Všechno, úplně všechno

kniha od:

Všechno, úplně všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261309/bmid_vsechno-uplne-vsechno-FBW-261309.jpg 4.2 762

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Carla. Ale pak se jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). (Dotisk 2017 s novou obálkou)... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Dívčí romány

Vydáno: , Jota
Originální název:

Everything, Everything , 2015


více info...

Komentáře (206)

Komentáře 206 Recenze 24

Nathally
Nathally
08.11.2023 5 z 5

Úžasná knížka, naprosto odpočinková, stránky ubíhaly sami od sebe a ihned mě to vtáhlo do děje. Strašně moc se mi líbila a po přečtení jsem se musela podívat i na film, který jsem si také zamilovala. Olly a Maddy jsou úžasný pár a jsem ráda, že to byl happyend, protože ti dva k sobě prostě patří.

DejSemTuKnihu
DejSemTuKnihu
26.07.2023 4 z 5

Hodně čtivá standalone knížka, kterou jsem měla přečtenou hned. Postavy jsem si docela oblíbila, ale ono nebylo ani moc času jim úplně propadnout, spíš jsem je brala jako normální postavy, které mě nijak zvlášť ničím neohromily. Fajn změnou byly ilustrace, které doprovázely celou knihu. Konec byl pro mě velkým překvapením. Ne že by to byl otevřený konec, ale jsou tam i jisté věci, které si člověk po přečtení může domyslet.


MAU256
MAU256
06.07.2023 4 z 5

Karla mě pustí: "Buď statečná. A nezapomeň: život je dar," zopakuje ještě a zvedne kufřík.


Bože, tak to byla emociální smršť, s touto knihou naleznete v sobě naprosto všechny emoce. A konec? Odzbrojující.


Olly konečně vytahuje ruce z kapes, vytáhne knížku z poličky a začte se do ní. Usmívá se a lehce se pohupuje na špičkách. Vycházím ze svého úkrytu a jdu uličkou směrem k němu. Za ten úsměv, který mi věnuje, opravdu stojí žít.

Vlci.Sestra
Vlci.Sestra
28.12.2022 5 z 5

Málokdy se mi stane, že u nějaké knížky prožiju všechny své emoce a vůbec ne všechny najednou, ale přesně tohle se stalo. Spolu s Maddy jsem prožívala nejen její smutek, radost, lásku a hořkost, ale i touhu a naději v lepší život. Vůbec samotná Maddy mi přirostla k srdci.
Ten konec jsem vůbec nečekala. Nejraději bych řekla, že jsem u něj brečela, ale já jsem brečela u tolika částí, že to ani nestojí za řeč.
Všechno, úplně všechno bych zařadila mezi 5 nejlepších knih, které jsem přečetla tento rok. Je to úplně jiný úhel pohledu na svět.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
11.11.2022 4 z 5

Co je důležité, je ocim neviditelné.

Každý den vstaneš a něco nového se naučíš. Každý den si najdeš něco, díky čemu můžeš být šťastná.

Život je těžký. Každý si svou cestu ale najde.

Chtění vede jen k dalšímu chtění. Touha nezná konce.

Můžeš udělat všechno správně, ale tvůj život se stejně posere.

Někdy člověk dělá věci z dobrých důvodů, jindy ze špatných a někdy se to prostě nedá poznat.

Člověk snad ani nežije, když něčeho nelituje.

Když vás nikdo nevidí, neexistujete.

Budoucnost nelze předpovědět. Člověk nemůže ltedpovedet ani minulost. Čas se pohybuje oběma směry - dozadu a dopředu - a to co se stane tady a teď, změní oba.

Život znamená mnohem víc než jen být naživu.

Velmi zajímavý příběh.

EvikU.
EvikU.
27.10.2022 5 z 5

Nádherná kniha. Několikrát mi vstoupili slzy do očí. Bylo mi Maddy neskutečně líto. Nedovedla jsem si představit, jak těžký život musela mít. Líto mi bylo i mámy Maddy.

Maddy se seznámí se sousedem Ollym,píší si hlavně maily. Maddy je nemocná, nemůže se s nikým stýkat i školu dělá on-line. Nakonec se z přátelství vyklube láska. Děsně dojemný příběh.

Stránky běžely jedna za druhou. Hezky doplněné Ilustracemi. Občas odkaz na čtení nebo nějakou knihu.

