Toňula

Přečtené 785Propast smrti
květen 2022 (02.-07.)
Propast smrti 2021, Robert Bryndza

Četla jsem zatím všechny knihy od Roberta Bryndy a zatím mě žádná nezklamala. Po Ericee Fosterové je i Kate sympatickou hrdinkou a s Tristanem tvoří sehranou dvojicí řešící komplikované případy. Už se těším na další případ.


Třetí na řadě
duben - květen 2022
Třetí na řadě 2020, Allison Brennan

Stejně jako ostatní jsem měla problém se začíst, ale vyplatilo..pak děj nabral rychlé tempo i napětí hezky gradoval, akorát pachatel byl docela brzy zřejmý.


Jak naladit štěstí
duben 2022 (11.-17.)
Jak naladit štěstí 2021, Agnès Martin-Lugand

Člověk je složitá bytost a v kritických momentech života někdy překvapí sám sebe..Kniha k zamyšlení nad nevyzpytatelností pocitů, které člověk prožívá,když mu do života vstoupí tragédie milované osoby..nelze říci , jestli to, co cítíme a jak se s tím vyrovnáváme je dobré či špatné..


Čokoládovna
duben 2022 (08.-13.)
Čokoládovna 2021, Maria Nikolai

Čtivý romantický příběh z počátku minulého století, hodně připomínající ságy jako Vinařství nebo Panský dům. Za mě velká spokojenost.


Vražda v hotelu Sacher
duben 2022 (10.-11.)
Vražda v hotelu Sacher 2020, Beate Maxian

Bohužel, nedočetla jsem, hodně zdlouhavé a popisné, postavy mě ničím nezaujaly.. Škoda


Tchyně
březen - duben 2022
Tchyně 2021, Sally Hepworth

Zajímavý příběh vyprávěný ve dvou časových rovinách dvěma hrdinkami o lidských chybách a slabostech, ale také o síle a mnoha podobách mateřské lásky a o komplikovanosti rodinných vztahů.


Návrat
březen - duben 2022
Návrat 2021, Nicholas Sparks

Možná trochu slabší než předchozí příběhy, přesto je tato kniha hluboce lidským příběhem muže, který přes rány, které mu život zasadil, na něj nezanevřel a zůstal vnímavým vůči lidem okolo, dokázal se zamilovat a pomoci těm, kteří se mu stali blízkými.


Chata ve Švýcarsku
březen 2022 (21.-28.)
Chata ve Švýcarsku 2021, Julie Caplin

Trochu slabší než předchozí autorčiny knihy, ale přesto milé, oddechové čtení se sympatickou hrdinkou na pozadí krásné švýcarské přírody.


Jessičin slib
březen 2022 (15.-26.)
Jessičin slib 2021, Jill Childs

Ačkoliv se nejednalo o typický thriller, příběh nepostrádal lehké napětí, byl čtivý, pomalu gradoval ke konci, který sice nepřekvapil, ale ani nezklamal.


Štěstí má barvu levandule
březen 2022 (13.-21.)
Štěstí má barvu levandule 2021, Pauline Mai

Milá knížka, čtivý příběh se sympatickou hrdinkou zasazený do prosluněné Prevence. Příjemné pohlazení na duši.


Stará tajemství
březen 2022 (08.-15.)
Stará tajemství 2020, Patricia Gibney

Svérázná Lottie řeší další spletitý případ, který se jí opět velmi osobně dotýká - čtivý, napínavý a překvapivý od začátku do konce.. Super!


Nový začátek
březen 2022 (05.-13.)
Nový začátek 2021, Marie Lacrosse

Pokračování ságy vinařské rodiny Gerbanů na pozadí historických událostí, nelehké osudy hrdinů neztrácejících ani v těžkých časech víru, lásku a pochopení pro starostí a utrpení druhých.


Opuštěný dům
únor - březen 2022
Opuštěný dům 2021, Mirka Skočílková

Opět velká spokojenost, jednoduchý, přesto zajímavý a lidský příběh o hrdinčině hledání štěstí a lásky, bez zbytečných klišé, vyprávěný s pochopením a citem ..


Jen o trochu víc
únor - březen 2022
Jen o trochu víc 2021, Simona Ahrnstedt

Čtivý příběh o setkání a sbližování dvou naprosto rozdílných lidí, autorka se opět nevyhýbá otevřeným erotickým scénám, přesto do vyprávění dobře zapadnou, zkrátka takový dobře napsaný ženský román..


Ukradené životy
únor 2022 (14.-26.)
Ukradené životy 2019, Patricia Gibney

Napínavá, čtivá kniha, další setkání s Lottie, která sice selhává jako matka, ale jako vyšetřovatelka je nesmlouvavá a zapálená, snažící se dobrat spravedlnosti stůj co stůj.. Velká spokojenost.


