Všechno, úplně všechno

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Carla. Ale pak se jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). (Dotisk 2017 s novou obálkou)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261309/big_vsechno-uplne-vsechno-FBW-261309.jpg 4.2730
Literatura světová, Romány, Dívčí romány

Vydáno: , Jota

Everything, Everything, 2015

Kniha Všechno, úplně všechno

Nikky000

Příběh o první lásce která není tak jednoduchá jak by se mohlo zdát.Nic nového nečekejte, knize chybí energie, emoce a vlastně i trochu více té romantiky..Pokud se na knihu dobře naladíte, můžete to být dobré čtení na pár volných chvilek.

ydnac

ČTENÍ NA ODPOLEDNE
Jednoduchý příběh o dívce Madeline, která je 17 let zavřená jen doma, má alergii na svět.
Jednoho dne se přistěhuje do vedlejšího domu rodina s pohledným chlapcem a Mady poprvé zažije i lásku.
Všechno ovšem není takové jak to vypadá...
Závěr jsem nečekala a docela mě zaskočil.
Námět je hodně zajímavý, ale myslím, že by se dal lépe a více rozvést.
Krátká jednohubka, podle mě nenadchne a neurazí.

Ermeston009

Wow no nebylo to špatné koncept zajímavý ale příběh ani postavy se mě nedostaly pod kůži takže jak jsem řekla nebylo to špatné ale na top 3 to není

martiline
06.12.2021

Kdyby mi někdo dal nástin toho, o čem kniha je ... těžko uvěřím, že bych ji vůbec četla. Mladá holka (když já se blížím k padesátce) ... ještě nějakým způsobem nemocná ... no, prostě, ani zařadit se nedá do romantiky, do zápletky, do krimi ... do ničeho.
Ale ... svým způsobem mne kniha s příběhem okouzlila, něčím mne těšila, moc hezky se mi četla a já se na ni i těšila.
Prostě sama ze sebe jsem překvapená. :-)

gg3
08.10.2021

Romantický příběh jako každý jiný. Rychle se to četlo, ke konci to bylo i docela zajímavé, ale znovu bych si to nepřečetla.

Malíček
14.07.2021

Knihu jsem četla v originále a byla to opravdu jednohubka. Děj hezky plynul a styl psaní mi sednul.
Vzhledem k tomu, že jsem viděla i film, se ale v tomto případě musím postavit spíše na stranu filmového zpracování. To mi přišlo více propracované, detailnější. Zvraty se v knize staly vždy během pár stránek (jestli vůbec). Postrádala jsem také více emotivních částí, hlavní postava -Maddy- byla jako z ledu. Olly mi na druhou stranu přišel moc milý, a i když romantická linka se mi zdála být spíše v pozadí, tak jsem si ji užila.
Celkově knihu asi spíš doporučuji, ale myslím, že jsou na trhu i lépe zpracované příběhy s lékařskou problematikou určenou pro mladé dospělé. :)

Ticiana
26.05.2021

Knihu jsem precetla za par hodin. Nemohla jsem se odtrhnout, jednoduchy styl psani a dej rychle ubihal. Hlavni zvrat jsem ale hodne rychle uhodla. I presto byla kniha velice mila, krasne zpracovana (trochu jako Akta Illuminae) a se skvelymi hrdinami. Urcite se kouknu i na film.

kyticka152
16.05.2021

Kniha se mi líbila. Musím přiznat, že jsem první viděla film, a až potom si knihu přečetla. Tak nějak jsem už věděla, jak bude děj pokračovat. Musím ocenit rozuzlení zápletky, která podle mě byla originální. Bavilo mě porovnávat situace, které se ve filmu neobjevily a zase naopak. Líbily se mi chaty mezi hlavními hrdiny, četly se velmi rychle, a ty obrázky... Úplná topka! Je to takové milé odpočinkové čtení. Knihu doporučuji k přečtení!