Všechno, úplně všechno

od:

Všechno, úplně všechno

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Carla. Ale pak se jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/261309/vsechno-uplne-vsechno-Jir-261309.jpg 4.3498
Originální název:

Everything, Everything (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Dívčí romány
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (153)

Přidat komentář
broskev28
05. srpna

Když srovnáván třeba s knihou Stačí jen dotyk, která má podobný námět, nemusím dlouho přemýšlet. Ta druhá pro mě měla své kouzlo, spoustu odkazů na jiné knížky, zajímavý příběh. Tady jsem byla pořád tak nějak mimo, nevěřícně jsem sledovala, co se z toho nakonec vyklube, a že se opravdu vyklubalo! Film jsem neviděla, možná ho ještě zkusím, ale kniha mě nenadchla. Zkuste sami, třeba budete jiného názoru!
P.S. Madelinin slovník: SLIB - lež, kterou chcete dodržet.

lenka608
05. srpna

Prvně jsem viděla film - z toho důvodu jsem se obávala, že to ovlivní můj dojem z knihy. Nestalo se a za to jsem opravdu ráda, neboť se jedná o skvělou knihu se strhujícím dějem a překvapivým závěrem. 5*

Kočičáci
30. července

Když jsem přečetla prvních pár stránek, tak jsem si říkala, po čem jsem to zase sáhla... další nemocná náctiletá, opět zamilovaná... furt na jedno brdo.
No tak dobře, omlouvám se, předsudky se nevyplácí.
Není to nudné, není to jednoduché a není to jako ostatní knihy. Ba naopak, je to neotřelé, plné hlubokých myšlenek, komplikovaných vztahů a vyvolává to spousty otázek, coby kdyby, nebo JAK JEN MOHLA?
Maddy a Olly - přála bych vám šťastný a spokojený život, plný zdraví a lásky, ať se vám splní všechno, úplně všechno!

IHateHipstersha
22. července

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Úplně mi na začátku nesedla hlavní postava. Ovšem po pár kapitolách byly problémy pryč, jisté části mě dojaly až k slzám a kniha se celkově četla opravdu rychle, jelikož je napsaná velmi jednoduchým stylem. Jedinou mou výhradou ke stylu je, že byl místy skoro až dětinský. Dalším a poměrně velkým negativem byl předvídatelný konec. Kdyby to bylo na mně, dám 3,5 hvězdy. Toť bohužel nejde. Kniha ovšem není tak průměrná, abych jí dala jen tři hvězdy. A navíc má opravdu překrásnou obálku. Takže 4 hvězdy pro Všechno, úplně všechno.

Lucka1355
11. července

Kniha i film se mi velmi líbili.
Příběh byl velmi zajímavý a čtivý a nenapadlo mě že to tak dobře skončí.¨
Navíc kniha je velmi milá, romantická, oddechová a příjemná na čtení.

devildeny
09. července

Přečetla jsem na základě shlédnutého filmu, jehož námět o části života ve lži mě zaujal. Sice jsem už za cílovkou, ale občas neuškodí si přečíst o prvních láskách a zavzpomínat si. Byla to taková příjemná jednohubka.

DS1648
06. července

Všechno, úplně všechno... jako první jsem viděla film a konec mě velice zaujal. Musela jsem si tedy objednat knihu (již cca před rokem). Dočetla jsem ji až dnes. Já vím, poměrně ostuda, nato, kolik stránek ta knížka má a jakým stylem je psaná. Bohužel mi něco brání v tom, abych dala víc, jak tři hvězdy. Možná právě styl psaní - kapitoly nejsou vůbec dlouhé a i přesto, že tam jsou filozofické úvahy nad životem, přijde mi to celé až moc dětinské. Zachránil to konec a celé to rozuzlení. Proto tři hvězdy.

Nany_cz
19. června

Čekala jsem nějaký ukrutný doják, ale ten konec mě opravdu dostal a kniha se mi moc líbila! Velmi hezky napsaná, čte se to samo.

EleanorJane
17. června

Na začátku jsem si říkala, jak je možné být alergická na celý svět. Abych si to vyjasnila, musím si to přečíst. A bylo to super. Takový konec jsem vážně nečekala.

Evka3814
12. června

Ze začátku jsem s knihou bojovala,potom se to konečně rozjelo a byla jsem překvapená závěrem.

