Ďáblova cesta

Ďáblova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514941/bmid_dablova-cesta-cwB-514941.png 4 1042 240

Kate Marshallová série

< 4. díl

Neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede Kate Marshallovou až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví srdcervoucí příběh, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie. Kate, ještě otřesená z toho, že se málem utopila, souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát. Když se Kateina a Tristanova detektivní agentura začne událostmi té osudné noci zabývat, zjistí, že Jean má problematickou minulost, a navíc jim neříká úplnou pravdu. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Nebo spadl do řeky, která mizí v Ďáblově rokli? Když Kate a Tristan zjistí, že sociální pracovnice, která se tehdy o Jean a její dceru Becky zajímala, byla nalezena brutálně zavražděná krátce poté, co Charlie zmizel, budou muset přehodnotit vše, co si do té doby o případu mysleli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Devil's Way , 2023

L.Helena
23.04.2024 3 z 5

Vidím, že nejsem sama, komu děj knihy přišel hodně předvídatelný. Ale četla se dobře.

derminator
14.04.2024 3 z 5

Ze všech knih o Kate me tato připadala asi nejslabší. Není tady žádný megapadouch a dějovou linku jsem odhadl poměrně brzy, i tak doporučuji a dávám 75%.

hanzmb
28.03.2024 4 z 5

Nemá cenu opakovat, že krimi složka je v tomto případě jednoduchá. Průměrný čtenář detektivek musí už od 1/3 knihy vědět jak to dopadne. Čte se to ale velmi dobře, stejně jako ostatní knihy této série. A snad se brzy dočkáme i již napsaného 5.dílu. Jako nejdůležitější vidím závěr knihy, kde je v kontrastu štěstí některých na úkor rozbití životních jistot druhých. A otázka, zda musíme znát pravdu za každou cenu.

alabra
24.03.2024 4 z 5

Dobrá oddechovka, takový autorův průměr.

Rhodopis
22.03.2024 3 z 5

Celkem povedené pokračování série. Děj je trochu předvídatelný. Knížky od RB se dobře a rychle čtou, takže takové pohodové počteníčko :-)

helenkan
15.03.2024 4 z 5

Čtvrtý díl s Kate Marshallovou zase pěkně povedený. Trochu se dalo odhadovat jak se to vyvine, ale vůbec to nevadilo. Super čtení.

ledu
04.03.2024 4 z 5

Román je vydařený, čtivý, i když děj je docela předvídatelný

m2056
03.03.2024 4 z 5

Kniha se četla dobře příběh baví i když kolem 75procent už tušíte jak to dopadne. Co mě vadilo je pořád hrabání v minulosti když syn volá matce a první co se ptá je si čistá nepiješ hodíš na setkání alkoholiku to mě přijde dost mimo stále dokola to psát.

Peťulka3
02.03.2024 5 z 5

Další skvělá kniha do série. Doufám, že pan spisovatel bude psát jak na běžícím páse.

em75
01.03.2024 5 z 5

Další skvělá "Bryndzovka". Cokoliv se týká dětí je vždycky citlivé téma. I když byl děj trošku předvídatelný, bavilo mě číst, jak pracují na rozuzlení celého případu.

Janaves
25.02.2024 5 z 5

Super díl série .

magic11
24.02.2024 5 z 5

Bryndza mě nikdy nezklamal, i teď drží linii. Super čtení

uzivatel35424
23.02.2024 5 z 5

Celá série je podle mě vydařená, bavil mě každý díl a vše dávalo smysl. Prijemna krimi na večery. Těším se na další knížky od autora :)

olca1983
19.02.2024 4 z 5

Kate mi konečně začala být sympatická, za to děkuji a těším se na další díl s ní. Děj byl předvídatelný...a přišlo mi, že by kniha mohla mít klidně o 100 stran méně a dozvěděli bychom se také vše.

verca0794
16.02.2024 4 z 5

Dobře se četlo, jako obvykle u Bryndzy, ale tentokrát to bylo předvídatelné a oproti tomu na co jsem u autora zvyklá, to bylo slabší.

le21nka
12.02.2024 4 z 5

Bezva napsáno, velmi dobře se čte.

Njangu
07.02.2024 4 z 5

Pěkné, ale děj byl hodně předvídatelný. Konečně díl, kde se neřeší xy "tabu" témat. Takže jsem si mohla užít vyšetřování.

Srytr_Eli
03.02.2024 4 z 5

Čtivost a napínavost opět v topu,jen trochu předvídatelné. Nicméně přečteno za den a půl.

Dajine
03.02.2024 4 z 5

Napínavé, čtivé, trochu předvídatelné.

tereza_p
01.02.2024 3 z 5

Za mě průměrná detektivka, asi úplně neurazí, ale také nenadchne. Většinou se mi to úplně nestává, ale u této knihy jsem tak nějak v průběhu čtení začala tušit, jak to asi dopadne. A to už o něčem vypovídá. Musím také říct, že tak úvodní nehoda při plavání, tam opravdu byla jen jako oslí můstek k tomu, aby mohl být případ (tedy aby Kate potkala Jean). Jiný smysl mi tam vůbec nedávala, ač se s ní autor snažil trochu pracovat. Kdyby tam nebyla a případ se k detektivům dostal jinak, tak se vůbec nic nestane. Pořád jsem, co se Bryndzových sérií týče, tým Erika.