A jelikož nechci spoilerovat, konec mě doslova rozsekal. Masakr. Líto mi jich bylo všech. Došlo i na slzy v očích. Dojemný krásný příběh.

Fortuna7
Fortuna7
15.08.2022 5 z 5

Krása. Jednoduše krása. Nejprve bych chtěla pochválit čtivost knihy, za což můžou krátké kapitoly a ilustrace a já měla knihu přečtenou jedním dechem. Dále musím zmínit postavy, které mi přirostly k srdci a během děje se hodně posunuly. Opravdu nádherná kniha a já si dokonce myslím, že jedna z nejlepších za tento rok.

Nikky000
Nikky000
08.04.2022 2 z 5

Příběh o první lásce která není tak jednoduchá jak by se mohlo zdát.Nic nového nečekejte, knize chybí energie, emoce a vlastně i trochu více té romantiky..Pokud se na knihu dobře naladíte, můžete to být dobré čtení na pár volných chvilek.

ydnac
ydnac
24.03.2022 3 z 5

ČTENÍ NA ODPOLEDNE

Jednoduchý příběh o dívce Madeline, která je 17 let zavřená jen doma, má alergii na svět.
Jednoho dne se přistěhuje do vedlejšího domu rodina s pohledným chlapcem a Mady poprvé zažije i lásku.
Všechno ovšem není takové jak to vypadá...
Závěr jsem nečekala a docela mě zaskočil.
Námět je hodně zajímavý, ale myslím, že by se dal lépe a více rozvést.
Krátká jednohubka, podle mě nenadchne a neurazí.

Ermeston009
Ermeston009
31.01.2022 4 z 5

Wow no nebylo to špatné koncept zajímavý ale příběh ani postavy se mě nedostaly pod kůži takže jak jsem řekla nebylo to špatné ale na top 3 to není

martiline
martiline
06.12.2021 5 z 5

Kdyby mi někdo dal nástin toho, o čem kniha je ... těžko uvěřím, že bych ji vůbec četla. Mladá holka (když já se blížím k padesátce) ... ještě nějakým způsobem nemocná ... no, prostě, ani zařadit se nedá do romantiky, do zápletky, do krimi ... do ničeho.
Ale ... svým způsobem mne kniha s příběhem okouzlila, něčím mne těšila, moc hezky se mi četla a já se na ni i těšila.
Prostě sama ze sebe jsem překvapená. :-)

gg3
gg3
08.10.2021 3 z 5

Romantický příběh jako každý jiný. Rychle se to četlo, ke konci to bylo i docela zajímavé, ale znovu bych si to nepřečetla.

Malíček
Malíček
14.07.2021 3 z 5

Knihu jsem četla v originále a byla to opravdu jednohubka. Děj hezky plynul a styl psaní mi sednul.
Vzhledem k tomu, že jsem viděla i film, se ale v tomto případě musím postavit spíše na stranu filmového zpracování. To mi přišlo více propracované, detailnější. Zvraty se v knize staly vždy během pár stránek (jestli vůbec). Postrádala jsem také více emotivních částí, hlavní postava -Maddy- byla jako z ledu. Olly mi na druhou stranu přišel moc milý, a i když romantická linka se mi zdála být spíše v pozadí, tak jsem si ji užila.
Celkově knihu asi spíš doporučuji, ale myslím, že jsou na trhu i lépe zpracované příběhy s lékařskou problematikou určenou pro mladé dospělé. :)

Ticiana
Ticiana
26.05.2021 4 z 5

Knihu jsem precetla za par hodin. Nemohla jsem se odtrhnout, jednoduchy styl psani a dej rychle ubihal. Hlavni zvrat jsem ale hodne rychle uhodla. I presto byla kniha velice mila, krasne zpracovana (trochu jako Akta Illuminae) a se skvelymi hrdinami. Urcite se kouknu i na film.

kyticka152
kyticka152
16.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Musím přiznat, že jsem první viděla film, a až potom si knihu přečetla. Tak nějak jsem už věděla, jak bude děj pokračovat. Musím ocenit rozuzlení zápletky, která podle mě byla originální. Bavilo mě porovnávat situace, které se ve filmu neobjevily a zase naopak. Líbily se mi chaty mezi hlavními hrdiny, četly se velmi rychle, a ty obrázky... Úplná topka! Je to takové milé odpočinkové čtení. Knihu doporučuji k přečtení!