Báječný krámek s čokoládou
únor 2022 (13.-20.)
Báječný krámek s čokoládou 2014, Jenny Colgan

Milá knížka o lásce, odvaze, druhé šanci ,ale i o smutku a bolesti, zkrátka o životě, který často dokáže překvapit..


Nejskrytější přání
únor 2022 (12.-13.)
Nejskrytější přání 2017, Marybeth Mayhew Whalen

Velká spokojenost - příběhy několika postav, obyvatel jednoho maloměsta, které se vzájemně proplétají, velkou roli hraje minulost, která významnou měrou ovlivňuje současné vztahy. Vyprávění nepostrádá pochopení pro lidské slabosti a ocenění jejich síly, odhodlání, schopnosti odpustit a především milovat..


Lavička
únor 2022 (02.-12.)
Lavička 2021, Saskia Sarginson

Milá kniha o lásce a míjení se dvou lidí, kteří chtějí spolu. Tematicky trochu připomíná příběh z knih Nicholas Sparkse, takže za mě velká spokojenost i čtenářský zážitek.


Poslední let
únor 2022 (01.-12.)
Poslední let 2021, Julie Clark

I já se připojím k vysoce hodnotícím, téma záměny dvou životů je pojato docela originálním způsobem, postupné odkrývání tajemství a pohnutek, které k tomu vedly je napínavé, celkově velmi vydařený thriller.


Ztracené dopisy
leden - únor 2022
Ztracené dopisy 2019, Sarah Mitchell

Příjemný, oddechový příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, mé oblíbené téma osudů dvou žen , které se později protnou..


Listopád
leden 2022 (28.-30.)
Listopád 2021, Alena Mornštajnová

Ke knize jsem přistupovala s rozporuplnými pocity, ale hned od počátku mě vtáhla do děje, který ačkoliv ovlivněn politickým pozadím a situací, do níž se zasažen, je především o lidech, o jejich síle, odvaze i slabosti, o schopnosti přežití i v podmínkách nesvobody, kdy jsou potlačovány jejich pocity a zkreslováno vnímání skutečnosti. Autorčino citlivé vyprávění nutí k zamyšlení, abychom si vážili světa, ve kterém žijeme, všech těch samozřejmých věcí, jejichž cenu si ani neuvědomujeme, protože tomu tak vůbec nemuselo být..


Pojízdný krámek snů
leden 2022 (20.-28.)
Pojízdný krámek snů 2018, Jenny Colgan

Milá knížka o realizaci snů, lidské odvaze, přátelství a lásce na pozadí skotské krajiny. Pro mě druhá kniha autorky a ačkoliv styl vyprávění je jednoduchý, přesto svou lidskostí a optimmistickým přístupem k životu dokáže oslovit a pohladit.


Po pravdě
leden 2022 (22.-27.)
Po pravdě 2021, Gilly Macmillan

Trochu rozpolcenost-na jedné straně čtivý a napínavý příběh, ale na druhé nevyrovnaná hrdinka, slavná spisovatelka stále komunikující s imaginární kamarádkou a hrdinkou svých románů.. Čekala jsem trochu více, předchozí romány byly lepší..


Vítěz
? - leden 2022
Vítěz 2019, Klára Janečková

Bohužel nedočteno, postavy nesympatické, vyprávění ploché, příběh sice měl potenciál, ale způsob psaní mi nesedl, škoda..


Mlčící fontány
leden 2022 (15.-20.)
Mlčící fontány 2020, Ruta Sepetys

Skvělá kniha, která osloví silným příběhem na pozadí pohnuté španělské historie - láska, odvaha, touha vzepřít se osudu, hledání pravdy i štěstí.. Vše, co se lidském životě odehrává celé věky a co tu bude stále..


Příliš mnoho tajemství
leden 2022 (14.-18.)
Příliš mnoho tajemství 2021, Katarína Gillerová

Čtivý příběh o tajemství z minulosti, ale trochu překombinovan a v závěru těžko uvěřitelný..Autorka umí i lepší..


Debutantka
leden 2022 (06.-15.)
Debutantka 2021, Jan Gardner

Příjemné překvapení v podobě čtivého příběh z doby, kterou mám ráda. Těším se na pokračování.


Rosiin sladký krámek snů
leden 2022 (02.-15.)
Rosiin sladký krámek snů 2015, Jenny Colgan

První kniha této autorky a hned nadšení. Moc milé vyprávění o životě a všech jeho aspektech, sympatické hrdinky, humor,láska, zkrátka takový koktejl lidskosti ozvláštněný recepty na nezapomenutelné cukrovinky.


