Ďáblova cesta

Ďáblova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514941/bmid_dablova-cesta-cwB-514941.png 4 1063 243

Kate Marshallová série

< 4. díl

Neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede Kate Marshallovou až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví srdcervoucí příběh, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie. Kate, ještě otřesená z toho, že se málem utopila, souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát. Když se Kateina a Tristanova detektivní agentura začne událostmi té osudné noci zabývat, zjistí, že Jean má problematickou minulost, a navíc jim neříká úplnou pravdu. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Nebo spadl do řeky, která mizí v Ďáblově rokli? Když Kate a Tristan zjistí, že sociální pracovnice, která se tehdy o Jean a její dceru Becky zajímala, byla nalezena brutálně zavražděná krátce poté, co Charlie zmizel, budou muset přehodnotit vše, co si do té doby o případu mysleli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Devil's Way , 2023

Dumicek
28.12.2023 5 z 5

Já jsem byla opět moc spokojená. Čtivé, napínavé a s pěkným koncem..za mě rozhodně stojí za přečtení.

klarinka9974
22.12.2023 5 z 5

Další případ a další povedený příběh. Tato kniha je jedna z nejlepších, skvěle se četla, od začátku se to vše motalo v nevysvětlitelném kruhu a pořád se hledaly důkazy a spojitosti. Nakonec to do sebe tak skvěle zapadlo a kniha nešla odložit. Posledních sto stran byla jízda a jedno odhalení za druhým. Nakonec jsem doufala v jiný konec než jsme zvyklí a opravdu autor překvapil. Kniha se mi moc líbila tak jako všechny od pana Bryndzy a už se těším na další případy.

petrarka72
21.12.2023 4 z 5

Pěkná práce. Kateino trauma z vody a případ ztraceného dítěte.

tabaluga
20.12.2023 5 z 5

Parádní detektivka s mou oblíbenou dvojici vyšetřovatelů. Četlo se to rychle a z popisu místa mi běhal mráz po zádech. Ocitnout bych se tam nechtěla. Jen je mi líto, že to dopadlo takto. Chlapec musel mít v hlavě strašný zmatek a nevím jestli se po tolika letech dokáže napravit ta chyba jedné noci...

Olous1
14.12.2023 5 z 5

Tak tady není co dodat. Opět perfektní počteníčko mého oblíbeného autora. Také poslední kniha do čtenářské výzvy. Nemohla jsem si vybrat lépe. Doporučuji.100%.

amanda99
08.12.2023 4 z 5

super,už se těším na další díl..

LivN
05.12.2023 5 z 5

Další díl úžasné série. Moc jsem se na knížku těšila a splnila mé očekávání.

Nikkaa
03.12.2023 5 z 5

Za mě zase výborná knížka,jeho knížky miluju a baví mě neustále a pokaždé to dopadne jak čekám

janastok
01.12.2023 3 z 5

Mám ráda knihy od tohoto autora, ale i mistr tesař se někdy utne. Žádné napětí, děj pomalý a předvídatelný, jednoduchá zápletka, kterou snad odhalil každý, kromě tentokrát trochu nedůvtipných detektivů.

Evka27
30.11.2023 3 z 5

Všechno bylo tak nějak předvídatelné, jak se bude příběh vyvíjet a bylo to tak. Za mně trošku slabší díl.

Mateo67
26.11.2023 4 z 5

Kniha se mi dostala do ruky brzy po přečtení posledního dílu s Erikou. A tento docela vyrovnaný souboj prohrála. Děj byl totiž od počátku hooodně pomalý a do rychlejších otáček se dostal až dlouho za půlkou, kdy už člověk dávno vytušil, kdo je kdo a proč. Na druhou stranu, čtení to bylo poklidně, snad až přívětivé, bez zbytečně trýznivých a brutálních scén. Otázkou zůstává, zda až takový poklid je to, co od příběhu očekáváme, když bereme do ruky detektivku/krimi/ thriller? Váhala jsem nad třemi či čtyřmi hvězdičkami. Postupné odkrývání jednotlivých stop (i když část z nich jsme my čtenáři už ani nepotřebovali) a především nápaditě zvolené, vykreslené a využité prostředí kolem Ďáblových kamenů se Stromem skřítků uprostřed převážily nakonec mističku vah ke ****. Ale jen taktak.

harena
23.11.2023 5 z 5

Napínavý příběh se zajímavou zápletkou, kde se Kate snaží na žádost babičky vyřešit otázku, kam zmizel před jedenácti lety její vnouček. Krátké kapitoly, spousta dialogů zaručuje svěží a napínavé čtení. Další pěkná "bryndzovka", spokojenost.

Marekh
22.11.2023 4 z 5

Od autora jsem četl knihu DÍVKA V LEDU (první případ s Erikou Fosterovou) a následně knihu KANIBAL Z NINE ELMS (první případ Kate Marshallové). Obě knihy jsem hodnotil průměrně a řekl jsem si, že už se do dalších autorových knih nebudu pouštět. Nicméně jsem si řekl, že vyzkouším ještě jednu knihu, do třetice všeho dobrého a zlého, a to knihu ĎÁBLOVA CESTA. Kniha má vysoká hodnocení. Ze všech třech knih, které jsem četl, se mi tato kniha líbila nejvíce.