KateiBookLover
08. června

TOP TOP TOP!!!! Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a strašně se mi líbila. Podle mě byla kniha lepší než film, ten jsem ani nedokoukala. Opravdu doporučuji!!! :)

Kikuška999
18. května

Zajímavá knížka ale i přesto mě tolik nezaujala jako film.

beatadudova
08. května

Nejdříve jsem viděla film a hned poté zatoužila si přečíst i knihu. Tu jsem četla v originále už s filmovou obálkou a nevím, jak to je u českého překladu, ale kniha byla plná roztomilých malůvek a kreseb. Už jsem samozřejmě věděla, jak to vše dopadne, ale některé pasáže se ve filmu ani nevyskytly a ty mě mile překvapily, i když na příběh neměly velký vliv. Knížka se četla dobře a rychle, zvlášť proto, že tam byly ty různé obrázky, emaily, chaty mezi Maddie a Ollym apod. Asi nemám co vytknout, ale hvězdičky dávám jen čtyři - u mě pořád vede série Všem klukům které jsem milovala od Jenny Han a zatím jsem nečetla nic, co by mi více přirostlo k srdci. Navíc pokud někdo čte Malého prince, může si knihu dát do výzvy, protože v této je často zmiňovaná.

mautina7
20. dubna

Tahle knížka mě dostala. Čekala jsem lovestory, odpočinkovku, trošku si pláknout na konci... a ono je to vlastně všechno, úplně všechno jinak.

Niki
27. března

Kniha se četla velmi dobře, akorát jsem už od začátku tušila jak příběh dopadne. A konec mi přišel strašně uspěchaný, čekala jsem více romantiky.

TamaraKrejčí
11. března

Velice čtivá knížka se zajímavým tématem. Odpočinková...doporučím i do výzvy. V této knížce se vzpomíná pár knížek.

sgjoli
04. března

Celá kniha je vzhledem k cílové skupině čtenářů psaná jednodušším, velmi svižným a čtivým stylem. To ale vůbec není na škodu. A ačkoliv si připadám příliš stará na to, abych tenhle žánr kdovíjak prožívala, nakonec jsem si i já tuhle knihu velmi užila a oblíbila si ji.

Svým způsobem mi kniha chvilkami připomínala knihy Hvězdy nám nepřály (John Green) a Jediná vzpomínka Flory Banksové (Emily Barr), ale i tak se Nicole Yoonové podařilo do knihy vpravit několik prvků, které pro mne udělaly knihu originální a zajímavou.

Způsob, který autorka zvolila při psaní, vás nutí číst dál – jednoduše chcete vědět, kam to dějově povede. Druhá polovina knihy pak nabízí velmi zajímavý obrat a zvláště pak závěr je opravdu nečekaný.

Knihu jsem si moc užila a určitě doporučuji.

niknikita
25. února

Všechno, úplně všechno naplní vaše srdce láskou...dokonce i takovou, která může zabíjet.

Áňa 998
22. února

Originální a dojemný příběh, který si zamiluje snad každý

JessieEx
21. února

Zase jsem se pustila do žánru, který mi není sympatický a zase jsem příjemně překvapená. Tuhle knížku jsem přečetla na jeden zátah a během těch pár hodin čtení se u mě vystřídalo hodně emocí, především jsem si hezky poplakala. Divím se sama sobě ale je to tak. Pořád si stojím za svým názorem že Young Adult literatura není nic pro mě, už jsem z toho vyrostla a témata kdy je hlavní hrdinka nějak nemocná či handicapovaná jsou mi vyloženě nepříjemné...ale jsou tu výjimky, zvláštní je, že mám na tyto výjimky štěstí, takové ty, co mi vyrazí dech a já kvůli nim příště zase sáhnu po něčem podobném i když skepticky a nejprve s ostychem, ale pak tomu beztak zase propadnu a budu se tu opakovat ;-)
P.S. K filmu - vizuálně krásně zpracované, jen s drobnými odlišnostmi od knihy, ale chybí mi tu už ten wow efekt...

Tucaka
19. února

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli mám ohodnotit 3mi nebo 4mi hvězdičkami.
Kniha se mi líbila, avšak stále jsem se nedokázala vcítit do pocitů Madeline. Zkrátka nejsem romantička.

michaela3483
11. února

Nelíbilo

Rea1307
06. února

Nejprve jsem viděla film, který mi připadal zajímavý a tak jsem šáhla taky po knížce. Kniha je psána takovým zvláštním stylem. Ze začátku mi to trochu vadilo, ale pak jsem tomu stylu přišla na chuť. Je to docela vtipné a překvapivě né nudné :) Není to sice nejlepší kniha na světě, ale pokud se potřebujete odreagovat a trochu si odpočinout tak po ní určitě šáhněte.