Damonka12
Damonka12
10.04.2021 4 z 5

Kniha mě velmi pozitivně překvapila. Originální forma a ten závěr wow, nikdy bych to neodhadla. Určitě stojí za přečtení. Trochu nudnější rozhovory mezi hrdiny.

tadobra
tadobra
09.04.2021 5 z 5

cetla jsem v anglictine. kniha ma hodne jednoducha slovicka, takze doporucuju pokud se ctenim v aj zacinate:)
jinak ani nevim, jak jsem se dostala na konec. potrebovala jsem si odpocinout u nejake dobre knizky, a tahle to splnila paradne.
bylo to ctivy, styl psani nebyl takovej ten jednoduchej- ano, byla tam jednoducha slova ale celkovy kontext byl super.
moc se mi to libilo, posledni dobou mam stesti akorat na samy spatny knizky, ale tahle je vyjimkou. plus vas ceka takove prekvapko na konci knihy:)

knihomolkaMist
knihomolkaMist
30.03.2021 4 z 5

Když jsem ji četla poprvé, vůbec mě to nebavilo. Teď jsem se do toho tak trochu donutila a bylo to skvělé! Děj je naprosto odpočinkový se skvělými ilustracemi. Četlo se to neskutečně dobře a rychle.

Bajuli
Bajuli
17.11.2020 4 z 5

Páni.. Krásná kniha, nemám slov. Několikrát mi ukáply slzy, ani jsem si to neuvědomovala. Je až fascinující, co všechno dokáže člověk objetovat pro lásku. Nádherný příběh a Olly...byl chápavý, bál se a přitom nedokázal odolat. Opravdu stojí za přečtení, ukáže vám to něco z toho, co člověk všechno dokáže objetovat jen proto, aby byl alespoň na chvíli nebo i na pár let šťastný..

Sali88
Sali88
11.08.2020

Madeline žije téměř celý život v izolaci v domě, ve kterém bydlí se svou matkou. Důvod, proč nechodí ven, je její vážná nemoc, při které jí jakýkoli podnět z venčí může ohrozit na životě. Je se svým životem smířená a v rámci možností i šťastná, až do chvíle, než se do vedlejšího domu nastěhují noví sousedé, včetně mladého Ollyho.

Asi před rokem jsem viděla filmovou adaptaci této knihy, která byla fajn, ale kniha mě nadchla víc než jsem čekala. Za zmínku stojí grafické zpracování knihy, které není jen prostý text, ale kniha je doplněna o různé náhledy Madelinina deníku či různých seznamů, které si píše.

Všechno, úplně všechno ukazuje, jak moc strach dokáže ovlivnit naše chování, když se mu poddáme. Jak ztráta může ovlivnit celý náš život, když se z ní nevzpamatujeme. Poukazuje na to, co vše je člověk ochotný udělat ze strachu o někoho, koho má rád, i když to pro něj nemusí být to nejlepší. Zobrazuje, co všechno jsme schopni udělat pro lásku, i když nás to může ohrozit. A nezapomíná ani na rodinné vztahy, ovlivňující celý náš život, ať už dobře nebo špatně.

Všechno, úplně všechno je knihou, kterou díky čtivosti přečtete za jeden večer, pohladí vás po duši svou romantikou, donutí vás zamyslet se a zanechá ve vás i něco víc.

hopen
hopen
15.05.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha a určitě všem doporučuju.

rajcatko
rajcatko
14.05.2020 4 z 5

Tyhle emocemi nabité knihy vždycky nalákají na dvě věci, buď happy end nebo totální pohromu. Tenhle příběh ale končí úplně jinak. A za tu originalitu je mé hodnocení kladné. I přes to, že je psaná trochu kostrbatě ( prvotina- beru). I přes počet stran, kdy vám kniha nezabere víc, jak pár hodin. Nevadí. Byla z knihovny :)

Luc.i
Luc.i
07.05.2020 4 z 5

Od knížky jsem moc nečekala a už po pár stránkách se mi zalíbila, což mě překvapilo, jelikož většinou mi trvá než se do knížky dostanu. Od začátku jsem se u knížky usmívala a první půlka byla skvělá. Konec jsem ale odhalila už někdy v půlce , sice jsem si pořád říkala že to tak nebude ale bylo. Líbila se mi forma zpracování a některé grafy nebo konverzace jsem si opravdu užívala. Skvělá knížka 4* za konec.
PS: ani nevím proč ale hrozně mě rozčilovalo oslovení "Olly"...