Ztracená sestra
prosinec 2021 - leden 2022
Ztracená sestra 2021, Lucinda Riley

Stejně skvělý a čtivý román jako všechny ze série, vícevrstevnatý příběh několika hrdinek, historické pozadí, hluboce lidské vyprávění plné překvapení, které musí oslovit každého čtenáře. Opět bravo!


Violka
prosinec 2021 - leden 2022
Violka 2019, Mirka Skočílková

Knihu jsem přečetla jedním dechem během vánočních svátků a musím říct, že ač místy příběh zaváněl červenou knihovnou, vůbec mi to nevadilo, spíš naopak.. Hrdinčino vyprávění je od počátku velmi čtivé a lidské , v podstatě se do něj ponoříme a sledujeme všechny ty životní peripetie a snažení o úplně jednoduché věci v životě, které jsou pro někoho samozřejmé , ale pro mladičkou Mariku těžce vydřené, ale o to cennější...


Andělé smrti
prosinec 2021 (21.-27.)
Andělé smrti 2019, Patricia Gibney

První kniha této autorky a určitě ne poslední, čtivá, napínavá, nenechá vydechnout, navíc sympatická vyšetřovatelka řešící osobní problémy..sice tu vše již bylo, ale autorka vypráví natolik poutavě, že jsem jí to odpustila a ponořila se do příběhu..


O minutu později
prosinec 2021 (15.-21.)
O minutu později 2020, Susan Lewis

Čtivý, dojemný příběh, i když zpočátku jsem měla problém se začíst ..Posléze se děj rozvinul a obě linie vyprávění protly do jedné . I přes trochu nevyvážený a místy trochu slodkobolný příběh jsem byla čtenářsky docela uspokojena.


V bílém plášti
prosinec 2021 (12.-15.)
V bílém plášti 2020, * antologie

Milé, lidské příběhy z prostředí, které sice nenavštěvujeme rádi, ale o to více jsme pak vděční, když tu narazíme na spřízněnou duši, která nám pomůže.


Sestra Slunce
listopad - prosinec 2021
Sestra Slunce 2021, Lucinda Riley

Knihy Lucindy Riley nelze hodnotit jinak než plným počtem hvězd. Mají v sobě vše, co čtenář od knihy očekává, navíc přidanou hodnotu znalosti prostředí i historických událostí, které mistrně dokreslují samotný vrstevnatý příběh plný lidskosti. Každý díl série je snad ještě lepší než předchozí, pokud to vůbec lze. Je mi líto, že směřuje ke konci, je to jako opustit přátele, kteří jsou s vámi v dobrém i zlém a které už důvěrně znáte. Je mi hrozně líto, že autorčin tvůrčí život se letos uzavřel, její knihy mi budou chybět, protože ona jimi přesně naplňovala to, čím je dobrý spisovatel!


Ledové střepy
listopad - prosinec 2021
Ledové střepy 2015, Lenka Chalupová

Zajímavý psychologický román odkrývající nečekaná tajemství v rámci jedné rodiny, ale i tajemství dalších lidí, kteří se ocitají v její blízkost. Ve středu všeho stojí komplikovaná Emma, která svým chováním nenávratně zasáhne do životů ostatních a ovlivní zásadně jejich budoucnost.


Solvejžin slib
listopad 2021 (17.-30.)
Solvejžin slib 2021, Corina Bomann

Poslední díl ságy je stejně čtivý a romantický jako předchozí, sympatická hrdinka překonávající těžkosti osudu, jen v závěru trochu moc sladkobolné, ale v dnešní smutné době působící jako pohlazení na duši.


Takový hněv
listopad 2021 (22.-25.)
Takový hněv 2021, Cara Hunter

Každý další případ inspektora Fawleyho je o něco lepší než ten předchozí.. Děj rychle graduje, vyprávění je ozvláštněno o různé vsuvky v podobě zápisů výslechů, internetových příspěvků a jiných zpráv.. Vše přispívá k zajímavosti a čtivosti tohoto napínavého příběhu.


Prokletý kraj
listopad 2021 (16.-21.)
Prokletý kraj 2021, Michaela Klevisová

Opět velká spokojenost, autorčin styl psaní mi sedí, příběh zajímavý a hrdinky blízké svým charakterem i způsobem myšlení, bonus bylo místo děje, které mám spojené se svým dětstvím.


Pokrevní sestra
listopad 2021 (15.-17.)
Pokrevní sestra 2018, Jane Corry

Čtivý, napínavý thriller o různých podobách sesterské lásky. Dvě hrdinky, dva pohledy a do toho tragédie, která navždy změnila jejich život..


Pomněnkové matky
listopad 2021 (09.-14.)
Pomněnkové matky 2014, Lenka Chalupová

Další zajímavý příběh se silným tématem, opět lidská slabost soupeřící se zodpovědností, láskou a důvěrou..hlavně ve vztahu matky a dítěte.


1 ...