Toňula

Cyklistka: Osud poslední baronkyCyklistka: Osud poslední baronkyJana Poncarová

Zajímavý příběh pro mě neznámé osobnosti baronky Blanky. I když styl vyprávění není úplně jednoduchý , je plný citu, laskavosti a i přes dvojí časovou rovinu jemně propletený do výsledné hluboce lidské podoby.

Slib mrtvýmSlib mrtvýmVictoria Jenkins

Opět čtivá detektivka se sympatickou dvojicí vyšetřovatelek, děj měl spád, trochu jsem se v závěru zamotala v množství postav, ale i tak velká spokojenost. Je to skutečně konec série?

SestrySestryBernard Minier

Po delší pauze jsem znovu sáhla po dalším případu, vlastně případech Martina Service. A opravdu, kromě Mrazu asi nejlepší díl. Napětí, originální zápletka, sympatický vyšetřovatel..Co víc si přát...

TajemstvíTajemstvíKathryn Hughes

Moc milá kniha s příběhem ve dvou časových liniích,hodně lidskosti, pochopení i smutku, ale vše nadávkováno akorát, aby potěšilo a povzbudilo v tom, že pořád dokážeme pomáhat si navzájem a milovat se.

Za pět letZa pět letRebecca Serle

Kniha byla trochu jiná, než jsem čekala, ale přesto mě nezklamala. Jen mě přesvědčila v tom, že člověk nikdy neví, jak se bude jeho život ubírat a je to tak dobře. Život je jedinečný a každá událost v něm nás nějakým způsobem ovlivní. Hezká kniha o síle přátelství a lásky.

Tátovy holkyTátovy holkySarah Flint

Nebylo to špatné, ale oproti předchozím autorčiným knihám trochu slabší. Příběh byl čtivý, ale takový nemastný neslaný, hrdinové odtažití..Škoda

Zlatá létaZlatá létaMaria Nikolai

Stejně čtivé jako předchozí díl, možná jen trochu slodkobolný závěr, ale celkově příjemné romantické čtení.

Zpřetrhané poutoZpřetrhané poutoMeredith Appleyard

Milý příběh o vztazích v rodině, o hledání lásky, o odpuštění a šanci na nový život.

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Nejprve jsem viděla upoutávku na film, poté jsem přečetla knihu, která překvapila zajímavým a hlavně originálním příběhem o jedné výjimečné dívce a o lidech kolem ní, jejichž pravá tvář se odráží ve vztahu k ní..

Propast smrtiPropast smrtiRobert Bryndza

Četla jsem zatím všechny knihy od Roberta Bryndy a zatím mě žádná nezklamala. Po Ericee Fosterové je i Kate sympatickou hrdinkou a s Tristanem tvoří sehranou dvojicí řešící komplikované případy. Už se těším na další případ.

Osudové dnyOsudové dnyMarie Lacrosse

Bohužel jsem nedočetla, závěrečný díl ságy nebyl špatný, ale za polovinou jsem už měla dost politiky, Ireniny i Franzovy angažovanosti, vytratil se ten lidský pohled na vztahy mezi hrdiny, láska, cit...škoda..

Třetí na řaděTřetí na řaděAllison Brennan

Stejně jako ostatní jsem měla problém se začíst, ale vyplatilo..pak děj nabral rychlé tempo i napětí hezky gradoval, akorát pachatel byl docela brzy zřejmý.

Jak naladit štěstíJak naladit štěstíAgnès Martin-Lugand

Člověk je složitá bytost a v kritických momentech života někdy překvapí sám sebe..Kniha k zamyšlení nad nevyzpytatelností pocitů, které člověk prožívá,když mu do života vstoupí tragédie milované osoby..nelze říci , jestli to, co cítíme a jak se s tím vyrovnáváme je dobré či špatné..

ČokoládovnaČokoládovnaMaria Nikolai

Čtivý romantický příběh z počátku minulého století, hodně připomínající ságy jako Vinařství nebo Panský dům. Za mě velká spokojenost.