KATE A TRISTAN mají detektivní agenturu. Jednoho dne si Kate jde zaplavat a málem se utopí v moři. Naštěstí ji zachrání mladí surfaři a Kate se ocitne v nemocnici, kde se seznámí se ženou JEAN, která ji vypravuje smutný příběh, při kterém se před 11 lety ztratil její tříletý vnuk, když tábořili na jednom místě, které je označeno jako Ďáblova cesta. Jean požádá Kate, jestli by se neujala tohoto případu a nezjistila, co se stalo jejímu vnukovi. Kate přijímá její nabídku a pouští se společně s Tristanem do vyšetřování.

KATE (47 let) měla problémy s alkoholem, ale nicméně v současné době abstinuje a chodí do anonymních alkoholiků. V minulosti přednášela kriminologii. Má syna, který studuje v USA. V mládí udělala řadu hloupostí, ze kterých se však poučila.

TRISTAN je mladší než Kate. Má sestru, která má miminko a občas u něj bydlí, když potřebuje. Tristan je gay. V současné době nemá žádného přítele a ani po nikom netouží.

Líbilo se mi, že Kate a Tristan jsou přátelé a dobrými parťáky při vyšetřování případu. Sice se stalo, že se Tristan nezachoval dobře v určité situaci, ale následně uznal svoji chybu a omluvil se. Občas jsem narazil na humorné hlášky.

Kniha se četla celkově dobře. Kniha má krátké kapitoly, takže stránky utíkaly jedna za druhou. Byl jsem zvědavý, jestli se případ vyřeší. V hlavě jsem si představoval různé scénáře, co se mohlo během osudné noci přihodit. Na některé okolnosti jsem přišel, protože to bylo přímo do očí a moje úvaha byla správná. V knize Kanibal z Nine Elms jsem měl problém s tím, že mi to připadalo přitažené za vlasy, ale v knize Ďáblova cesta mi to dávalo smysl, i když místy mi to také připadalo trochu divoké a trochu zamotané. Nicméně nakonec je všechno vysvětleno a zapadalo to do sebe.

Autor v DOPISU OD ROBERTA uvedl, že skalní formace Ďáblovy kameny a oblast Ďáblova cesta, řeka i rokle jsou smyšlené. Líbí se mi, že autor se v závěru obrací na čtenáře.

V knize se nachází také jedna mapka. Přebal knihy je pěkný.

Časem si možná přečtu další autorovy knihy. Úplně tohoto autora nezavrhuji. :)

alnovka82
21.11.2023 3 z 5

Pro mě byl tohle nejslabší díl série.

soupik2012
21.11.2023 4 z 5

Robert Bryndza mě opět přesvědčil o tom, že psát opravdu umí. Ale přála bych si, aby zkusil někdy napsat společenský román. Protože osobní rovina příběhu mě téměř v každé jeho knize, baví mnohem víc než ta detektivní. Tuto knihu si dovolím označit za výsměch čtenářům detektivních příběhů. Protože je to opravdu odfláknuté. Bryndza se tentokrát vůbec neobtěžoval s vytvářením slepých a falešných stop a díky tomu se tento příběh stal strašně předvídatelný. Neumím si představit, že by tento případ někdo neodhalil mnohem dříve, než tito "slovutní" vyšetřovatelé. Opravdu bych si nenajala tak nedůvtipného soukromého detektiva. Proto tentokrát nedávám plný počet bodů, byť jsem se i tentokrát náramně bavila. Audioknihu i tentokrát, načetl velice dobře pan Martin Stránský.

oleg
17.11.2023 5 z 5

Nemůžu napsat nic jiného,než že to bylo opět skvělé čtení....

Morfyk
17.11.2023 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha.

Ďáblova cesta je lepší než Osudné svědectví s Erikou, ale jak zde již někdo psal Robert prostě slábne a už to není ono. Od momentu v knize, kdy došlo na "přečtení povídky", jsem věděl jak to dopadne a kdo je kdo (což je zhruba v 65% před koncem knihy. Takže absolutně žádné překvapení, ale zase lepší než poslední dvě knihy s Kate a Erikou.

Chtělo by to na chvilku pauzu od psaní. Takhle, jak Bob chrlí jednu knihu za druhou, tak nedává maximum ani do jednoho (rozuměj knihy s Erikou a Kate) a je to takové nedotažené do konce a rozhodně poslední knihy nedosahují kvality, jako první díly s Erikou.

Mé hodnocení 75%

kačenka80
14.11.2023 4 z 5

Brynza začíná v psaní slábnout. Díly s Erikou Foster měly spád a napětí. U téhle série je vždy jasné kdo je vrah. Příběh byl průhledný a konec jasný už od poloviny knihy.

lalela
12.11.2023 5 z 5

Tahle knížka byla top. Miluju knížky, u kterých jste rozluštění nadosah a nakonec zjistíte, že to bylo úplně jinak. Bryndzovy detektivky mám moc ráda. Hezky se čtou.

pinkstrom
12.11.2023 4 z 5

Fajn detektivka, moc dobře se četla. Příběh na jednu stranu předvídatelný, na druhou stranu opravdu propracovaný a bavil mě. Určitě si od autora přečtu další.