Toňula Toňula komentáře u knih

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Bryndza prostě nezklame.. Čtivá, napínavá kniha se sympatickou dvojicí detektivů, není co dodat, super čtení!

09.07.2023 4 z 5

Jednoduchý příběh, který nepostrádá lidskost, román o mateřské lásce, nesvobodě, smutku i naději..Milá knížka k zamyšlení..

20.02.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Moje první setkání s autorkou a velká spokojenost. Děj čtivý, napínavý, i osobní příběhy kriminalistů byly zajímavé, i když smutné.. Co nejdříve sáhnu po Stvůře

20.10.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Napínavý příběh několika přátel uvízlých v lese, který se náhle stává nepřátelským prostředím. Závěr sice nebyl originální, ale užívala jsem si líčení povah hlavních postav, jejich rozdílné reakce na nečekanou situaci,v níž se octli..Také děj slušně gradoval, takže čtenářská spokojenost.

29.08.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ke knize jsem přistupovala s rozporuplnými pocity, ale hned od počátku mě vtáhla do děje, který ačkoliv ovlivněn politickým pozadím a situací, do níž se zasažen, je především o lidech, o jejich síle, odvaze i slabosti, o schopnosti přežití i v podmínkách nesvobody, kdy jsou potlačovány jejich pocity a zkreslováno vnímání skutečnosti. Autorčino citlivé vyprávění nutí k zamyšlení, abychom si vážili světa, ve kterém žijeme, všech těch samozřejmých věcí, jejichž cenu si ani neuvědomujeme, protože tomu tak vůbec nemuselo být..

30.01.2022 4 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Knihy Lindy Riley patří k těm, které mě nikdy nezklamou..Motýlí dům je pohlazením na duši, příběh plný lidskosti, lásky i smutku, ale hlavně naděje a víry v dobro, všeho, co poslední dobou bývá hodně upozaděno a přece je v každém z nás..

11.08.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Jsem stejně nadšená jako u předchozího dílu, strhující děj dalšího případu sympatické dvojice detektivů nenechá vydechnout až do konce, kdy mi bylo skoro líto, že je případ vyřešen. Bravo, Roberte!

18.04.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Dnes jsem dočetla tento pozoruhodný a silný příběh lásky, lidské síly a odvahy a taky naděje. Děj se odehrává ve dvou časových rovinách, aby se na konci protl do jednoho. Dvě dvojice hrdinů, z nich každý prožívá svůj nelehký osud, ale přesto neztrácí sílu rvát se s nepřízní osudu a zachovat si vlastní důstojnost. Každá z postav nenechá čtenáře chladným a celkově kniha přináší takové pohlazení na duši, které tam přetrvá ještě dlouho po přečtení poslední strany.

28.03.2020 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Za mne spokojenost-čtivé, napínavé, jen možná množství nástrah připravených na Maggie a jejich překonání bylo trochu přitažené za vlasy, ale celkově dobrý thriller od mého oblíbeného autora!

26.03.2024 4 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Krásný příběh ženské síly, lásky , obětavosti, ale i slabosti, která nezabrání žít dál a vyrovnat se s těžkým osudem. Je to nejen příběh jednoho člověka, ale současně více lidí, jejichž životy se proplétají a vlastně tvoří součást českých dějin.

23.01.2024 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Skvělý román z pera oblíbené autorky historických
příběhů..nepostrádá napětí, lásku, postavy ačkoliv žijí v daleké minulosti působí naprosto věrohodně a budí sympatie nebo odpor. Je vidět, že autorka dobře zná historické reálie a umí je skvěle zakomponovat do vyprávění. Super!

09.04.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

První kniha, kterou jsem od autorky četla a zároveň velké překvapení.. Silný příběh o traumatu z milosti, přesto čtivý a hluboce lidský.. J

09.01.2023 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Kniha nebyla špatná, možná trochu moc popisná, ale přesto zajímavá, s citlivým popisem těžkých osudů lidí žijících v horách, jejich bojem s nepřízní osudu, s lidskou zlobou i bojem za lásku a lepší život.

26.09.2022 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Vzhledem k negativním komentářům jsem neměla velké očekávání, ale kniha mě docela příjemně překvapila. Josefína mi byla sympatická, příběh čtivý, i když některá místa byla slabší, celkově pohodová detektivka.

11.06.2021 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Po delší době dávám plný počet bodů - krásný, hluboce lidský příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, které se postupně propletou a vyústí ve třetí současnou..Láska versus slabost, nepochopení a bezcitnost, ale i důvěra a víra, vše v jednom velmi čtivém vyprávění.

02.09.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Zpočátku jsem měla trochu problém se začíst, ale postupně příběh gradoval a vtahoval do děje, takže na konci jsem se nechtěla s hrdiny rozloučit a chtěla znát jejich další osudy..Knihy Hany Mornštajnové dýchají lidskostí i smutkem a nikdy nedokáží zklamat...

05.08.2019 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Další pozoruhodná kniha mé oblíbené autorky, trochu jsem se obávala, co mohu od 1.dílu tak rozsáhlé série čekat, ale Maiin příběh nezklamal, opět prolínání minulosti se současností, odhalování tajemství minulosti, které umí autorka podat s laskavostí a lidskostí, přesto nesklouzává ke sladkobolnosti, jak by se dalo u takového příběhu očekávát. Už se těším na další díl.

19.02.2019 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Pro mě velmi příjemné překvapení - autorka s citem pro detail i hloubku lidských vztahů líčí příběh rodiny, kterou zasáhlo a ovlivnilo tsunami a to nejen to skutečné..

18.08.2023 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Jestli je toto první kniha série, tak jsem hrozně zvědavá na další.. Tento opravdu hodně povedený thriller nenechá vydechnout od počátku až do konce..sympatická Kate bojující nejen za dopadení pachatele, ale i s předsudky a odstupem vlastní rodiny, je skvělá hrdinka, která se nenechá jen tak odradit. Za mě skvělé čtení!

11.06.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Po delší době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout..osudy řeckých uprchlíků v naší zemi v době socialismu..pohledem více osob sledujeme nejen jejich osudy, ale současně dobu, v níž se odehrává..hodně návykové čtení..

22.04.2023 5 z 5