Motýlí pokoj

Elegantní a půvabné Posy Montagueové, která je posledním potomkem starého anglického rodu, se už blíží sedmdesátka, ale duši má stále mladou. Žije v nádherném venkovském sídle svých předků v Suffolku, kde prožila idylické dětství s milovaným tatínkem, jehož vášní byli motýli. Později tam jako mladá vdova sama vychovala dva syny. Navzdory silnému poutu, které ji s Admirálovým domem spojuje, však nemá na vybranou. Historické sídlo chátrá a Posy už nemá ani sílu, ani prostředky na jeho záchranu. Bolestné rozhodnutí Admirálův dům prodat však uvolní lavinu událostí, která hrozí zničit nejen Posy, ale i její dva dospělé syny, jejich partnerky a rodiny. Události, jejichž kořeny sahají do víc než půl století dávné minulosti, z níž se náhle vynoří nejen Posyina první láska Freddie, ale i stíny dopadající na životy všech jejích blízkých. A také jedno staré temné tajemství pohřbené pod nánosem lží a polopravd, jemuž náhle musí čelit… Strhující, barvitá a dojemná rodinná sága sepsaná mistrovskou vypravěčkou Lucindou Riley patří k autorčiným nejlepším dílům, v nichž se proplétá minulost s přítomností a v nichž hlavní roli nakonec sehrávají různé podoby lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455605/big_motyli-pokoj-a5A-455605.jpg 4.5106

Vydáno: , Víkend

The Butterfly Room, 2019

Kniha Motýlí pokoj

Renike

To byla moc hezká kniha. Baví mě číst současnost a minulost střídavě. Takové knihy i hodně vyhledávám. Lucinda mě nemůže zklamat, píše nádherně.
Jediná věc co mě vadila v příběhu byla ani ne to množství vína, ale že po pití alkoholu pořád každý řídil auto. To jako vážně??

milena8281

Knihy Lucindy Riley čtu velmi ráda. Tentokrát mě ale nebavilo střídání časových linek. Přesněji řečeno, byla jsem tak strašně netrpělivá se dozvědět, co se tenkrát stalo, že mě současná linka zdržovala a znervózňovala. Ale teď, když už všechno vím, tak můžu říct, že to byl opět luxusní zážitek :D Způsob, kterým autorka propojila jednotlivé postavy, byl prostě parádní. A ano, život je takhle škodolibý, že vám jednou rukou dokáže dávat a druhou brát. Tenhle příběh na mě působil trochu smutně, v porovnání s těmi, které už jsem od autorky četla.

archivářka115

Knížku jsem přečetla velmi rychle. Moc se mi líbila, i když mně vadilo prolínání současnosti a minulosti. Bohužel ke konci začala být zbytečně moc nepravděpodobná. Proč Freedie tak rychle ukončil lásku s Posy a nic jí nevysvětlil.
Opravdu věřil, že by to Posy neunesla ? Také nepravděpodobný rozpad vztahu Nicka a Tammy. Mohl jí vysvětlit, že má dceru. Nebudu to dále rozebírat. Je to romantická knížka, tak musí člověk počítat i s naivním koncem.

pavlinkaa

Hezký příběh.
Možná to působilo jenom na mě, ale nechlastalo se v tom příběhu až moc? :)

EvikU.

(+ SPOILER) Nádhera. Tuhle autorku já nemám nikdy na menší hodnocení. Vždycky mě její knihy pohltí, nic nedělám, jen čtu.

Zase prolínání časem minulost, přítomnost, rozdělené na části, kdy se střídají postavy. Akorát maličko mi vadilo, jakou udělala bezchybnou hlavní hrdinku Posy, od malé holky až po starou ženu bez jediné chyby. Ale proč ne, věřím že takové lidi existují, že vše hodnotí spravedlivě...

No nebudu v tom šťourat, kniha mne oslovila, byla jsem s ní ráda a doporučuji k přečtení.

kacunka157

Prvni setkani s autorkou a rozhodne ne posledni. Moc prijemne pocteni. Rozhodne doporucuji

mončičák42

Tato rodinná sága mi učarovala. Ústřední postava Posy na mě silně zapůsobila jako holčička, mladá žena i babička. Sledujeme životy několika lidí. Kniha ve mně vyvolala plno emocí - obdiv, radost, zvědavost, lítost, pohodu, zármutek, ale také nepochopení, zlobu až nenávist. Musím ještě vstřebat tajemství motýlího pokoje, bez kterého bych se raději obešla.

MarieVanda

Knihu jsem dočetla jen proto, abych se dozvěděla o jaké tajemství se jedná, jinak mi nic nedala. Myšlenka byla zajímavá, ale na můj vkus velmi plytce a naivně zpracovaná. Korunu tomu nasadil překlad. Víceméně byli všichni "drahoušci", kteří se buď "chechtali nebo zachechtali ", velmi často "zatleskali, tleskali, občas i nadšeně" atd. Přitom jak bohatá a pěkná je naše mateřština!!!