Tamten Tamten komentáře u knih

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Obdobně kvalitní jako první díl, jen jinak vyvážené. Rozjezd je poněkud zdlouhavý a pořádné tempo knížka chytne až někde v polovině. Pak už ale nezastaví.

05.04.2018 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Rozhodně zajímavé a poměrně netradiční čtení. Většina knihy odsýpá svižně, ale přeci jen jsou tam pasáže, kde na chviličku ztrácí tempo.

05.04.2018 4 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Jako povídka by to bylo pěkné, ale obsah prostě nestačí na celou knihu a je tam tím pádem příliš hluchých pasáží, ve kterých se vůbec nic neděje.

17.03.2018 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Dočetl jsem asi do třetiny a dál jsem nebyl schopen pokračovat. Neustále více a více vykreslovaný svět, kde se pořád na něco připravujeme, ale dohromady se tam vůbec nic neděje. Všichni se chovají naprosto nepochopitelně a jistě to nakonec bude vysvětlené, ale nějak jsem nenašel důvod na to vysvětlení čekat.

10.03.2018 1 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Velmi neočekávané milé překvapení. Skvěle napsaná kniha, která na začátku pohltí a nemůžete ji odložit, dokud nedočtete. Originálně vymyšlený svět, kde vedle sebe stojí klasický fantasy svět s meči, otrokáři a "magií" a vedle něj supermoderní sci-fi svět. A příběh, který mladou otrokyni zavede do všech koutů obou světů, aniž by to chtěla.

10.03.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

10.03.2018 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Pozitivní na knížce je, že opět zde máme zpět normální lidskou hrdinku se slabinami a chybami a nikoliv, kterou lze zranit i jinak než "sáhnutím hlouběji do studně magie než ona". Slabší místa knihy jsou všude, kde se děj rozplizne na úkor romantických románků, které jdou odnikud nikam.

03.03.2018 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Plynule pokračuje v bodě, kde přestal předchozí díl a vše pokračuje ve stejném duchu. Čtivé, napínavé, nápadité. Konec ne zcela tradiční. A navíc, když to měla být trilogie, tak je to skutečně trilogie (a nikoliv že to bude natahovat na spousty dalších dílů).

31.01.2018 5 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Akce ani napětí už nemá šanci dosáhnout na dřívější díly. Napůl se omílá již dříve řečené, napůl se vymýšlí čím dál větší ptákoviny, jinak by nebylo o čem psát. Ale na druhou stranu stále má kniha nadprůměrnou kvalitu.

22.01.2018 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Z touto sérií to jde pomalu ale jistě s kopce. Dějově se to na dlouhých stránkách nikam výrazně neposouvá, spíš to tak přešlapuje z jednoho místa na druhé. Když autorka potřebuje něco vyřešit, udělá to takovým Deus Ex Machina, jen se tváří, že to bylo předem promyšlené a naplánované, a že ta jedna náhodná věta o dvě knížky dopředu na to přeci jasně odkazovala.
No a sex v této knížce, to je kapitolka sama pro sebe. U dřívějších dílů byl sex tak trochu tabu a odkazovalo se na něj jako v knížkách z předminulého století. Asi na to autorku upozornili, tak teď dostáváme přesný opak - dlouhé popisy extrémně romantického sexu téměř útočí na Padesát odstínů šedi, ale většinou to připomíná spíše nepovedenou komedii.
Jestli to takhle dolů půjde i nadále, další díl bude asi poslední, který otevřu.

02.01.2018 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Pokračování udržuje nastavenou úroveň v nezměněné podobě. Části knihy jsou super, části by člověk nejraději vynechal, občas to nedává logiku, ale určitě se to dobře čte.

20.11.2017 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Poté, co hlavní hrdinka prošla náročným výcvikem (ještě před prvním dílem), tak v prvním díle prošla ještě náročnějším výcvikem. A ve třetím díle prochází ještě mnohem náročnějším výcvikem. Ne že by to logicky nějak nedávalo smysl, ale měl jsem z toho tak trochu pocit, že pro autorku je nejjednodušší psát stále o tom samém, když se to lidem líbí, než vymýšlet nějaký nový složitý děj. Nicméně knížka se čte dobře a děj se alespoň o malý kousek přeci jen posune. Být to ovšem samostatné knížka bez celé série, asi by dostala o hvězdu méně.

30.10.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

První půlka knihy je čistá ženská červená knihovna, která nemá s prvním dílem příliš společného. Jen těžko jsem se přes ni prokousával. V půlce pak ale najednou naprosto změní styl a druhá část je zábavná, naplněná akcí i zajímavým dějem. Výsledek je tak velmi dobrý, i když stín první části tam je znát. (ta červená knihovna navíc nepůsobí úplně moderně - popis sexuální scény "políbila ho a dala mu vše, co měla" působí jako text z předminulého století.

09.10.2017 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Od první pěkné kompaktní knížky se najednou dostáváme do světa, kde velcí nepřátelé se stávají malými nepřáteli a objevují se ještě mnohem větší nepřátelé, hlavně aby bylo co dělat. Vše se rozrůstá, košatí a stává se nepřehledným a nezábavným.

25.09.2017 2 z 5

V prachu a krvi V prachu a krvi Míla Linc (p)

Ten sloh je prostě špatný. U popisných věcí ještě jakž takž, ale když se tam nedej bože objeví přímá řeč, je to vždycky jako pěst na oko.

25.09.2017 1 z 5

Hořící andělé Hořící andělé Miroslav Žamboch

Stylem je to sice klasický Žamboch, ale děj mi tentokrát připadal poněkud nudný a nezábavný.

25.09.2017 3 z 5

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Miroslav Žamboch

"Standardní" Žamboch - čtivé, zábavné, přiměřeně napínavé, ale nijak překvapující.

05.09.2017 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Pokračování kvalitou navazuje na první díl, je podobně čtivé a zábavné. Nicméně zatímco první díl byl poměrně uzavřený dějem, druhý končí dalo by se říci v půlce věty a bez dalšího dílu to prostě není kompletní knížka.

30.08.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Čtivé, zábavné, bez hlubokých filozofických myšlenek. V ději sice není nic neočekávaného, ale rozhodně to neznamená, že by knížka byla nudná. Jen škoda konce, tam kniha ztratí trochu spád a místo velkolepého finále je spíše takový útlum - jako by se už vše chystalo na další díl, místo aby se pořádně dotáhl první.

02.08.2017 4 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Změna prostředí knize v rámci série výrazně pomohla, aby to nebylo stále stejné. Jen trochu na škodu je, že spousta věcí je řešena tak trochu pomocí Deus Ex Machina a bez toho by byli všichni mrtví.

04.05.2017 4 z 5