná bych přidala pár stránek navíc (občas by se hodilo některé části trochu víc rozepsat). I tak mě ale kniha mile překvapila, jelikož jsem od ní moc neočekávala.

Monni
31.01.2020

Po posledních třech knihách, které mě zklamaly jsem potřebovala něco milého a oddechového a to jsem přesně dostala. Kniha se mi líbila, ačkoliv mi bylo celkem jasné, jak to s tou její nemocí bude, ale i tak jsem byla spokojená. Taková jednohubka na jedno odpoledne. Spousta hezkých ilustrací. Kniha ukazuje, že přehnaná láska opravdu škodí. I když nejsem tak úplně cílovka, tak mě tyhle knihy baví a už se chystám na film. Dávám 4,5*

Aveli
23.01.2020

Kniha byla takový průměr, je pravda, že konec pro mě nebyl překvapivý, neboť jsem viděla film. Ovšem i ve filmu jsem zápletku odhalila. I tak mi kniha přijde jako taková fajn oddechovka pro náctileté. Pro starší čtenáře moc není.

alergie první láska zfilmováno romantika

Nicola Yoon
americká, 1972