Michelle.1995
Michelle.1995
28.04.2020 4 z 5

Kniha sice není úplně můj oblíbený žánr, ale i přesto se mi líbila. Je to oddechovka, přesně jak jsem čekala a díky originálním kapitolám ve formě deníkových zápisků, lékařských záznamů a ilustrací, kterými je prokládána, nepůsobila jednotvárně a četla se rychleji. Příběh občas sice trochu zrychlený a možná bych přidala pár stránek navíc (občas by se hodilo některé části trochu víc rozepsat). I tak mě ale kniha mile překvapila, jelikož jsem od ní moc neočekávala.

Monni
Monni
31.01.2020 5 z 5

Po posledních třech knihách, které mě zklamaly jsem potřebovala něco milého a oddechového a to jsem přesně dostala. Kniha se mi líbila, ačkoliv mi bylo celkem jasné, jak to s tou její nemocí bude, ale i tak jsem byla spokojená. Taková jednohubka na jedno odpoledne. Spousta hezkých ilustrací. Kniha ukazuje, že přehnaná láska opravdu škodí. I když nejsem tak úplně cílovka, tak mě tyhle knihy baví a už se chystám na film. Dávám 4,5*

Aveli
Aveli
23.01.2020 3 z 5

Kniha byla takový průměr, je pravda, že konec pro mě nebyl překvapivý, neboť jsem viděla film. Ovšem i ve filmu jsem zápletku odhalila. I tak mi kniha přijde jako taková fajn oddechovka pro náctileté. Pro starší čtenáře moc není.

verden
verden
18.11.2019 2 z 5

Kniha je, bohužiaľ, presne taká istá ako film, ktorý podľa nej natočili - príbeh podáva veľmi povrchne, všetko je akési zrýchlené a aj vzhľadom na to vsuvky ako Madelinin blog či lístok na autobus vyznejú ako presne to, čím sú, a síce zbytočné pridávanie strán, aby tá kniha aspoň ako kniha vyzerala.

Kačkaknihomol
Kačkaknihomol
07.11.2019 2 z 5

Ehm, jelikož jsem v době, kdy jsem to četla, neměla vůbec žádnou motivaci číst něco chytrého, sáhla jsem po tomhle románu. Jak jsem předpokládala, je to sice sladké a hloupoučké, ale ne zase tak moc, aby to bylo otravné.

I když moje hodnocení není kdovíjak "dobré", celkem pozitivně mě celý příběh překvapil. I přes všechny ty naivní zamilované části jsem totiž zahlédla jakousi hloubku. Líbily se mi myšlenkové pochody Madeline a grafiku považuji za podařenou. Přestože konec jsem předpokládala, hezky do příběhu zapadal. Uvažuji dokonce nad tím, že si přečtu Všechno, úplně všechno třeba v originále, na dece, když bude léto a knížky jako tahle jsou potřeba.

Lucka1355
Lucka1355
31.10.2019 5 z 5

Kniha Všechno úplně všechno byla moje první kniha kterou jsem od autorky Nicola Yoon, kdy přečetla. Knižní filmové zpracování se mi velice líbilo, a velmi jsem si oblíbila hlavní postavy Madeline a Ollyho. Příběh sám od sebe ,byl velmi zajímavý, originální, čtivý a nenapadlo mě, že to tak dobře skončí,( za což jsem velmi ráda). Kniha je navíc velmi milá, romantická , odechová a příjemná na čtení.

Sidonia
Sidonia
14.10.2019 5 z 5

Kniha vhodná i pro dospívající čtenáře. Popisuje lásku, nemoc, jinakost, zamilovanost i odvahu. Vše popsáno, citlivě, s elegancí, dialogy vtipné a inteligentní.

Štítky knihy

zfilmováno první láska romantika alergie

Autorovy další knížky

Nicola Yoon
americká, 1972
2015  83%Všechno, úplně všechno
2018  75%Slunce je také hvězda
2021  68%Blackout
2021  81%Môj prvý tanec

Kniha Všechno, úplně všechno je v

Právě čtených11x
Přečtených1 009x
Čtenářské výzvě157x
Doporučených106x
Knihotéce258x
Chystám se číst527x
Chci si koupit146x
dalších seznamech5x