Vražda v hotelu SacherVražda v hotelu SacherBeate Maxian

Bohužel, nedočetla jsem, hodně zdlouhavé a popisné, postavy mě ničím nezaujaly.. Škoda

TchyněTchyněSally Hepworth

Zajímavý příběh vyprávěný ve dvou časových rovinách dvěma hrdinkami o lidských chybách a slabostech, ale také o síle a mnoha podobách mateřské lásky a o komplikovanosti rodinných vztahů.

NávratNávratNicholas Sparks

Možná trochu slabší než předchozí příběhy, přesto je tato kniha hluboce lidským příběhem muže, který přes rány, které mu život zasadil, na něj nezanevřel a zůstal vnímavým vůči lidem okolo, dokázal se zamilovat a pomoci těm, kteří se mu stali blízkými.

Chata ve ŠvýcarskuChata ve ŠvýcarskuJulie Caplin

Trochu slabší než předchozí autorčiny knihy, ale přesto milé, oddechové čtení se sympatickou hrdinkou na pozadí krásné švýcarské přírody.

Jessičin slibJessičin slibJill Childs

Ačkoliv se nejednalo o typický thriller, příběh nepostrádal lehké napětí, byl čtivý, pomalu gradoval ke konci, který sice nepřekvapil, ale ani nezklamal.

Štěstí má barvu levanduleŠtěstí má barvu levandulePauline Mai

Milá knížka, čtivý příběh se sympatickou hrdinkou zasazený do prosluněné Prevence. Příjemné pohlazení na duši.

Stará tajemstvíStará tajemstvíPatricia Gibney

Svérázná Lottie řeší další spletitý případ, který se jí opět velmi osobně dotýká - čtivý, napínavý a překvapivý od začátku do konce.. Super!

Nový začátekNový začátekMarie Lacrosse

Pokračování ságy vinařské rodiny Gerbanů na pozadí historických událostí, nelehké osudy hrdinů neztrácejících ani v těžkých časech víru, lásku a pochopení pro starostí a utrpení druhých.

Opuštěný důmOpuštěný důmMirka Skočílková

Opět velká spokojenost, jednoduchý, přesto zajímavý a lidský příběh o hrdinčině hledání štěstí a lásky, bez zbytečných klišé, vyprávěný s pochopením a citem ..

Jen o trochu vícJen o trochu vícSimona Ahrnstedt

Čtivý příběh o setkání a sbližování dvou naprosto rozdílných lidí, autorka se opět nevyhýbá otevřeným erotickým scénám, přesto do vyprávění dobře zapadnou, zkrátka takový dobře napsaný ženský román..

Ukradené životyUkradené životyPatricia Gibney

Napínavá, čtivá kniha, další setkání s Lottie, která sice selhává jako matka, ale jako vyšetřovatelka je nesmlouvavá a zapálená, snažící se dobrat spravedlnosti stůj co stůj.. Velká spokojenost.

Báječný krámek s čokoládouBáječný krámek s čokoládouJenny Colgan

Milá knížka o lásce, odvaze, druhé šanci ,ale i o smutku a bolesti, zkrátka o životě, který často dokáže překvapit..

Nejskrytější přáníNejskrytější přáníMarybeth Mayhew Whalen

Velká spokojenost - příběhy několika postav, obyvatel jednoho maloměsta, které se vzájemně proplétají, velkou roli hraje minulost, která významnou měrou ovlivňuje současné vztahy. Vyprávění nepostrádá pochopení pro lidské slabosti a ocenění jejich síly, odhodlání, schopnosti odpustit a především milovat..

Poslední letPoslední letJulie Clark

I já se připojím k vysoce hodnotícím, téma záměny dvou životů je pojato docela originálním způsobem, postupné odkrývání tajemství a pohnutek, které k tomu vedly je napínavé, celkově velmi vydařený thriller.

LavičkaLavičkaSaskia Sarginson

Milá kniha o lásce a míjení se dvou lidí, kteří chtějí spolu. Tematicky trochu připomíná příběh z knih Nicholas Sparkse, takže za mě velká spokojenost i čtenářský zážitek.

Ztracené dopisyZtracené dopisySarah Mitchell

Příjemný, oddechový příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, mé oblíbené téma osudů dvou žen , které se později protnou..