Magič
03. února

Trochu hůře se četla, ale jako oddechová kniha na jeden den super. A jak už tu všichni píšou, konec je velmi překvapivý což mě potěšilo

Kikuška999
31. ledna

Knížka je dost zajímavá a hlavně nečekaný konec.

Abnička
27. lednaodpad!

Kniha, která mne absolutně nezaujala...
Za mě hrozný odpad.

Ivule_M
26. ledna

Pěkný příběh s nečekaným koncem. Text zpestřen zápisy z deníku, grafy apod. Už se těším na film :-)

TimetoStyle
22. ledna

Všechno, úplně všechno je opravdu vyjímečná knížka. Nemohla jsem ji vůbec nikde sehnat, mám ji doma díky jedné zdejší paní, která mi ji prodala.
Podle této knížky je natočený i film (ten jsem viděla a jen tam pár nepřesností, ale i tak byl boží).
Na začátku knížky vás autorka seznámi s Madeline a její nemocí, tenhle pomalý rozjezd se mi líbil, protože kdyby autorka představila všechny postavy na první stránce, tak by mě to odradilo. Příběh je promyšlený do posledního detailu, v knížce jsou krásné ilustrace, které se mi moc líbily. Nejvíc mě však překvapil konec, ten jsem tedy vážně nečekala. Za mě je to fakt výborná knížka, vřele vám ji doporučuju. Dávám ji 5*.

TerezaMondeková
22. ledna

Kniha se mi hodně líbila. Je to nádherné čtení u kterého si člověk uvědomí, že je naproto spokojený s tím co má. Když chci, tak můžu jít klidně ven... nadýchat se čerstvého vzduchu. Chodit se projít..., když dostanu chutˇ. Mám svobodu a volnost a nikdo mě neomezuje. Je to sice netradiční, ale zase originální. A je tam i milostná zápletka. Kniha je i dobrá oddechovka. Nemohla jsem se odtrhnout. Viděla jsem i film, který byl taky naprosto nádherný. Knihu si určitě znova přečtu.

Kyta
18. ledna

Opravdu originální kniha, jak svým dějem, tak stylem, kterým je napsána. Kapitoly jsou občas kratší než jedna stránka, jindy jsou o něco delší. Jsou tam navíc krásné a vtipné ilustrace, které celý příběh nádherně doplní a oživí. Strany ubíhají neskutečně rychle, takže se kniha četla jedním dechem. Nebýt jiných povinností, měla bych ji přečtenou za jeden večer.

V knize jde o romantický příběh dvou lidí, kteří k sobě najdou cestu zvláštním způsobem a musí projít mnoha zkouškami, aby si nakonec uvědomili, že láska je nejsilnější cit, na kterém je postavené všechno. Kniha skrývá mnoho poselství, která čekají na objevení. Myslím, že tam jsou krásné hluboké myšlenky o životě, ze kterých si čtenář může něco odnést. Je to kniha o poznávání lásky, rodinných vztazích, snech, důležitosti zdraví, uvědomění, co je pro vás v životě nejdůležitější.

Madeline je sympatická hlavní hrdinka, kterou si nejde neoblíbit. Neumím si vůbec představit život, který vedla - žít celých 18 let v jednom domě, nesmět na čerstvý vzduch, každý den dělat ty samé věci, nesmět se s nikým vidět... Možná je to absurdní, ale právě díky této knize jsem si uvědomila, jaké štěstí mám, že jsem zdravá, jak krásná je svoboda, moci jít normálně ven kdykoli chci. Ollyho si také čtenář okamžitě oblibí. Je to starostlivý a hodný kluk, kterého by si určitě přála každá dívka. Obdivovala jsem jeho trpělivost a duševní sílu vzhledem k tomu, co se dělo v jeho rodině.
Ohledně konce, čekala jsem něco ve stylu závěru "Hvězdy nám nepřály" nebo "Než jsem tě poznala", proto jsem byla příjemně překvapená. Asi si nedokážu představit, jaký vztah bych potom měla k tomu člověku, který by mi to udělal. Úplný zívěr knihy byl, stejně jako celá kniha, originální. Zůstává na čtenáři, aby si domyslel zbytek.

Knihu bych doporučila jak začínajícím čtenářům, tak i těm pokročilejším. Myslím, že každému má co dát.